Skocz do zawartości
Jaycob

Cyberpunk 2077 - wątek techniczny (ustawiania graficzne, modyfikacje, wydajność, wymagania etc)

Rekomendowane odpowiedzi

Z DLSS na wydajność, wszystkie efekty RT włączone, oświetlenie RT średnie. Potem zrobię bardziej szczegółowe rozeznanie, bo dziś mi się już nie chce.

O5xDxF2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, testuję suwaki po stworzeniu postaci. Wygląda na to, że na 2080 bez RT mogę mieć 60 fps w 4K na rozsądnych ustawieniach (póki co w budynku), a z RT 40-50 fps.

Opcji DLSS "wysoka wydajność" nie biorę pod uwagę, bo wygląda jak straszne mydło. Ale jakby ktoś był ciekaw, to mam na niej 60 fps z RT.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam pierwszy wylot po kreatorze i ładowaniu, ale może przez to, że z wrażenia tych sterów NVIDII nie zainstalowałem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

A czemu nie Jakość?

Teraz sprawdziłem i rzeczywiście bez RT w ustawieniu DLSS na "jakość" dalej jest 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 plus i7 4790k

1080p

Wszystko na High, wodotryski włączone, static fidelity fx RS na 90

W miarę stabilnie miedzy 50-60 fps

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są głosy, że na PS4 w wersji pro gra wyrzuca do systemu + mega dropy. Na PC wygląda dobrze. PCMASTERRACE :szczerbaty:

+ Cytat jednego z użytkowników GOL: "Wersja na konsole poprzedniej generacji (w takim trybie kompatybilności chyba XSX odpala grę) wygląda zwyczajnie słabo. Bardzo słabo. To spory zawód i nieporozumienie - te sprzęty są za słabe, żeby udźwignąć złożone piękno tego świata.
To, co zobaczyłem na PC (ustawienia max 60 fps 4K i HDR10+ na monitorze o jasności 1000 nit) niszczy system. Bez dwóch zdań."

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Ta gra krzyczy o 4k HDR i RT :)

Nareszcie tytuł który mnie zachęcą do zmiany monitora i półki GPU :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Te posty Alexa z gola to wiecie?

A to akurat cytat Cienkiego Bolka 2 :szczerbaty: kimkolwiek jest :D 

A.L.E.X to inny stan umysłu

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Zgadzam się w 100%. Ta gra krzyczy o 4k HDR i RT :)

Nareszcie tytuł który mnie zachęcą do zmiany monitora i półki GPU :E

ThrityIR pokaże w 8K, ULtra, RT ma 2x 3090. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wypada DLSS jakość? Jest mydło czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś grał lub gra na moim settingu lub podobnym i powie ile na oko mogę się spodziewać w 1080p? Bo powoli przekonuje się do tej gry pomimo że to totalnie nie moje klimaty i była mi obojętna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Isharoth napisał:

Nie, testuję suwaki po stworzeniu postaci. Wygląda na to, że na 2080 bez RT mogę mieć 60 fps w 4K na rozsądnych ustawieniach (póki co w budynku), a z RT 40-50 fps.

Opcji DLSS "wysoka wydajność" nie biorę pod uwagę, bo wygląda jak straszne mydło. Ale jakby ktoś był ciekaw, to mam na niej 60 fps z RT.

Widzisz roznice miedzy jakosc  a zbalansowany?? bo mialem tylko 30min przed praca ale zbytnio nie moge sie doszukac roznic patrzac na postacie z bliska a zbalansowany najlepiej mi podchodzi bo mam wtedy przy max nastawach (wolumetria tylko na srednie) 60fps i wiecej w budynkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT WRZUCAM ŻEBY NIE ZGINĘŁO W GĄSZCZU KOMENTARZY.

Ustawienia pod CP 2077 z dokładnym omówieniem. Osobiście zostawiłem łapkę w górę i ustawiłem tak jak zalecał. Bardzo fajnie przedstawia i omawia. 

 

Sporo ustawień było wymienianych tu w wątku. Dobrze byłoby gdyby ktoś podpiął ustawienia na pierwszej stronie. 

Próbowałem się doszukać różnic grając w 4K na 65 calach - nie mogłem ich znaleźć. Boost fps? W moim przypadku marginalny 2-3 fps więcej w miejscu procesorowym. Ale na słabszych sprzętach powinno się nieco poprawić. 

Jeszcze raz napiszę u mnie v-sync zboostował 5-6 fps. 

Od wczorajszego patcha gram z RT i of course DLSS i jest całkiem nieźle. Z czasem wyłączę RT, bo grając z DLSS mam stałe 60 klatek. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin jak kolorki na Philipsie 436m6 w HDR? Bo nie wiem czy na weekend podpinać monitor 1440p czy zrobić miejsce w zasilaczu dla PL 330W na 3070 i kręcić ile fabryka dała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN1985 @Art385 jak podpinacie monitor żeby uzyskać HDR? Może głupie pytanie, ale wcześniej mi nie był HDR potrzebny, grałem w jedną grę sieciową. Ja mam telewizor podpięty przez HDMI 2.1 i łapie HDR 10 bit oraz 120 Hz. Natomiast monitor mam podpięty przez DP,  bo tylko wtedy osiąga 144 Hz. HDR na moim monitorze wygląda dziwnie, stąd pytanie o podłączenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie wersję gry? U mnie jest 1.02 a miała być 1.03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi nie pobiera tej aktualizacji nawet nic nie wyskoczyło że jest do pobrania ?

5 godzin temu, Kaczorex26 napisał:

Są głosy, że na PS4 w wersji pro gra wyrzuca do systemu + mega dropy.

No to będzie pierwsza gra która wygląda i działa lepiej na XSX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kowallosu napisał:

@ODIN1985 @Art385 jak podpinacie monitor żeby uzyskać HDR? Może głupie pytanie, ale wcześniej mi nie był HDR potrzebny, grałem w jedną grę sieciową. Ja mam telewizor podpięty przez HDMI 2.1 i łapie HDR 10 bit oraz 120 Hz. Natomiast monitor mam podpięty przez DP,  bo tylko wtedy osiąga 144 Hz. HDR na moim monitorze wygląda dziwnie, stąd pytanie o podłączenie. 

Podpinasz pod DP i uruchamiasz w windowsie. HDR na windowsie i monitorze to najczęściej smutny żart i często nawet po podbiciu kolorków cyfrową głębią wygląda jak gówno. Na TV najczęściej masz ustawienia które są odpowiadają na kolorkach. Na PC niestety mam profil i handluj z tym. Na razie tylko doom eternal ma dla mnie HDR w którym chce się grać bo nic nie trzeba kombinować tylko włączyć.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN1985 dzieki. I czy w panelu nvidii na DP wykrywa Ci wyjściową głębię kolorów 10 - bpc ? bo chyba wtedy mam HDR10 ? Dobrze myślę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie na 10 bit w panelu to poleci 10 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Art385 napisał:

Podpinasz pod DP i uruchamiasz w windowsie. HDR na windowsie i monitorze to najczęściej smutny żart i często nawet po podbiciu kolorków cyfrową głębią wygląda jak gówno. Na TV najczęściej masz ustawienia które są odpowiadają na kolorkach. Na PC niestety mam profil i handluj z tym. Na razie tylko doom eternal ma dla mnie HDR w którym chce się grać bo nic nie trzeba kombinować tylko włączyć.

Powiem Ci że na telewizorze w połączeniu z komputerem HDR jest świetny. Natomiast na monitorze tak średnio :(

Teraz, Art385 napisał:

Zmień sobie na 10 bit w panelu to poleci 10 bit.

no właśnie nie mogę zmienić na 10 bit na monitorze. Może monitor nie wspiera? :D  muszę poczytać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pokusił się o stwierdzenie, że wygląda najczęściej jak gówno xD Jakby było średnio to by było spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odyn na PC w to grasz i na oledzie czy na monitorze? Jak na monitorze to powiedz coś o HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie dzięki serdecznie za odpowiedzi. Mój monitorek ma HDR co najwyżej 8 bitów. 15 metrowy kabel HDMI też wspiera max 8 bit. No nic, trzeba będzie przenieść kompa do salonu żeby pograć w prawdziwym HDR na 3 metrowym kablu :D 

btw grał ktoś w to na kontrolerze xbox? Ciekawy jestem czy wykrywa go bezproblemowo. Czy może interfejs jest nadal w wersji BETA :D

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...