Skocz do zawartości
Sawyer1916

Pierwszy raz z Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Gram w gry od kilkunastu lat, ale nigdy nie podszedłem do serii Far Cry. Jakoś kompletnie mnie do tej serii nie ciągnęło. Ogrywało się wszystkie BFy, CODy, ale FC jakoś zawsze mnie omijało.

 

Postanowiłem, że czas to zmienić. Zaczynam od Far Cry Primal. Wiem, że ta odsłona różni się od pozostałych części FC. Można ją jednak traktować jako pełnoprawnego członka rodziny "Far Cry"? Czy to zupełnie inna bajka? I czy Far Cry 4 z 2014 roku wygląda dalej okay i warto ograć tę grę? Czy rzucić się od razu na piątkę?

Edytowane przez Sawyer1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sawyer1916 napisał:

Gram w gry od kilkunastu lat, ale nigdy nie podszedłem do serii Far Cry. Jakoś kompletnie mnie do tej serii nie ciągnęło. Ogrywało się wszystkie BFy, CODy, ale FC jakoś zawsze mnie omijało.

 

Postanowiłem, że czas to zmienić. Zaczynam od Far Cry Primal. Wiem, że ta odsłona różni się od pozostałych części FC. Można ją jednak traktować jako pełnoprawnego członka rodziny "Far Cry"? Czy to zupełnie inna bajka? I czy Far Cry 4 z 2014 roku wygląda dalej okay i warto ograć tę grę? Czy rzucić się od razu na piątkę?

Zacznij od trójki przejdz też dodatek blood dragon i na tym możesz skończyć :E 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym leciał tak 3 -> 4 -> 5 -> New Dawn, akurat jestem miłośnikiem serii i wiem, że jest dużo negatywnych opinii na temat new dawn, ale ja polecam najbardziej mi leży 5 i jako kontynuacja New dawn ale 3 i 4 tez kozak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co z Primal? Mam już na dysku, poczytałem, obejrzałem trailer i... jaram się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym zaczął od FC3, FC1 może trochę odpychać a z kolei FC2 jest miałkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sawyer1916 napisał:

No a co z Primal? Mam już na dysku, poczytałem, obejrzałem trailer i... jaram się ;)

U mnie jest tak FC2->FC5->FC3->BD->P->FC4->ND.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w F2 ani Primala ani Dragona. FC5 mam 90% zrobione 3 obszaru więc pewnie niedługo finał. Ale nie chce mi się w to grać. Szczerze powiedziawszy nudna się zrobiła ta seria.  Tyle że można poganiać po naprawdę ładnych lokacjach. Nie kupiłem New Dawn i nie czekam na F6. Najlepiej mi się grało w F3, było mase radochy, szczególnie z walki wręcz. Reszta to już odgrzewanie tego samego w kółko. F4 jeszcze jako tako a F5 to już w ogóle flaki z olejem.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 była świetna, świeże podejście do rozgrywki z bardzo dobrą fabułą i postaciami. 4 i 5 to klepanie tego samego. Już primal jest lepszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doman18 napisał:

Nie grałem w F2 ani Primala ani Dragona. FC5 mam 90% zrobione 3 obszaru więc pewnie niedługo finał. Ale nie chce mi się w to grać. Szczerze powiedziawszy nudna się zrobiła ta seria.  Tyle że można poganiać po naprawdę ładnych lokacjach. Nie kupiłem New Dawn i nie czekam na F6. Najlepiej mi się grało w F3, było mase radochy, szczególnie z walki wręcz. Reszta to już odgrzewanie tego samego w kółko. F4 jeszcze jako tako a F5 to już w ogóle flaki z olejem.

Ja powiem tak, zmieniłem zdanie co do FC5 bo jednak jest zróżnicowany są tereny płaskie i góry, tak jak F2 był kiedyś, można różnie podejść do misji, dodali samoloty i śmigłowce to jest fajne, BD to lata 80 pełną gębą klimat jak nic, Primal brak broni palnej tym się broni, FC4 to odgrzewany kotlet od FC3 który też mi się podobał, ale wielką zmianę co do serii widzę w FC5 dopiero, NPC którzy pomagają, fajny klimat, ND to dla mnie kupa odgrzewana piątka nic więcej. FC które są warte uwagi wg. mnie to FC1 do pojawienia się mutantów, FC2, FC3, BD, P i FC5, nie polecam, FC4 i ND.

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj 2, 3, 4, 5... Blood Dragon to szajs, tak samo ten Vietnam. Primal to dziwna giera, odbiłem się oglądając filmiki : )

3 chyba najfajniejsza, bo jeszcze nie kalka, ciekawa, itd. i nie aż tak totalnie wkurzająca (momenty "na dragach").

New Dawn nie chce mi się jakoś grać, choć jak będzie za 9,99 w Biedrze, to wezmę ; )

2jka może zniechęcać archaiczną grafą, ale jest bardzo fajna. 3, 4 to kalki siebie samych, 5 to kalki + trochę + mimo wszystko nowoczesna rzeczywistość, ale też parę wkurzających elementów.

FC1 to dla mnie śmiech na sali, może grafa była super 15 lat temu, ale no... nie, nie, nie... jak jest 2, 3, 4, 5 to po co sobie psuć życie jedynką...

Ogólnie w tej serii jest taki moment mniej więcej od 1/3 gry, gdzie najfajniej się gra, bo są pukawki, odkrywasz tereny, itd. potem jest powoli zejście do zakończenia i to czuć, a po zakończeniu niby można wrócić, ale nie ma co robić. Ciekawostka: w FC2 nagminne jest wracanie wrogów do życia, i choć to wkurza, to okazuje się, że można najdłużej pograć (inna sprawa, że to się nudzi).

Schrzaniło Ubi, trzeba było rozwijać FC od 3jki w kierunku jakiegoś fajnego sandboksa takiego z budowaniem twierdzy, może multi potem czy coś, nie wiem... a oni zrobili 2 kalki i tyle.. po FC6 dużo nowego się nie spodziewam, ale czekam, a jakże...

Nie wiem jak zrobić spoiler, to bym napisał co mnie wkurzało w FC5.

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Primal był jedynym w swoim rodzaju. Bardzo dobrze go wspominam. Bardzo mi się też podobał artystyczny styl tej gry, bo technologicznie wiadomo, od 3 praktycznie stoimy w miejscu. Wg mnie - po trójce która była świetną grą, ale także bardzo udaną formułą, do dziś w kółko eksploatowaną - Primal zrobił na mnie największe wrażenie. Czwórka dla mnie to był mission pack do trójki, a piątka tak szczerze dla mnie jest nie warta ściągania z torrentów :E Także FC1, 3 i Primal to dla mnie najlepsze części serii, smutam że Primal jest tak strasznie niedoceniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę temat się trzyma, więc od siebie, to tak, w FC grałem, dwójkę odpuściłem, później na premierę ograłem FC3, aż się zdziwiłem jaka to fajna gra, ale później jak wyszła 4, to patrzę, nosz to jest to samo co 3 i tu ubi zrobił najlepiej to co umie czyli kopiuj wklej, ale dosłownie, 4 mnie odrzuciła, wsumie jak wszystko z fpsami, stary jestem, gram mało. Ale znowu seria AC jest dla mnie no1. Od Origins, akurat starcza czasu do premiery nowej bez czekania, odyssey przechodziłem dwa lata, przy valhalla będzie to samo. SKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wszystkie części Far Cry i w każdą dobrze mi się grało. Jeśli nakręciłeś się już na Primal który jest bardzo dobrym tytułem to śmiało odpalaj. Jak się wkręcisz to potem ograsz pozostałe. Moje top 3 to 4/5/3...New Dawn najsłabsze zdecydowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC1 różni się od późniejszych części. Jest bardziej liniowa, nie ma craftingu i misji pobocznych. Zaletą FC1 w porównaniu do pozostałych jest dobre zbalansowanie pomiędzy przestrzeniami otwartymi i zamkniętymi. Od FC2 są głównie tereny otwarte.

Grałem w FC1, 3, 4. Teraz gram w 5, a następna będzie New Dawn, mimo że ponoć słabsza. FC2 kiedyś zacząłem grać i mi nie podeszła, ale może jeszcze spróbuję. Primal, to nie moje klimaty. Nie próbowałem, może zmienię zdanie. FC1 przeszedłem ze trzy razy. Najlepsze dla mnie były FC1 i 3, potem 5, potem 4.

FC6 jest dla mnie obiecujące, bo będzie jakaś nowość: miasto.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2021 o 22:26, Pioy napisał:

Dla mnie Primal był jedynym w swoim rodzaju. Bardzo dobrze go wspominam. Bardzo mi się też podobał artystyczny styl tej gry, bo technologicznie wiadomo, od 3 praktycznie stoimy w miejscu. Wg mnie - po trójce która była świetną grą, ale także bardzo udaną formułą, do dziś w kółko eksploatowaną - Primal zrobił na mnie największe wrażenie. Czwórka dla mnie to był mission pack do trójki, a piątka tak szczerze dla mnie jest nie warta ściągania z torrentów :E Także FC1, 3 i Primal to dla mnie najlepsze części serii, smutam że Primal jest tak strasznie niedoceniany.

Dzięki za ten post. Bo niegdyś zastanawiałem się między FC5 i Primalem i wybrałem 5. Może jednak primal byłby lepszym wybrem. Chyba trzeba go nadrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza godzina z Primal za mną. Na razie efektu wow może nie ma, ale jest bardzo solidnie. 6.5/10 bym dał póki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez apelacyjnie najlepsza była 3 część i była to także według mnie ogólnie świetna gra, grałem w 1,2,3,4,5 i primal i wszystko po trójce było takie samo i tylko gorsze :E primal jeszcze w miarę ale 4 i 5 masakra, osobiście polecam trójeczkę pózniej już są tylko gorsze kopie w innych miejscach świata :E  New Dawn nawet nie instalowałem.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2021 o 15:37, Sawyer1916 napisał:

No a co z Primal? Mam już na dysku, poczytałem, obejrzałem trailer i... jaram się ;)

Ja też się haralem bo długo szukałem takiej gry a tu zrobił ja wielki producent i... Nuda. Trójka była ciekawa ale też powtarzalna. Czwórka to jej kopia z inną historia. Primal jest nudny jak cholera. Doszedłem do ostatnich misji i nie chciało mi się tego kończyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...