Skocz do zawartości
lkggeg

Napęd optyczny wewnętrzny czy zewnętrzny, który szybszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo wychodzi cyberpunk więc potrzebuję czegoś do instalacji tej gry, z moim internetem zajmie to z 3 dni więc musze kupić jakiś napęd, szukałem szukałem i nie wiem, jaki jest najwydajniejszy, jeśli chodzi o zewnętrzne napędy to znalazłem taki https://www.morele.net/naped-asus-zendrive-u9m-90dd02a2-m29000-1477061/?gclid=Cj0KCQiAtqL-BRC0ARIsAF4K3WEvso4yWcZG7FwGtgnPbRBywCQK3rR_z194JOEyXRF9wgEGp-pqB_caAr7MEALw_wcB , i tu mam pytanie, czy taki napęd jest wydajniejszy od takiego wewnętrznego ( za np 80zł ) ale z wejściem sata? Bardziej jestem raczej nastawiony na zewnętrzny napęd ale nie chce też wydawać dużo pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Tuts napisał:

Niedługo wychodzi cyberpunk więc potrzebuję czegoś do instalacji tej gry, z moim internetem zajmie to z 3 dni więc musze kupić jakiś napęd

Tylko co tak konkretnie chcesz wkładać do tego napędu? Wersja pudełkowa gry nie ma płyt, tylko kod do serwisu GOG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w pudełku do Cyberpunka ma być tylko kod do GOG'a, czy coś się może zmieniło i nie jestem na bieżąco? 

A co do napędów, to te na USB (2.0) zazwyczaj mają prędkość odczytu/zapisu DVD na poziomie 6-8x, a te na SATA("wewnętrzne") 16x.

Edytowane przez Viper260260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde, tego nie wiedziałem, że ma być tylko kod. W takim razie nie ważne, temat do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tuts

GOG pozwala pobierać ze strony pliki instalacyjne - jeżeli naprawdę masz fatalnego neta, to pobierz gdzieś indziej te pliki na dysk przenośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak będę musiał zrobić  :(, a w którym miejscu, bo nie moge znaleźć, chyba że będzie możne te pliki ściągnąć dopiero w dniu premiery ? 

Edytowane przez Tuts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK, punkt 2

No tak, będą dopiero po premierze :)

DVD jest tak skandalicznie wolne, że pewnie i tak szybciej by wyszło pobrać u kogoś grę kto ma światłowód i potem zainstalować u siebie, niż instalując ją bezpośrednio z DVD (jeżeli taka wersja by wyszła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet łącze 1Gb/s nie pomoże jeżeli serwer będzie ograniczał i da np. 10Mb/s. DVD 8x to 89Mb/s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...