Skocz do zawartości
Kornelix

brother dcp‑l2532dw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam drukarkę laserową brother dcp‑l2532dw, którą kiedyś tu mi poleciliście i jest zadowolony. Natomiast skończył mi się toner startowy na którym wydrukowałem ponad 400 stron. Jaki zamiennik byście polecili do tej drukarki, tak żeby nie ogołocił portfela, ale też, żeby nie był problematyczny? Lub jakiej firmy najlepiej kupować a jaką kupować? Bylem w stacjonarnym sklepie i gościu miał jakiś zamiennik, jak go się spytałem czy jest problematyczny to powiedział, że nie, ALE gdyby nie działał, to trzeba w ustawieniach poszperać ... hmmm, to albo jest problematyczny albo nie :D

Ok, to jaki polecacie albo wokół jakiej firmy się rozglądać? Zazwyczaj brałbym wg. popularności na znanym portalu aukcyjnym, ale wole podpytać niż później mieć problemy i oddawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drukarkę Brother DCP-L2520DW i kupowałem toner firmy Actis. Zadziałał za pierwszym razem i jadę na nim już dwa lata (nie drukuje dużo to i mam na długo).

Poczytaj ten temat.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Actis ok. 100zl a Activejet ok. 150zl, być może byłyby one lepszym wyborem, ale już z rana zamówiłem firmy DreamJet koszt 42zł, co ciekawe za 2 tonery zapłaciłęm 58zł. Zamówiłem 2, choć tak naprawdę nie wiem po co jak ja na startówce wydrukowałem  ponad 400 stron, co zajęło mi jakieś 2 lata. Zamiennik jest niby na 3000 stron, załóżmy, że uda się 50% z tego wydrukować, to i tak zostaje 1500 stron, przy mojej intenswności, to ok. 7lat drukowania, wiec podejrzewam, że szybciej  ten drugi się sam z siebie popsuje od leżenia w szafie nim go użyje :D hehe 

Toner niby bezproblemowy, bez potrzeby grzebania po konfiguracji drukarki czy resetowania. Zobacze, przetestuje i moge dać znać jak będzie się sprawował jeżeli kogoś to interesuje.

Kupiłem tez różnej gramatury ryzy papieru, zwykle kupowałem najtańszy z marketu, teraz wziąłem o gramaturze 90g i 120g,, ot tak dla ciekawości czy będzie różnica, a jak będzie to czy znacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mój toner zapłaciłem 32zł na 2600 stron. Gdybym kupił dwa to szybciej drukarka by się zepsuła :D

Co do papieru, Bratanek wyrzucił ryzę papieru to korzystam z tego, nie wiem co to za firma itd. działa to drukuje.

Samą drukarkę mam już 5 lat, jest to pierwsza wymiana tonera to możesz sobie wyobrazić jak "dużo" drukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem, że Twój Actis za 37 chyba, ale do mnie za 100zł. Zobacze, jak będą problemy to oddam i może wezme Actisa, przy moim przebiegu to też inwestycja na kilka lat ;)

Zresztą u mnie poszło ponad 400 stron, a dokładnie chyba 470 przez ok. 2 lata, ale to wiesz, dużo poszło na jakieś kolorowanki, a kilka tez stron jakiegoś supermana czy coś dla dzieciaków, podejrzewam, że gdyby nie to, to dalej miałbym tą startówkę w użytku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz już drukarkę którą się interesuję i przymierzam się do jej kupna. Cały czas mam problem, wybrać właśnie L2532DW czy B7520DW. Czytałem o 2532 trochę opinii i widziałem że kilka osób skarżyło się na odcisk rolek po wydrukowaniu na papierze. Czy występuje coś takiego u ciebie? I jakie minusy udało ci się w niej zauważyć? Z góry dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...