Skocz do zawartości
Kszyrztow

The Callisto Protocol

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ditmd napisał:

Jak na razie żadnego stutteringu nie uświadczyłem, ale to pewnie się zmieni, bo jestem dosyć blisko, na najwyższym poziomie trudności jeden błąd i kaplica. Ogień w tej grze to żart, do tego ma mało fps, obleśnie to wygląda, HDR u mnie ma wyprane kolory, wejdziesz do menu i wszystko wygląda idealnie, w samej grze meh. I to tyle jak na razie z moich narzekań.

Ja gram na średnim i już kilka razy zginąłem. Jak tak dalej będzie mi szło to niedługo będę musiał kupić przepustkę sezonową, aby zobaczyć więcej ekranów śmierci. :E 

HDR wyłącz, jest skopany. :) 

Mam nadzieję, że niedługo dostanę jakąś konkretną broń, bo nawalanie pałkami to takie średnie jest. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

 

Czyli potwierdza się to co @azgan dawał ze Sony pomagało przy tym tytule. Nic dziwnego ze optymalizacja na PS5 lepsza. :D To pewnie przez ten dysk itp. :D

Naprawiłem już swój błąd ?

d814ea9a4dff01f36b3f41c21842d318.jpeg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo nas czeka na PC przy premierze pierwszych gier od CDP Red na Unreal Engine, jak stazysci dopiero sie beda uczyc silnika :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo się odwaliło :E

Ehhh wiem ze było ale:

image.jpeg.c56f886331271c2ce50c235b33f57b82.jpeg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Czyli wersja na PS5 mówisz najlepsza póki co?

Nie wiem. Nie sprawdzałem na PC.  Tak John twierdzi. Niedługo wyjdzie materiał od nich to będzie czarno na białym.;) 

 

Gram na PS5 w trybie jakości i problemów z dropami do tej pory (godzinka grania za mną) nie uświadczyłem. Gra mi się przyjemnie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie , czekajcie jeszcze ja rodzyn na AMD... no performance powinien być :E  (tylko niech mi się ściągnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcieliśmy horroru to mamy. Szkoda, że optymalizacyjny:E

 

 5800x3d 4090

Edytowane przez RozQ
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowali jako gra AAAA to i sprzęt który to udźwignie musi być AAAA - logiczne :E  

4090 widać się nie zalicza do AAAA

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kadajo napisał:

Reakcja posiadaczy RTX :E

Tense1983 Rage GIF - Tense1983 Rage Csgo - Discover & Share GIFs

No jak już koniecznie grac na premierę to faktycznie chyba najbezpieczniej na konsoli :E
Jak żyć jak żyć z kredytem na RTX 4090 i i9 13 generacji DDR5...

 

No to jadę po BOX do Media Markt ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop na rtx 4090 ma ponad 130fps, ale wyłączył RT :rotfl:  RTX 4090 za słabe do RT, bo ma 40fps

Ale te finishery to mega kozackie, będzie się chciało umierać by zobaczyć ?

Edytowane przez Reddzik
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, po prostu macie jakieś dziadowskie karty i próbujecie na nich grać :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega odpalił na sharingu własnie mi piszę że gra w natywce (3440x1440) detale ultra lock na 60 i ma masełko na 1080TI 

wYXKVBi.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reddzik napisał:

Chłop na rtx 4090 ma ponad 130fps, ale wyłączył RT :rotfl:  RTX 4090 za słabe do RT, bo ma 40fps

Wystarczy wlaczyc Frame Generation 2.0 w DLSS 4.0, zrobi sie 120fps z 40fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kadajo napisał:

Jak żyć jak żyć z kredytem na RTX 4090 i i9 13 generacji DDR5...

Żeby chociaż sprzęt za 10k pozwalał na płynną grę to już pal licho, ale to co mamy to "iks de" :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że sprzęt nie zastąpi umiejętności pisania kodu. Ubić można dowolne GPU i cepa, jak się deweloper postara (a w tym konkretnym przypadku, jak się nie postara) :E  Nie jest przecież winą gościa z mocnym sprzętem, że gra, którą kupił, działa na tym mocnym sprzęcie jak gówno, podobnie jak nie jest winą gościa, który ma znacznie tańszego peceta. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, frog67 napisał:

Kolega odpalił na sharingu własnie mi piszę że gra w natywce (3440x1440) detale ultra lock na 60 i ma masełko na 1080TI 

wYXKVBi.jpg

No i na wuj kartę zmieniałem :E 

Preset ultra od wysokiego różni się tym, że na ultra jest wszystko max (bez żadnych aktywnych efektów związanych z RT) plus FSR2 jakość a na presecie wysokim jest FSR2 zrównoważone, reszta to samo co na ultra :P 

Dopiero preset medium obniża parę opcji na średnie i aktywuje FSR2 na wydajność :) 

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Trzeba pamiętać, że sprzęt nie zastąpi umiejętności pisania kodu. Ubić można dowolne GPU i cepa, jak się deweloper postara (a w tym konkretnym przypadku, jak się nie postara) :E  Nie jest przecież winą gościa z mocnym sprzętem, że gra, którą kupił, działa na tym mocnym sprzęcie jak gówno, podobnie jak nie jest winą gościa, który ma znacznie tańszego peceta. 

Oczywiście, ale co to zmienia? Mamy nowe gry i na premierę NIE DZIAŁAJĄ. Przecież przy testach na 100% wychodziło w jakim jest stanie, a mimo to ktoś to wypuścił. Jest przyzwolenie na takie gnioty, no bo za rok naprawią. Jaki rok ja się pytam?! Skoro potrzebują roku, to niech wydadzą grę za rok! 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią presety max i ultra? Różnica w rekomendacji kart jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już mi kumpel pisze że chodzi to dziwnie bo ma dziwne dropy w cuts-scenach jak się zmieniają ujecią albo czasem w grze tak totalnie z czapy jak się nic nie dzieje :E  

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest naprawdę aż takie trudne, że można byłoby to nazwać Dark Souls w kosmosie? Bo jeśli ginie się co chwilę to chyba wysiadam i nie odbiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Oczywiście, ale co to zmienia? Mamy nowe gry i na premierę NIE DZIAŁAJĄ. Przecież przy testach na 100% wychodziło w jakim jest stanie, a mimo to ktoś to wypuścił. Jest przyzwolenie na takie gnioty, no bo za rok naprawią. Jaki rok ja się pytam?! Skoro potrzebują roku, to niech wydadzą grę za rok! 

Ja wiem o tym, ale odbieram tutaj niektóre posty tak, że ludzie bardziej kręcą bekę z posiadaczy tych RTX 4090, którzy mają pokaz slajdów, niż z deweloperów, którzy powinni się przebranżowić do dojenia krów. Sama karta magicznie nie sprawi, że coś będzie na niej działać dobrze, nawet jakby była z 3x wydajniejsza niż ten RTX. Stan nowych gier jest od dawna memem, więc imho zawsze trzeba czekać na info po premierze - zagrałem w tym roku w kilkadziesiąt gier, i tych dużych i małych, wszystkie działały dobrze na PC. Wystarczyło się po prostu o tym dowiedzieć przed zakupem i nie zamawiać w ciemno, bo potem nas wszystkich wydawcy próbują brać od tyłu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crGOka1.jpg

Czekam na więcej :E  

Jeszcze mi pisze że 60 czuć jak 30 

"ale to może przez ociężałość postaci i ruchow" 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raziel88 napisał:

Czy to jest naprawdę aż takie trudne, że można byłoby to nazwać Dark Souls w kosmosie? Bo jeśli ginie się co chwilę to chyba wysiadam i nie odbiorę.

A to od kiedy Dark Souls jest trudne? :)  Chyba dla casuali... Zmudne i owszem, tu sie zgodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

ludzie bardziej kręcą bekę z posiadaczy tych RTX 4090

Ja to rozumiem doskonale, bo wydali kupę kasy na nową kartę, a nie mogą się cieszyć :) 

Wspierają chore ceny kupując te produkty, nie żal mi. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

A to od kiedy Dark Souls jest trudne? :)  Chyba dla casuali... Zmudne i owszem, tu sie zgodze.

Ja tam zawsze gram na najniższym poziomie trudności także wiesz :D Skupiam się po prostu na historii, przechodzę i następna gierka.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak przełączasz na easy i nie musisz się przejmować takimi niuansami jak unikanie ataków bosa
    • F4 odpalam przez skrót Script Extednera i Steam i tak mi się uruchamia, a jak nie odaple Steam tylkood razu grę przez Script Extednera to wpierw wyskakuje mi okno launchera F4 które muszę zamknąć i odpalić grę jeszcze raz, no chyba że w Vortexie jeszcze trzeba coś ustawic? 
    • Może coś takiego: 1) Obudowa ENDORFY SIGNUM 300 solid opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1078065-obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid.html      albo obudowa ENDORFY Ventum 200 Air opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1090372-obudowa-do-komputera-endorfy-ventum-200-air.html#Specyfikacja      albo obudowa komputerowa MSI MPG GUNGNIR 100P opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/491811-obudowa-do-komputera-msi-mpg-gungnir-100p.html#Specyfikacja nowa bez gwarancji ! do tego 2) Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis 5 140 mm aktywne chłodzenie opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/702535-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-5-140mm.html       albo chłodzenie ENDORFY Spartan 5 MAX ARGB 120mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1121599-chlodzenie-procesora-endorfy-spartan-5-max-argb-120mm.html      albo Silver Monkey X FROSTY SLIM 120 mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1154664-chlodzenie-procesora-silver-monkey-x-frosty-slim-120-mm.html Wszystkie komponenty powinny spełnić oczekiwania, są nowe i w większości na gwarancji. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv, pozdrawiam i zapraszam
    • obydwa mają hdr ładny , ale niestety przestrzeń kolorów tylko scRGB , cyber z fixem na czerń
    • Kwestia temperatur i ich wpływu na krzywą i taktowania to kwestia sterownika. Ale od strony MSI też mogą być jakieś babole. Ja sam zmieniam GPU co ~2 lata, nie wiem może już robię to instynktownie i nie zwracam zbytnio uwagi na pewne myki. No, ale po zakupie ustawiam sobie profile UV, jak coś gdzieś nie balanga na krzywej to koryguję, zapisuję i zapominam No, ale jakieś krzywe robię czasami znajomym, czy u dzieciaka w kompie itd. i też balanga.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...