Skocz do zawartości
pillsxp

CPU do internetu jaki i3?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega aktualnie jest w trakcie zakupu jakiegoś taniego komputera po kosztach bo nie chce płacić dużo za laptopa, a komputer ma mu służyć do przeglądaniu internetu, filmów, pakietu office.

Znalazłem mu parę mini komputerów SSF.

Teraz pytanie o procesor czy starczy mu Core i3 3220 czy lepiej żeby kupił sobie np i3 4150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo go budżet ciśnie. Ostatnio znowu trochę korzystałem ze starego lapka na i5 450 i też jakoś szło, ale wydaje mi się że między kompem z i3 3xxx, i5 3xxx a i3 4xxx są takie że szkoda kupować padlinę? Warto żeby taki komp miał sata 3, USB 3.0 i hdmi oraz dysk ssd może być dokupiony osobno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oba komputery mają USB 3.0 i SATA III .

Rozchodzi się tylko i wyłącznie o procesor, który z nich będzie lepszy.

Dysk SSD i tak planuje zamontować.

Aktualnie myślimy nad HP 6300 z i3 3220 lub Lenovo M73e z i3 4150, koszt między nimi to 70 zł.

Oczywiście są to komputery bez dysków i bez RAM.

Kolegę niestety ciśnie z kasą i nie może sobie pozwolić na coś wypasionego stąd do wyboru są te 2 opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP też da radę jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc procesora dużej różnicy między nimi nie ma.

Czytałem natomiast że i3 4150 ma już obsługę instrukcji AVX 2.0 a i3 3220 niestety ich nie ma.

Cena między nimi tylko 70 zł, czyli i3 4150 jest droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli NIGDY nie planujesz włożyć do niego karty graficznej z zasilaniem to  kadłubki sa tanie jak barszcz.  Brałbym jednak Haswella bo ma zdecydowanie lepsze iGPU. Aczkolwiek sam procesor (i3)  35zł droższy.   Dla Sandy i Ivy cenowej różnicy już nie ma wiec jak ma byc calkiem tanio to  Ivy Bridge.     Istotna uwaga  mimo tego samego socketu  HP8200/6200 nie przyjmie procesorów Ivy podobnie jak Lenovo  E71/M71.

Osobiście polecam zerknąć na serie HP 705 G1 (APU AMD Kaverii )  CPU nie zachwyca ale grafika w tym procku leje  nowoczesne KabyLake. 

Komputery Hp z  Haswellem maja nowe nazwy    200/400/600./800  G1  (w tej wersji występują w formacie TWR, SFF, USDT, DM) 

USDT maja zewnętrzny zasilacz  i sa mniejsze od SFF (i3 wchodza normalne a i5 w wersji S) a DM to sa wielkości książki A5 (procesory serii T)

Podaj budżet  

Pomyśl nad   HP 400 G2 pod Haswella  https://allegro.pl/oferta/kadlubek-iv-gen-hp-400-g2-brak-cpu-0gb-0gb-w8p-9421818705  po pierwsze primo wygląda ze płyta jest ATX, po drugie wejdzie normalna karta.   A jak plyta jest ATX to zmiana zasilacza i wsadzisz tam pewnie RTX.   

Alternatywe rozwiazania to Fujitsu  E lub P   serii 720 lub 920  będą jeszcze tansze ale  tam zasilacz i płyta  nietypowa (adapter z ATX 60zł)  byly jeszcze nie dawno po 129zł za E i 159zł za serie P.   Obecnie ich nie widze ale pewnie w poniedziałek wróca.  Ja takie kupilem dzieciakom do zdalnej z i3-4130  i chodza jak zloto.Tu masz SFF  Fujitsu E920  129zł   https://allegro.pl/oferta/kadlubek-iv-gen-fujitsu-e920-brak-cpu-0gb-0gb-w8p-9618498056

Tutaj masz Hp 600 ProDesk G1  z Celeronem  ale 8GB RAM (100zł)  HDD 500Gb 20zł    Ale za 279zł   jest ok (sam RAM to 100zł) 

https://allegro.pl/oferta/pc-hp-prodesk-600-g1-g1840-8gb-500gb-w8pro-sff-9425796620

No i zapraszam na film przed kupnem

 

Ja dla odmiany kupiłem niedawno  Lenovo Edge 71.   ale to tylko SandyBridge z drugiej strony cały komputer  za 107zł   a procesor i3 do niego to koszt 12zł 

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka PC'ta do ok 230 zł samą skrzynkę.

Tego HP 6300 ma za 130 zł plus koszt RAM i dysk razem go wychodzi 240 zł z dyskiem SSD i procesorem i3 3220.

Po 240 zł miał Pentium G3220 z dyskiem tależowym i RAM, a za 200 zł ma z i3 4150 ale bez dysku i RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka bez CPU pod Ivy Bridge nie więcej jak 100zł  , i3-3220 - 15zł , RAM 50zł za 4GB,   SSD nowy 80zł    Razem  245zł

W wypadku Haswell  Skrzynka  130zł + CPU 4130  50zł   RAM 50zł, SSD 80zł  Razem   310zł

To sa ceny jakich można się spodziewać dla poleasingowe SFF

Tu masz Esprimo P910  z i3-3220 i 4GB RAM i dyskiem  za  199zł    https://allegro.pl/oferta/fujitsu-esprimo-p910-core-i3-3220-10072061773

W wypadku i3-3xxx  cena cpu to koszt paczki papierosów.  Dla haswella trzeba dac te 50zl. Warto pamietac iz i5  dla 3Gen jest ponizej 100zł to tez jest opcja bo4 rdzenie to nie dwa. 

 

 

 

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy kupować tego HP 6300 z i3 3220

https://allegro.pl/oferta/hp-pro-6300-core-i3-3220-9984112976

Lub tego Lenovo M73e

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkcentre-m73e-9684621361

Ale ten Fujitsu E920 jest faktycznie w ładnym stanie ta obudowa i chyba go zamówimy.

Także dziękuje za podsunięcie pomysłu z nim.

Mam jeszcze pytanie o monitor czy ten Dell jest wart uwagi?

https://allegro.pl/oferta/lcd-22-dell-p2212h-led-tn-dvi-vga-usb-fullhd-9752088928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wypadku kadlubkow Fujitsu zawsze upewnijcie się czy są kable zasilające SATA ponieważ one nie są w zasilaczu tylko wychodzą z płyty.  Czasami jak sprzedają bez dysku zapominają o nich a są nietypowe i jest problem.  Zasilacz w Fujitsu jest bardzo nietypowy ma tylko 12V i 11,1V na linii standby. Brak tam 5V i 3,3V.  

Warto wspomnieć iż poniżej 200zl są kadlubki na Skylakach.  Fujitsu zmieniło wtedy zasady nazewnicze i one są seria 556 756 i 956.  Tylko tam CPU już zdecydowanie droższe ale jest też M.2 w niektorych

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @robbo2k za info o tych kablach sata, muszę sklepowi się przypomnieć żeby nie zapomnieli mi je dać aby potem zonka nie było.

Niestety ze względu na limit finansowy budy procesor Skylake muszę sobie odpuścić i będzie i3 4150 lub inny na 4 gen.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pillsxp napisał:

Mam jeszcze pytanie o monitor czy ten Dell jest wart uwagi?

A umiesz go naprawić? Czytaj uważnie opisy, taki złom to na śmietnik. Komputery które wybrałeś też wyglądają strasznie (a sprzedawca o niskiej wiarygodności). Wyobraź sobie, że księgowe / bankowcy normalnie na nich pracują, a nie się z nimi tłuką. Choć wiadomo, że okropny stan na zewnątrz nie musi być wewnątrz i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...