Skocz do zawartości
bbandi

Thrustmaster TMX za 599zł FFB

Rekomendowane odpowiedzi

Promo na RTVeuroAGD, właśnie zamówiłem, myślę że cena dobra ? anulowałem za to zakup F458 Italia za 400zł, naczytałem się że bez FFB to nie ma sensu kupować, choć wizualnie ta F458 jest śliczna.

Kierownica 

Thrustmaster TMX Force Feedback Racing Wheel 4469022 B&H Photo

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKUSIŁEM SIĘ i troszkę żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tą kierownicę. Straszna padaka,  Mocno odczuwalny mechanizm działający na "ząbkach" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy wiesz, mechanizm mechanizmem po prostu taki jest. Natomiast mnie irytuje coś innego. Przykładowo w FH6 tak mocno blokuje kierownicę przy poślizgu, że nie sposób z niego wyjść - jest to kosmicznie nieprawdopodobne. Wczoraj odkryłem, że znacznie zmniejszając siłę FFB po działa to o niebo lepiej. Moje doświadczenia z kierownicami jako kontrolerami gier, to łącznie z 10-15 minut. I dodam jeszcze, że absurdalne wydało mi się, że przy poślizgu kierownica oporuje - o ile kojarzę, wtedy właśnie wyczuwalny jest większe "rozluźnienie". Paradoks tego wszystkiego jest taki, że przynajmniej na początku szybciej przejeżdżałem tory np Cattalunia na padzie, niż na kierownicy (a owszem! - na najwyższym możliwym poziomie). Sądzę, że jest to kwestia ustawień. w FH7 jest o niebo lepiej, bo można owe oporowanie kierownicy sobie wyłączyć.

Sam nie wiem, może ją sprzedam.. zobaczę jeszcze. 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon, The Crew, NFS, Dirt 5 to są gry tak bardzo przystosowane na pada jak gry pokroju Assetto Corsa czy rFactor są przystosowane na kierownice. W obu przypadkach można złamać te reguły ale przyjemność z takiego grania jest znikoma, jak już się przekonałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co - Ascetto Corsa pod kierkę na XSX najbardziej pasuje? A na PC rFactor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym że biorąc Assetto na konsolę odcinasz się od dostępu od modów, gdzie nawet jeśli 95% jest taka sobie to pozostałe 5% są perełkami które szkoda przegapić, np. górska trasa Tajo Hillclimb:

Do tego takie typowe PCMRowe rzeczy jak obsługa monitorów ultrawide czy triple-screen, dowolne konfiguracje kontrolerów (kierownica jednej firmy, pedały drugiej, shifter trzeciej, a button box samoróbka), VR itd. No i akurat na pepperze ktoś wrzucił okazję ze wszytkimi DLC za 15zl, jak usunie linka to tam szukaj ;)link do peppera

Jest też nowsze Assetto Corsa Competizione ale tam masz tylko dwie klasy pojazdów GT3 i GT4, brak modów. Jest za to lepsza grafika (o ile sprzęt uciągnie), odrobinę lepsza fizyka, dynamiczna pogoda i pora dnia, zintegrowany system safety-rating zniechęcający do rozbijania się. Generalnie to jest taka gra bardziej do try-hardowania niż casualowej jazdy (jak na symulacyjne standardy).

Z innych to Dirt Rally 2 czy F1 2020 - nie są to super realistyczne symulatory ale na kierownicę również nadają się znacznie lepiej niż Forza.

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Dirt Rally 2 jest superrealistyczny, lecz poza tym zgadzam się w całej rozciągłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Corsa Assetto ale klasyczną wersję, myślę że zabawa będzie przednia. Musze jeszcze jakiś stojak zamówić lub zrobić, ale poza tym odpaliłem na padzie i jest autentycznie miłe wrażenie. Powiedziałbym, że jest dość dynamicznie. 

Dzięki za wskazówki. Dam szansę TMX-owi ;)

BTW FH7 odpuściłem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...