Skocz do zawartości
bart1234

I7 9700k 100% usage battlefield 5 ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż problem następujący procesor jest podkręcony na 5 Ghz, grafikę wymieniłem na rtx 3080 z vega64, i gdy dziś odpaliłem battlefield 5( była mala aktualizacja 1GB ), użycie procesora wynosi 100%. Wcześniej na starej karcie użycie było normalne od 60% do 80%. Na starej grafie chyba było lepiej, a ustawienia te same.

Zauważyłem jeszcze gdy wyłączę opcje renderuj przyszłe klatki użycie proca wraca do normy, ale FPSy lecą w dół. W innych grach które aktualnie gram RDR2, CHERNOBYLITE , cyberpunk 2077 problem nie występuje.

monitor 3440x1440 144hz

i9 9700k 5ghz

16 GB 4000 cl 17

msi rtx 3080

corsair tx 850M

Jakieś pomysły o co chodzi ?

Edytowane przez bart1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dx 12 poprawia trochę sytuację. Czy to możliwe żeby karta wymagała tyle od procesora by wypluć 144 fps?

Wcześniej dx 12 nie bralem pod uwage bo pod amd to nigdy nie działało tak jak powinno.

Edytowane przez bart1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, ta gra korzysta do 10 watków wiec przy otwartym gpu bedzie 100 cpu load

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 12:49, bart1234 napisał:

Dx 12 poprawia trochę sytuację. Czy to możliwe żeby karta wymagała tyle od procesora by wypluć 144 fps?

Wcześniej dx 12 nie bralem pod uwage bo pod amd to nigdy nie działało tak jak powinno.

Normalne zachowanie o ile obecna vega64 nie jest tyranem wydajności/nie była, to 3080 swoje wymaga pod względem mocy cpu, problem się pogłębił w bf5 proste .

I  sytuacja twoja mnie w ogóle nie dziwi nawet pomimo zegarka na 5ghz.  W obecnym [configu winny jest cpu i  tyle].
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A parę miesięcy wstecz chciano mi kręgosłup wyciągnąć, bo napisałem gdzieś na forum, że 6 gołych rdzeni jest w paru grach zapchane, a 8 rdzeni dobija do 100% i taki 6/12 będzie mniej się męczył.

To było też związane z użyciem procesora w jakiejś grze i podjęcie decyzji co do nowego procesora.

Nie wiem dla czego tak trudno zrozumieć, że im dalej w las, tym więcej drzew - mowa o grach wykorzystujących/pisanych na wielowątkowość.

To się przecież powtarza, jak w przypadku 2/2 - 2/4 rdzenie parę lat wstecz.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowia ze w wyzszej rozdzialce procesor nie ma znaczenia :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, leven napisał:

a 8 rdzeni dobija do 100% i taki 6/12 będzie mniej się męczył.

I tak 8 rdzeni wiecej fps wypluje pomimo cpu load 100 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

I tak 8 rdzeni wiecej fps wypluje pomimo cpu load 100 procent

Ale to będą sztuczne fpsy z okazjonalnymi ścinkami bo brakuje wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne i nie rozumiem, dla czego kolega napisał co napisał odnośnie 8 rdzeni i lepszym FPS.

Jak procesor zapycha się w 100% to GPU traci na użyciu i FPS leci na dół.

Przerabiałem to na konfigu I3 3220 + 1060 6GB.

Tam też było 100% użycia CPU :E szczególnie w Novigradzie i karta pyk na 60% nie mówiąc o Crysis3 i słynna mapa z trawką, gdzie CPU ledwo zipiał, a grafika 20% obciążenia i 19 FPS :E

Teraz przy 12 wątkach karta zapierdziela na 99% i jest 70 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leven napisał:

6 rdzeni pewnie też pomimo 100%

6 nie

3 godziny temu, kalderon napisał:

Ale to będą sztuczne fpsy z okazjonalnymi ścinkami bo brakuje wątków.

na razie scinki to tylko widziałem na 4 rdzeniowym cpu w 1 grze

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, cpu bez HT to jednak słaby pomysł Intela jest. A raczej był, bo zmądrzeli od 10-tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, battlefield BARDZO lubi procesory.

Na moim i7 8700 z ramem 3200Mhz, użycie jest w okolicach 85-95% i to w 1440p!

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kogut199109 napisał:

Na moim i7 8700 z ramem 3200Mhz, użycie jest w okolicach 85-95% i to w 1440p!

Dlatego ryzen 3700x równa sie wtedy 5600.Wystarczy juz gpu load 80 procent w 5600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no OK ale co z tego że procek na "100%"?

poza tym że bez opcji  "renderuj przyszłe klatki" (wiec sztuczki optymalizacyjnej) silnik ma bottleneck architektoniczny procesora i cytuje "FPSy lecą w dół" zapewne wraz z użyciem GPU ...

jeszcze do nie dawna 100% użycia było standardem ....

ciekawe jak ta opcja wpływa na imput laga ...

może się zdążyć ze "przyszłych klatek" jest "nie ograniczona" ilość i procek sobie radośnie mieli dane w nieskończoność :D

nie wiem czy sobie zdajecie sprawę że jeśli watek wpadnie w nieskończoną pętle ("zawiesi się") to będzie używał 100% przydzielonego mu rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć na monitoringu użycie CPU z BF5 dla 8 rdzeni z 9700K, 12 wątków z 8700 i 16 wątków z ryzena 3700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz Pan ustawienia. Renderowanie przyszłych klatek na pewno powinno być wyłączone bo strasznie rwie przy dynamicznej rozgrywnce.

Wrzucę dziś screena może.

Tak apropo DX11/DX12

Na DX12 niby było lepiej (ilość fps) ale strasznie rwało w porównaniu do DX11.

 

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej monitoring w czasie rzeczywistym z Afterburnera.

Przykład z Wiesława 3:

8.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może trochę z innej strony, obecnie posiadam procka R5 3600 po zmianie biosu na nowszy idzie na 4.4 na codzień ustawiłem 4.3 

W BF5 na 144 klatkach nie daje rady, karciochę zmieniłem na 3070 i tu jest zapas ale procek niedomaga (po OC jest lepiej ale trochę jeszcze brakuje) za obecną generację trzeba oddać lewą nerkę aby kupić coś nowego :)  

Mam 2 opcje

1 sprzedaje obecnego za około 750 zł a nowy kupuję za 1650 zł co mi daje koszt 900 zł

2 sprzedaję wszystko w cholerę i przesiadam się na Intela i7 10700K sam procek 1650 zł plus płyta minimum 650 zł razem 2350 zł za stare graty wezmę max 950 co daje 1350 zł 

Dopłata do Intela to 400-500zł pytanie czy warto? I co będzie lepsze do BF5 gram w Full HD 144 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najkrótsza droga to R5600X

jeżeli chodzi o intela to tak naprawdę do tej gry w 144+ wystarczy podkręcony 10600K lub KF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Semi1 napisał:

W BF5 na 144 klatkach nie daje rady, karciochę zmieniłem na 3070 i tu jest zapas ale procek niedomaga (po OC jest lepiej ale trochę jeszcze brakuje) za obecną generację trzeba oddać lewą nerkę aby kupić coś nowego :)  

 

Co tzn procek nie daje rady?? Niskie uzycie gpu ?? Do bf5 warto skreci ramy na chociazby 3600cl14 na ciasno ;)

20 minut temu, Tornado3 napisał:

najkrótsza droga to R5600X

jeżeli chodzi o intela to tak naprawdę do tej gry w 144+ wystarczy podkręcony 10600K lub KF

5600X w bf5 jest na poziomie 10850k wiec strikte pod ta gre 5600X bedzie wydajniejsza opcja niz 10600k, jednak i5 bedzie napewno korzystniejsza cenowo bo roznica w cenie to 400zl i sporo wydajniejsza od R3600.

nDCe1gy.png

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tornado3 napisał:

najkrótsza droga to R5600X

jeżeli chodzi o intela to tak naprawdę do tej gry w 144+ wystarczy podkręcony 10600K lub KF

Jak bym brał Intela to już z I7 na pokładzie. Najmniej roboty z 5600x ale ta cena, żeby to był chociaż R7

 

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Co tzn procek nie daje rady?? Niskie uzycie gpu ?? Do bf5 warto skreci ramy na chociazby 3600cl14 na ciasno ;)

Dokładnie, karta się nudzi a procek siódme poty wyciska. Jest już spora różnica po oc względem podstawy. 

Z ramem to się przyznam że nie bardzo wiem jak : ( obecnie jest 3600 ale cl18 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Semi1 napisał:

Jak bym brał Intela to już z I7 na pokładzie. Najmniej roboty z 5600x ale ta cena, żeby to był chociaż R7

 

Obecnie najtaniej jak sie da.

https://www.proshop.pl/Procesor/AMD-Ryzen-5-5600X-Wraith-Stealth-Procesor-6-rdzeni-37-GHz-AMD-AM4-AMD-Processor-w-pudelku-PIB/2884168

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

oczekiwany na 5 luty :) cena lepsza ale za 1650 jest od ręki, taki to biznes sobie sklepy i producenci zrobili. Jak za komuny, normalnie to nie było ale za dolary to jak sprzedawca dobrze poszukał to i się znalazło :) 

Jak przeglądam testy do w BF nowy R5 przegania I7 od intela - co to się porobiło? Faktycznie tak jest czy testy są skopane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 3600 to chyba warto poczekac 2tyg i zaoszczedzic 250zl ;) Co innego jakbys byl bez cpu.

W tej grze tak jest a w innej bedzie intel szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...