Skocz do zawartości
voivod.wp

LG 27GN950-B czy Acer Predator XB323UGPbmiiphzx czy jeszcze coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nawet bardzo słaby pod gry.

Niestety jest tylko cx55 za 5349,00zł obecnie.

Ale nie jest potrzebny to tylko dodatkowa opcja.

https://www.ceneo.pl/92747383

W pamięciach nie wiem jakie kości siedzą. Do tej pory pamięci na kościach e-die i bdie były głownie polecane. Co w autora siedzi nie wiem.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Doamdor napisał:

 

Kto bogatemu zabroni ? Biedny zawsze będzie szukał taniej, a bogaty bierze to co mu się podoba, życie.

 

W takim przypadku z zasilaczy powinien wziac Thermaltake Toughpower iRGB PLUS 1250W, a nie bieda 750w, które nie jest praktycznie zadnym przyszłościowym zakupem no i zawsze lepiej bedzie wygladać w budzie..

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

W takim przypadku z zasilaczy powinien wziac Thermaltake Toughpower iRGB PLUS 1250W, a nie bieda 750w, które nie jest praktycznie zadnym przyszłościowym zakupem

Bo nie zrobi SLI z RTX 3090 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zestaw zamówiony i zapłacony. Szukam do tego monitora. Nie chce TV OLED - na takim oglądam telewizję. 
Zasilacz może rzeczywiście mógłby być większy... :)

Pewnie jeszcze jutro będę mógł zmienić 

Edytowane przez voivod.wp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, voivod.wp napisał:

Koledzy, zestaw zamówiony i zapłacony. Szukam do tego monitora. Nie chce TV OLED - na takim oglądam telewizję. 

Z monitorów nic lepszego od LG nie dostaniesz, w tym roku ma się pojawić lepszy monitor https://ithardware.pl/aktualnosci/asus_rog_swift_pg32uqx_monitor_4k_144_hz_z_g_sync_displayhdr_1400_i_hdmi_2_1-13680.html ale cenowo będzie ponad twój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG jest ok i cena jak za 4K 144Hz dobra. Szkoda tylko, że nie ma wersji 32', mnie w 27' wystarcza rozdzielczość 1440p.

W takim Cyberpunku w 4K nawet RTX 3090 nie podoła bez cięcia detali więc pytanie czy warto inwestować w monitor 4K skoro syn ciśnie w Cyberpunka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dzięki za wsparcie: monitor zamówiłem LG4K, zamieniłem zasilacz na większy wg porad, zmieniłem procesor na 10900K i płytę główną taką pod Intela ale za 1700 złotych :). Obudowę i ochłodzenie zostawiłem. 
Mam nadzieje, że na jakiś czas starczy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze cyberpunk do optymalizacyjny gniot.. wiele gier takich choćby rdr2, ac valhalla działają o niebo lepiej.. z resztą wystarczy delikatnie zejść z cieniami, lub wyłączyć AA - co przy 4k robie w pierwszej kolejności w każdej grze i mamy przeważnie te 60+ fps.. 

Dla mnie zakup LG27gn950-b to dobrze wydana kasa choć pewnie zmienie go na coś innego w tym roku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

6 godzin temu, voivod.wp napisał:

 

Panowie

Dzięki za wsparcie: monitor zamówiłem LG4K, zamieniłem zasilacz na większy wg porad, zmieniłem procesor na 10900K i płytę główną taką pod Intela ale za 1700 złotych :). Obudowę i ochłodzenie zostawiłem. 
Mam nadzieje, że na jakiś czas starczy... :)

Prawdę powiedziawszy to kupiłeś gówno i monitor i komputer. Skrajnie przepłacony sprzęt do niczego. 

Polecanie zasilacza powyżej 1kW śmiech.

Karty graficznej na pewno nie dostaniesz w tej cenie. O ile jest dostępna co raczej wątpliwe to będziesz musiał dołożyć około 1tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wompierz napisał:

 

Prawdę powiedziawszy to kupiłeś gówno i monitor i komputer. Skrajnie przepłacony sprzęt do niczego. 

Polecanie zasilacza powyżej 1kW śmiech.

Karty graficznej na pewno nie dostaniesz w tej cenie. O ile jest dostępna co raczej wątpliwe to będziesz musiał dołożyć około 1tys zł.

Przykro się czyta takie wypowiedzi, które zazwyczaj pochodzą od sfrustrowanych ludzi. Odnośnie karty to już za nią zapłaciłem i ma status „gotowe”. Odnośnie OLED to mam dwa 65”. Ale najważniejsze, że syn szczęśliwy i już spokojnie czeka na komputer...czytając książki :)

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2021 o 15:51, wompierz napisał:

Monitor 4k 27 cali to średnia inwestycja. Już lepiej szukać 1440p które są za 2tys zł. Dzieciak zaraz będzie musiał ciąć detale w grach. W cyberpunka nie zagra na max detalach w tej rozdzielczości na 3080

W inne gry za to zagra. Natomiast czy widziałeś jak wygląda 2,5K na ekranie 4K? - jak byś widział, to byś się zdziwił, że tak nieźle.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, voivod.wp napisał:

Przykro się czyta takie wypowiedzi, które zazwyczaj pochodzą od sfrustrowanych ludzi. Odnośnie karty to już za nią zapłaciłem i ma status „gotowe”. Odnośnie OLED to mam dwa 65”. Ale najważniejsze, że syn szczęśliwy i już spokojnie czeka na komputer...czytając książki :)

Nic nie poradzisz takiemu zawsze coś nie pasuje :)

Sprzętu nie widział nawet na oczy, ale wie że jest gownem.. Zaraz napiszę że monitor ma mega niski kontrast  jest przepłacony - no i wygląda bleee.. Tylko szkoda ze  jakoś nie zaproponował innego monitora tylko wyskoczył z telewizorem, bo wie dobrze ze w tej cenie nie ma niczego lepszego :D

 

 

Co do zasilaczy nikt przecież nie polecał tego thermaltake 1200w to był raczej żart, ale jeśli miał bym składać nowego kompa to w życiu nie wziął bym już zasilacza 750w.. Mój aktualny zestaw po pełnym obciążeniem ciągnie z gniazdka ponad 560w - w grach trochę mniej, ale trzeba pamiętać że każdy zasilacz pracuje najlepiej pod obciążeniem które wynosi 50-60% swojej ogólnej sprawności energetycznej także takim optymalnym wyborem  z myślą o przyszłośc będzie zasilka  850-1000w. 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawidoxx napisał:

Nic nie poradzisz takiemu zawsze coś nie pasuje :)

Sprzętu nie widział nawet na oczy, ale wie że jest gownem.. Zaraz napiszę że monitor ma mega niski kontrast  jest przepłacony - no i wygląda bleee.. Tylko szkoda ze  jakoś nie zaproponował innego monitora tylko wyskoczył z telewizorem, bo wie dobrze ze w tej cenie nie ma niczego lepszego :D

 

 

Co do zasilaczy nikt przecież nie polecał tego thermaltake 1200w to był raczej żart, ale jeśli miał bym składać nowego kompa to w życiu nie wziął bym już zasilacza 750w.. Mój aktualny zestaw po pełnym obciążeniem ciągnie z gniazdka ponad 560w - w grach trochę mniej, ale trzeba pamiętać że każdy zasilacz pracuje najlepiej pod obciążeniem które wynosi 50-60% swojej ogólnej sprawności energetycznej także takim optymalnym wyborem  z myślą o przyszłośc będzie zasilka  850-1000w. 

Właśnie tak kalkulowałem z zasilaczem - wziąłem 1000W. Tak jak pisałem wcześniej dawno nie składałem stacjonarnego a wtedy zasilacz 750W to było monstrum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dawidoxx napisał:

Dla mnie zakup LG27gn950-b to dobrze wydana kasa choć pewnie zmienie go na coś innego w tym roku ;) 

A co ciekawego w tym roku wychodzi, że opłaci Ci się taka zmiana? Pisałeś w temacie obok, że wielkość 27' Ci odpowiada, 4K jest super ostre, do tego wysokie odświeżanie. Myślę, że na coś sporo lepszego w tym segmencie co LG27gn950-b to jeszcze poczekasz, a nie warto wymieniać na porównywalny model jeśli się taki pojawi w tym roku od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AUTO6 napisał:

A co ciekawego w tym roku wychodzi, że opłaci Ci się taka zmiana? Pisałeś w temacie obok, że wielkość 27' Ci odpowiada, 4K jest super ostre, do tego wysokie odświeżanie. Myślę, że na coś sporo lepszego w tym segmencie co LG27gn950-b to jeszcze poczekasz, a nie warto wymieniać na porównywalny model jeśli się taki pojawi w tym roku od konkurencji.

 LG mi sie podoba.. po prostu liczę na model z takimi samymi parametrami jesli chodzi o wielkość matrycy i odświeżanie, ale z lepszym HDR'em - jesli nic takiego nie wyjdzie to na pewno nie zmienie szybko monitora.

Mam też ograniczony budżet i nie wydam więcej jak 6-7 tys pln na monitor.. na razie widzę ze nie ma żadnej zapowiedzi jakiegoś tańszego modelu, więc pozostaje czekać - może coś się urodzi ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 4.01.2021 o 21:00, Kyle_PL napisał:

W inne gry za to zagra. Natomiast czy widziałeś jak wygląda 2,5K na ekranie 4K? - jak byś widział, to byś się zdziwił, że tak nieźle.

Widziałem wielokrotnie.

Ten wątek można by przypiąć pod tematy czego nie kupować albo nie polecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się odezwał. Najlepiej kupić drewniany komputer ale koniecznie z telewizorem OLED 48” - ani to monitor, ponieważ zbyt duży ani telewizor bo za mały. ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...