Skocz do zawartości
FataIity

Jaka płyta B460 pod i7 10700

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Jaką płytę wybrać pod i7 10700? Najlepiej ATX bez zbędnych bajerów. Najważniejsze, żeby uciągnęła tą i7. Dodatkowym plusem było by dobre audio.

Dodatkowe pytanie już mniej związane z pytaniem: czy ograniczenie ram do 2933mhz bardzo ograniczy procka? Jeśli tak to jaka jest najtańsza opcja pod i7 z Z490?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym MSI Z490-A Pro. Nie ma sensu pakowanie sie w B460 przy i7, RAM 2933MHz potrafi ograniczac ten procesor (np w grach 1% low).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

429zł MSi b460 Torpedo z sekcja zasilania dużo lepszą od b460 a-pro. Najtańszy jest jakiś Gigabyte, ok. 560zł ale optymalnie MSI z490a-pro za 660zł, jak chcesz ram kręcić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz teraz kupowac to po 10 Stycznia beda plyty na B560 ...

A tak to albo jak najtaniej B460 albo ta MSI. Moze tez bys Asus Prime na Z490.Byle nie tanie  Asrocki na Z490.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śpieszy mi się mogę czekać. Możliwe nawet, że mógłbym do premiery 11gen bo na obecnym pc (i5 4570/1660ti) jestem w stanie jakoś komfortowo zagrać (60 fps nie utrzyma ale daje radę jakoś) a w najbliższej przyszłości jakoś super premier nie widzę a gram tylko raczej w większe tytuły. Jeszcze sięzastanowię - ale najwcześniej to zakup w połowie stycznia.

Może trochę głupie pytanie ale się nie znam tak dobrze: w opisie dla msi z490-a pro widzę, że obsługa taktowań ram jest taka: 2133, 2666, 2933, 4000, 4266, 4400, 4800 - tzn, że np takie patrioty 3733mhz nie polecą tyle i będą siedzieć na 2933mhz i trzeba brać conajmniej 4000mhz? 

56 minut temu, grayman_1 napisał:

Jak nie musisz teraz kupowac to po 10 Stycznia beda plyty na B560 ...

A tak to albo jak najtaniej B460 albo ta MSI. Moze tez bys Asus Prime na Z490.Byle nie tanie  Asrocki na Z490.

Wiadomo już o jakiś wiekszych plusach B560? A premiera 11gen pewnie ok. marca?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grayman_1 napisał:

Jak nie musisz teraz kupowac to po 10 Stycznia beda plyty na B560 ...

Zaczyna się :lol2:

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie co do tego taktowania ram w opisie płyty na stronce?:

W MSI Z490-a pro widzę, że obsługa taktowań ram jest taka: 2133, 2666, 2933, 4000, 4266, 4400, 4800 - tzn, że np takie patrioty 3733mhz nie polecą tyle i będą siedzieć na 2933mhz i trzeba brać conajmniej 4000mhz? 

Jakieś dodatkowe chłodzenie zamiast boxowego to must have do i7 zgaduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, FataIity napisał:

Ponawiam pytanie co do tego taktowania ram w opisie płyty na stronce?:

W MSI Z490-a pro widzę, że obsługa taktowań ram jest taka: 2133, 2666, 2933, 4000, 4266, 4400, 4800 - tzn, że np takie patrioty 3733mhz nie polecą tyle i będą siedzieć na 2933mhz i trzeba brać conajmniej 4000mhz? 

Jakieś dodatkowe chłodzenie zamiast boxowego to must have do i7 zgaduje?

Kazde ramy ogarnie ta plyta. Ustawisz XMP na 3733MHz bez zadnego problemu. Do i7 nie ma boxowego chlodzenia - czy chcesz czy nie i tak musisz jakies dokupic ;) Rozsadnym wybore wydaje sie byc Fortis 3 v2 od SPC.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FataIity napisał:

Wiadomo już o jakiś wiekszych plusach B560? A premiera 11gen pewnie ok. marca.

Tylko narazie niepotwierdzone informacje ze bedzie umozliwiac OC RAM-u.

Ot ta roznica moze sklonic na poczekanie chociaz na oficjalne info.Mamy 17 grudnia 10 stycznia juz niedaleko.

Tez te tanie plyty na Z490 wygladaja biednie jesli chodzi o gniazda rozszerzen,audio,interfejsy czy VRM i chlodzenie. Moze nie kazda ale wystarczy popatrzec na tanie Gigabyty,Asusy czy Asrocki a potem na co lepsze plyty na B460....Wiec tego samego bym oczekiwal wlasnie po B560 ktora bedzie idealna do zablokowanych prockow. Ale to dalej sfera domyslow ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho sza :-) odnośnie tych mitycznych b560  :E Ciekawe czy ta nowa seria 5xx będzie kompatybilna wstecz ktoś coś słyszał lub użył kuli  ???  :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock wywalil na strone mase nowych plyt.

Prosze bardzo B560:

https://www.asrock.com/mb/Intel/B560 Steel Legend/index.us.asp

I najwazniejsze :

 

  • Supports DDR4 4800MHz (OC)

MSI wypuszcza na rynek 27 stycznia. 

13 Stycznia MSI my live stream z LA to wiecej pokaze. Narazie podali tylko chipsety i nazwy plyt.Bedzie np. B560 Tomahawk czy B560M Bazooka czyli standard.

Gigabyte wystawil juz na stronie plyty na Z590 czekamy na B560.

Plyty wyjda 3 miesiace przed premiera rakiety to co by tam klienici wsadzali  jak nie obecna generacje procesorow ?

Dla Steel Legend od Asrocka na B560 mamy:

  • Supports 10th Gen Intel® Core™ Processors and 11th Gen Intel® Core™ Processors

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,a widzisz sam żem nie ruszył  4 literek i nie poszukał  więc dzięki za chęci :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 20:48, amsztel napisał:

Kazde ramy ogarnie ta plyta. Ustawisz XMP na 3733MHz bez zadnego problemu. Do i7 nie ma boxowego chlodzenia - czy chcesz czy nie i tak musisz jakies dokupic ;) Rozsadnym wybore wydaje sie byc Fortis 3 v2 od SPC.

Do zablokowanego i7 10700 akurat BOXOWE jest. Wiem bo mam ten procek, oczywiście nie na BOXie ale chłodzenie jest. Tak samo z tym XMP nie można się tak rozpędzać bo u mnie np. oba profile to fail. :) Czasem trzeba ustawić ręcznie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mareek1991 napisał:

Do zablokowanego i7 10700 akurat BOXOWE jest. Wiem bo mam ten procek, oczywiście nie na BOXie ale chłodzenie jest. Tak samo z tym XMP nie można się tak rozpędzać bo u mnie np. oba profile to fail. :) Czasem trzeba ustawić ręcznie. 

To ladnie ich pogrzalo, ze dodaja boxowy cooler do i7 non-K 8:E 

Dzieki za info.

Co do XMP to tutaj sprawa wyglada dokladnie jak na innych chipsetach np. Z490, Z390. To, ze nie wczyta profilu XMP jest wina producenta plyty a nie samego chipsetu B460. O to mi chodzilo ;)

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mareek1991 napisał:

Tak samo z tym XMP nie można się tak rozpędzać bo u mnie np. oba profile to fail. :) Czasem trzeba ustawić ręcznie. 

nie ma profilu dla DDR4-2933? tylko dla DDR4-3000?

6 godzin temu, nalewator napisał:

Ciekawe na ile wycenią taką B560 Pro4 od Asrocka.

B560 Pro4 ma gorsza dźwiękówkę (ALC897) niż B460 Pro4 (ALC1200)

czyżby cięcie kosztów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Auberon napisał:

nie ma profilu dla DDR4-2933? tylko dla DDR4-3000?

B560 Pro4 ma gorsza dźwiękówkę (ALC897) niż B460 Pro4 (ALC1200)

czyżby cięcie kosztów?

Nie chodzi czy profil jest czy nie ma tylko czy to stabilne będzie. Nikt raczej nie będzie zadowolony z kompa który co chwilę się wysypuje albo nie startuje. Dlatego chodzi mi, żeby nie stawiać zawsze, że: "włączę sobie XMP i gitara". Czasem to zawodzi i trzeba ustawić ręcznie. 

@amsztel Jest cooler i to nawet taki fajny czarny z kabelkiem w oplocie. :D

Ten proc ma oficjalne TDP 65W i tyle niby trzyma przy bazowym taktowaniu 2.9Ghz i na to jest przeznaczony BOX. Wiadomo, ze to głupota używać tego CPU z tym chłodzeniem i trzymaniem się TDP ale tak to Intel wymyślił. Wiadomo, ze jak zdejmie się kaganiec to BOX nie da rady. 

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mareek1991 napisał:

Nie chodzi czy profil jest czy nie ma tylko czy to stabilne będzie. Nikt raczej nie będzie zadowolony z kompa który co chwilę się wysypuje albo nie startuje. Dlatego chodzi mi, żeby nie stawiać zawsze, że: "włączę sobie XMP i gitara". Czasem to zawodzi i trzeba ustawić ręcznie. 

mam na myśli sytuacje gdy na B460 masz i7 10700 odsługujący tylko DDR4-2933 (lub i5-10400 z DDR4-2666) a pamieć są tylko z XMP DDR4-3000 i płyta zostaje zostawiona sama sobie z jakimi kol-wiek ustawieniami ...

w wypadku Z490 to nie występuje ale zawsze jest problem stabilności który może rozwiązać update BIOS'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze B560 beda w cenie tanich Z490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak lepiej niz badziew pokroju Gigabyte Z490M za 530zl ...

Lub Asus Prime na Z490/Z490M bez PCI-E 4.0 nawet z nadchodzaca rakieta a wyceniony na 600-650zl ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eltik napisał:

podejrzewam ze B560 beda w cenie tanich Z490

najlepiej wyposażone modele mogą

ale taki goły B560M-HDV już w cenie Z490 nie pójdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zablokowanego procka jak znalazl. teraz juz OC procesora nie daje tyle co kiedys i czasem nie warto sie w to bawic bo generuje spore koszty niekoniecznie idace w parze ze wzrostem osiagow

A ram juz bedzie mozna podgonic wiec to duzy plus

Edytowane przez Eltik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie jak duża będzie różnica w cenie miedzy B460M-HDV a B560M-HDV ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 21:51, Auberon napisał:

najlepiej wyposażone modele mogą

ale taki goły B560M-HDV już w cenie Z490 nie pójdzie ...

Z taką gołą sekcją to strach posadzić  8/16 nawet bez "K'. Te zablokowane procesory boostują na all core do takich wartości do których się jeszcze niedawno robiło OC. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, blubaju napisał:

Z taką gołą sekcją to strach posadzić  8/16 nawet bez "K'. Te zablokowane procesory boostują na all core do takich wartości do których się jeszcze niedawno robiło OC. :)

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...