Skocz do zawartości
FataIity

Jaka płyta B460 pod i7 10700

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, blubaju napisał:

Z taką gołą sekcją to strach posadzić  8/16 nawet bez "K'. Te zablokowane procesory boostują na all core do takich wartości do których się jeszcze niedawno robiło OC. :)

tylko po co Ci 8 rdzeni do gier? a jeśli rzeczywiście potrzebujesz wydajności to idziesz w Ryzeny 9 lub RTX 30x0 z akceleracją OptiX

najtańsze i7 to co najmniej 1309,00zł https://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-i7-10700;0112-0.htm
natomiast dzisiejsze ASRock B460M-HDV 315,00zł https://www.ceneo.pl/94070259#(B560M-HDV  powinna być w zbliżonej cenie bo inaczej nie ma to żadnej racji bytu; no chyba że "racje odbytu")

kompletnie inna półka cenowa poza "Januszerką" nikt nie powinien się na takie połączenie porywać

wyskoczyłeś z tym jak "filip z konopi" ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Auberon napisał:

wyskoczyłeś z tym jak "filip z konopi" ...

Przeczytaj sobie tytuł tematu i będziesz wiedział dlaczego wyskoczyłem z tym jak "Filip z konopi"

Chciałeś zabłysnąć ale nie wyszło.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, blubaju napisał:

Przeczytaj sobie tytuł tematu i będziesz wiedział dlaczego wyskoczyłem z tym jak "Filip z konopi"

ale to nie była żadna propozycja tylko zwrócenie uwagi że płyty B560 nie mogą zdrożeć znacząco w stosunku do ich odpowiedników na B460 ...

czytaj to co cytujesz ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą zdrożeć razem z płytami b460 ;) przecież teraz wszyscy podnoszą ceny BO Tak 😕 

Ja mam też obawy, czy oc mem na b560 nie będzie ograniczone do serii 11 - oby nie, ale przecież znany Intela. Zarówno 10400f jak i 10700f z oc mem I na płycie która uciągnie wysokiego boosta bez strachu to dobre opcje przy swoich aktualnych cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Auberon napisał:

ale to nie była żadna propozycja tylko zwrócenie uwagi że płyty B560 nie mogą zdrożeć znacząco w stosunku do ich odpowiedników na B460 ...

czytaj to co cytujesz ...

Tytuł tematu  mówi jasno. Jaka płyta B460 pod i7 10700,  a ty wyskakujesz z tekstem: Po co ci 8 rdzeni do gier, oraz z porównaniem domniemanych cen B460 vs B560. Mój post się odnosił konkretnie do płyt gł gdzie  jest sekcja  bez radiatorów, obojętne czy to B460 czy B560.  Strach na tym posadzić  CPU 8/16 nawet zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tanie a dobre płyty to msi b460 torpedo  ok 430pln  druga asrock h470 phantom gaming 4  ok 400-430pln  bo za tyle można kupić jedną jak i drugą  ceny jak w kalejdoskopie w zależności od dnia i godziny  :-)  nie chce mi się dokładnie opisywać jakie komedyjki były z tą msi b460 torpedo  chodzi o cenę i jakieś zmowy  :-)  raz była dostępna po godzinie już nie  a za godzinę znowu ze zmienioną ceną i tak chyba z 3-4 razy dziennie  jedne sklepy  wrzucały ofertę drugie likwidowały a za chwilę zmiana :E  wiem bo obserwowałem  jeden dzień ten kabaret. Nigdzie nie można namierzyć jaką sekcję ma ten asrock  :E może jakaś mądrzejsza głowa wie jak sie dokopać do tej inf.  :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, unadarek napisał:

Nigdzie nie można namierzyć jaką sekcję ma ten asrock  :E

Ale można namierzyć co ma Z490 Phantom Gaming 4, a że PCB wygląda na identyczne, to i pewnie komponenty bez zmian. A przynajmniej na pewno model H470 nie ma lepszych niż Z490.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brałem to pod uwagę ale właśnie może być jeszcze gorzej mimo podobnego lub identycznego wyglądu :-) choć wcale nie musi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, blubaju napisał:

Tytuł tematu  mówi jasno. Jaka płyta B460 pod i7 10700,  a ty wyskakujesz z tekstem: Po co ci 8 rdzeni do gier, oraz z porównaniem domniemanych cen B460 vs B560. Mój post się odnosił konkretnie do płyt gł gdzie  jest sekcja  bez radiatorów, obojętne czy to B460 czy B560.  Strach na tym posadzić  CPU 8/16 nawet zablokowane.

bo moja wypowiedz nie odnosi się do tematu wątku tylko przyszłości tej podstawki i kwestii cen płyt następnej generacji

obecnie lepiej jest poczekać na nowe płyty B560 z obsługa OC RAM (ASrock twierdzi że również na 10 gen) niż kupować B460 lub Z490 do zablokowanego procesora.

nikt nikomu nie karze lądować na B460M-HDV 8 rdzeni  a ta płyta prędzej zainteresuje się potencjalny właściciel i5 10400(f) niż i7

czytaj cos więcej niż ostatni post :P

osobiście to nie za bardzo widzę sensu w 8 rdzeni-owcach (a tym bardziej 10) skoro jak ktoś potrzebuje wydajności w profesjonalnych aplikacjach to bierze Ryzena 9 lub  RTX 30x0 (pod nvenc lub OptiX)

taki ni pies, ni wydra

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Auberon napisał:

bo moja wypowiedz nie odnosi się do tematu wątku tylko przyszłości tej podstawki

Przyszłość tej podstawki jest taka, już za parę miesięcy zdechnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, blubaju napisał:

Przyszłość tej podstawki jest taka, już za parę miesięcy zdechnie 😉

to jaki jest w takim razie sens jej kupna?

ja odnoszę się do najbliższych kilku tygodni (2 -3)

nie wiem co Ty palisz lub pijesz ale wróć jak wytrzeźwiejesz ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz już nie ma czegoś takiego jak żywotność podstawki przez  2-3 lata  koniec skończyło się  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie znaczenie ma to czy podstawka jest żywa czy martwa skoro zapewnia wystarczająca wydajność?
Czy na 7700k nie da się grać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, maxicoretan napisał:

Pewnie da bo to wciaz rakieta ,pomimo  4/8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, maxicoretan napisał:

Jak ktoś lubi mikro przycięcia to owszem da się grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi