Skocz do zawartości
paweuku

Komputer gamingowy do 5000zł bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Z racji że moja siostra mieszka w UK i chce kupić dzieciakowi komputer pod choinkę, zauważyłem że sprzęt będzie lepiej (taniej) kupić w Polsce i tam go podesłać. Ze złożeniem kompa nie będę miał problemów, aczkolwiek prosiłbym o pomoc w doborze poszczególnych komponentów gdyż kompletnie nie jestem teraz na czasie. Główne zastosowanie komputera to typowy Gaming. Procek Intel czy AMD, 16gb ram starczy? I teraz temat rzeka, czy kupić teraz jakąś fajną kartę graficzną czy wystarczy 1660ti a za rok wymienić na coś na prawdę fajnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 5k 1660s to bezsens. 16gb ram wystarczy. Patrząc na ceny Intel.

https://proline.pl/koszyk/e4e5e24d + 3060ti

Jutro polowanie na 3060ti(większe niż na karpia na święta) jak się nie uda to jest dramat na rynku (prawie wszystko niedostępne)

Jak ma być system w cenie to obcinka obudowy na sg1 tg (ewentualnie sg1v Evo że światełkami), dysku na 500gb i zasilacza na supremo l2 650w Gold i będzie na windows 10 nie tracąc wydajności.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie przewidywana cena za tego 3060ti? System sam ogarnę także nie wliczajmy w cenę. Rozumiem że do tego jakas płyta główna pokroju Z490 będzie najlepszym rozwiązaniem ? Ile teraz potrafi ważyć jedna gra po instalacji? Czy te 500Gb starczy jak na początek? Czy bardziej opłacalnie jest kupić 1TB? Dzięki za szybką odpowiedź co do zestawu. Pozdrawiam 

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paweuku napisał:

Jaka będzie przewidywana cena za tego 3060ti? System sam ogarnę także nie wliczajmy w cenę. Rozumiem że do tego jakas płyta główna pokroju Z490 będzie najlepszym rozwiązaniem ? 

No masz w koszyku(po wejściu w link kliknij koszyk) MSI z490 gaming plus

3060ti powinno być za ok. 1700-1800zl będzie pewnie za jakieś 2-2.2k okaże się jutro. W razie czego jest z czego urwać kilka zł z koszyka jak pisałem :D

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten msi to najlepszy stosunek cena jakość? czy warto coś dopłacić kosztem lepszej wydajności na przyszłość? Pytam bo na dniach będę coś zamawiał a nie chce żadnego bubla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, paweuku napisał:

Ten msi to najlepszy stosunek cena jakość? czy warto coś dopłacić kosztem lepszej wydajności na przyszłość? Pytam bo na dniach będę coś zamawiał a nie chce żadnego bubla ;)

Tomahawk ciut lepszy ale 100 zł droższy, resztą lepszych płyt ma znacznie wyższa cenę, a na dobrą sprawę ten gaming plus na spokojnie ogarnie mocniejszy procek

Co do koszyka po taniości jest cooler, bo 10400f jest chłodny reszta jest przyzwoita.

Co do dysków wg mnie 500gb to minimum. Dalej zależy od potrzeb, bazę dysków łatwo rozbudować.

Gry waza różnie jedna 10gb druga 20 trzecia 80, a cod warzone rozrósł się do 250gb, ale to ewenement

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się kupić MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO 8GB GDDR6 - dobry wybór ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, paweuku napisał:

Udało się kupić MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO 8GB GDDR6 - dobry wybór ? 

Jest git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze odnośnie chłodzenia cpu , czy ten BOXowy nie ogarnie tematu ? Wydałem trochę ponad budżet na tą grafikę stąd pytanie czy konieczne jest kupno innego chłodzenia niż to boxowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, paweuku napisał:

Pytanie jeszcze odnośnie chłodzenia cpu , czy ten BOXowy nie ogarnie tematu ? Wydałem trochę ponad budżet na tą grafikę stąd pytanie czy konieczne jest kupno innego chłodzenia niż to boxowe ?

Ogarnie, z tym że najciszej nie będzie.

Proponuje, żeby wyrównać budżet, brać dysk 500gb, możesz urwać kilka zł biorąc  ta sama budę bez światełek, to samo z ramem i ewentualnie jeszcze 50zl na zasilaczu biorąc supremo l2 650w (buda i zasilacz z opcji tanszej w xkom) reszta w Proline jak w koszyku (mniejszy dysk i ram bez podświetlenia są dostępne)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź. O hałas nie ma co się martwić będą słuchawki ,ale dzięki za info że stockowy ogarnie temat. Światełka na budzie muszą być ale na ramie już niekoniecznie . Dysk faktycznie wezmę w opcji 500 GB .Ten kingston to najlepsza opcja cena/jakość ? . Ostatni dylemat AMD 3600 czy Intel 10400f ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, paweuku napisał:

Wielkie dzięki za podpowiedź. O hałas nie ma co się martwić będą słuchawki ,ale dzięki za info że stockowy ogarnie temat. Światełka na budzie muszą być ale na ramie już niekoniecznie . Dysk faktycznie wezmę w opcji 500 GB .Ten kingston to najlepsza opcja cena/jakość ? . Ostatni dylemat AMD 3600 czy Intel 10400f ? 

Patrząc na cenę 3600 zdecydowanie 10400f wygląda korzystniej. Ponadto do ryzena warto wrzucic pamięci z taktowaniem 3600-3733 (lub je tak dokręcić) Intel też nie pogardzi aczkolwiek różnice między 3200, a 3600 mniejsze niż na ryzenie.

Co do dysku jak chodzi o gry lepszego nie potrzeba, a są tyle że cena też jest w górę.

Edit: a2000 po prostu jest dobrej cenie prezentując się przyzwoicie :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ,na prawdę dużo pomogłeś .Jestem tylko ciekawy kiedy wyślą tego 3060 ti , bo cały zestaw musi się znaleźć  24 grudnia już pod choinką w UK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze jedno pytanie, bo w komputerze musi znaleźć się WiFi. Ceny Z490 z WiFi to kosmos. Wybierając tańszy chipset z B460 na wypasie z WiFi tracę tylko na tym że obetnie się taktowanie pamięci RAM? Czy coś jeszcze będzie kulało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dorzucić https://proline.pl/tp-link-archer-t6e-karta-sieciowa-pci-e-ac1300-p942394

Na b460 ogranicza ram i nie ma możliwości w zasadzie żadnego OC po prostu działa 

Weź tak https://proline.pl/koszyk/90afdf67

https://www.x-kom.pl/lista/crwypx4dv

Razem 2830 zl

Buda przycięta, ale dalej świeci i przewiewna

Edit: więcej urwać można już tylko na plycie

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bobson89 napisał:

Możesz dorzucić https://proline.pl/tp-link-archer-t6e-karta-sieciowa-pci-e-ac1300-p942394

Na b460 ogranicza ram i nie ma możliwości w zasadzie żadnego OC po prostu działa 

Weź tak https://proline.pl/koszyk/90afdf67

https://www.x-kom.pl/lista/crwypx4dv

Razem 2830 zl

Buda przycięta, ale dalej świeci i przewiewna

Edit: więcej urwać można już tylko na plycie

Kur*@ jesteś genialny! Zapomnialem że jest opcja dołożenia samemu karty WiFi, nie płacąc chorendalnych pieniędzy przy topowych odmianach płyt. 

Jeszcze raz wielkie dzięki i duuuze piwo dla Ciebie kolego ;)

Pozdrawiam serdecznie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowana wysyłka karty graficznej to 4.01.2021 r. Sprzęt miał znaleźć się pod choinką tego roku. Czy na chwilę obecną jest coś w podobnej cenie wydajnościowo? Czy jednak warto poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paweuku napisał:

Planowana wysyłka karty graficznej to 4.01.2021 r. Sprzęt miał znaleźć się pod choinką tego roku. Czy na chwilę obecną jest coś w podobnej cenie wydajnościowo? Czy jednak warto poczekać. 

Ogólnie jest dramat na rynku GPU. Warto poczekać. 3060ti ma wydajność 2080s która kosztowała 3.5k PLN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Co do Maca to się zastanawiałem, ale nigdy nie korzystałem z systemów Apple, a jestem dosyć konserwatywny w tych względach i mogę się nie przekonać  żona ma iphona i mnie nie przekonuje, wole swojego starego Szajsunga. Co do ASUSa to domyślam się że laptop będzie targetowany na gaming, nie ma chyba za bardzo czegoś takiego jak "laptop do programowania", dałem taki tytuł żeby zaznaczyć główne użycie sprzętu i to że dla mnie ekran nie ma zupełnie znaczenia, a grafika powiedziałbym - półtorarzędne. Zresztą współcześnie "gamingowy" oznacza chyba bardziej "wszechstronny" - przynajmniej tak mi się wydaje. Co do 2 slotów, to 32GB byłoby OK jakby było na jedej kości i mógłbym ad hoc dołożyć drugą, tutaj musiałbym wyjąć dwie i dokupić całe ew. 64GB (teraz pracuję na 32GB, niby nie czuję potrzeby więcej, ale też aktualnie pracuję na stosunkowo małym projekcie i ostatnio praktycznie nie korzystam z wirtualizacji). Druga sprawa, nie wiem jak to wypośrodkować, bo nie mam doświadczenia z takimi maszynami i nie wiem, czy lepiej mieć Intela któy obsłuży ponad 64GB RAM, czy mocniejszy procesor AMD który ma ograniczenie do 64. Na dzisiaj, wydaje mi się że 64 będzie ekstremalnie na górkę i to na lata. Zapomniałem dodać, że będzie używany do hobbistycznego obrabiania zdjęć (nadal ekran tutaj nic nie zmienia, bo jest zewnętrzny, ale domyślam się że to ma wpływ na grafikę)
    • 1 okruch za zbroję. Normalne bo to jest gratis do dodatku. To samo było na ps5
    • Zerknij na pure rock 2 fx, ładnie wykonany, są świecidełka, dobry wentylator, omija wszystkie sloty pamięci.
    • To nie najlepsza wiadomość dla tych, którzy chcieliby spierdzielać z Polski przed wojna a są w wieku poborowym. Jestem pewien, że nasz kochany rząd też nas będzie ścigać po świecie xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...