Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa? Około 5500zl

2. Wielkość matrycy(w calach) preferuję 14

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet) głównie prace biurowe, internet, filmy, Photoshop, Illustrator. Od święta jakaś raczej prosta gierka.

4. Czy musi być z systemem? Tak

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)? Ciekawy design byłby plusem

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy)

Wpadł mi w oko MSI Prestige Evo 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porównanie względem tego MSI co podałem, za i przeciw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, AUT06 napisał:

Nie dałeś linka do tego MSI a jest pewnie kilka wersji z różnym wyposażeniem więc trudno porównywać ?

Do Twoich potrzeb powinien wystarczyć sprzęt taki jak ten Dell Inspiron 5405 R7-4700U/16GB/512/Win10 za za 4 499 zł. Mocny procesor 8 rdzeniowy i 16 GB RAM sprosta wielu zadaniom. Dell solidnie wykonał ten laptop stosując obudowę z aluminium.

Racja...

MSI Prestige 14 Evo

 

Edytowane przez zazennn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tego nie bierzmy pod uwagę, właśnie sobie zdałem sprawę że od dłuższego czasu w nic nie gram, ewentualni F1 2019. Jak w przypadku podanych przezemnie programów graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze laptopa do Twoich zastosowań skupiłbym się na świetnej matrycy. Jeśli nie projektujesz w 3D, super GPU nie jest Ci specjalnie potrzebne. Moją propozycją będzie ten MSI, jest to propozycja lekko ponad Twój budżet, ale tutaj jest już Tiger Lake. Z prostymi grami sobie poradzi. Matryca to IPS, który ma 100% sRGB.
https://www.x-kom.pl/p/596399-notebook-laptop-141-msi-prestige-14evo-i7-1185g7-16gb-512-win10.html


Drugą podobną tańszą wersję będzie ten Asus, który również ma bardzo dobrą matrycę jednak procesor 10 generacji.
https://www.x-kom.pl/p/590588-notebook-laptop-141-asus-zenbook-flip-14-ux463fa-i7-10510u-8gb-512-w10.html


Do obu modeli nie można się przyczepić pod względem jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ZenBook 14 UM425IA R7-4700/16GB/512/W10P

Lenovo Yoga Slim 7-14 i7-1065G7/16GB/1TB/Win10

Oba są dobrze wykonane, mają dobre matryce (100% sRGB) oraz wyposażenie, a przy tym mieszczą się w budżecie .

W Asusie jest wydajniejszy procesor, ale ten z Yogi też sobie poradzi z tymi zadaniami co wymieniłeś.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zazennn napisał:

Racja...

MSI Prestige 14 Evo

 

Jest to całkiem przyzwoity wybór. Jako alternatywę z wydajniejszym procesorem

Huawei MateBook 14 R5-4600H/16GB/512/Win10 szary
Matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, solidne aluminiowe wykonanie, pełny 6 rdzeniowy procesor AMD, minimalnie wydajniejszy względem AMD Ryzen™ 7 4700U, podświetlana klawiatura. Pomimo wydajnego procesor AMD, bardzo dobre wyniki na baterii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zdecydowałem się na coś trochę innego. Wybrałem Asusa zephyrusa G14. Czy jesteście w stanie polecić mi do tego jakąś stację dokującą? Docelowo na dwa monitory oraz bezprzewodową mysz i klawiaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem kompletnie zielony w kwestii takich urządzeń. W tym przypadku wolałbym żeby było im mniej tym lepiej natomiast też nie chce kupić byle czego. Możliwość podpięcia dwóch monitorów oraz myszki i klawiatury mi w zupełności wystarczą. Pytanie czy jest sens zaoszczędzić 100-200 zł na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...