Skocz do zawartości
Indżynier

Konto po 26 roku życia - darmowe wypłaty z bankomatów jaki bank?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką sprawę iż za 2 miesiące będę miał 26 lat no i jak wiadomo od tego wieku już kończą się w bankach specjalne traktowanie jak darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów itp.

Czy moglibyście powiedzieć czy jest jakiś bank który oferowałby właśnie tą usługę za darmo? Bo obecnie mam konto w Santanderze 5 darmowych przelewów ekspresowych w miesiącu + darmowe wypłaty z bankomatów, ale po 26 roku życia te usługi będą kosztowały po 8 zł/mies.

 
 
  •  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w PKOBP i z tego co wiem to nie mam opłaty za wypłaty z bankomatów. Jedynie jak wypłacasz z Euronetu czy innych to masz 5zł opłaty ale to przy każdej wypłacie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AMiABLE napisał:

Ja mam konto w PKOBP i z tego co wiem to nie mam opłaty za wypłaty z bankomatów. Jedynie jak wypłacasz z Euronetu czy innych to masz 5zł opłaty ale to przy każdej wypłacie.

No mi chodzi o darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nest był darmowy bez żadnych *. Nie wiem jak teraz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Milennium jest warunek - 1000 złotych wpływu miesięcznie i jedna transakcja kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o bankomatach i wypłatach   jest ich coraz mniej  a utrzymanie coraz droższe  za kilka lat bankomat będzie historią .

Pandemia  tylko ten proces przyspieszyła ,obecnie tylko płatności bezgotówkowe .

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i każda transakcja rejestrowana. US i banki tylko na to czekają. Nie dziękuję, dopóki gotówka jest w obiegu to będę korzystał głównie z papierowych pieniędzy. Plus zawsze można sobie dorobić na boku, co byłoby niemożliwe przy obrocie wyłącznie bezgotówkowym.

Z tego co kojarzę to nie da się zrobić tak, by w euronetach czy podobnych były bezpłatne bo te firmy by nic nie zarabiały. Natomiast jak wypłacasz po kilaset złotych to te 5zł prowizji nie wychodzi tak dużo xD

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nest konto w Nest Banku i konto idealne w Idea Banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, AMiABLE napisał:

Tak, i każda transakcja rejestrowana. US i banki tylko na to czekają.

Na co czekają? :D

@autor A nie prościej sobie wpisać w google "porównywarka kont bankowych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, AMiABLE napisał:

US i banki tylko na to czekają.

Głównie fiskus czasem popatrzy i powie "Z skąd ten Pan/Pani miał/miała pieniążki" i zacznie się kontrola.
Na razie nie miałem takiej sytuacji,ale przez to,że nie kupuję regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to, żeby każdy wpływ i wypływ pieniędzy był regulowany. Wtedy łatwo będzie dojechać każdego kto "podejrzanie" zarabia i wydaje pieniądze. A kryterium tego co jest "podejrzane" określa już US. Gotówka daje pewien bufor bezpieczeństwa/prywatności przed całkowitą kontrolą ze strony rządu. Dlatego wszelkie próby ograniczenia jej obrotu traktuję jako ograniczenie wolności obywateli.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, od tego miesiąca robimy więcej płatności bezgotówkowych niż z użyciem gotówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam same w sobie płatności kartą nie wadzą, niech sobie będą skoro ludzie chcą z tego korzystać. Byle płatność gotówkowa została zachowana, bo inaczej będzie straszna lipa. Zastanawia mnie tylko popularnośc tych wszystkich Apple/Google/niewiadomo co Pay'ów, zamiast dodawać i konfigurować kolejną pierdołę w telefonie nie prościej wyjąć kartę i zapłacić?

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AMiABLE napisał:

zamiast dodawać i konfigurować kolejną pierdołę w telefonie nie prościej wyjąć kartę i zapłacić?

Nie każdy nosi portfel, ja nie nosze od ponad 2 lat. Przy sobie mam tylko telefon, kluczyki i czasami jakieś 100zł w papierku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja prędzej wyszedłbym z domu bez telefonu niż bez portfela. Zresztą zazwyczaj mam przy sobie masę rzeczy że kieszeni mi nie starcza. Widać co człowiek to obyczaj xD

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 17:49, AMiABLE napisał:

Z tego co kojarzę to nie da się zrobić tak, by w euronetach czy podobnych były bezpłatne bo te firmy by nic nie zarabiały. Natomiast jak wypłacasz po kilaset złotych to te 5zł prowizji nie wychodzi tak dużo xD

Dlaczego ? Ja mam konto w Aliorze (tam są ważne wpływy) i nie interesuje mnie w jakim bankomacie wypłacam pieniądze. Chyba dokładnie to samo mam w NEST banku ale przyznam, że jeszcze karty nie aktywowałem. 

6 godzin temu, jagular napisał:

@autor A nie prościej sobie wpisać w google "porównywarka kont bankowych"?

Autor tego tematu nie umie podejmować decyzji jeżeli nie napisze o tym na forum.

W dniu 5.12.2020 o 17:49, AMiABLE napisał:

Tak, i każda transakcja rejestrowana. US i banki tylko na to czekają.

Mi się wydaje, że niektórzy mają taki efekt "bramki w supermarkecie" - niby nic nie wynoszą ale lękają się że bramka zapiszczy. Często mnie zastanawia jakie to nielegalne interesy prowadzą Ci ludzie, że tak się boją inwigilacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 10:06, Indżynier napisał:

Witam, mam taką sprawę iż za 2 miesiące będę miał 26 lat no i jak wiadomo od tego wieku już kończą się w bankach specjalne traktowanie jak darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów itp.

Czy moglibyście powiedzieć czy jest jakiś bank który oferowałby właśnie tą usługę za darmo? Bo obecnie mam konto w Santanderze 5 darmowych przelewów ekspresowych w miesiącu + darmowe wypłaty z bankomatów, ale po 26 roku życia te usługi będą kosztowały po 8 zł/mies.

 

 

 
  •  

 

ING konto osobiste Direct, karta za darmo jeśli zrobisz nią zakupy za 300 zł

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 17:49, AMiABLE napisał:

Tak, i każda transakcja rejestrowana. US i banki tylko na to czekają. Nie dziękuję, dopóki gotówka jest w obiegu to będę korzystał głównie z papierowych pieniędzy. Plus zawsze można sobie dorobić na boku, co byłoby niemożliwe przy obrocie wyłącznie bezgotówkowym.

Z tego co kojarzę to nie da się zrobić tak, by w euronetach czy podobnych były bezpłatne bo te firmy by nic nie zarabiały. Natomiast jak wypłacasz po kilaset złotych to te 5zł prowizji nie wychodzi tak dużo xD

 

? Paranoje się leczy i  to dość skutecznie ... aby jakiś  US zainteresował się  twoimi dochodami i wydatkami  to  musisz mieć życzliwych sąsiadów co to uprzejmie doniosą  to i owo .

Tak sam z siebie US   ma wywalone na kowalskiego  .

Tak  dla twojej informacji US  nie  ma dostępu  do kont prywatnych obywateli .

Bank ma obowiązek poinformować urząd o przelewach powyżej 15tys € (Wynika to bezpośrednio z art. 35 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu)

https://www.totalmoney.pl/artykuly/146281,konta-osobiste,robisz-przelewy-uwazaj-na-urzad-skarbowy,1,1

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tym kraju to co na papierze często ma się nijak do rzeczywistości. Nie mówię że akurat chcą mi zaglądać do historii płatności ale myślę że gdyby chcieli to zrobić nie byłoby problemu. Poza tym nie muszę być pod obserwacją i robić brudnych interesów żeby chronić swoją prywatność. Karta zostawia ślad cyfrowy = brak prywatności i anonimowości transakcji. Każdy zdroworozsądkowy człowiek ma "coś do ukrycia".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przekonasz innych do swojej fobii.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AMiABLE napisał:

Każdy zdroworozsądkowy człowiek ma "coś do ukrycia".

Ja nie mam, pewnie dlatego mój agent FBI nie jest smutny... 

Najbardziej podoba mi się koncepcja jak ktoś oglądający w necie koty przez cały dzień, zakleja sobie kamerkę internetową aby go ktoś nie podglądał a jednocześnie nosi przy sobie telefon komórkowy, który ma jeszcze większe możliwości inwigilacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sad_MadMan napisał:

Ja nie mam, pewnie dlatego mój agent FBI nie jest smutny... 

To podaj mi swoje dane, numery i PIN do kart kredytowych, napisz gdzie pracujesz, na jakim stanowisku i co sądzisz o swoim szefie. Z kim jesteś w związku, od jak dawna i jak się między wami układa a także co lubisz robić w łóżku, jakie masz ulubione pozycje i fetysze. I w sumie to mógłbyś zamontować sobie kamerki w całym domu i dać mi linka żebym sobie oglądał. Dalej twierdzisz, że nie masz nic do ukrycia?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz przeczytać tekst ze swojego awatara i wziąć go sobie do serca. Używasz Tora jako domyślnej przeglądarki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam. Co nie zmienia faktu, że mam poblokowane wszelkie skrypty, serwery reklamowo/statystyczne, reklamy i inne szambo.

Na razie nie panikuję, bo przy odrobinie dobrej woli i kombinacji da się ochronić swoją prywatność. Panikowałbym, gdyby nie było to możliwe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...