Skocz do zawartości
Snajper44

LG 55NANO867NA vs Philips 58PUS8535 - który wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przymierzam się do zakupu tv który ma służyć głównie do filmów oraz do konsoli xbox one x. Budżet tak do 3tys.

Poczytałem trochę i wytypowałem dwa modele: LG 55NANO867NA oraz Philipsa 58PUS8535. 

Który z tych modeli będzie lepszy? A może jest coś ciekawszego w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung q7xT, gdzie X to 4, 5, 7, sony xh90xx w promocji jakiejś. 

Z wymienionych lg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Philips TCL jeden pies, poczekałbym na Sony 9096.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Petru23 napisał:

Samsung q7xT, gdzie X to 4, 5, 7, sony xh90xx w promocji jakiejś. 

Z wymienionych lg. 

Jak byś miał wybierać pomiędzy LG a samsungiem serii Q70T to jakie argumenty przemawiały by np za samsungiem ?

Edytowane przez Snajper44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x szybsza matryca, VA zamiast IPS. Dobre skalowanie sygnału SD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde Sony z tego co czytam xh ma problemy z niedoswietlonymi rogami ekranu choć na żywo tego nie widzalem tylko z opini którzy kupplili problemy z androidem zawieszanie się tv i jakieś problemy z dźwiękiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie widziałem trzy SONY XH 90 i wszystkie bez wad więc to zwykłe internetowe pieprzenie na forach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maverick79 napisał:

Każde Sony z tego co czytam xh ma problemy z niedoswietlonymi rogami ekranu choć na żywo tego nie widzalem tylko z opini którzy kupplili problemy z androidem zawieszanie się tv i jakieś problemy z dźwiękiem. 

soft naprawiony ostatnim updejtem. Nikt już na to nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, martingg napisał:

soft naprawiony ostatnim updejtem. Nikt już na to nie narzeka.

Poza tymi, którzy właśnie na takie wpisy jak Twój twierdzą, że tan aktualny soft mają kd jakiegoś już czasu i poprawy jak nie było tak nie ma. 

 

Co do lg nano86

 

57637142.jpg

5763714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎04‎.‎12‎.‎2020 o 13:45, Petru23 napisał:

Poza tymi, którzy właśnie na takie wpisy jak Twój twierdzą, że tan aktualny soft mają kd jakiegoś już czasu i poprawy jak nie było tak nie ma. 

 

Co do lg nano86

 

57637142.jpg

5763714.jpg

Wystarczy wyłączyć funkcje Local Dimming i nie będzie prześwietleń obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta funkcja objawia się zupełnie czymś innym, mianowicie jasnymi pasami pionowymi w ilości 6 - tyle ile stref. A tu mamy przykład skopanego krawędziowego podświetlania w połączeniu z panelem ips. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

local dimming strefowe wygaszanie podświetlenia, widoczne pasy w ilości 8 Stref widoczne są w sytuacji kiedy jest ekran w większości czarny a jedynie wyświetla się np. logo stacji, bądź wędrujący wskaźnik myszki też to powoduje. Zdjęcia przedstawiają kolory na matrycy a więc wyświetla się jakiś obraz, stąd jaśniejsze i ciemniejsze miejsca, dodatkowo jeszcze może być włączona funkcja Dolby Vision IQ która dodatkowo powoduje rozświetlanie podświetlenia w zależności od nasilenie oświetlenia w pomieszczeniu. Generalnie wyłączenie local dimmingu wyeliminuje problem.

Dla potwierdzenia 

 

Edytowane przez diego240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dogłębnej analizie postanowiłem odpuscic sobie tego LG. Niestety Sony 9096 aktualnie przekracza mój budżet a nie chcę czekac nie wiadomo ile na obniżki cen stąd skłaniam się ku zakupowi Samsunga seri Q70.
W media expert Samsung QE55 Q77TATXXH jest niemal w identycznej cenie co Samsung QE55 Q74 TA. Czym od siebie różnią się te modele? Który będzie lepszy ? 
 

ponadto dodam ze tv poza xboxem i filmami będzie służył również do oglądania tv poprzez IPTV i teraz pytanie jak z jakością sygnału/skalowania obrazu w przypadku niższej jakości ? 
z góry dziękuje :) 

Edytowane przez Snajper44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się dystrybucją. Tak to jest to samo. Mialem q77t, teraz mam q74t i właśnie zwracam. Do oglądania TV średnio się dla mnie nadaje. Skaluje bdb, nie wiem czy nie najlepiej ale kolory... W 4k cuuuudo. Ale sygnał tv jest trochę sprany. Ogólnie bdb tv, chyba najlepszy do 3k. 

BTW, swojego zwracam właśnie przez kolory. Przesiadłem się z plazmy i jednak będę musiał albo oleda albo sony 90 lub 95 wziąć. 

Jak chcesz, to za 3k sprzedam :) mam do chyba 8 dzień. 

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/147494-ktory-tv-skaluje-najlepiej-najgorzej-do-4k-28.html

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i kupiłem Sony 9096. Jutro będę wiedział czy był to dobry wybór :) 

Dziękuję za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że muszę zamknąć sprawę Samsunga to też bym kupił xh90. Za 3500zl dobra cena. 

Nie aktualizuj go na razie. Pierwsze co to wyłącz właśnie automatyczny update. Problemy z systemem wysypały się po którejś aktualizacji, chyba przedostatniej. Jeśli masz dwie wersje niżej niż aktualna to się wstrzymaj. Jeśli nie będzie problemów to zostań na niej i czekaj aż sony to faktycznie poprawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Snajper44 napisał:

Zaryzykowałem i kupiłem Sony 9096. Jutro będę wiedział czy był to dobry wybór :)

Ile cali ma Twój TV? Czy na Twoje oko mógł by stać na stoliku o szerokości 120cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 22:14, Snajper44 napisał:

Zaryzykowałem i kupiłem Sony 9096. Jutro będę wiedział czy był to dobry wybór :) 

Dziękuję za pomoc !

Jakieś konkluzje ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 13:16, Mlkolal napisał:

Ile cali ma Twój TV? Czy na Twoje oko mógł by stać na stoliku o szerokości 120cm?

55" - wydaje mi się że mógł by, kwestia estetyki czy ci to pasuje. Nóżki można ustawić w dwóch płaszczyznach (po brzegach lub w centralnej części telewizora)

22 godziny temu, martingg napisał:

Jakieś konkluzje ? :D

Ogólnie jestem mega zadowolony  - nie mam zbytnio porównania do np. samsunga którego kolega wyżej polecał lecz wydaje mi się że pod względem kolorów jest bdb. Z sygnałem niższej jakości również dobrze sobie radzi. Pod względem obrazu z konsoli oraz filmów np. z netflixa również spełnia w 100% moje oczekiwania, obraz jest śliczny, nie widać żadnych opóźnień etc. Polecam :)

A i dodam że mój egzemplarz nie ma problemu ze wspominanymi niedoświetlonymi rogami ekranu (mam najnowszy update - nie wiem jak na poprzednich wersjach). Android również chodzi płynnie i jak dotąd nie uświadczyłem wieszania się itp. 

 

Mam problem ze zintegrowaniem głośników komputerowych zewnętrznych po kablu optycznym. Po przełączeniu dźwięku z głośnika tv na głośnik zewnętrzny (w celach regulacji głośności pilotem), dźwięk zaczyna być zniekształcony/zaczyna szumieć.  Być może jest to wina niskiej jakości głośników nomen omen komputerowych (Modecom Volcano DRIFTER 70 2.1) - jak zostawię źródło głośnika na głośnik tv (to gra głośnik i głośniki komputerowe, lecz sterować mogę jedynie głośnikiem tv).

Edytowane przez Snajper44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Snajper44 napisał:

55" - wydaje mi się że mógł by, kwestia estetyki czy ci to pasuje. Nóżki można ustawić w dwóch płaszczyznach (po brzegach lub w centralnej części telewizora)

Miałem na myśli czy mi nie spadnie ze stolika o takiej szerokości.

A jaki jest rozstaw nóżek jeśli by je zamontować w centralnej części?pytam bo później może stać na mniejszym stoliku.

Dzięki bardzo za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mlkolal napisał:

Miałem na myśli czy mi nie spadnie ze stolika o takiej szerokości.

A jaki jest rozstaw nóżek jeśli by je zamontować w centralnej części?pytam bo później może stać na mniejszym stoliku.

Dzięki bardzo za odpowiedź :)

ok 45 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Polecił by ktoś jakiś zestaw ambient light usb do Sony XH90 na androidzie ? Chodzi mi o to podświetlenie aktywne tzn takie które wraz z wyświetlanym obrazem dostosowuje sobie kolor w poszczególnych obszarach 

Edytowane przez Snajper44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 14:44, Petru23 napisał:

Różnią się dystrybucją. Tak to jest to samo. Mialem q77t, teraz mam q74t i właśnie zwracam. Do oglądania TV średnio się dla mnie nadaje. Skaluje bdb, nie wiem czy nie najlepiej ale kolory... W 4k cuuuudo. Ale sygnał tv jest trochę sprany. Ogólnie bdb tv, chyba najlepszy do 3k. 

BTW, swojego zwracam właśnie przez kolory. Przesiadłem się z plazmy i jednak będę musiał albo oleda albo sony 90 lub 95 wziąć. 

Jak chcesz, to za 3k sprzedam :) mam do chyba 8 dzień. 

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/147494-ktory-tv-skaluje-najlepiej-najgorzej-do-4k-28.html

Posiadasz zdjęcie jak wyglądały czarne kolory na Q77? Bo widziałem go na ekspozycji w mediaku ostatnio i wszystko było aż szare, taka tragedia była rzeczywiscie wieczorem z czarnym?


@Snajper44 takie podróbki ambilight to raczej na aliexpress 

Edytowane przez lavish94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...