Skocz do zawartości
grillz

Problem z migająca kreską, system działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem. Czy ktoś spotkał się z migająca kreską przed pojawieniem się logo Windows 10? Nie trwa to długo, ale trochę denerwuje. System ogólnie hula. Bootowanie jest tylko na SSD z systemem, system stoi na LEGACY. BIOS najnowsza wersja, stery aktualne.

 

Płyta: MSI B450M PRO-VDH Max

GPU: RTX 1660 Super OC

CPU: Ryzen 3 3100

Poratujcie w potrzebie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj opcje bios i zobacz za opcją "fast boot" lub podobną, włącz to. System powinien się szybciej ładować i omija wstępne sprawdzanie konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z tego co wyczytałem FAST boot jest tylko na UEFI, u siebie tego nie widzę

Możliwe, że ta płyta tak ma? Skoro to pojawia się przed windowsem to chyba nie wina systemu

Edytowane przez grillz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie problem, jakieś przygotowanie do startu, ale co to jest nikt? chyba nie wie - kiedyś już było, bo występuje od xp, bez wyjaśnienia

fast boot jest chyba wszędzie - to opcja pomijania fazy post podczas ładowania, tzn pomijanie sprawdzania sprzętu; ale ta kreska nie ma chyba? z tym nic wspólnego, jak pisałem zawsze była, tzn od xp, a fast boot wtedy nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta kreska to normalne, na poprzednim komputerze to miałem a na obecnym tego nie mam.

Obecnym mam od około 3 lat i Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migająca kreska jak z CMD na starcie to w większości przypadków długie wczytywanie sterowników graficznych. Ich reinstalacja lub aktualizacja czasem potrafi rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oks, jak będę miał chwilę czasu to zainstaluje jeszcze raz stery karty i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...