Skocz do zawartości
Send1N

Legendarne "wżery" po kryonaucie

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci od jakiegoś czasu panuje trend na temat grizzly kryonaut który niszczy stopki chłodzeń, tak się składa że dwa dni temu przyjrzałem się podstawie od swojego aio po demontażu bloko-pompki gdzie zaaplikowana była pasta gelid gc-extreme a po wyjęciu z pudełka było idealne lustro. Podstawa jest zjechana jakbym jeździł ścierą z ziarenkami piasku po masce samochodu :D i z tego co pamiętam to samo miałem na chłodzeniu prolimatech megahalems gdzie siedziała pasta zalman stg2, szkoda że nie zrobiłem zdjęć po wyczyszczeniu stopki z pasty, następnym razem dorzucę. Ciekawy jestem jak u was to wygląda po wyciągnięciu nowiutkiego chłodzenia z pudła a później po pierwszym demontażu i starciu pasty czy to czasem kryonaut nie stał się kozłem ofiarnym tutaj ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Noctua to nadal lustro, a ma już przecież kupę lat i była na i7-2600K, i7-4790K i obecnie siedzi na Ryzen 5 3600. Używam dedykowanej pasty Noctua NT-H1 od lat, nie rozumiem kombinowania ludzkiego pod górkę z wyborem pasty czy usilne aplikowanie tego płynnego metalicznego gówna, to nie T-1000 z Terminatora tylko procesor CPU. :E 

Kara musi być! :gitarzysta:

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój (były już) Ryzen 3700x po Kyronaut'cie wygląda tak:  https://imgur.com/a/P0Nxk5n

Pasta była z pewnego źródła (Proline), a Noctua NH-U12A po wszystkim wygląda tak:

PTahNEa.jpeg

 

Nigdy więcej Kyronauta

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Send1N napisał:

W sieci od jakiegoś czasu panuje trend na temat grizzly kryonaut który niszczy stopki chłodzeń, tak się składa że dwa dni temu przyjrzałem się podstawie od swojego aio po demontażu bloko-pompki gdzie zaaplikowana była pasta gelid gc-extreme a po wyjęciu z pudełka było idealne lustro. Podstawa jest zjechana jakbym jeździł ścierą z ziarenkami piasku po masce samochodu :D i z tego co pamiętam to samo miałem na chłodzeniu prolimatech megahalems gdzie siedziała pasta zalman stg2, szkoda że nie zrobiłem zdjęć po wyczyszczeniu stopki z pasty, następnym razem dorzucę. Ciekawy jestem jak u was to wygląda po wyciągnięciu nowiutkiego chłodzenia z pudła a później po pierwszym demontażu i starciu pasty czy to czasem kryonaut nie stał się kozłem ofiarnym tutaj ;) 

Styrana jest podstawa w AIO ale to nie jest tak, że nowa była jak lustro. Do wycierania pasty używam ipy i sraj taśmy rysy muszą się pojawić. Znowu na macho 120 na platformie intela którą chrześniakowi oddałem. Używałem kilku past w tym kryonauta i tam podstawa była niklowana i nie było widoczne żadne styranie oprócz tego którego sam własnoręcznie dokonałem sraj taśmą xD Żadnych wżerów nigdy nie widziałem.

@Viper260260

 

Edytowane przez Art385
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viper260260

Dokładnie tak wyglądały u mnie podstawy w każdym chłodzeniu które miałem :E a miałem różne pasty.

@Art385

Ryski to inna sprawa norma :) ale to co kolega wyżej zalinkował spotykało mnie zawsze. Teraz zaaplikowaną mam MX2 na cpu ale już za późno na testy bo już jest wyżarta stopka :D

 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat korzystałem z Arctica MX-2, wcześniej był Silver; zawsze ładnie czyściłem wszystko miękką szmatką z IPA czy tam innym alkoholem a tu taki syf po Kyronautcie... Teraz używam MX-4 i jest dobrze, nic się nie rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę taki sajgon na stopie chłodzenia. Zużyłem już z kilkanaście gramó kryo i wielokrotnie mogłem sprawdzić jak wygląda podstawa bloku i wszystko git. Tutaj to jest sajgon jakiś wygląda jak odpadający ocynk ze wszystkich audi od B5/C5 w górę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Art385 napisał:

Pierwszy raz widzę taki sajgon na stopie chłodzenia. Zużyłem już z kilkanaście gramó kryo i wielokrotnie mogłem sprawdzić jak wygląda podstawa bloku i wszystko git. Tutaj to jest sajgon jakiś wygląda jak odpadający ocynk ze wszystkich audi od B5/C5 w górę xD

Szkoda ze nie zrobiłem z prolimatecha,fortisa + eisbaera fotek to byś miał kolejne 3 z takim samym efektem :E :pimp: i to nawet nie mowie o kryonaucie bo na obecnym chlodzeniu nigdy nie był nakładany, siedziała tam przez pierwsze 4 dni stockowa pasta z tuby po prostu "alphacool" a pózniej gelid. Ciekawe jak tam wygląda radiator z karty bo też poprawiałem fabrykę GCE :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

Pierwszy raz widzę taki sajgon na stopie chłodzenia. Zużyłem już z kilkanaście gramó kryo i wielokrotnie mogłem sprawdzić jak wygląda podstawa bloku i wszystko git. Tutaj to jest sajgon jakiś wygląda jak odpadający ocynk ze wszystkich audi od B5/C5 w górę xD

W zestawie do NH-U12A była pasta NT-H1 i do póki mi się nie skończyła, wszystko było na niej ok, tj bez wżer ;] Użyłem Kyro... no i jest pozamiatane.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat jechałem na paście phanteksa i nic takiego się nie działo. Teraz na Be Quiet DC1 ale tu jeszcze nie zdejmowałem chłodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa akcja. Ja tak jak mówię nie mam takich wżerów w ani na jeszcze gdzieś na półce leżącym navisie 240pro czy na obecnym 360 na obu siedział kryo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX-2 i MX-4 nigdy nic mi nie zrobiło. Misie a i owszem...

 

Zamiast srajtasmy polecam odkrycie po urodzeniu syna... bawełniane ręczniki jednorazowe - dużo delikatniejsze, super czyszczą ;).

Edytowane przez tujek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze ścieram wacikiem kosmetycznym do twarzy :E ale skoro takie odkrycia tutaj to jeszcze trzeba spróbować welonem żony ze ślubu (jak ktoś ma) ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się używać wacików kosmetycznych nasączonych wodą kolońską do czyszczenia :D Potem przez chwilę procesor pachniał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie od dziś wiadomo że kryonaut to przereklamowane gówienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kamilos69 napisał:

Przecież nie od dziś wiadomo że kryonaut to przereklamowane gówienko.

Jak wchodzili na rynek to pasta była bardzo dobrej jakości, ale po czasie mając wszystkich w garści zaczęli obniżać jakość i jeszcze to gówno podrożyli XD
Nie dojść że pojawiły się właściwości ścierne, to na dodatek pasta dość szybko wysycha i mam poważne wątpliwości aby trzymała parametry przewodności z przełomu 2016-2017 roku. Ja już od jakiegoś czasu wróciłem do Gelida GC-Extreme i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co widziałem,przypadek Kryonauta taki,że po czasie od nakładania robi wżery na chłodzeniach są co jakiś czas raportowane i tutaj nie jest to pierwszy raz,jak ktoś pisze,że Kryonaut "zepsuł" podstawy chłodzenia.

Akurat tak się składa,że w marcu jak montowałem chłodzenie z sygnatury w kompie korzystałem z Kryonauta.Na początek wiosny minie rok i zobaczę jak sytuacja wygląda z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, DisconnecT napisał:

Jak wchodzili na rynek to pasta była bardzo dobrej jakości, ale po czasie mając wszystkich w garści zaczęli obniżać jakość i jeszcze to gówno podrożyli XD
Nie dojść że pojawiły się właściwości ścierne, to na dodatek pasta dość szybko wysycha i mam poważne wątpliwości aby trzymała parametry przewodności z przełomu 2016-2017 roku. Ja już od jakiegoś czasu wróciłem do Gelida GC-Extreme i nie narzekam.

O w mordę 11g strzykawka teraz po 115 zł. Jak ostatnio brałem to wychodziło mi coś 8 zł za gram xD Mi ani ona nie wysycha ani nie wyżera chłodzenia. Ciekawe czy mają taki rozrzut jakościowy czy o wuj chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Jak wchodzili na rynek to pasta była bardzo dobrej jakości, ale po czasie mając wszystkich w garści zaczęli obniżać jakość i jeszcze to gówno podrożyli XD
Nie dojść że pojawiły się właściwości ścierne, to na dodatek pasta dość szybko wysycha i mam poważne wątpliwości aby trzymała parametry przewodności z przełomu 2016-2017 roku. Ja już od jakiegoś czasu wróciłem do Gelida GC-Extreme i nie narzekam.

Trochę śmieszna sprawa bo właśnie w tym temacie głównie GCE miałem na myśli a nie kryonauta :D chyba że nie umiem przykręcać chłodzeń po prostu i robią mi się wżery wszędzie na różnych pastach :E Takie coś co wrzucił kolega Viper260260 na fotce miałem za każdym razem u siebie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Art385 napisał:

O w mordę 11g strzykawka teraz po 115 zł. Jak ostatnio brałem to wychodziło mi coś 8 zł za gram xD Mi ani ona nie wysycha ani nie wyżera chłodzenia. Ciekawe czy mają taki rozrzut jakościowy czy o wuj chodzi?

prędzej rozstrzal jakościowy w niklowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 14:07, Art385 napisał:

O w mordę 11g strzykawka teraz po 115 zł. Jak ostatnio brałem to wychodziło mi coś 8 zł za gram xD Mi ani ona nie wysycha ani nie wyżera chłodzenia. Ciekawe czy mają taki rozrzut jakościowy czy o wuj chodzi?

Mi też nie wyżarło chłodzenia, ale schnie dość szybko, do tego nie nie jest już tak dobra jak te kilka lat temu.

W dniu 3.12.2020 o 14:20, Send1N napisał:

Trochę śmieszna sprawa bo właśnie w tym temacie głównie GCE miałem na myśli a nie kryonauta :D chyba że nie umiem przykręcać chłodzeń po prostu i robią mi się wżery wszędzie na różnych pastach :E Takie coś co wrzucił kolega Viper260260 na fotce miałem za każdym razem u siebie

Jak wyżej, ja sobie chłodzenia nigdy żadną pastą nie zniszczyłem, ale znam przypadki gdzie rzeczywiście ta pasta potrafi pościerać IHS, zapewne sporo do powiedzenia ma tutaj metoda montażu chłodzenia, GC-Extreme raczej ciężko było by to zrobić, bo ta pasta ma bardziej gumowatą strukturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę u siebie w końcu ściągnąć chłodzenie bo gdzieś od ~3 miesięcy mam kryo i zobaczyć jak to wygląda. I przy okazji zmienić na GC-E do testów bo się kurzy w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DisconnecT napisał:

Mi też nie wyżarło chłodzenia, ale schnie dość szybko, do tego nie nie jest już tak dobra jak te kilka lat temu.

Jak wyżej, ja sobie chłodzenia nigdy żadną pastą nie zniszczyłem, ale znam przypadki gdzie rzeczywiście ta pasta potrafi pościerać IHS, zapewne sporo do powiedzenia ma tutaj metoda montażu chłodzenia, GC-Extreme raczej ciężko było by to zrobić, bo ta pasta ma bardziej gumowatą strukturę.

GC extreme nie testowałem ale kryo jest lepsza o około 1-2 stopnie niż hydronaut i maks co je miałem nałożone w jednym podejściu to 6 msc i w obu przypadkach wyglądały jak w dzień nałożenia. Smyr sraj taśmą i cpu czysty potem tylko przetarcie ipą i nie ma śladu. Nie robi się jak guma. Jedyna pasta co mi na pył w życiu wysychała to zalman STG2 ale nakładało się ją bosko pędzelkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 3.12.2020 o 11:37, Viper260260 napisał:

Mój (były już) Ryzen 3700x po Kyronaut'cie wygląda tak:  https://imgur.com/a/P0Nxk5n

Pasta była z pewnego źródła (Proline), a Noctua NH-U12A po wszystkim wygląda tak:

 

 

Nigdy więcej Kyronauta

Moja Noctua niestety wygląda podobnie.:cry: Oczywiście gdy używałem NT-H1 wszystko było git - zachciało mi się Kryonaut-a i mam jak na zdjęciu (pasta z 2019 roku).:mad2: Kryonaut wyleciał w pierony a znowu używam Noctuy, ale w wersji NT-H2 i jest ok. Temperatury w porównaniu z tym gdy stopka nie była okaleczona są (a właściwie były - porównuję z 9900k którego sprzedałem) takie same. Tylko świadomość tego jak wygląda stopka doprowadza mnie do szału.:szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie stopka w PÓŁROCZNEJ NH-D15 po spotkaniu z Kryonautem wygląda tak

gVx64Dw.jpg

3DZJSB8.jpg

wOHj5u6.jpg

Widać, że "był tu Intel".:szczerbaty::hahaha:

Na szczęście temperatury nie wzrosły w stosunku do "lustra".8:E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...