Skocz do zawartości
lukasknw

karta do i3-10100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje kartę graficzna max 2000 zł  do procesora i3-10100. Używany będzie  do monitora full HD gry typu battlefield ,cyberpunk ,farcry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na 3050Ti oraz 3060.

Jeżeli JUŻ musisz kupić to szukaj okazji na używane 2060 Super (2060 też może być ale 2000zł za używkę 2060 to nie będzie specjalnie duża okazja).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Czekaj na 3050Ti oraz 3060.

Jeżeli JUŻ musisz kupić to szukaj okazji na używane 2060 Super (2060 też może być ale 2000zł za używkę 2060 to nie będzie specjalnie duża okazja).

tak do mojego pc 3070 czekałem prawie 60 dni , a to pc do drugiego domu z którego będę również ja korzystał i boje się , że znów nie wiem ile trzeba będzie czekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukasknw napisał:

tak do mojego pc 3070 czekałem prawie 60 dni , a to pc do drugiego domu z którego będę również ja korzystał i boje się , że znów nie wiem ile trzeba będzie czekać 

No to szukaj używek. Nawet na przeczekanie może być 1660Super (do 1080p będzie prawie idealna - prawie zawsze przynajmniej medium, a bardzo często veryhigh/ultra), jak udałoby ci się za np: 1000zł (marzenie ;) ale warto marzyć) to pozostałe 1000zł schowaj do szuflady i czekaj na rozwój wydarzeń. Karty graficzne kiedyś muszą spaść bo pęknie bańka kryptowalut a im tańsza karta tym mniej stracisz na odsprzedaży gdy rynek kryptowalut dostanie porządną korektę, więc mniej stracisz np: na sprzedaży 1660 Super niż 2060 Super bo ceny wrócą do starego poziomu. I jak przykładowo za pół roku wrócą w miarę normalne ceny to wtedy puścisz 1660 Super, dołożysz zachomikowany 1000zł i może nawet na używaną 3060Ti wystarczy albo po prostu kupisz nówkę 3060 bo będą w sklepach w dobrych cenach.

Oczywiście NIKT na sto procent nie wie co będzie z cenami, czy jeszcze bardziej wzrosną a jak spadną to i tak mało, czy krypto naprawdę gruchnie i się załamie kurs.

Decyzję musisz podjąć sam co kupić i kiedy kupić :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RyszardGTS napisał:

No to szukaj używek. Nawet na przeczekanie może być 1660Super (do 1080p będzie prawie idealna - prawie zawsze przynajmniej medium, a bardzo często veryhigh/ultra), jak udałoby ci się za np: 1000zł (marzenie ;) ale warto marzyć) to pozostałe 1000zł schowaj do szuflady i czekaj na rozwój wydarzeń. Karty graficzne kiedyś muszą spaść bo pęknie bańka kryptowalut a im tańsza karta tym mniej stracisz na odsprzedaży gdy rynek kryptowalut dostanie porządną korektę, więc mniej stracisz np: na sprzedaży 1660 Super niż 2060 Super bo ceny wrócą do starego poziomu. I jak przykładowo za pół roku wrócą w miarę normalne ceny to wtedy puścisz 1660 Super, dołożysz zachomikowany 1000zł i może nawet na używaną 3060Ti wystarczy albo po prostu kupisz nówkę 3060 bo będą w sklepach w dobrych cenach.

Oczywiście NIKT na sto procent nie wie co będzie z cenami, czy jeszcze bardziej wzrosną a jak spadną to i tak mało, czy krypto naprawdę gruchnie i się załamie kurs.

Decyzję musisz podjąć sam co kupić i kiedy kupić :) 

Szklana kula, wróżka, czy wróżbita Maciej? Adm takie pierdoły pisać nie może... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Szklana kula, wróżka, czy wróżbita Maciej? Adm takie pierdoły pisać nie może... 

To co polecasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na krach! https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/301099991-Bitcoin--nie-przestaje--bic-rekordow.html oraz https://www.money.pl/pieniadze/bitcoin/bitstamp,BTCSTAMPUSD,USD.html

Takie wróżby "analityków" (=oszustów) zwykle pojawiają się niedługo przed krachem. Bitcoin zdrożał niemal 4 razy w 2 miesiące. Nie dam głowy, że nie skoczy na te 146 tys $, ale dam głowę że niedługo będzie dużo tańszy niż dziś i tańszy niż 2 miesiące temu, na poziomach nieopłacalnych dla "górników" którzy zabierają karty graficzne graczom i to w absurdalnych ilościach, gracz bierze jedną a kopacz kupę.

Jednak nawet w najlepszym przypadku nie będzie szybko i nawet jeśli bitcion spadnie od pon do piątku ze 150 tys zł na 20 tys zł (a raczej nie spadnie) to nie polepszy dostępności kart, kopacze dalej będą czekać na zwyżkę (także ci co kupili za 150 tys zł). Więc nawet cena 1 gr za bitcoina za tydzień raczej nie spowoduje normalnych cen kart przed marcem. Zatem kupując kartę dziś przepłacisz te 400-500 zł, ale np. pół roku czekania za 500 zł to bezsens. Ja bym trochę poczekał, bo wzrost jest mega-hiperboliczny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ,a niedawno moją gigabyte 2070 super za 1700zł ledwo co sprzedałem z 40 miesięczną gwarancją.Ale czasy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ofertę  od znajomego 1080ti za 1500 zł  i nie wiem czy brać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał. -300zł niż na rynku, wiec nawet jak będzie ograniczana to wydaje mi się że lepiej taką bo promka spora. 1070 Ti/1080 to cena 1200zł a są jednak zauważalnie gorsze. Kwestia zasilacza, wydaje mi się że przydałby się minimum 650W, ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GSW2020 napisał:

A co myślicie o 1080 do i3-10100F?

Będzie spoko połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem gtx 1660 super gaming x jeszcze ponad półtora roku gwarancji za 1300 zł teraz czy opłaca się wymienić i 3 na i 5 10400f ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukasknw napisał:

Wyrwałem gtx 1660 super gaming x jeszcze ponad półtora roku gwarancji za 1300 zł teraz czy opłaca się wymienić i 3 na i 5 10400f ? 

1300zł 1660super 18mieś gwarancji, całkiem dobry deal jak na chwilę obecna totalnego wariactwa.

Czy opłaca się wymienić 10100f na 10400f? i tak i nie.

10100f ma całkiem dobrą wydajność do większości gier i pograsz w naprawdę dobrym fpsie. Ale napisałeś o cyberpunku, tam już 4/8 notuje większe lub mniejsze dropy poniżej 60fps a nawet poniżej 50fps, procesor 6/12 jakim jest 10400f radzi sobie znacznie lepiej.

10400f powinien stanieć po wejściu serii11 (a jej premiera tuż tuż), powinien... ale nie musi ;) 

Jeżeli miałby stanieć to raczej cena nie zejdzie tak nisko jak przy 9400F który w promocjach wyprzedażowych był w +/- 550zł

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, RyszardGTS napisał:

1300zł 1660super 18mieś gwarancji, całkiem dobry deal jak na chwilę obecna totalnego wariactwa.

Czy opłaca się wymienić 10100f na 10400f? i tak i nie.

10100f ma całkiem dobrą wydajność do większości gier i pograsz w naprawdę dobrym fpsie. Ale napisałeś o cyberpunku, tam już 4/8 notuje większe lub mniejsze dropy poniżej 60fps a nawet poniżej 50fps, procesor 6/12 jakim jest 10400f radzi sobie znacznie lepiej.

10400f powinien stanieć po wejściu serii11 (a jej premiera tuż tuż), powinien... ale nie musi ;) 

Jeżeli miałby stanieć to raczej cena nie zejdzie tak nisko jak przy 9400F który w promocjach wyprzedażowych był w +/- 550zł

 

tu nie chodzi za bardzo o kasę tylko czy opłaca się , ale widzę po wypowiedzi , że chyba lepiej wymienic z myślą o przyszłości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukasknw napisał:

tu nie chodzi za bardzo o kasę tylko czy opłaca się , ale widzę po wypowiedzi , że chyba lepiej wymienic z myślą o przyszłości .

Jak najbardziej tak jeżeli chodzi o przyszłość, teraz coraz więcej gier będzie wykorzystywać minimum 8 wątków (4/8) i widać to w chociażby w recenzjach CPU na pjjjurpc (oczywiście będą takie którym wystarczy jeden czy dwa wątki, jak DOOM i gry na tym samym silniku graficznym)

Już teraz odczujesz różnicę pomiędzy 4/8 a 6/12 prawie w każdym Assasynie 2015-2020, a nawet stary Wiedźmin 3 ma stabilniejszy fps (wyższe lowfps) na 6/12 niż 4/8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...