Skocz do zawartości
Jaycob

Cyberpunk 2077 - wątek techniczny (ustawiania graficzne, modyfikacje, wydajność, wymagania etc)

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Dla tych, którzy nie przetestowali tego - ciekawostka.
Mod nie zmienia tylko "atmosfery" ale i nawierzchnie.
Używając profilu "rain" mamy nie tylko deszczowy klimat, ale nawierzchnia, ulice, itd. nagle stają się mokre i "okałużone" w miejscach, gdzie normalnie jest sucho.
Aż mnie korci, żeby zbadać teren Panam i nomadów.

Panam ma mokrą nawierzchnię nawet bez tego moda :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Nie naprawiamy gry, zróbcie to sami? :E  

Nie wiem czy jest sens aktualnie przy obecnym stanie technicznym gry cokolwiek modować. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jaycob napisał:

Czyli co? Nie naprawiamy gry, zróbcie to sami? :E  

Nie wiem czy jest sens aktualnie przy obecnym stanie technicznym gry cokolwiek modować. 

moim zdaniem to tez nie ma sensu ale mam pewną teorie na temat CDPR która zakłada ze u nich w firmie moze nie byc juz ludzi którzy ogarniali dobrze programowanie i nie ma po prostu kompetentnych osób do poprawienia tej gry wiec podjeli decyzje ze wypuszczą jakies narzędzia zeby choc troche podtrzymac zainteresowanie grą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Azakiel napisał:

moim zdaniem to tez nie ma sensu ale mam pewną teorie na temat CDPR która zakłada ze u nich w firmie moze nie byc juz ludzi którzy ogarniali dobrze programowanie i nie ma po prostu kompetentnych osób do poprawienia tej gry wiec podjeli decyzje ze wypuszczą jakies narzędzia zeby choc troche podtrzymac zainteresowanie grą

Ma to sens i niestety - na moje oko (obym się mylił!) - brzmi to, jak ostatni oddech w agonii tego tytułu. :(

To byłoby niebywałe i wręcz kumulacja niewiarygodności. To miał być hit hitów (a nie wyszło), technicznie zdupione potężnie + mega porażka oldgen'ów a... przy tym rekordy sprzedażowe, rekordy sprzedażowe - a przy tym grę można kupić już za pół ceny premierowej (!), rozbabrany i niedokończony świat (który paradoksalnie przy tym, jest jednak mega fundamentem do łatania + kolejnych zawartości DLC + nawet ewentualnie multi) - zostanie (?)... porzucony na pastwę czasu i ewentualnie moderów?  To jakieś apogeum nieprawdopodobnego. Kuriozum i komplet niemożliwego w jednej paczce.

Ależ jestem ciekaw (!), cóż to będzie dalej... 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ależ jestem ciekaw (!), cóż to będzie dalej... 

Teaser Wieśka 4.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiłem dziś na taki komentarz w necie apropo AI oraz modowania gry (, nie wiem ile w tym prawdy bo na razie nie gram w ten półprodukt i nie wiem czy było)

 

Cytat

Kombinowałem z modami na zwiekszenie zasiegu generowania świata itp ale potwierdza to tylko moje domysły - wyciąganie stałych konfiguracyjnych ze skompilowanego kodu na wierzch, do zewnętrznych plików psuje grę. Ludzie na forach pisali o korupcji sejwów, problemów z generowaniem świata i innymi problemami.

U mnie objawia się to w problemach z AI przeciwników - głupieli. Co ciekawe, miałem wrażenie, że ich głupota jest stopniowalna.

Na początku zaczęli być o wiele mniej mobilni - strzelali do mnie, ale zazwyczaj kurczowo trzymali się swoich pozycji, dopiero po wejściu w bardzo bliski zasięg reagowali przemieszczając się.
W ostatecznej formie swej głupoty - tracili umiejętność strzelania - widzieli mnie, krzyczeli ale pomimo celowania z broni - nie potrafili otworzyć ognia. Dopiero gdy podszedłem bardzo blisko zmieniali karabiny na broń do walki wręcz i atakowali mnie normalnie.

Po usunięciu wszelkich plików konfiguracyjnych od modów i sprawdzeniu struktury gry przez automat GOG-a inteligencja przeciwników wróciła do normy - strzelają, biegają, próbują jakiegoś flankowania - zachowują się jak zwykle.

W mojej ocenie przyczyna może być jedna z dwóch:

- ta mniej straszna: wyciąganie stałych konfiguracyjnych z kodu do zewnętrznych plików w jakiś sposób zaburza pracę silnika gry, który nadpisuje jedne stałe innymi w złym czasie. Może gdyby zmienić te stałe bezpośrednio w głębokim kodzie gry te mody by działały tak jak autorzy sobie życzą bez wpływu na inne systemy gry

- ta gorsza: silnik nie potrafi wykorzystać zasobów komputera efektownie. W moim przypadku do generowania dodatkowych rzeczy jak większy zasięg detali czy obiektów w świecie gry zabierał zasoby obliczeniowe niezbędne do obsługi inteligencji przeciwników. Nie jest to wina mojego komputera, gdyż wg moich danych procesor i pamięć mają spory zapas wolnych zasobów.

 

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Paradoks, że to jest logiczniejsze w świecie gry - Policja nic nie robi a wszyscy się mordują na ulicach, potrzebują subcos itd. Ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotfix 1.11 wprowadza sporo ciekawych dodatków, np. więcej błędów, AI skaszanili jeszcze bardziej praktycznie na każdym skrzyżowaniu NPC'e wpadają na siebie, walą w przeszkody, a jak wyciągam broń to zaczyna sama strzelać bez powodu. ?

  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, DisconnecT napisał:

Hotfix 1.11 wprowadza sporo ciekawych dodatków, np. więcej błędów, AI skaszanili jeszcze bardziej praktycznie na każdym skrzyżowaniu NPC'e wpadają na siebie, walą w przeszkody, a jak wyciągam broń to zaczyna sama strzelać bez powodu. ?

O8tl2hY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

a jak wyciągam broń to zaczyna sama strzelać bez powodu. ?

Auto- trigger hack :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Słuszna decyzja. Modder powinien dostać bana za to. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2021 o 21:32, kamilos69 napisał:

Auto- trigger hack :-D

To jakaś wersja demo, bo zwalnia mnie tylko z naciskania PPM ?
Wgrałem jeszcze raz ręcznie łatę i się trochę ogarnęło, broń nie strzela, ale AI nadal jest w wersji cyrkowej. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal grać na 1.06. Good to know.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2021 o 21:44, mazurro100@wp.pl napisał:

Witam .Da się podłączyć pada (krzaka) .Inne gry śmigają a tu lipa.

 

pada od xbox na pc? u mnie na 1.06 działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...