Skocz do zawartości
Squikend

Jakaś lepsza alternatywa dla LG 27UL850?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nabyłem LG 27UL850, ale rozważam jego zwrot ze względu na bardzo słabą czerń / backlight bleeding (?).

Przesiadam się z Eizo EV2450.

Szukam monitora 4K/USB-C/27” do MacBook Pro / konsola. Zastosowanie: praca biurowa / rozrywka. Chcę mieć coś co cieszy oko pod względem jakości obrazu (apple user).

Czy jest jakaś rozsądna alternatywa do 3-3.5k która lepiej radziłaby sobie z czernią? Może Dell U2720Q (chociaż mam wrażenie, że w recenzjach wypadają raczej podobnie)?

Na zdjęciu widać jak ten lg się kiepsko prezentuje (Eizo EV2450, LG 27UL850, na dole MacBook Pro 13 - Late19) - mniej więcej ta sama jasność i kontrast + czarna tapeta.

BTW Do pracy biurowej LG 27UL850 radzi sobie całkiem, całkiem, o ile nie lubisz sobie czasami przygasić światło i włączyć jakiś night mode ;)

IMG_1206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo słabo to wygląda , ale jeżeli nie masz parcia na wysokie hyrce  i starczy 60hz to śmiało mogę zaproponować nec ea271q  jest na matrycy pls od samsunga (jest sporo równiejsza od matryc lg)  wyświetlany obraz jest kapitalny   tutaj małe porównanie czerni ze starszym modelem na ips od lg  (po lewej matryca lg  też nie ma tragedii a po prawej samsung pls ale tu już widać różnicę )

Aktualnie przez 2 lata posiadam ten model a dokładnie NEC EA271Q COLOR (nawet siłą bym go nie oddał) i powiem po przerobieniu kilku gamingowych  nawet jakosciowo złączyć je w jedność :E to dostają łupnia na samym starcie dosłownie i w przenośni pod względem jakości obrazu ,niestety jeżeli dla grajków 60hz to mało  wtedy trzeba rezygnować ze świetnej jakości na rzecz szybkości.Osobiście teraz przechodzę na EA271U 4K  w pewnym sklepie na black frajer była gigantyczna promocja z 4tyś na 2,5pln  chyba najciekawsza jaka mogła być w polandii :E Jak byś chciał jakieś inf. wal na pw :E 

file.php?id=1649&mode=view

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60Hz w zupełności mi wystarczy. Najwyżej oddam go i wstrzymam się do przyszłego roku.

Jak kupowałem eizo FHD 5lat temu to myślałem ze te 1500zł spokojne wystarczy na porządny, nieprofesjonalny monitor obsługujący bieżące standardy. Tymczasem eizo 4K to wydatek prawie 4,5k :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...