Skocz do zawartości
Kszyrztow

The Callisto Protocol

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jaycob napisał:

To też prawda. Kolejna rzecz - za mały ekwipunek. 

Jeśli ekwipunek później nie ulega powiększeniu, to nie wiem jak to nawet skomentować. :E Dead Space nie było od strony mechaniki jakoś specjalnie rozbudowane, ale oferowało fajny, "mięsny" gameplay. Tutaj nie jest źle, ale - tak jak wiele innych elementów - krok w tył. Nawet już po dostępie do nieco większego arsenału. Przed premierą pojawiały się często opinie, że "The Callisto Protocol Isn't Just Another Dead Space". Otóż tym właśnie jest. Tylko nieco biedniejszym. Co zdają się potwierdzać, o dziwo, pierwsze recenzje. Problemy natury technicznej, które były spodziewane, to tutaj najmniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vulc napisał:

Zabawne jak Ci to staje ością w gardle, że aż musisz się zniżać do tak prymitywnych zaczepek.

Nie wiem dlaczego personalnie to odbierasz. ?

Ja tylko stwierdzam fakt. Skoro ciągle narzekasz to gry nie dają Ci radości. Ja nie poświęcam swojego czasu na coś co mnie nie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Ja w ogóle nie kieruję się recenzją przy zakupie danego tytułu, kupuję te gry na które czekam i już.

Oczywiście że nie kierujesz się recenzjami, bo z tego co pamiętam to Ty wszystko pre-orderujesz.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Userkamil napisał:

Nie wiem dlaczego personalnie to odbierasz. ?

Ja tylko stwierdzam fakt. Skoro ciągle narzekasz to gry nie dają Ci radości. Ja nie poświęcam swojego czasu na coś co mnie nie cieszy.

Nie odbieram. Jak pisałem, to tylko słowa. Nie dorabiaj sobie do nich ideologii. Wytłumaczysz mi gdzie znajdujesz logikę w twierdzeniu, że jeśli narzeka się na jakieś elementy, to gra równocześnie nie może dostarczać zabawy? W mniejszej czy większej ilości? Absurdalne założenie. Callisto Protocol to gra w założeniach skrojona pode mnie. Uwielbiam takie klimaty, ten setting. Co nie znaczy, że będę przymykał oko na rzeczy, które mi się nie podobają. Bawi mnie jak bardzo jest to dla Ciebie niezrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Oczywiście że nie kierujesz się recenzjami, bo z tego co pamiętam to Ty wszystko pre-orderujesz.

Ja mam takie samo podejście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Userkamil napisał:

Ja mam takie samo podejście ?

Genialne podejście. Tylko potem nie narzekajcie na forach jak coś Wam nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vulc napisał:

Bawi mnie jak bardzo jest to dla Ciebie niezrozumiałe.

Życzę Ci aby gry więcej Cie bawiły i cieszyły… ;)

Teraz, Element Wojny napisał:

Genialne podejście. Tylko potem nie narzekajcie na forach jak coś Wam nie działa.

Jeśli o mnie chodzi to z tym nigdy problemów nie mam ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dawidoxx napisał:

 

Gierka skończona :E Dawno nic mnei tak nie wkręciło że pograłem pól nocki

Pare screenów

rj14FuP.jpg

 

gmlnF9x.jpg

 

yTPyuxc.jpg

 

ZElcebQ.jpg

 

4Cm258Q.jpg


 

No pięknie jest. Od strony audio-wizualnej nic mnie tak nie urzekło od czasu Gears 4/5 na Unreal Engine 4/5 ?

Klimat i atmosfera niczym klisze z takich filmów jak The Thing z 1982 roku gdzie grał Kurt Russell miejscami przypomina mi też Aliena 2

No i oczywiście to piękny hołd dla Dead Space. Jak dla mnie to miłe zaskoczenie i godne pożegnanie bieżącego roku.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Userkamil napisał:

Życzę Ci aby gry więcej Cie bawiły i cieszyły… ;)

Odpaliłem przedwczoraj Death's Door z tzw. kupki wstydu i gra jest naprawdę świetna. ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dawidoxx napisał:

Gierka skończona :E 

What ? A czy aby nie zacząłeś grać w nią wczoraj ??

Aha, już kumam:  

image.png

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dawidoxx napisał:

 

Gierka skończona :E Dawno nic mnei tak nie wkręciło że pograłem pól nocki

Pare screenów

 

Wygląda znakomicie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podoba, liczyłem na klon Dead Space i dostałem klon Dead Space, czego tu chcieć więcej? 10-15h jak na tego typu grę to normalny wynik, to korytarzowy single player z pojawiającymi się co jakiś czas małymi rozgałęzieniami na ścieżce.

Irytuje mnie (już chyba 3ci raz spotykam) sytuacje kiedy w najbliższej okoliocy stoi automat do ulepszeń/handlu a ja zasuwam po 3x by donosić do niego przedmioty, które kilka sekcji wcześniej musiałem zostawić bo nie mieściły się w kieszeniach postaci - drętwe to straszliwie i masz dwie opcje:

1. Zostawiasz przedmioty, lecisz dalej z fabułą i eksploracją mając poczucie zmarnowanego lootu, którego nie zebrałeś bo nie mieścił się w kieszeniach.

2. Biegasz jak kot z pęcherzem by wrócić i zebrać pozostawione z braku miejsca w kieszeniach przedmioty, by ew. sprzedać je w automacie i mieć z tego chociaż jakieś kredyty bez poczucia zmarnowanego lootu.

Reszta gry jak walka, eksploracja, potwory, grafika, ogólny design wszystkiego na plus chociaż jak to wcześniej ktoś tutaj kpił ("loadingi ala era PS3") pełno jest ciasnych przejść, czołgania w szybach wentylacyjnych itp. co też może w końcu zirytować. Gra się w to dobrze, klimat aż sika z ekranu po gębie, chce się zwiedzać to więzienie i zobaczyć co będzie dalej. Strach? Mnie już nic nie rusza, jestem weteranem horrorów jak mistrz @Przemcio666, którego przy okazji pozdrawiam za stary, dobry kanał na YT.

Poza tym do tej pory nie natrafiłem na problemy techniczne z grą, patch załatwił sprawę stutteringu i można spokojnie grać dalej.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde 250zł za grę na 10h (!) nie wiem chyba się starzeję, ale zaczynam rozumieć Azgana i te jego kupowanie/odsprzedawania płytek bo seryjnie nie dałbym takiej kasy żeby pograć jeden dzień. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

 

@Przemcio666

Poza tym do tej pory nie natrafiłem na problemy techniczne z grą, patch załatwił sprawę stutteringu i można spokojnie grać dalej.

12h gry i zero problemów :)

Jedynie nie podobało mi się to samo co opisałeś jak i system zapisu oraz brak różnorodności przeciwnikow/bossow - reszta na plus.

Gierka ukończona i bawiłem się świetnie -  czekam na fabularne dlc 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie opłaca tyle płacić, poczekaj na promocję albo szukaj klucza z promocji AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczanie stosunku czasu gry do wydanych pieniędzy nigdy nie miało większego sensu. Zdarza się wybitna gra na 10h, która jest warta zagrania bez względu na koszty, a zdarza się tytuł na 100h, który tych pieniędzy nie jest wart, jak masa gówno jrpegów ze sztucznie przedłużanym gameplayem. Istotniejsze jest raczej, jakiej jakości produkt otrzymujemy, a czas wpływ na jakość tylko przy ekstremach typu - przejdziesz grę w 3h.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Element Wojny napisał:

Kurde 250zł za grę na 10h (!) nie wiem chyba się starzeję, ale zaczynam rozumieć Azgana i te jego kupowanie/odsprzedawania płytek bo seryjnie nie dałbym takiej kasy żeby pograć jeden dzień. 

 

10-12h to jeszcze ok. RE3 Remake tyle samo kosztował, a pierwsze przejście z zaglądaniem w każdy zakamarek to max 7h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Przeliczanie stosunku czasu gry do wydanych pieniędzy nigdy nie miało większego sensu. Zdarza się wybitna gra na 10h, która jest warta zagrania bez względu na koszty, a zdarza się tytuł na 100h, który tych pieniędzy nie jest wart, jak masa gówno jrpegów ze sztucznie przedłużanym gameplayem. Istotniejsze jest raczej, jakiej jakości produkt otrzymujemy, a czas wpływ na jakość tylko przy ekstremach typu - przejdziesz grę w 3h.

Dokładnie też nigdy nie rozumiałem tego przeliczania. Do kina jak idziesz to też na jak najdłuższy film? Kiedyś gry na 10-15 h to był standard w branży. Ale potem by zniechęcić do sprzedaży pudeł korpo szczury doszły do wniosku żeby tworzyć sandboxy oraz tzw. gry usługi, z milionem dlc by jak najdłużej uwiązać graczy i jak najbardziej ich przy okazji wydoić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odwrotnie im dłuższa gra tym bardziej się nudzi bo w kolko to samo wiec ile można. Wole 6-8 lub 10-20 godzin rozgrywki konkretnej bez zbędnego łażenia, niż 100-200 jakiegoś badziewia typu idz tu zrób to i do gabloty i powtórz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jakość > ilość, ale gra na jeden wieczór to mimo wszystko za mało.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na jeden wieczór. Kto ci każe siedzieć 6 godzin przed ekranem. Graj se po 2H i już masz co najmniej trzy wieczory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh oczywiście przywalenie się do jrpg'ów których nikt tu nie będzie bronił jest spoko, ale jak całe masy tutaj ogrywają jakieś gówniane asasyny z setkami bezsensownych kopiuj-wklej questów to już jest ok ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Open world to jedno z najgorszych badziewi jakie spotkało gry w ostatnich latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...