Skocz do zawartości
cornelious

pytanie co do ramu 32gb

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam pytanie co do pamieci kosci ram, jestem swieżo co po zlozeniu komputera oraz wgraniu systemu:

image.png.62ac5f3722e148b108b7cea8b1ab051d.png

 

czemu gdy mam wpiete 32gb pokazuje mi tylko 19gb pamieci ram ?

Płyta głowna Gigabyte B450M DS3H

Procesor    AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor                3.59 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    16,0 GB
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64
Pióro i urządzenia dotykowe    Brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego dla tego ekranu

Edytowane przez cornelious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsza byłaby raczej pamięć fizyczna zasłonięta przez [ TRIAL VERSION ]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wirtualna to suma fizycznej i pliku stronicowania, więc prawdopodobnie fizycznej masz 16GB. Sprawdź co pokazuje bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Minciu napisał:

Ciekawsza byłaby raczej pamięć fizyczna zasłonięta przez [ TRIAL VERSION ]


@minciu

https://imgur.com/a/xknWfZM

 

 

 

 

3 godziny temu, Jenot napisał:

Pamięć wirtualna to suma fizycznej i pliku stronicowania, więc prawdopodobnie fizycznej masz 16GB. Sprawdź co pokazuje bios.

Pamieć w biosie 16gb z groszem do tego taktowanie to 2400 mhz gdzie kosc posiada 3200 mhz

 

Edytowane przez cornelious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x16GB czy 4x8GB? 2400 bo domyślnie wczytywane są ustawienia JEDEC, żeby było 3200 musisz wczytać w biosie odpowiedni profil XMP, oczywiście po naprawieniu problemu niewidocznych 16GB. Ponadto profile XMP mogą (ale nie muszą) mieć problemy na konfiguracji 4x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 2x16 GB po 3200mhz jedna kosc, bios zaktualizowalem do najnowszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj pojedynczo w drugi slot licząc od procesora i sprawdź czy obie są sprawne i widoczne jako 16GB. Jeśli tak to włóż obie (pewnie robisz wg instrukcji, ale nie zaszkodzi sprawdzić - drugi i czwarty slot licząc od procesora). Jeśli bios zobaczy 32GB to wczytaj profil XMP, uruchom programik zentimings, żeby sprawdzić czy wczytane wszystko OK.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Jenot napisał:

Wkładaj pojedynczo w drugi slot licząc od procesora i sprawdź czy obie są sprawne i widoczne jako 16GB. Jeśli tak to włóż obie (pewnie robisz wg instrukcji, ale nie zaszkodzi sprawdzić - drugi i czwarty slot licząc od procesora). Jeśli bios zobaczy 32GB to wczytaj profil XMP, uruchom programik zentimings, żeby sprawdzić czy wczytane wszystko OK.

Zrobiłem tak jak napisałeś, pojedynczo sprawdziłem kości oraz uruchomilem komputer przez bios pokazalo ze jedna kosc ma 8gb oraz 2400 mhz, nastepnie podlaczylem pod inne sloty niz wczesniej 2x16gb  system okazuje nadal zainstalowana pamiec 16gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Art385 napisał:

To może masz 2x8 GB :E

tak moj blad okazalo sie ze kupilem 16gb, ale co do taktowania, wybralem profil 3600  mhz i wszystko narazie smiga, dziekuje Wam za okazała pomoc i pozdrawiam !

 

Edytowane przez cornelious
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Drugi i czwarty slot od procesora, reset CMOS, wczytaj w biosie profil XMP 3600 i powinno działać. Nie wiem gdzie tam w biosie Twojej płyty tego szukać, ale myślę, że znajdziesz. Automatycznie Ci się 3600 nie ustawi...

Edytowane przez Jenot
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cornelious napisał:

tak moj blad okazalo sie ze kupilem 16gb, ale co do taktowania, wybralem profil 3600  mhz i wszystko narazie smiga, dziekuje Wam za okazała pomoc i pozdrawiam !

:pijacy:pewno tak robiłeś zakupy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...