Skocz do zawartości
Pogo157

Pomoc w wyborze konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Jestem laikiem w temacie i będzie to moja a właściwie nasza pierwsza konsola. Przeznaczona dla mnie i żony aby razem wieczorem w coś zagrać, pobawić się na imprezie czy poruszać się przed ekranem. Głównie zależy nam na tym aby można było właśnie ruszać się przed ekranem, trochę aby dziecko mogło poruszać się z nami, potańczyć itd. Nie jestem hardkorowym graczem, nie będę odpalał cyberpunka 2077. Liczymy się trochę z budżetem, więc skłaniamy się ku tańszych opcji, czyli takie ps5 odpada. Fajną opcją było xone i kinect, ale z tego co czytałem to porzucony projekt i gry już nie wychodzą a ceny trochę odpychają. Fajnie gdyby można było rozbudować o sprzęt do VR, ale nie jest to warunek konieczny, jak pisałem ruch>dla dziecka=impreza=dla pary>VR. Najbardziej zastanawiamy się na nad nintendo switch bo tutaj nie potrzeba już dodatkowego sprzętu do ruchu (ew.ring fit) i dużo opcji dla dzieci i par. Przez brak jakiegokolwiek doświadczenia z konsolami ciężko się zdecydować co dla nas może być najlepsze. Switch wydaję się fajną opcją mimo, że chyba biednie tutaj z VR? Pomożecie? ?

Edytowane przez Pogo157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR kojarzy mi się tylko z jakąś bieda demówką w mario i to tyle, nie ten kaliber na wyświetlacz 720p.

Switch byłby najlepszy ze współczesnych konsol, jednak skoro słyszałeś o ring fit, to i zapewne słyszałeś o cenie. 

Najlepszy wybór ale z liczącym się budżetem nie bardzo, nintendo ceni się jak skurczysyn. Głupi przykład, wiem że bywało taniej, ale chciałem na teraz kupić grę lego city w którą idealnie by się grało na switchu, ale cena 140 zł, na ps4 połowa, 70 zł... Nówka ze sklepu, a i gra żadna nowość, także ten. Zależy jaki ten budżet.

Jak wspomniałeś xone i kineckt fajna opcja... To mam jeszcze lepszą: x360 + kinect i nintendo wii. To drugie jest fantastyczne pod wszelkie imprezy ruchowe i cholernie się cieszę że się jej nie pozbyłem na rzecz switcha, bo miałem taki debilny pomysł :E 

Wszystko rozbija się o budżet. Na ps3 i move też można się poruszać, co uskuteczniam czasem bo akurat ją mam na wierzchu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wymagania to chyba najbardziej będzie pasował do nich Switch.

Możesz grać na TV i w jednej chwili po wyjęciu z docka cieszyć się konsolą przenośną. Dwa kontrolery jakby nie patrzeć w standardzie, więc idealnie dla pary. Nie wiem ile dziecko ma lat, ale rzeczy takie jak Nintendo Labo czy Mario Kart Live: Home Circuit nawet dorosłym sprawią radość. Minus to cena gier na ten system. Tytuły potrafią kosztować sporo i utrzymywać wartość długi czas. Plus przy sprzedaży, minus przy chęci kupna. Dlatego jest często spory rozstrzał cenowy między tymi samymi produkcjami na różnych platformach (starocie droższe na Switchu). To też nie jest tak, że to wszystko kosztuje kosmiczne pieniądze. Trzeba mieć oko na promocje, jak nie masz uczulenia na używki to tu też jest jakieś wyjście. Często nawet w cyfrowym sklepie Nintendo można wyrwać fajne tytuły za dobry pieniądz.

Tak więc ja bym brał Switcha, nie podejdzie to zawsze możesz pogonić. Jak zależy Ci na VR, to na konsolach tylko Sony na PS4 podeszło do tego poważnie. Nintendo ma  Labo VR Kit, ale to jest VR rodem z telefonów i kartonowych gogli, więc tylko IMO taka ciekawostka. Można się bawić jeszcze w jakieś starsze konsole typu PS3 i X360, ale to już mimo wszystko sprzęt leciwy i często zajechany, z nowymi grami siłą rzeczy też jest bieda. Znaleźć dobry zestaw, do tego w rozsądnych pieniądzach, aby nie przepłacać, to nie jest już taka prosta sprawa jak jeszcze kilka lat temu. Prawda taka, że po sukcesie Wii był bum na sterowanie ruchowe, czego pokłosiem był Move i Kinect. Na PS4 i XO już na to tak nie stawiali, więc kamerki do obu konsol to się przydawały głównie do Just Dance albo do tego, aby sobie zrobić awatara z własną gębą w NBA 2K :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak naprawdę nastawiłem się już na Switcha. Wiem, że ceny nintendo są trochę wysokie, ale jestem z tych co kupują na promocjach i tak czekam właśnie na jakąś okazje na konsole :)

VR typu box już się bawiłem, więc odpuszczę na razie temat i pomyślę o czymś oddzielnym w przyszłości. Dużo osób poleca x360+kinect, ale nie przemawia do mnie używana konsola i to, że właśnie to jest już sprzęt leciwy (chociaż najtańsza opcja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole na promocji może i wyrwiesz, ale z grami już tak kolorowo nie jest. Sam czekam aż w końcu na switcha zawitają "selecty" (tańsza seria gier, coś jak złota kolekcja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 19:55, Gonzo3211 napisał:

Konsole na promocji może i wyrwiesz, ale z grami już tak kolorowo nie jest. Sam czekam aż w końcu na switcha zawitają "selecty" (tańsza seria gier, coś jak złota kolekcja).

Niestety szybko się nie doczekasz, Nintendo jest najmniej user-friendly jeśli chodzi o ceny i wyprzedaże. Mało tego - ostatnio w USA zamknęli z dnia na dzień DSi Store, pewnie zaraz pozamykają w Europie, potem 3DS pójdzie pod młotek... Jest drogo, chyba że zainwestujesz w Switcha v1 z możliwością uruchomienia "trybu testowego" w celu "przetestowania" gier - oczywiście nie namawiam ;-).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 15:07, Caroozo napisał:

Jest drogo, chyba że zainwestujesz w Switcha v1 z możliwością uruchomienia "trybu testowego" w celu "przetestowania" gier - oczywiście nie namawiam ;-).

Mam właśnie takiego, kupiony właśnie w tym celu, a zbiera głównie kurz. Nawet kartę specjalnie kupiłem, ale chyba sobie zabiorę do fona, a tu odkupię kiedyś jakąś lepsiejszą gdy się może za to wezmę. Spodziewałem się że będzie gier od zatrzęsienia, a tak na prawdę te dwie gry na krzyż to już sobie kupię kiedyś tam, pogram i sprzedam. Może gdy cały "proces" będzie szybszy, łatwiejszy i przyjemniejszy, a po wycieku ostatnich kluczy może coś się ruszy. + emulatory ds i 3ds. 

Kiedyś widziałem na pewnych podejrzanych stronach taką ogromną kolekcje z całym wii ware i ds, ale mówię na uj mnie to. Teraz znowu trza poszukać na zaś :E 

Teraz się szarpnę chyba na mario 3d world, bo może pisałem w temacie, ale musiałem mieć jakieś zaćmienie umysłu gdy ostatnio zobaczyłem przedsprzedaż, a było to dla mnie kompletnym zaskoczeniem, bo oczekiwałem tej gry najbardziej i premiera akurat na prezent urodzinowy. Ale musiałem wiedzieć gdy zapowiadali :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież proces nie jest taki trudny - jakbym miał v1 to bym orał aż miło. Mam 3DS z "trybem testowym" i nie wiadomo w co ręce włożyć bo taki jest wybór, wcześniej miałem GB Classic, GBA SP, DS, PSP itd - tak więc na Switcha przyjdzie czas ;-) 3DS nie sprzedam bo konsola kozacka - 3DS/2DS natywnie (ten drugi z TwilightMenu); można tworzyć jako VirtualConsole dowolną grę ze SNES/GBA/NES, do tego emulatory i inne bajery - pamiętam jak w czasach PSP/3DS zazdrościłem kolegom z obozu Nintendo jakości i różnorodności szpili - na PSP przeszedłem wszystko co było warte uwagi i sprzedałem (oczywiście tryb PSX był nieoceniony w ogrywaniu klasyków). PS Vita kupiłbym ale co z tego - dla kilku exów... Nie mam czasu już tyle co kiedyś. A 3DS chyba nigdy nie sprzedam - pomijając kompatybilność wsteczną od GB przez 16 i 32-bitowce do DS/3DS (czyli jedna konsolka ogarnia kilka generacji + prostsze emulatorki) to do dziś moje dzieciaki ją męczą - ba, nawet żona zagra w Mario :D. Niemniej widząc Switcha w akcji i patrząc na ilość portów i ich jakość nie ukrywam, że to będzie mój kolejny zakup (jako zatwardziałego miłośnika handheldów). Jednak ceny w sklepie i ceny używek to kosmos - i to mnie skutecznie zniechęca, bo rozpuszczony przez promki na Steamie czy keyshopy w życiu nie dałbym za tytuł premierowych 200+ PLN. Jedyny plus że można kupić używaną grę i odsprzedać raczej bez straty większej (a czasami z zyskiem).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...