Skocz do zawartości
Kszyrztow

The Callisto Protocol

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tgolik napisał:

RT w tej grze, przynajmniej na kartach nVidii trzeba odpuścić - zabija wydajność a niedostępny jest DLSS.

Bez RT gra działa dobrze 4k@120 na moim sprzęcie. Pojedyncze dropy są ale nie przeszkadzają. Callisto to pierwsza gra, dla której musiałem pogrzebać w ustawieniach TV OLED, żeby z HDR wyglądała dobrze - czerń na wysoki + wysoka ostrość. Bez tego było sprane mydło. Gra wygląda ładnie, emocje są, fajne walki. Polecam. 

Na PS5 to samo miałem trzeba było podbić ostrość w ustawieniach TV i zmienić nastawy dla czerni 

Nie wiem czy to wina FSR2.0 czy jakieś inne agresywne TAA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pach naprawił wszystkie bolączki. Gram w max detalach w dx11 w rozdzielczości w 2k z AA. Średnia fpsów w tym ich benchmarku - 57. Obecnie nie widzę większych spadków ( sprzęt rtx 3060 TI, ryzen 3600, 32 gb ramcu )

Co do samej gry- REWELACYJNA. To jest stary Dead Space pełną gębą. Sens tej gry zaczyna się w momencie zdobycia broni palnej. Całe szczęście bo myślałem że do końca machałbym pałeczką :E

 

Minusy:

brak mapy

nieczytelne invectory, mała jego pojemnosc

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenix. napisał:

Az tak widoczne??

Dramat na PS5 w tybie wydajności. 
Tu pierwsze minuty i jest igła! Jak ktoś nie widzi różnicy to jest ślepy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT z GOL'a od Alexa

04.12.2022 10:13
 
1 odpowiedź
A.l.e.X

VIP

Napiszmy to jasno:
- jeśli chcesz grać z RT w 4K to tylko 4080 i 4090
- jeśli chcesz grać z RT w 1080p/1440p to tylko seria 3xxx z nastawieniem na 3070/3080/3080TI
- jeśli chcesz grać bez RT to możesz myśleć o serii 2xxx

Gra wykorzystuje RT w ograniczonym stopniu na PS5 i wygląda świetnie, dodatkowo w trybie jakość przez większość czasu gry trzyma dobry klatkaż więc jeśli nie masz komputera który przypomina kalkulator to kupuj wersje PC a jak masz taki to rekomenduje kup w wersji na PS5.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zas napisał:

Ta, juz połatane, niesamowita optymalizacja, 3060Ti minimum by grać w 1080p bez RT :E 

Po tym ich patchu gram w 3060ti w 2k na max ustawieniach w dx 11- średni fps w tym ich benchmarku 57. Przed patchem był średni ok 43 więc zmienił dużo

Osobiście gra mi się w tym momencie bardzo komfortowo

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Userkamil napisał:

Dobra walić to mydło na konsoli. Pobieram na steamie ;)

 

W koncu prawidłowy wybór ja wersji na konsole nawet nie odpaliłem :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

W koncu prawidłowy wybór ja wersji na konsole nawet nie odpaliłem :E 

Uwzaj na slowa bo zaraz szczekacz sie zleci z lawina testow jak to cudnie wyglada na kunsoli :lol2:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawidoxx napisał:

W koncu prawidłowy wybór ja wersji na konsole nawet nie odpaliłem :E 

Kupiłem tylko dlatego ze premiera miała być o polnocy na konsolach ?

P.S. Oświetlenie też od razu wali po oczach inaczej!

Edytowane przez Userkamil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

Uwzaj na slowa bo zaraz szczekacz sie zleci z lawina testow jak to cudnie wyglada na kunsoli :lol2:

W sumie zapomniałem, dzięki za przypomnienie :D 

 

6 minut temu, Userkamil napisał:

Kupiłem tylko dlatego ze premiera miała być o polnocy na konsolach ?

Początkowo miałem wziać na steam  tylko po zeby zobaczyć jakie są róznice na pc i zrobić zwrot, ale tak się wkreciłem ze przeszedłem grę na 3 rzuty  :E 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię te wojenki których nigdy nikt tutaj nie wygrywa, ale przynajmniej można się pośmiać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, azgan napisał:

CYTAT z GOL'a od Alexa

04.12.2022 10:13
 
1 odpowiedź
A.l.e.X

VIP

Napiszmy to jasno:
- jeśli chcesz grać z RT w 4K to tylko 4080 i 4090
- jeśli chcesz grać z RT w 1080p/1440p to tylko seria 3xxx z nastawieniem na 3070/3080/3080TI
- jeśli chcesz grać bez RT to możesz myśleć o serii 2xxx

Gra wykorzystuje RT w ograniczonym stopniu na PS5 i wygląda świetnie, dodatkowo w trybie jakość przez większość czasu gry trzyma dobry klatkaż więc jeśli nie masz komputera który przypomina kalkulator to kupuj wersje PC a jak masz taki to rekomenduje kup w wersji na PS5.

Ten typo to jest totalnie odklejony na gry online...

Edytowane przez jerryyy
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jerryyy napisał:

Ten typo to jest totalnie odklejony na gry online...

tworzą Idealne duo z Odinem :E 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale gość przynajmniej pisał o grach, w samych superlatywach, ale pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Userkamil napisał:

Dramat na PS5 w tybie wydajności. 
Tu pierwsze minuty i jest igła! Jak ktoś nie widzi różnicy to jest ślepy. ?

Aż z czystej ciekawości sam sprawdzę bo w sumie zrobiłem od razu refunda jak się naczytałem i nawet nie odpaliłem 

Komp już podłączony do OLED'a więc dokładanie w tych samych warunkach obraz będzie wyświetlany co na PS5 ?

039944eab79d130cbf477fa3eee59e00.jpeg

 

ef471087577deed5344866f9620b8868.jpeg

 

02d5bb2ae6d6e1f03441f7124184d60c.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan zrobiłeś zwrot nie odpalajac giery? :E:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Aż z czystej ciekawości sam sprawdzę bo w sumie zrobiłem od razu refunda jak się naczytałem i nawet nie odpaliłem 

Komp już podłączony do OLED'a więc dokładanie w tych samych warunkach obraz będzie wyświetlany co na PS5 ?

039944eab79d130cbf477fa3eee59e00.jpeg

 

ef471087577deed5344866f9620b8868.jpeg

 

02d5bb2ae6d6e1f03441f7124184d60c.jpeg

Czy po fotorelacji będzie również filmik z odpalenia wersji na pc na yt z komentarzem live? 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganJa ci się dziwię że chce ci się tracić czas na to, dla mnie to bez różnicy na czym gram, i która platforma jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, dawidoxx napisał:

 

 

Początkowo miałem wziać na steam  tylko po zeby zobaczyć jakie są róznice na pc i zrobić zwrot, ale tak się wkreciłem ze przeszedłem grę na 3 rzuty  :E 

Ja na odwrót kupiłem na STEAM, zrobiłem zwrot na premierę i ograłem na PS5 ale gierca jest tak dobra że chętnie przelecę ją jeszcze raz i obadam ewentualne różnice ?

9e65fae4c61ca20fffce0bd030df4174.jpeg

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan wiesz ze teraz w razie w nie zrobisz zwrotu, bo chyba nie idzie zrobic tego 2x z jednym tytułem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ditmd napisał:

@azganJa ci się dziwię że chce ci się tracić czas na to, dla mnie to bez różnicy na czym gram, i która platforma jest lepsza.

Gra nie jest długa można ją przejść w jeden dzień a póki co nie ma trybu Nowa Gra+ więc oprócz tego że miałem i tak robić do niej 2 podejście żeby odblokować i wymiksować inne bronie to przy okazji sprawdzę sobie czy faktycznie różnica jest taka spora i będę miał przy okazji jasność w temacie czyim opinią można zaufać?

 

5 minut temu, dawidoxx napisał:

Azgan wiesz ze teraz w razie w nie zrobisz zwrotu, bo chyba nie idzie zrobic tego 2x z jednym tytułem :D 

Nie no już drugi raz zwrotu mi nie przyjmą i nie będę nawet próbować tego oddawać więc zostanie do kolekcji ? 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Gra nie jest długa można ją przejść w jeden dzień a póki co nie ma trybu Nowa Gra+ więc oprócz tego że miałem i tak robić do niej 2 podejście żeby odblokować i wymiksować inne bronie to przy okazji sprawdzę sobie czy faktycznie różnica jest taka spora i będę miał przy okazji jasność w temacie czyim opinią można zaufać?

 

Nie no już drugi raz zwrotu mi nie przyjmą i nie będę nawet próbować tego oddawać więc zostanie do kolekcji ? 

Troche skzoda ze nie dodali ng+ od razu, bo bym sobie zagral z tym arsenałem który odblokowałem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Troche skzoda ze nie dodali ng+ od razu, bo bym sobie zagral z tym arsenałem który odblokowałem :D 

Podobno ma być dodany i widać że gra była robiona pod ng+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na maximum security, także zanim to skończę to pewnie ng+ wyjdzie :lol2:

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jaycob napisał:

Dopiero latem jak wyjdzie fabularne DLC, a NG+ jak i jeszcze wyższy tryb będzie dostępny dopiero  7 lutego.

 

 

Tylko kto to będzie ogrywał jak DS Remake 27 stycznia.  Ja tam jestem ciekaw jak wyjdzie rimejk. 

Czekam teraz na dodatki do The Callisto Protocol i Remake Dead Space :]

1 minutę temu, ditmd napisał:

Ja gram na maximum security, także zanim to skończę to pewnie ng+ wyjdzie :lol2:

Teraz sobie też spróbuję przejść na poziomie maximum security :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Czekam teraz na dodatki do The Callisto Protocol i Remake Dead Space :]

Teraz sobie też spróbuję przejść na poziomie maximum security :szczerbaty:

Ten ostatni poziom trudności jest kosmiczny, dostawałem furii na tej platformie :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...