Skocz do zawartości
Ravoner

Procesor nie wyrabia za kartą graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2020 o 18:26, galakty napisał:

Miałem 2600 sparowanego z 2060 bez Super, najlepiej będzie jak zmienisz procesor. Jest kiepski i tyle, możesz spróbować kręcić CPU i pamięci, ale dużo to nie da.

Ewentualnie zwiększyć skalowanie rozdzielczości żeby dociążyć GPU. 

a czy moje CPU -Ryzen 3 -3100 stock  będzie ograniczać  kartę taką jak GTX 1660 Super 6GB ? Albo niestety czeka mnie wymiana procka ?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 10:47, forumowicz-a55 napisał:

a czy moje CPU -Ryzen 3 -3100 stock  będzie ograniczać  kartę taką jak GTX 1660 Super 6GB ? Albo niestety czeka mnie wymiana procka ?

pozdrawiam!

Nie, nie bedzie ograniczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 13:28, Krauziak napisał:

Nie, nie bedzie ograniczac

Wszystko zalezy jak zostanie ustawiona gra (detale i rozdzielczosc) i jaka gra. Procesor ma swoje limity od ciebie zależy czy to sa limity ktore ciebie zadowalaja. Do gry w 60fps starcza w wiekszosci przypadku zwykly ZEN 1.  A przykladowo nawet na najbardziej paździezotatej karcie typu RX580 czy GTX 1660 można ustawic tak detale gry ze bedzie mogła leciec na 200fps. I teraz pytanie - czy procesor da radę te 200fps zrobic w dadej grze? Jesli nie i robi np 170fps to czy dla ciebie nadal to oznacza ze ogranicza? Kazda gra ma inny wymagania wobec CPU. I pytanie czy CPU ogranicza karte zalezy od tego jaki framerate ciebie interesuje.  

W przypadku Cyberpunk i RT można powiedziec ze nawet Zen1 styknie do 3090. Ale to przeciez nie sprawdzi sie w innych grach. Wiec kwestia jest co ciebie interesuje. 

 

 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 18:11, outroduce napisał:

a ram w ogóle chodzi w trybie XMP?

... przecież napisał, że nic nie ma podkręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 15:45, leven napisał:

Pobierz Afterburnera i ustaw odpowiednio OSD, żeby wyświetlał monitoring w czasie rzeczywistym.

To Tobie i nam pokaże co się dzieje z zasobami komputera.

Tutaj masz AF: https://www.guru3d.com/files-get/msi-afterburner-beta-download,37.html

Zainstaluj go wraz  z RRTS i w folderze z zainstalowanym Afterburnerem zmień podfolder Profil wklejając ten poniżej:

https://www.sendspace.com/file/aahcqv

Wypakuj go i podmień jak pisałem wyżej.

Żeby widzieć monitoring kliknij F8, żeby zniknął kliknij F7.

Uruchom grę i przyglądaj się taktowaniom procesora i grafiki oraz temperaturą i użyciem procesora i grafiki.

Dobrze by było, gdybyś strzelił fotkę z gry z monitoringiem i dał tutaj do wglądu.

Przykład z Borderlandsa 3:

Borderlands3-2020-12-21-15-44-08-434.jpg

 

W dniu 22.12.2020 o 10:31, Krauziak napisał:

Koledze gotuje sie karta,nic z cpu sie nie dzieje :D 

 

UP: Na upartego nie trzeba nic podmieniac,wystarczy skonfigurowac HWinfo64 

Co do tego problemu ze ścinkami w grze i długim wczytywaniem mapy/świata to wystarczyło przeinstalować grę na dysk, na którym nie mam systemu. Zrobiłem jeszcze naprawe w Origin i przerzuciłem zapisany wcześniej folder z ustawieniami Battlefield V z dokumentów i się naprawiło.

Pozostał jedynie problem z tymi spadkami FPS: ze 110 na 70 skacze w gierkach 32 na 32 jak wejdę w jakiś środek akcji.

Wyszło na to, że karta trochę się gotowała, bo skoczyło do 86 stopni. Zdjąłem bok obudowy od kompa to skoczyło max 78 stopni, grając 2 godzinki na ultra. Mimo to dalej mam spadki ze 110 na 70.
Procesor nawet do 60 nie dobija, ale zrobię jeszcze ten test i popatrze na samo taktowanie ze zużyciem procka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...