Skocz do zawartości
Kszyrztow

The Callisto Protocol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używałem nigdy FSR... Jak ustawie zamiast trybu jakość tryb zrównoważony to będzie dramatyczne pogorszenie jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szambo napisał:

Nie używałem nigdy FSR... Jak ustawie zamiast trybu jakość tryb zrównoważony to będzie dramatyczne pogorszenie jakości?

Zależy od gry ale czemu sam nie sprawdzisz zamiast się pytać :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Zależy od gry ale czemu sam nie sprawdzisz zamiast się pytać :E

Bo nie wiem na co zwracać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakość obrazu ? :E

Skoro nie widzisz różnic to sobie ustaw tak żebyś miał dobra wydajność.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSR=DLSS, tylko inna nazwa i być może inne nastawy- rozdzielczość, a jak się nie wie jak bardzo zbija rozdzielczość to google pomoże rozwikłać nasze problemy. Uważam, że ultra jakość, jakość, i balans to jest maks, poniżej balansu widać, że jest gorzej- akurat piszę to pod względem innej gry, np Darktide czy Plague Requiem, gdzie przy 1440p korzystałem z FSR.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka obserwacja, dotycząca praktycznie każdej nowej gry i tematów na naszym forum.

Krótko po wydaniu gry praktycznie zawsze te same osoby spuszczają się fest nad produkcją, a po kilku dniach okazuje się, że ich wstępne ochy i achy były przedwczesne. Śmiesznie się to czyta za każdym razem xD 

W jakimś temacie czytałem, że Calisto Protocol to kandydat do GOTY, oczywiście jeszcze przed tym jak wyszedł. I tak się żyje na tym forum :E 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano taki tu folklor panuje. I to chyba od zawsze. Pamiętam ochy i achy po premierze DA: Inkwizycji, jaka wspaniała gra wyszła BioWare. Dałem się ponieść euforii i sam kupiłem, parę dni minęło i zaczęło się plucie na grę (skądinąd zasłużone). Nigdy tego crapa nie dałem rady skończyć, szkoda tylko tych 150 zł :( 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, caleb59 napisał:

@azgan wyłącz całkowicie RT bo ponoć problematyczny, a i tak nie ma z tego pożytku bez DLSS dla takich biedaków jak my z RTX 3xxx. :E 

Na RTX 4090 ten RT też działa słabo - framerate bardzo niestabilny, stutter. I to wszystko mimo tego, że karta grafiki obciążona w 30-40%, procesor w 50%. Pewnie przyczyną jest, że gra nie wykorzystuje rdzeni RT od nVidii i pewnie siedzi na 2-3 rdzeniach procesora a reszta się nudzi.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka na PC działa jak działa, ale jeśli mimo wszystko ktoś planuje zakup na tę platformę to zapraszam na priv. Dzisiaj dostanę kod z promocji AMD na The Callisto (Steam) i Dead Island 2 (Epic). Osobom z forum naturalnie zejdę z ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, najs_sc napisał:

Gierka na PC działa jak działa, ale jeśli mimo wszystko ktoś planuje zakup na tę platformę to zapraszam na priv. Dzisiaj dostanę kod z promocji AMD na The Callisto (Steam) i Dead Island 2 (Epic). Osobom z forum naturalnie zejdę z ceny ?

Ale i tak wersja PC działa lepiej i wygląda ładniej na porównywalnych ustawieniach jak na PS5.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Szambo napisał:

Nie używałem nigdy FSR... Jak ustawie zamiast trybu jakość tryb zrównoważony to będzie dramatyczne pogorszenie jakości?

FSR najgorzej sobie radzi z tekstem i interfejsem. W takiej Forza używam i jest spoko, w MFS powoduje odruch wymiotny, kokpit jest niegrywalny, jakbyś renderował w 480p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, BlindObserver napisał:

Taka obserwacja, dotycząca praktycznie każdej nowej gry i tematów na naszym forum.

Krótko po wydaniu gry praktycznie zawsze te same osoby spuszczają się fest nad produkcją, a po kilku dniach okazuje się, że ich wstępne ochy i achy były przedwczesne. Śmiesznie się to czyta za każdym razem xD 

W jakimś temacie czytałem, że Calisto Protocol to kandydat do GOTY, oczywiście jeszcze przed tym jak wyszedł. I tak się żyje na tym forum :E 

Choo!Choooo Episode 17 - The Wholesome Hype Train | Hype Meme on ME.ME

?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szambo napisał:

Nie używałem nigdy FSR... Jak ustawie zamiast trybu jakość tryb zrównoważony to będzie dramatyczne pogorszenie jakości?

Żadne "zrównoważone", tylko i wyłącznie zawsze "jakość" zarówno dla DLSS jak i FSR - inne opcje powodują totalne mydło.

48 minut temu, Reddzik napisał:

...ultra jakość, jakość, i balans to jest maks, poniżej balansu widać, że jest gorzej- akurat piszę to pod względem innej gry, np Darktide czy Plague Requiem, gdzie przy 1440p korzystałem z FSR.

Im wyższa rozdzielczość natywna tym mniejsza strata przy skalowaniu ale mimo to uważam, że "jakość" ("ultra jakość" zniknęła od czasu wprowadzenia FSR 2) jest najlepszym wyborem dla każdego. Jeśli gra nie daje sobie rady wydajnościowo w trybie "jakość" tzn., że pora na wymiankę karty graficznej i tyle w tym temacie.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, caleb59 napisał:

Żadne "zrównoważone", tylko i wyłącznie zawsze "jakość" zarówno dla DLSS jak i FSR - inne opcje powodują totalne mydło.

Nie jest to prawdą, niższe profile to głównie więcej artefaktów związanych z działaniem DLSS/FSR, a nie większe rozmycie obrazu. Oczywiście mówię o DLSS 2.0 i FSR 2.0, bo dla FSR 1.0 ta zasada rzeczywiście obowiązuje.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Taka obserwacja, dotycząca praktycznie każdej nowej gry i tematów na naszym forum.

Krótko po wydaniu gry praktycznie zawsze te same osoby spuszczają się fest nad produkcją, a po kilku dniach okazuje się, że ich wstępne ochy i achy były przedwczesne. Śmiesznie się to czyta za każdym razem xD 

 

A to co zdania nie można już zmienić?  Mi się podobała gra gdzieś do 60% gry, potem już nie było tak ciekawie i tylko mnie frustrowała. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

A to co zdania nie można już zmienić?  Mi się podobała gra gdzieś do 60% gry, potem już nie było tak ciekawie i tylko mnie frustrowała. 

Mnie bawi zbyt szybkie wyciąganie wniosków i idealizowanie czegoś, na co się przed chwilą wydało pieniądze. Ludzie dopiero co odpalili grę, a już jest zajebista i cudowna, "ale będzie grane" i takie tam inne pierdololo. Dlatego większość opinii o grach na tym forum, pisana krótko po premierze, jest gówno warta. A jak się sytuacja ze zmianą zdania powtarza wielokrotnie to coś moim zdaniem nie pykło. Nie zakazuję nikomu robić tego, co opisałem, ale niewiele rzeczy mnie tak rozśmiesza, jak niekonsekwencja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, frog67 napisał:

Za te ściny, problemy techniczne niech ich dopadną pioruny siarczyste :E  

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Możesz zrobić screena z tymi efektami śniegu na PC? Na PS wszystkie te efekty znikają w trybie photo mode. :( I wtedy ta zima nie wygląda tak już ciekawie. 

2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Mnie bawi zbyt szybkie wyciąganie wniosków i idealizowanie czegoś, na co się przed chwilą wydało pieniądze. Ludzie dopiero co odpalili grę, a już jest zajebista i cudowna, "ale będzie grane" i takie tam inne pierdololo.

Ale tak jest wszędzie nie tylko na pclabie. Piszemy o wrażeniach jakie są w trakcie grania, a nigdy po przejściu. 

Nie wiem, mi się wydawało, że jednym z czynnikiem, aby kupić grę na premierę to jest dzielenie się wrażeniami "live".;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaycob napisał:

Ale tak jest wszędzie nie tylko na pclabie. Piszemy o wrażeniach jakie są w trakcie grania, a nigdy po przejściu. 

Nie wiem, mi się wydawało, że jednym z czynnikiem, aby kupić grę na premierę to jest dzielenie się wrażeniami "live".;) 

Myślę, że istnieje pewna różnica między pisaniem o wrażeniach w trakcie grania, a spuszczaniem się do gier.

Co po tych wrażeniach live, skoro schemat jest zawsze taki sam: day 1  - spuszczanko (podwójne, jak jest odpalone na tiwi OLED z hadeer), day 2 - mniejsze spuszczanko, day 3 - pojawiają się wątpliwości, day x - potencjalna zmiana zdania. Pisanie dla samego faktu pisania, a nie, żeby przekazać jakąś wartościową opinię. Jeszcze gorzej, jak ktoś na bazie tych ochów i achów podejmie decyzję o zakupie i go ochający wpuszczą na minę :E

Mi się wydawało, że kupuje się grę na premierę, gdy się bardzo chce w nią po prostu zagrać. Ale może jestem dziwny i teraz jest jakiś inny system wartościowania. xD

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też, dlatego napisałem "jednym z czynnikiem". 

Oceniam to co widzę na premierze "tu i teraz", bo podoba mi się grafika, dźwięk, klimat itd.  Przecież nie będę pisał o fabule, którą ledwo co liznąłem. 

Tak samo można było by powiedzieć, że testy i jak działa gra są głupie bo nie zawierają 3-4 łatki. 

 

Zawsze tak było i wszędzie - to forum nie jest wyjątkiem. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia.

Ja przeważnie kupując preordera (właściwie to dzień przed premierą, żeby móc ja szybciej ściągnąć) raczej jestem bardzo zainteresowany tą grą.

Obawiam się głownie optymalizacji... bo w takim wypadku kupuje kota w worku.

Uwielbiam Dead Space i The Callisto Protocol jest tym czego oczekiwałem. Na minus zaliczyłbym jednak tą walkę w zwarciu... póki co pograłem z 3-4 godziny, więc na ostateczny werdykt przyjdzie pora... ale czy jest to gra dla fanów DS? Jasne, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Jaycob napisał:

Możesz zrobić screena z tymi efektami śniegu na PC? Na PS wszystkie te efekty znikają w trybie photo mode. :( I wtedy ta zima nie wygląda tak już ciekawie. 

Na PC w trybie foto też cały śnieg znika :E 

a zrobiony na żywca screen z gry to też śnieg szału nie robi bo jest potraktowany miotion-blurem mimo że sam blur w grze wyłączony 

SF3inKd.jpg

Obok śniegu z Horizona to to nawet nie stało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Jaycob napisał:

Tak samo można było by powiedzieć, że testy i jak działa gra są głupie bo nie zawierają 3-4 łatki. 

Oj, nie nie. Działanie gry i jej wydajność można sprawdzić empirycznie i jest to mierzalne. Opisując sytuację z gównianym działaniem gry na premierę opisujesz fakt. Odczucia mierzalne nie są. To co się Tobie podoba jest jedynie subiektywną kwestią. Trudno natomiast stwierdzić, by subiektywne było występowanie stutteringu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu chyba chodzi od o sam hype. Te uczucie ze znowu nowa gra, ło super jest ekstra, te przeżycia ale emocja jezu cudo.

Miałem tak w wieku 19 lat jak byłem na SW Episode 1 Phantom Menace w kinie i nie docierało do mnie ze ten film jest mocno wątpliwy. Liczył się hype SW i to ze oglądam to w kinie. W sumie to uzależniające bo film wtedy widziałem chyba z 10 razy :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

A tu chyba chodzi od o sam hype.

Tylko, czy na coś takiego jak Callisto Protocol można mieć duży hype. Mogę to zrozumieć np. dla Diablo, czy jakieś Mass Effecta, ale to to tylko kolejny horror, jakich na rynku pojawia się sporo, tylko że po prostu ładniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...