Skocz do zawartości
grana08

Xiaomi Redmibook 16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z racji tego, że w polskich źródłach ciężko o jakiekolwiek recenzje tego laptopa postanowiłem podzielić się odczuciami z użytkowania tego sprzętu. Od razu zaznaczam, że nie jestem profesjonalnym recenzentem, tylko zwykłym użytkownikiem tego forum. 

Laptop to Xiaomi Redmibook 16 w wersji z ryzenem 4500u, 8gb pamięci ram i dyskiem ssd 512gb. Producent reklamuje matrycę jako IPS 1920x1080 z pokryciem na poziomie 100% sRGB. Sprzęt zakupiłem na banggoodzie za 2350zł (jeśli doliczyć zwrot z letyshops to ta kwota wynosi 2240zł). W tej cenie próżno szukać sprzętu w takiej konfiguracji z polskiej dystrybucji. Laptop przyszedł po 15dniach od nadania przesyłki w Chinach, porządnie zapakowany. W zestawie był laptop, kabel "usb-c - usb-c", ładowarka , przejściówka EU i instrukcja.  Bardzo dobre wrażenie wywarła na mnie obudowa laptopa, w której palmrest i pokrywa matrycy jest wykonana z aluminium, a sama konstrukcja/ szkielet matrycy jest dużo sztywniejszy od niejednego laptopa w cenie powyżej 4000zł. Na początek trzeba było przeinstalować chińskiego windowsa, bo nie ma możliwości w nim zmiany, pobrania dodatkowego języka. Musiałem także zakupić nową przejściówkę EU, ponieważ ta z zestawu dosłownie powodowała pożar gniazdka 😮

Ryzen 4500u w zupełności daje sobie radę w codziennym użytkowaniu. Proporcje i jakość matrycy naprawdę bardzo umilają korzystanie z laptopa i oglądanie filmów. Na netflixie wiele produkcji jest idealnie dopasowana, by ekran był wypełniony w całości. Jasność ekranu według mnie nie jest super wysoka, ale wystarczająca. Taki średniak w kwestii jasności. Wyświetlane kolory są bardzo ładne, wyraźnie, głębokie. Na plus jest też wytrzymałość na baterii: 7-10h rzeczywistego czasu użytkowania do surfowania po internecie, youtube, netflix, i pakiet office. Laptop waży niecałe 2kg i przy matrycy 16,1cala jest mniejszy niż większość 15,6calowców. 

Teraz minusy. Laptop nie posiada klawiatury numerycznej, a przy tej wielkości laptopa bez problemu by się pomieściła. Brak podświetlenia klawiatury i brak kamerki. 

Reasumując, w tej cenie polecam ten sprzęt z całego serca, bardzo dobrze wykonany, lekki, wydajny i długotrzymający na baterii. Rażących wad nie zauważyłem. 

Link z którego kupowałem: https://www.banggood.com/Xiaomi-RedmiBook-16-Laptop-16_1-inch-AMD-Ryzen5-4500U-8GB-RAM-512GB-SSD-100-pencent-sRGB-46Wh-Battery-90-pencent-Ratio-3_26mm-Thickness-Notebook-p-1689947.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search

Jakieś dwie fotki mojego egzemplarza 

https://zapodaj.net/f5910b2a8b571.jpg.html

https://zapodaj.net/32659413f235e.jpg.html

Pozdrawiam

Edytowane przez grana08

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi