Skocz do zawartości
Rafik7

Alternatywa dla ADATA SX8200 PRO 1TB ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio wymieniony w tytule dysk i niestety trafiłem na wersję okrojoną na kontrolerze z SM2262G i praktycznie zerowym buforem SLC. Dysk idzie do zwrotu, ale teraz mam dylemat, co kupić ? Jedyna znana mi alternatywa z dużym buforem SLC i podobnymi transferami to HP EX950, który jest bliźniaczą konstrukcją. Niestety jest on dużo droższy: ADATA ~560zł vs. HP ~700 zł. Czy jest coś innego o zbliżonych parametrach (~R:3500/W:3000/100GB> bufor SLC) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link. Kupiłem ten dysk SX8200 Pro na Czarnym Piątku, ale go jeszcze nie rozpakowałem. Nie chcę gorszej wersji mieć. Czy aby sprawdzić jaki jest kontroler w moim dysku, to muszę podłączyć dysk do PC i sprawdzić to w programie AIDA64 czy jest może jakaś inna opcja by to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, speed3r napisał:

Dziękuję za link. Kupiłem ten dysk SX8200 Pro na Czarnym Piątku, ale go jeszcze nie rozpakowałem. Nie chcę gorszej wersji mieć. Czy aby sprawdzić jaki jest kontroler w moim dysku, to muszę podłączyć dysk do PC i sprawdzić to w programie AIDA64 czy jest może jakaś inna opcja by to sprawdzić?

Wystarczy otworzyć pudełko i odczytać symbol z kontrolera. Pierwsza wersja była na kontrolerze SM2262ENG.

Edytowane przez Rafik7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, też mam SM2262G. Idzie zwrot w poniedziałek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston KC2500?
Może WD Black SN750

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kingston KC2500 wygląda ok tylko pytanie czy też spec jest dalej ten sam. Czytałem, że oni także lubią podmieniać komponenty po pewnym czasie. Poza tym cena zabija. Nawet w promocji w x-komie mają ten dysk dużo drożej niż ta nieszczęsna Adata... Z drugiej strony teraz widać skąd ta niska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rafik7 napisał:

. Pierwsza wersja była na kontrolerze SM2262ENG.

Przed tą ostatnią  zmianą był Silicon Motion SM2262EN.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/adata-xpg-sx8200-pro-512gb-test-ssd.html   artykuł z czerwca tego roku.   Ja kupiłem na przełomie września i października.

53 minuty temu, speed3r napisał:

Sprawdziłem, też mam SM2262G. Idzie zwrot w poniedziałek. ;)

Ale są gdzieś jakieś testy jak ta zamiana wpłynęła na osiągi tej ADATY? Może nie ma o co krzyczeć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Flik napisał:

Ale są gdzieś jakieś testy jak ta zamiana wpłynęła na osiągi tej ADATY? Może nie ma o co krzyczeć??

Przecież dodałem link wyżej.

Zmiana cachu ze 150 na 12 GB to ogromna różnica. Ja potrzebuję dobrego transferu na dużych plikach. Dysk z małym cach odpada przy moich zastosowaniach.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 11:22, Rafik7 napisał:

Przecież dodałem link wyżej.

Zmiana cachu ze 150 na 12 GB to ogromna różnica. Ja potrzebuję dobrego transferu na dużych plikach. Dysk z małym cach odpada przy moich zastosowaniach.

Znalazłeś może jakiś dysk odpowiadający pierwotnej wersji tej nieszczęsnej Adaty pod względem parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, speed3r napisał:

Znalazłeś może jakiś dysk odpowiadający pierwotnej wersji tej nieszczęsnej Adaty pod względem parametrów?

Kolega Spl97 podpowiedział Kingstona KC2500. Kupiłem w X-komie za 669. Jeszcze jest w tej cenie. Wiem 100 zł drożej niż Adata, ale wygląda na to, że ta niska cena to właśnie zasługa gorszych podzespołów.

Tu masz test Samsunga 980 Pro i na wykresach jest też Kingstone KC2500 i Adata SX8200 Pro.

https://www.anandtech.com/show/16087/the-samsung-980-pro-pcie-4-ssd-review/3

Niestety dysk ma naklejkę na kontrolerze więc jedyny sposób na sprawdzenie rodzaju pamięci i kontrolera to poprzez jakiś soft sprawdzający. Bez montażu dysku się nie obędzie. Tak to wygląda:

https://cdn.x-kom.pl/i/setup/images/prod/big/product-large,,2020/4/pr_2020_4_28_12_47_30_164_01.jpg

Dodatkowo dysk jest sprzedawany w blistrze (jednorazowe opakowanie - trzeba rozciąć, aby otworzyć) więc uważaj przy zakupie czy będzie możliwy zwrot. X-Kom powiedział, że nie ma problemu ze zwrotem.

44989_kingston_kc2500_review_card.jpg

Dysk mam już zamontowany. System postawiony, ale nie miałem czasu sprawdzić kontrolera i rodzaju pomięci. Może dzisiaj późnym wieczorem znajdę czas to sprawdzę czy Kingstone nie robi takich jajec jak Adata.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silicon Power A80. Zmienili kontroler z Phisona E12 na Silicon Motion SM2263ENG co niektórym się nie spodobało, ale ... to ten sam kontroler co w oryginalnych SX8200 Pro. Test nowej wersji:

https://www.techpowerup.com/review/silicon-power-a80-ssd-1-tb/6.html

Wynika z niego że bufor SLC to okolice 150GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Silicon Power A80.

Niestety u mnie już pełna instalka zrobiona.

Co do sprawdzenia KC2500 to niestety jedyny soft sprawdzający dyski NVMe jaki znalazłem jest pod linuxa, a ja słaby jestem w te klocki więc niestety muszę uwierzyć na słowo, że ten dysk taki jest. Ewentualnie zrobić taki test jak w recenzjach, gdzie zapisują dysk na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rafik7 napisał:

Niestety u mnie już pełna instalka zrobiona.

Co do sprawdzenia KC2500 to niestety jedyny soft sprawdzający dyski NVMe jaki znalazłem jest pod linuxa, a ja słaby jestem w te klocki więc niestety muszę uwierzyć na słowo, że ten dysk taki jest. Ewentualnie zrobić taki test jak w recenzjach, gdzie zapisują dysk na raz.

Tym programem sprawdź SMI nvme flash id

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja właśnie zakupiłem sx8200pro. Jako dysk tylko na gry się nada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2020 o 18:37, Keton napisał:

Tym programem sprawdź SMI nvme flash id

Windows wykrywa ten program jako trojan... just saying ;)

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem dysk adata sx8200pro. Na całe szczęście Okazał się kontroler ENG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, amsztel napisał:

Windows wykrywa ten program jako trojan... just saying ;)

Ja też nie mogę go pobrać. Nawet po wyłączeniu funkcji Auto Protect w moim Nortonie. Mam komunikat, że wykryto destrukcyjne dane i tyle z pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać PNY CS3030 pod gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobra cena to czemu nie?

4 godziny temu, pastol napisał:

Dziś odebrałem dysk adata sx8200pro. Na całe szczęście Okazał się kontroler ENG 

Gdzie kupiłeś i jaka pojemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wersji 512GB (SX8200 Pro) jest to samo pewnie?

kurde dopiero jak kupiłem (x-kom) to zauważyłem ten wątek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...