Skocz do zawartości
gienekadamski

Ryzen 5600X jako procesor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko się cieszyc jak ktoś kupił 8700k, ja kupiłem 3700x i też nie zamierzam się przesiadać dopóki nie potanieje 5800x albo będzie dostępny 5800:

Potwierdzenie że 8700k nie odstaje:

W moim przypadku jam nie tylko gram ale gdy programuje to 3700x jest lepszy:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kynareth napisał:

Ale wciąż nie wiem jaką ofertę ma Intel lub AMD dla osób, które kupiły lata temu i7-8700K za 1600 zł. Przecież taki po podkręceniu śmiga we wszystkich obecnych grach i nieźle radzi sobie w różnych programach. Wykorzystanie 8+ rdzeni nadal leży i kwiczy. Przy aktualnych cenach, to np. 5900X odpada, przykładowo dla kogoś takiego jak ja z 6800K.

W sumie póki co to chyba nie ma co zmieniać 8700k. Gdyby gry były priorytetem siedziałbym pewnie teraz też na 8700k albo 9700/9900k, a na pewno nie kupiłbym 5900X tylko do gier. Posiadając już platformę AM4 kupiłbym zależnie od budżetu 3600 lub 5600X, ale skupiłbym się raczej na GPU, zwłaszcza że mam monitor 3440x1440 gdzie w grach CPU zwykle się nudzi.

@wrobel_krk True - więcej jajec... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen 3 jest 20% szybszy od Zen 2.

Czy w Q4 1996 ludzie wymieniali AMD K5 100 kupiony kilka miesięcy wcześniej na K5 120 (socket był ten sam)? Raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aplikacjach i testach 1080p. W przypadku 1440p gdzie co raz więcej ludzi gra różnica jest dużo mniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kibolkks napisał:

W aplikacjach i testach 1080p. W przypadku 1440p gdzie co raz więcej ludzi gra różnica jest dużo mniejsza. 

A wziales pod uwage ze mamy na rynku coraz mocniejsze gpu i dla takiego RTX 3080 1440p to jest jak 1080p :rotfl: Ciagle beda te bzdurki powtarzane , ze w 1440p procsor nie ma znacznia. Owszem bedzie miec mniejsze jak lecisz na limicie gpu tylko Zen2 potrafi sie nawet dlawic w 1440p w miejscach procesorowych ;)

Zobacz co sie dziej w miejscu procesorowym w 1440p, w takim TR roznica nawet 30fps i to gadanie ze w 1440p cpu ma male znaczenie kiedy to Zen2 lezy nawet w 1440p przy takim 3080 :D A przy kolejnej generacji cpu to taki Zen2 bedzie co najwyzej do 4k sie nadawal.

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

Jak kogoś stać na RTX3080 to na pewno ma w komputerze procesor wyższej klasy. Pomyśl troche zanim coś napiszesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kynareth napisał:

Zen 3 jest 20% szybszy od Zen 2.

Czy w Q4 1996 ludzie wymieniali AMD K5 100 kupiony kilka miesięcy wcześniej na K5 120 (socket był ten sam)? Raczej nie.

S7/SS7 to najdłużej używana przeze mnie platforma (Amigi używanej i zarabiającej na siebie do dzisiaj nie liczę :E ). Miałem kolejno: Pentium 100, K6 166, IDC Winchip 200, P200 MMX, K6-2 350, K6-III 400 (przed zmianą na Slot A). Odpowiedź jest więc krótka - tak, wymieniali. Czy miało to ekonomiczny sens? W moim przypadku, hmmm, raczej rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nie dziwie ze tak szybko zmieniales Winchip ? co cie do tego sklonilo ?

A propo tych 20% bo wtedy bylo latwiej :-). Przekladalem zworki na moim mobo i robilo sie mi z Pentiuma 100  Pentium 120 .... Dopiero MMX zepsulo mi humor ?

Potem meczylem slynnego Celerona 300A chulal na 450MHz .....

A teraz sie ludzie ciesza ze podkrecili o 10% .... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana sprzetu co generacje nigdy nie ma ekonomicznego sensu :D Ale kazdy ma swoje zachcianki i przyjemnosci z korzystania co twoje to twoje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z i7 2600k (wyżyłowanego) na ryzena 3600x.... Byłem strasznie wkur. kiedy zobaczyłem mniejsze FPS w overwatchu... Stary poczciwy 2600k 220-380fps, a "nowy" 3600x 240-340 (full oc 4.4ghz all core, ramy 3733mhz). Zrobiłem zwrot 14dniowy wziąłem 5600x.

Fps w overwatchu 399-400 nawet nie drgną. Znajomi prosi z 10900k, 9900kf, 9700k, 10600k, 8700k mają spadki fps do 320-340 w team-fightach. 

Odpaliłem sobie stream@60fps 2 monitory + kobitka oglądała netflixa z mojego kompa mówię... pewnie z 300fps będzie i tak monitor tylko 240hz, a tu zonk 388-400fps :D. Jak to znajomi zobaczyli wszyscy nagle przesiadka na zen3.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie cena 5600X zbliża się do 3600X. Tego pierwszego można wyrwać już poniżej 1200zł. i to uważam już opłacalnym pułapem. 

Edytowane przez y4z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli mówimy o samej opłacalności zakupu CPU to w cenie 5600X dostaniesz i7-10700KF który ma więcej rdzeni i wątków. Jeszcze lepiej wypada  Core i5-11400F,  który jest nie wile wolniejszy, ale za to znacznie tańszy. Co innego jeśli weźmie sie pod uwagę płytę główna. Tutaj AMD ma ta przewagę, że na byle jakiej B450 postawisz 5600X lub 5800X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10700KF potrzebuje droższej płyty i mocniejszego chłodzenia. Bez OC do 5.0 GHz więcej rdzeni nic mu nie daje, przynajmniej w grach. 11400F nie jest aż tak znacznie tańszy bo Intel ociąga się z dostawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, 5600x posadzi na b450 bez max za 200zl na allegro i można kręcić ile wlezie sekcj się nawet nie poci, sam bede chyba swoją gonił za 2 stówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 4c/8t daje wciąż nieźle radę, a tu dyskusja na 9 stron,

Bierzesz to, na co cię stać - więcej/drożej, zawsze lepiej, ale nie zawsze i raczej dość rzadko opłacalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...