Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Firma ta produkuje fajne produkty oferujące dobry stosunek ceny do jakości. Wśród ochłodzeń powietrznych królują, ich obudowy zadziwiają popularnością ale jak to jest z zasilaczami? W tej kwestii na pierwszy rzut oka to ta marka jest najczęściej wybierana i polecana w niższym segmencie cenowym. Czasem jednak widać opinie o słabej jakości tych zasilaczy i produkowania ich w Chinach. Osobiście uważam, że jeśli mają potrzebne zabezpieczenia i tajwańskie kondensatory to powinno być okej. Co do miejsca wyprodukowania myślę, że bardziej się liczy to kto tą produkcją zarządzał niż to gdzie miała miejsce. A jaka jest opinia ludzi w tym siedzących? Polecacie SPC czy raczej odradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są produkowane w chinach, jak chyba wszystkie zasilacze na świecie.

SPC to marka cooling.pl, zaczynali jako naklejacze naklejek ze swoim logo na produkty OEM z chin. Potem (współ-)projektowali w coraz większym zakresie te produkty pod siebie. Ich pierwsze serie zasilaczy nie były szczególnie udane, ale tak od czasów Vero L2 jest ok. Vero L2, L3, Supremo to są zasilacze o jakości adekwatnej do ceny, zwłaszcza na Vero L2 "pół Polski" jedzie i nie słyszy się narzekań. Ja prywatnie też jestem zadowolony. A Vero L3 ma już DC-DC, w teorii lepszego zasilacza nie potrzebujesz (przynajmniej jeśli nie wymagasz całkowitej bezgłośności). Może jedynie szkoda, że Vero w generacji M3 nadal nie ma odpinanej wiązki ATX, całkowicie modularny zasilacz jest super jeśli często coś grzebiesz w kompie - możesz odpiąć kabelki przy zasilaczu i wyjąć. Ale to niestety nie ta półka cenowa.

2 minuty temu, maxpower napisał:

SilentiumPC to taki Modecom naszych czasów. Kupuje OEMy w Chinach i "nakleja naklejki".

Właśnie dla mnie SPC jest tym, czym Modecom zmarnował szansę, żeby być. Przez to, że nigdy nie wyszedł poza ten etap o którym piszesz. SPC z tego co wiem modyfikuje OEMy pod siebie.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starymi seriami ich zasilaczy bywały problemy np. Deusy, obecnie jest naprawdę ok. Biorąc pod uwagę to w jakiej cenie te jednostki są sprzedawane i co oferują, są one bardzo konkurencyjnie wycenione. Sprzedaje się ich sporo, więc siłą rzeczy co jakiś czas ktoś trafi na wadliwy egzemplarz. Support SPC i ich gwarancja w systemie door-to-door też stoi na naprawdę fajnym poziomie, jak na krajowe warunki. Nie oczekuj jednak, że za 200-350 zł dostaniesz nie wiadomo co, wszystkie ich zasilacze to nadal dolna półka (Vero L3/M3 i Supremo M2/L2) oraz dół średniej półki cenowej (Supremo FM2). W swojej klasie to jednak dobre jednostki, wystarczające dla 80% typowych użytkowników kompa.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało w jakim celu ludzie kupują zasilacze za 400 czy 500 pln z super certyfikatami jak za połowę tej ceny albo mniej jest to samo. Nie trafiają do mnie argumenty, że lepszy zasilacz uchroni mnie przed spaleniem podzespołów bo na przestrzeni ostatnich kilku lat złożyłem kilkanaście PC dla znajomych i nigdy nic się nie uszkodziło.

A najlepsze jest proponowanie zasilaczy o mocy np. 700W czy więcej gdzie nawet topowe jednostki pobierają po maks 400W czy 450W z zapasem.

Edytowane przez kibolkks
  • Haha 1
  • Confused 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są najgorsze zasilacze, ale za ta samą cenę są często lepsze (np 10 lat gwarancji), więcej zabezpieczeń, lepszy wentylator itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, maxpower napisał:

SilentiumPC to taki Modecom naszych czasów. Kupuje OEMy w Chinach i "nakleja naklejki". Raz chińczykowi wyjdzie dobry projekt, a raz nie. Omijam ich produkty również ze względu na nachalną reklamę na pclabie. Szkoda coolinga - kiedyś byli ok.

No nie. SilentiumPC nie rebranduje, wręcz przeciwnie, mają własne projekty takie jak seria Signum, Ventum, Astrum czy Regnum. Ich na rynku nie znajdziesz, bo to są ich własne projekty o czym pisał bodajże Łukasz Sierant w swoim teście ,,(...) ponieważ testowana dziś obudowa Regnum RG6V TG została całkowicie zaprojektowana w warszawskim biurze, co oznacza, że nie ma chińskiego odpowiednika. (...)", a tu źródło https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_obudowy_silentiumpc_regnum_rg6v_tg_designed_in_poland-11375.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxpower

Najlepszy w jakim sensie bo droższy zasilacz z lepszym certyfikatem nie dodaje Ci fpsów w grach.

Edytowane przez kibolkks
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Pioy napisał:

Właśnie dla mnie SPC jest tym, czym Modecom zmarnował szansę, żeby być. Przez to, że nigdy nie wyszedł poza ten etap o którym piszesz. SPC z tego co wiem modyfikuje OEMy pod siebie.

Otóż to, bazują oni na OEM'ach firmy SAMA, ale całkowicie oni zmieniają konstrukcję pod siebie i wymieniają w niej niemalże wszystko. Można nawet powiedzieć, że SAMA to ich po prostu fabryka co wykonuje ich projekty.

13 minut temu, wrobel_krk napisał:

To nie są najgorsze zasilacze, ale za ta samą cenę są często lepsze (np 10 lat gwarancji), więcej zabezpieczeń, lepszy wentylator itp

Sama długość gwarancji nic nie znaczy, bo na przykład w Supremo masz 5 lat gwarancji d2d i nawet jeśli w 5 roku gwarancyjnym będziesz potrzebował go do nich oddać to oni Ci wyślą kuriera, a Twoim jedynym zadaniem jest przygotowanie paczki do wysyłki i podanie jej kurierowi, ot cała filozofia. W przypadku takiego Seasonic S12III nie jest już kolorowo, bo on niby ma 5 lat gwarancji, z czego 2 lata reklamujesz go przez sklep, a ostatnie 3 lata musisz w razie czego samemu wysyłać paczkę do nich, w dodatku za granicę, więc to sporo podnosi koszt, bo takie wysyłki to min. 100zł.

24 minuty temu, kibolkks napisał:

Zawsze mnie zastanawiało w jakim celu ludzie kupują zasilacze za 400 czy 500 pln z super certyfikatami jak za połowę tej ceny albo mniej jest to samo. Nie trafiają do mnie argumenty, że lepszy zasilacz uchroni mnie przed spaleniem podzespołów bo na przestrzeni ostatnich kilku lat złożyłem kilkanaście PC dla znajomych i nigdy nic się nie uszkodziło.

A najlepsze jest proponowanie zasilaczy o mocy np. 700W czy więcej gdzie nawet topowe jednostki pobierają po maks 400W czy 450W z zapasem.

Lepsze zasilacze w stylu Corsair RMx mają niższe tętnienia napięć, wyższą kulturę pracy, więcej zabezpieczeń jak i dłuższą gwarancję, lecz realnie jeśli chodzi o kwestię zabezpieczeń to już takie tanie zasilacze typu Elementum E2 posiadają ich od groma, więc jeśli zasilacz miałby wyzionąć ducha to zabrałby poza ten świat jedynie siebie. Takie bardzo tanie zasilacze typu akyga są na czarnej liście z tego powodu, że tych zabezpieczeń nie posiadają i w razie awarii przeważnie biorą poza światy siebie i przy okazji pół komputera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, wrobel_krk napisał:

ale za ta samą cenę są często lepsze (np 10 lat gwarancji), więcej zabezpieczeń, lepszy wentylator itp

podałbyś coś lepszego na przykład dla Vero M3 Bronze 600W?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ketjow03 napisał:

Sama długość gwarancji nic nie znaczy, bo na przykład w Supremo masz 5 lat gwarancji d2d i nawet jeśli w 5 roku gwarancyjnym będziesz potrzebował go do nich oddać to oni Ci wyślą kuriera, a Twoim jedynym zadaniem jest przygotowanie paczki do wysyłki i podanie jej kurierowi, ot cała filozofia. W przypadku takiego Seasonic S12III nie jest już kolorowo, bo on niby ma 5 lat gwarancji, z czego 2 lata reklamujesz go przez sklep, a ostatnie 3 lata musisz w razie czego samemu wysyłać paczkę do nich, w dodatku za granicę, więc to sporo podnosi koszt, bo takie wysyłki to min. 100zł.

W większości przypadków koszty przesyłki w przypadku RMA pokrywa producent (np. tak jest w przypadku Corsair, który zamawia Ci kuriera i potem na swój koszt odsyła jednostkę), dodatkowo jeśli kupujesz u autoryzowanego sprzedawcy danej marki, to przez niego załatwiasz gwarancję przez cały czas jej trwania (np. Proline jest oficjalnym dystrybutorem Seasonica i to do nich wysyłasz zasilacz przez cały okres gwarancji, a nie za granicę bezpośrednio do SS).

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, kibolkks napisał:

Zawsze mnie zastanawiało w jakim celu ludzie kupują zasilacze za 400 czy 500 pln z super certyfikatami jak za połowę tej ceny albo mniej jest to samo. Nie trafiają do mnie argumenty, że lepszy zasilacz uchroni mnie przed spaleniem podzespołów bo na przestrzeni ostatnich kilku lat złożyłem kilkanaście PC dla znajomych i nigdy nic się nie uszkodziło.

A najlepsze jest proponowanie zasilaczy o mocy np. 700W czy więcej gdzie nawet topowe jednostki pobierają po maks 400W czy 450W z zapasem.

Powiedz to mojej karcie gdzie bez UV i OC sama potrafi wciągnąć 430W w trybie ciągłym. Sytuacja zmieniła się razem z procesem 8nm samsunga i po wypuszczeniu ampere 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

W większości przypadków koszty przesyłki w przypadku RMA pokrywa producent (np. tak jest w przypadku Corsair, który zamawia Ci kuriera i potem na swój koszt odsyła jednostkę), dodatkowo jeśli kupujesz u autoryzowanego sprzedawcy danej marki, to przez niego załatwiasz gwarancję przez cały czas jej trwania (np. Proline jest oficjalnym dystrybutorem Seasonica i to do nich wysyłasz zasilacz przez cały okres gwarancji, a nie za granicę bezpośrednio do SS).

Tak, zgadzam się, lecz w przypadku Seasonica masz tylko 2 lata gwarancji realizowanej przez sklep, a potem musisz się bawić samemu w wysyłkę zasilacza. Znajomy przerabiał ten temat, sklep umywał sobie rączki jakimś tam regulaminem, a znajomy finalnie musiał go samemu wysłać. Niestety tym sposobem producenci ucinają koszty :P

1 minutę temu, maxpower napisał:

W każdym. Czy zamierzasz stawiać znak równości pomiędzy SPC a firmami, które siedzą w zasilaczach od 50 lat? To nie ta liga.

 

nie powinno się patrzyć wyłącznie na logo producenta, ale też produkt, bo każdy posiada gorsze modele. Seasonic? S12II. Corsair? Seria VS oraz CV. Mógłbym tak wymieniać długo...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, n4pyoo napisał:

Vero M3 Bronze 600W

Seasonic S12III Bronze 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, maxpower napisał:

W każdym. Czy zamierzasz stawiać znak równości pomiędzy SPC a firmami, które siedzą w zasilaczach od 50 lat? To nie ta liga.

 

o Cie ja, Czyli mój Corsair RM750x to szrot, bo firma która go zaprojektowała (choć jest produkowany przez CHIŃCZYKÓW) istnieje zaledwie 26 lat. Wyrzucę go do kosza i kupię, nie wiem.... FSP Fortrona. Kurde raptem 27 lat firma istnieje

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wrobel_krk napisał:

Seasonic S12III Bronze 550W

realnie S12III nie jest lepszym zasilaczem. Ma gorszy wentylator na łożysku ślizgowym, które z natury są głośne, a Vero ma łożysko HBS (Hydraulic Bearing System), które są sporo cichsze i potrafią zejść niżej z RPM. Do tego brak mu przetwornicy DC-DC i jest niemodularny. Także no, nie powiedziałbym, że jest lepszy, rzekłbym nawet, że gorszy. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

To nie są najgorsze zasilacze, ale za ta samą cenę są często lepsze (np 10 lat gwarancji), więcej zabezpieczeń, lepszy wentylator itp

Widzę że masz Supremo L2 550W. To zasilacz za jakieś 250-260 zł. Jakiego Golda z 10 lat gwarancją dostaniesz za te pieniądze?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, maxpower napisał:

Corsair Seria VS, to był badziew nad badziewy. Już lepszy ten nasz importer.

Mylisz pojęcia, to nie jest żaden importer. Oni nie importują masowo sprzętu tylko go projektują i produkują w chinach, tak robi obecnie prawie każdy większy producent. Polecam się doinformować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kibolkks napisał:

Zawsze mnie zastanawiało w jakim celu ludzie kupują zasilacze za 400 czy 500 pln z super certyfikatami jak za połowę tej ceny albo mniej jest to samo. Nie trafiają do mnie argumenty, że lepszy zasilacz uchroni mnie przed spaleniem podzespołów bo na przestrzeni ostatnich kilku lat złożyłem kilkanaście PC dla znajomych i nigdy nic się nie uszkodziło.

A najlepsze jest proponowanie zasilaczy o mocy np. 700W czy więcej gdzie nawet topowe jednostki pobierają po maks 400W czy 450W z zapasem.

Zasilacze za 300-400 zł wystarczą do komputerów za około 5000-8000 zł (przy obecnych cenach), co jednak nie znaczy że droższe zasilacze NIE SĄ LEPSZE. Taki Corsair AX HX (od ~800 zł w górę) przykładowo ma względem Supremo FM2 (~400 zł) jeszcze niższe tętnienia, wyższą moc co oczywiste, półpasywną pracę, wyższą sprawność co jest istotne przy wyższym poborze mocy, bogatsze okablowanie, jakieś dodatki, dłuższą gwarancję. Jak kupisz sobie takiego Asusa RTX 3080 z 10900K to szybciutko dowiesz się że praktycznie nie ma zasilacza 750W który to utrzyma (jeszcze takiego nie znalazłem, który by się nie wywalił na takim konfigu przy pełnym obciążeniu)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, wrobel_krk napisał:

Seasonic S12III Bronze 550W

S12 III to bezczelna kopia Vero L2 która nawet nie jest produkowana przez Seasonica tylko przez zewnętrzną firmę. Słabiutki ogółem. 
¯\_(ツ)_/¯

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, _KaBza_ napisał:

S12 III to bezczelna kopia Vero L2 która nawet nie jest produkowana przez Seasonica tylko przez zewnętrzną firmę. Słabiutki ogółem. 
¯\_(ツ)_/¯

 

Co ciekawe S12 III również nie posiada zabezpieczenia OTP, co jak zauważyłem jest często wytykane SPC przez hejterów tej marki :)

5 godzin temu, _KaBza_ napisał:

Mylisz pojęcia, to nie jest żaden importer. Oni nie importują masowo sprzętu tylko go projektują i produkują w chinach, tak robi obecnie prawie każdy większy producent. Polecam się doinformować. 

Nie przesadzaj w drugą stronę, tak samo Ty, @Ketjow03

Chyba że macie jakieś dokładne informacje co konkretnie projektuje SPC i które ich produkty to całkowicie autorskie konstrukcje. Bo ja jestem pewny tylko co do RG6V (i Astrum), wiem również że w zasilaczach od SAMY jest sporo zmian na plus. 

A cała reszta? Co z chłodzeniami, wentylatorami, nowymi obudowami Ventum, wszystkimi gratami sprzedawanymi pod marką SPC Gear? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, stark2991 napisał:

Co ciekawe S12 III również nie posiada zabezpieczenia OTP, co jak zauważyłem jest często wytykane SPC przez hejterów tej marki :)

Nie przesadzaj w drugą stronę, tak samo Ty, @Ketjow03

Chyba że macie jakieś dokładne informacje co konkretnie projektuje SPC i które ich produkty to całkowicie autorskie konstrukcje. Bo ja jestem pewny tylko co do RG6V (i Astrum), wiem również że w zasilaczach od SAMY jest sporo zmian na plus. 

A cała reszta? Co z chłodzeniami, wentylatorami, nowymi obudowami Ventum, wszystkimi gratami sprzedawanymi pod marką SPC Gear? 

To może inaczej. Znajdź ten sprzęt na chińskich stronkach 1:1. Rebrand jak sama nazwa wskazuje to ściąganie hurtowo towaru i doklejanie swojego loga, no tutaj to tak absolutnie nie działa. No chyba że znajdziesz 1:1, powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maxpower napisał:

No wiesz @kibolkks, niektórych ludzi stać na najlepszy sprzęt. Reszta musi zadowolić się SilentiumPC :troll:

ale wiocha... aż tak "piecze", bo ktoś biznes w PL rozkręcił??

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, stark2991 napisał:

Nie przesadzaj w drugą stronę, tak samo Ty, @Ketjow03

Chyba że macie jakieś dokładne informacje co konkretnie projektuje SPC i które ich produkty to całkowicie autorskie konstrukcje. Bo ja jestem pewny tylko co do RG6V (i Astrum), wiem również że w zasilaczach od SAMY jest sporo zmian na plus. 

A cała reszta? Co z chłodzeniami, wentylatorami, nowymi obudowami Ventum, wszystkimi gratami sprzedawanymi pod marką SPC Gear? 

Nie przesadzam, a stwierdzam fakty. W wielu recenzjach można usłyszeć o tym, że SiletniumPC projektuje te obudowy. Dla przykładu, na obudowach Regnum RG6V masz fajny napis z tyłu https://www.purepc.pl/image/artykul/2020/02/26_test_obudowy_silentiumpc_astrum_at6v_tg_opus_magnum_nc8_b.jpg

Jedynie Gladiusy GD6 oraz GD8 były rebrandowane, teraz je chyba nawet wycofali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ketjow03A Ty umiesz czytać czy Ty nie umiesz czytać? :)

O RG6V i Astrum wiem, pytam o pozostałe obudowy wydane po RG6V (bo te wydane przed siłą rzeczy nie mogą być projektem SPC), np. SG7V i nową serię Ventum. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...