Skocz do zawartości
Toxic2

Problem z kartą lub zasilaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia borykam się z pewnym problemem. 

(Zauważyłem że dzieje się to tylko w grach) Odpalam grę, najbardziej jest to widocznie obecnie w Ruscie, ładuję się i od razu słyszę że albo zasilacz albo karta graficzna wydaję dziwne dźwięki. (nie jestem pewny które) 

Dodatkowo jasno widać że cienie na horyzoncie i ogolnie światło wygladaja bardzo dziwnie. (cienie tak jakby skaczą). Próbowałem już wielu rzeczy i tu proszę o jakieś rady być może czegoś nie zrobiłem. 

Dodam jeszcze do tego że karta była testowana furmarkiem tak samo jak inne podzespoły i jest cisza. (komputer był 3 dni w serwisie i nic nie wykryli)

Specyfikacja: Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W, Płyta główna MSI MAG Z390 TOMAHAWK, Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 Gaming 8GB GDDR6, Procesor Intel Core i5-9600K, 3.7GHz

Przed chwilką odpaliłem dla testu grę lords of the fallen i od razu po załadowaniu można usłyszeć strasznie nienaturalny dźwięk

Edytowane przez Toxic2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Toxic2 napisał:

Witam od tygodnia borykam się z pewnym problemem. 

(Zauważyłem że dzieje się to tylko w grach) Odpalam grę, najbardziej jest to widocznie obecnie w Ruscie, ładuję się i od razu słyszę że albo zasilacz albo karta graficzna wydaję dziwne dźwięki. (nie jestem pewny które) 

Dodatkowo jasno widać że cienie na horyzoncie i ogolnie światło wygladaja bardzo dziwnie. (cienie tak jakby skaczą). Próbowałem już wielu rzeczy i tu proszę o jakieś rady być może czegoś nie zrobiłem. 

Dodam jeszcze do tego że karta była testowana furmarkiem tak samo jak inne podzespoły i jest cisza. (komputer był 3 dni w serwisie i nic nie wykryli)

Specyfikacja: Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W, Płyta główna MSI MAG Z390 TOMAHAWK, Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 Gaming 8GB GDDR6, Procesor Intel Core i5-9600K, 3.7GHz

Przed chwilką odpaliłem dla testu grę lords of the fallen i od razu po załadowaniu można usłyszeć strasznie nienaturalny dźwięk

Miałem coś takiego w battlefroncie 2. Na ekranach ładowania wywalało pierdyliard kl/s np. 3000. Wtedy tylko piszczenie cewek i wyłączenie kompa (zależy jak dużo klatek wywaliło).

Spróbuj zainstalować: Asus GPU tweak, Firestorm lub MSI Afterburner i zablokuj na sztywno fps na powiedzmy 100 i zobacz czy jest ok.

 

Jeżeli chodzi o zasilacz to ściągnij OCCT Perestroika https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiBrpTAlv3tAhWLGBQKHYvjB6EQFjAAegQIBBAC&url=https%3A%2F%2Fwww.instalki.pl%2Fprogramy%2Fdownload%2FWindows%2Ftestowanie_i_diagnostyka%2FOCCT_Perestroika.html&usg=AOvVaw04wPVIQtXwcyYlKACPkBK9  i zrób test power supply. Będzie wiadomo.

Obstawiałbym jednak generowanie pierdyliarda klatek na sekundę.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jestem dosyć zielony jeśli chodzi o OCCT. Jak odpalić test Power supply? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit fpsów ustawiony odpaliłem grę i dalej to samo. Hałas z komputera i tekstury skaczące

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Toxic2 napisał:

Przepraszam jestem dosyć zielony jeśli chodzi o OCCT. Jak odpalić test Power supply? 

Bodaj w OCCT jest test POWER SUPPLY, ustaw czas na parę minut i na dole kliknij ikonkę start "taki play". Jeśli nie wysypie ci się komputer po kilku minutach to PSU jest ok.

Ten nienaturalny dźwięk, który słyszysz to piszczące cewki. Ostatnio normalne w GPU. Kartę podkręcałeś? Jaki to model MSI, Trio czy Ventus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, andriejek69 napisał:

Bodaj w OCCT jest test POWER SUPPLY, ustaw czas na parę minut i na dole kliknij ikonkę start "taki play". Jeśli nie wysypie ci się komputer po kilku minutach to PSU jest ok.

Ten nienaturalny dźwięk, który słyszysz to piszczące cewki. Ostatnio normalne w GPU. Kartę podkręcałeś? Jaki to model MSI, Trio czy Ventus?

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-gaming-8gb-gddr6-geforce-rtx-2070-gaming-8g-5411029/

Dokładnie to jest moja karta. Karta nie była podkręcana

Dodam jeszcze że odpalam furmarka i nie ma zadnych dźwięków 

A i zapomniałem wspomnieć że na komputerze jest zainstalowany świeży system.

Ok test zrobiony 5 minut gpu i cpu na 100% i wgl nie słychać tych cewek. 

Edytowane przez Toxic2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki głównie słychać jak masz po 1000+ fpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo limit fpsow ustawiony. Odpalam gre i od razu słyszę ten dźwięk. Mam pytanie czy jest możliwość że to wina monitora?

Jak coś próbowałem już zmienić kabel na hdmi i było to samo 

 

 

Edytowane przez Toxic2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz monitor i jakim kablem (przez jakie złącze) podpinasz go z kartą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kola01 napisał:

A jaki masz monitor i jakim kablem (przez jakie złącze) podpinasz go z kartą? 

Monitor Monitor BenQ ZOWIE XL2411P 

Kabel display port 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze 1 rzecz. Cewki piszczą tylko w grach obciążam komputer innym sposobem i cisza. To wgl możliwe? Podłączyłem inny monitor i też cewki piszczały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, w twojej karcie graficznej piszczą cewki znajdujące się w sekcji zasilania. Dźwięk pojawia się przy większej ilości klatek. Obciążenie samego komputera nie ma na to żadnego wpływu. Liczy się tylko i wyłączenie obciążenie samej karty graficznej. Najlepiej jakbyś nagrał ten dźwięk.

Najlepiej ograniczyć ilość klatek np. do 60 (w ustawieniach większość gier jest już gotowy przełącznik z taką opcją - musisz go znaleźć i załączyć). Piszczenie możesz też w pewnym stopniu zmniejszyć robiąc undrvolting kary graficznej.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kola01 napisał:

Najprawdopodobniej, w twojej karcie graficznej piszczą cewki znajdujące się w sekcji zasilania. Dźwięk pojawia się przy większej ilości klatek. Obciążenie samego komputera nie ma na to żadnego wpływu. Liczy się tylko i wyłączenie obciążenie samej karty graficznej. Najlepiej jakbyś nagrał ten dźwięk.

 To jest bardzo podobny dźwięk ale chyba nie aż tak intensywny

Zauważyłem też że tekstury potrafią wyskoczyć z nikąd 

Edytowane przez Toxic2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to o czym piszę. Na filmie te cewki są jeszcze ciche. Niejedna karta potrafi dużo głośniej zapiszczeć. Nie świadczy to o uszkodzeniu karty,. dopiero w skrajnych sytuacjach można to reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydarzyła się dziwna rzecz. Odpaliłem cs go aby przetestować jeszcze raz te cewki i w pewnym momencie monitor wyświetlił komunikat No cable detected.

I zdecydowanie mam wrażenie że jest w grach strasznie mały draw distance. Chyba spróbuje ją odesłać na gwarancję....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- uszkodzony kabel sygnałowy

- uszkodzone gniazdo karty lub monitora

- przetaktowana (jeśli robiłeś OC) lub  uszkodzona grafika

Podłącz innym kablem i/lub pod inne gniazdo i sprawdź .

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już na innym monitorze, na innym gniazdku na innej listwie, podpinałem bezpośrednio pod każde gniazdko, wszędzie to samo

Sam dźwięk cewek mi nie przeszkadza, ale widać że coś jest nie tak jeśli chodzi o ten draw distance. Tak jak w takim cs go nie jest to bardzo widoczne, tak np w ruscie mam pełno wyskakujących z nikąd tekstur

Edytowane przez Toxic2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas masz teraz No cable detected? Bo o tym pisałem przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sygnał wrócił po krótkiej chwili. Przepraszam powinienem o tym napisać

 

Edytowane przez Toxic2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, najlepiej ograniczyć ilość klatek np. do 60 (w ustawieniach większość gier jest opcja V-sync, załącz ją a ograniczysz ilość klatek). Jeśłi nie ma, możesz to samo zrobić w ustawieniach karty - LINK. Piszczenie możesz też w pewnym stopniu zmniejszyć robiąc undrvolting kary graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Toxic2 napisał:

Testowałem już na innym monitorze, na innym gniazdku na innej listwie, podpinałem bezpośrednio pod każde gniazdko, wszędzie to samo

Sam dźwięk cewek mi nie przeszkadza, ale widać że coś jest nie tak jeśli chodzi o ten draw distance. Tak jak w takim cs go nie jest to bardzo widoczne, tak np w ruscie mam pełno wyskakujących z nikąd tekstur

Jeżeli ograniczenie klatek nie pomaga, a nadal widzisz pojawiające się znikąd tekstury jak np. tu:

to niestety ale uwalone może być już  GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, objaw jak na filmie wskazuje na uszkodzoną kartę graficzną (najprawdopodobniej jej pamięć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...