Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...EHH...

KOMPUTER

 

Procesor: AMD Ryzen 5 3800XT

Płyta główna: Asus TUF GAMING X570-PLUS

Ram: 2x Corsair Vengeance RGB, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18

Karta graficzna: PNY GTX 1080 OC Gaming 8GB 

Zasilacz: BeQuiet! Gold, 1000W

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Navis Evo 360

Obudowa: SPC Armis AR7 TG

System: Windows 10 Pro

 

PROBLEM

1. Asus aura - widzi Navis'a, widzi oświetlenie płyty - NIE WIDZI LEDWÓW RAM

IQ od Corsair widzi płytę i ramy - nie widzi Navis'a....

Robiłem według poradnika, ale oznaczenie w IQ od Corsair (żeby władze przejął system) też nie działa - aura sync wygląda zupełnie inaczej niż w poradnikach (nie ma W miejscu pokazywania sprzętu z ledami opcji odśwież/wyszukaj)

 

2. Gdzie do ciężkiego ch***a na tej płycie znajdę profile XMP - jest wybór prędkości pamięci RAM - działa, na 3600 - OK, ale na timingach 26-26-22-54 WTF?

A jeśli już nie można załadować profilów to mam ustawić te 50 timingów w bios? Skąd je mam wziąć?

 

....błagam o pomoc może jest tu jakiś piroman ledów - który wie jak sterować całym oświetleniem przez jeden program (bo o ile asus aura pamięta ustawiony motyw To ram co restart żyje swoimi kolorami) 

...lub znajdzie sie jakiś SpecRAM - do ustawienia tych knombrnych kości od strony timingów....

POOOOOMOOOOOCYYY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Swojej płycie głównej musiałem przeinstalować aplikacje od LEDów po aktualizacji biosu żeby zaczął widzieć wszystkie "kolorowe" podzespoły bo w innym wypadku nie widział ramu ( może jest jakaś najnowsza beta do Twojej płyty czy coś).

LED Ram po ponownym uruchomieniu kompa żyje też swoim życiem jedynie że zaznaczę aplikacje od LEDów  żeby startowała z uruchomieniem systemu.

TUF GAMING X570-PLUS to bardzo popularna płyta więc Google szybko ci pokażę gdzie zmieniać manualnie timingi w innym przypadku polecam zajrzeć do papierowej instrukcji od płyty głównej tudzież wejść na oficjalną stronę płyty i ściągnąć PDF'a i przejrzeć go dla poprawienia wiedzy i ogarnięcia możliwości Swojej płyty głównej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...