Skocz do zawartości
gienekadamski

Ryzen 5600X jako procesor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Bo ten cpu jest wydajniejszy badz porownywalny  w grach od 3700X a taki cpu, ciut slabsza jego wersja siedzi w konsolach ;) Piszesz cos bez sensu podajac uzycie cpu a to zalezy od konkretnej gry;) Nie masz pojecia o wydajnosci sprzetu i piszesz ze szybko sie skonczy :rotfl:

5900X za ponad prawie 4 kola :rotfl: 5800X idzie kupic za 2150zl ok czyli 4rdzenie weicej i cena pod 4k to wdg ciebie spoko ale 5800X to juz slabo ??

? W takim razie cofam to co powiedzialem. 5900X mial byc po ~2800pln :E Ladnie ich po***alo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kibolkks napisał:

Ten test pewnie wykonany na topowej karcie, która nie dusi nowego Ryzena.

Poniżej test z RTX 3060Ti i różnice od 5 do 10 fps maksymalnie. 

 

Tak jak pisalem wszystko zalezy do gry, w CP2077 widzisz jaka jest przepasc, jesli mowimy o testowaniu cpu na limicie gpu to tak masz racje i w twoim przypadku roznice beda sie wachac od marginalnych do tych znacznie wiekszych w konkretnych grach.

3 minuty temu, amsztel napisał:

? W takim razie cofam to co powiedzialem. 5900X mial byc po ~2800pln :E Ladnie ich po***alo.

https://www.ceneo.pl/98430382

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Bo ten cpu jest wydajniejszy badz porownywalny  w grach od 3700X a taki cpu, ciut slabsza jego wersja siedzi w konsolach ;) Piszesz cos bez sensu podajac uzycie cpu a to zalezy od konkretnej gry;) Nie masz pojecia o wydajnosci sprzetu i piszesz ze szybko sie skonczy :rotfl:

To ty nie masz pojęcia. W konsolach siedzą jednostki 8/16 a ty porównujesz 6/12 i jeszcze piszesz ze jest lepszy. Przecież aplikacji które będą wykorzystywać 8/16 będzie coraz więcej szczególnie teraz wiec czas mocno działa na niekorzyść 6/12. Ale dalej żyj w swoim matrixie, zresztą widzę ze masz ten procesor we własnym kompie wiec będziesz go bronił jakby twoje życie od tego zależało. W każdej aplikacji która będzie potrafiła zrobić użytek z 8/16 5600x będzie niedomagał już teraz to widać a co będzie za rok za dwa, ten procesor już jest martwy. A kosztuje jakby mial byc inwestycja na conajmenij 5-6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kadajo napisał:

To ty nie masz pojęcia. W konsolach siedzą jednostki 8/16 a ty porównujesz 6/12 i jeszcze piszesz ze jest lepszy. Przecież aplikacji które będą wykorzystywać 8/16 będzie coraz więcej szczególnie teraz wiec czas mocno działa na niekorzyść 6/12. Ale dalej żyj w swoim matrixie, zresztą widzę ze masz ten procesor we własnym kompie wiec będziesz go bronił jakby twoje życie od tego zależało. W każdej aplikacji która będzie potrafiła zrobić użytek z 8/16 5600x będzie niedomagał już teraz to widać a co będzie za rok za dwa, ten procesor już jest martwy. A kosztuje jakby mial byc inwestycja na conajmenij 5-6 lat.

Ogladnij sobie film to moze cos do ciebie dotrze :D Ja zmieniam sprzet co pol roku i tak bronie to co mam LOL :rotfl: Jesli dzis cpu dorownuje lub przebija procesor 8rdzeniowy jaki siedzi w konsoli to jakim cudem ma byc w pryszlosci gorszy :D

W przeciwienstiwe do wypowiadania sie bez argumentow, ja niczego nie bronie tylko wrzucam fakty ;)

BvwvKKU.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprzeciwienie do ciebie wiem co mowie i nie potrzebuje posiłkować się filmikami z Internetu.

Siedź sobie na tych 6/12 zobaczymy jak szybko twoja sygnaturka się zmieni ?‍♂️?

Edytowane przez kadajo
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Ja w sprzeciwienie do ciebie wiem co mowie i nie potrzebuje posiłkować się filmikami z Internetu.

Siedź sobie na tych 6/12 zobaczymy jak szybko twoja sygnaturka się zmieni ?‍♂️?

Nie przywyklem do rozmowy bez argumentow a twoje zdanie na tle faktow i testow niewiele sie liczy.

Moja sygnaturka zmieni sie wraz z nadchadzacymi nowymi cpu a nie przez fakt iz braknie gdzies wydajnosci ;)

Widac jak masz straszny bol tylka, tylko nie wiem o co :D Wszystkie twoje wypowiedzi nie sa poparte zadnymi argumentami a jedynie twoim widzimisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Nie przywyklem do rozmowy bez argumentow a twoje zdanie na tle faktow i testow niewiele sie liczy.

Moja sygnaturka zmieni sie wraz z nadchadzacymi nowymi cpu a nie przez fakt iz braknie gdzies wydajnosci ;)

Widac jak masz straszny bol tylka, tylko nie wiem o co :D Wszystkie twoje wypowiedzi nie sa poparte zadnymi argumentami a jedynie twoim widzimisie.

A twoje jakimi argumentami ? Filmikami z YT ? ????‍♂️

Ta sama wojenka już była raz przerabiana czy lepiej do gier brać 4/4 czy 4/8, gdzie dziś jest 4/4 wszyscy wiedzą ale tak jak pisałem żyj dalej w swoim matrixie popartym filmikami z YT ?

A napisaniem że zmienisz sprzęt jak tylko wyjdą nowe CPU już sam się zaorałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

A twoje jakimi argumentami ? Filmikami z YT ? ????‍♂️

 

Wydajnosci cpu potwierdzona testami oraz porownanie 3700X do 5600X to wystarczajace argumenty i fakty. Odnioslem sie tez do twojego zapytania na temat zywotnosci cpu konsol gdzie wyzej masz podane na tacy wszystko. Z mojej strony temat jest dosc wyczerpany, a jesli dla ciebie to sa slabe agrumenty no to coz, dlugo bedziesz przelykal ta zabe ;)

Sprzetu nie zmieniam nigdy  z braku wydajnosci, tylko takie moje hobby ;)

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co jak tam wypada 5600x przy wykorzystaniu pełnej mocy vs 3700x ? ??‍♂️ Nadal jest szybszy ? Nie ? Dziękuje dobranoc.

Tak podsumowując, nie ma absolutnie w twoich "argumentach" żadnego potwierdzenia ze 6/12 jest praktycznie tak samo przyszłościowy jak 8/16 a o to pytał autor tematu.

Natomiast jest masa dowodów w przeszłości ze procesory z mniejsza ilością rdzeni/wątków ostatecznie przegrywały wyścig z czasem wiec chłopie ... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

W przeciwienstiwe do wypowiadania sie bez argumentow, ja niczego nie bronie tylko wrzucam fakty ;)

 

Ten film, to pokazuje, że oba procesory są na podobnym poziomie jeżeli chodzi o gry. A z czasem 8/16 powinno zacząć dominować nad 6/12. Jeszcze zabawna sytuacja, gdy wykresy w 1080 są praktycznie na równi, a gość mówi, że tu widać ogromną różnicę na korzyść 5600. :) Osobiście mając 3600x nie widzę żadnego sensu przesiadać się na 5600. Czekam na 5800 bez X.

A i do tego 3700X można kupić za 1kzł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sidr napisał:

Ten film, to pokazuje, że oba procesory są na podobnym poziomie jeżeli chodzi o gry. A z czasem 8/16 powinno zacząć dominować nad 6/12. Jeszcze zabawna sytuacja, gdy wykresy w 1080 są praktycznie na równi, a gość mówi, że tu widać ogromną różnicę na korzyść 5600. :) Osobiście mając 3600x nie widzę żadnego sensu przesiadać się na 5600. Czekam na 5800 bez X.

A i do tego 3700X można kupić za 1kzł.

I tyle w temacie, 5600x jest nieopłacalny a próbuje złapać w pułapkę szybszego jednego rdzenia. Jak ktoś (kolega @Phoenixsuple) zmienia sprzęt jak rękawiczki i nie patrzy 5 min. do przodu to mu to rybka, ale kolega który założył ten temat wyraźnie chce wiedzieć co jest bardziej przyszłościowe i pisanie bajek ze 6/12 bo TERAZ daje sobie rade to wprowadzanie go w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Tak podsumowując, nie ma absolutnie w twoich "argumentach" żadnego potwierdzenia ze 6/12 jest praktycznie tak samo przyszłościowy jak 8/16 a o to pytał autor tematu.

 

Tylko ja nigdzie nie staralem sie tego udowodnic ze jakis cpu jest bardziej przyszlosciowy od drugiego. Podalem prosty przyklad konsol bo to pod nie pisane sa i beda gry a wiemy co tam siedzi i o jakiej wydajnosci wiec do tego sie odnioslem ;)  A mysle ze przyklad konsol i wydajnosci cpu to dobry przyklad zywotnosci 5600X ;) I owszem jesli skonczy sie taki 3700X to skonczy sie tez 5600X, tylko ze wtedy bedziemy juz o kilka generacji do przodu z cpu z niewyobrazalnie szybszym IPC. Twoja narracja wyglada jakby 5600X mial sie skonczyc za 1-2lata :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Tylko ja nigdzie nie staralem sie tego udowodnic ze jakis cpu jest bardziej przyszlosciowy od drugiego. Podalem prosty przyklad konsol bo to pod nie pisane sa i beda gry a wiemy co tam siedzi i o jakiej wydajnosci wiec do tego sie odnioslem ;)  A mysle ze przyklad konsol i wydajnosci cpu to dobry przyklad zywotnosci 5600X ;) I owszem jesli skonczy sie taki 3700X to skonczy sie tez 5600X, tylko ze wtedy bedziemy juz o kilka generacji do przodu z cpu z niewyobrazalnie szybszym IPC.

Nie odwracaj kota ogonem, po co przyszedłeś się udzielać w temacie o przyszłościowość procesora jak się nie starasz nic udowodnić. Oj stary znowu się zaorałeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

 po co przyszedłeś się udzielać w temacie o przyszłościowość procesora jak się nie starasz nic udowodnić.

Odpowiadalem na twoje pytanie, taka mala roznica gdybys nie widzial ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Odpowiadalem na twoje pytanie, taka mala roznica gdybys nie widzial ;) 

Роберт де ниро GIFs - Get the best gif on GIFER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kadajo napisał:

pisanie bajek ze 6/12 bo TERAZ daje sobie rade to wprowadzanie go w błąd.

Dzis 5600X jest tak samo przyszlosciowe jak 3700X, dopiero 5800X bedzie napewno bardziej przyszlosciowe a za 2lata wyjdzie procesor 6/12 z taka wydajnoscia , ze bedzie klepal obecne 8/16 , taki maly szczegol i tyle mamy z tej przyszlosci ;) A najblizsza przyszlosc to konsole z okrojonym 3700X na pokladzie wiec nie trzeba byc wrozbita jakie cpu dzis zapewni nam komfort na kilka lat.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie zakładałby tego tematu jakby CPU chciał kupić na chwile. 5600x to gorsza inwestycja i cenowa i wydajnościowa, po co się kłócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kadajo napisał:

Kolega nie zakładałby tego tematu jakby CPU chciał kupić na chwile. 5600x to gorsza inwestycja i cenowa i wydajnościowa, po co się kłócić.

Mozna dzis kupic 3700X za dobra kase tylko co wtedy jak wrzucisz tam takie 3080 gpu gdzie ten cpu nie wykarmi tego gpu nalezycie, za 2lata kolejna generacja gpu gdzie ten cpu dopiero bedzie ograniczal gpu. I co w takim przypadku ?? Niby cpu na lata ale jednak nie do konca. Nie ma jednoznacznej recepty na sprzet. Dlatego branie sprzetu na zas nie ma zadnego sensu i slowo przyszlosciowe jest bardzo ulotne ;) Co z tego ze dzis kupisz nawet 12 rdzeni jak za kila lat ten cpu bedzie slabszy od nowych cpu z mniejsza iloscia rdzeni. Faktem jest ze bezpiecznie miec tyle rdzeni ile bedzie miala konsola z nie gorszym IPC czyli taki 3700X bedzie optymalny nie wydajac pierdylion monet.

Jesli mowimy o 5600X to nie bedzie gorsza inwestycja jak 3700X ale napewno gorsza niz 5800X z wiadomych powodow. Spokojnie kazdy z tych cpu starczy jeszcze na dlugo, 3-4lata ale trzeba brac pod uwage tez z jakim gpu w przyslosci bedzie sparowane i kto ile klatek oczekuje bo jak mowimy o 60fps to jeszcze dlugo te cpu wystarcza.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest inna debata, z tego co mi wiadomo dziś żaden CPU nie potrafi wykarmić RTX 3080 tylko ze co z tego, gry nie będą stały w miejscu a mocy obliczeniowej 3080 nie będzie z czasem przybywać. Nadal mnie bawią osoby które za wszelka cenę musza mieć GPU na 100% zawsze ale CPU już nie :E

Kolega z tematu zapytał co jest bardziej przyszłościowe 6/12 czy 8/16, no przecież to jest oczywiste ale ty jeden próbujesz zawracać rzekę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:



Kolega z tematu zapytał co jest bardziej przyszłościowe 6/12 czy 8/16, no przecież to jest oczywiste ale ty jeden próbujesz zawracać rzekę :E

A czy Ryzen 1700 jest bardziej przyszlosciowy niz obecnie taki R3600? Nie. Ta sama analgia do 5600X i 3700X, ktorej jak widac nie rozumiesz. Liczy sie ogolna wydajnosc cpu a nie to ze cos ma 2 rdzenie wiecej. Podalem konsole jako dobry odnosnik przyszlosci gier. Podalem ci na tacy testy gdzie 5600X jest tak samo wydajny i szybszy niz 3700X a Ty nadal nie przedstawiles argumentow jakim cudem ten cpu mialby byc mniej przyszlosciowy od takiego 3700X bo 5800X towiadomo ta sama archi i 2rdzenie wiecej to fatk bdzie bardziej przyszlosiowy. Za 2-3lata procesory z mniejsza ilosci rdzeni beda wydajniejsze od tych z wieksza iloscia rdzeni dzis, wiec prosze cie nie pisz juz o tej przyszlosciowsci kiedy to nie ilosc rdzeni decyduje o tym czy dany cpu bedzie bardziej przyszlosciowy czy nie ;)  Za chwile wyjdzie rocket lake i taki 8/16 bedzie tak samo wydajny badz ciut syzbszy niz obecny intel 10/20. I co z ta przyszlosciowoscia :rotfl: Usilnie starales sie udowodnic ze 5600X niedlugo zdechnie, a ja czekam nadal na te argumenty ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

A czy Ryzen 1700 jest bardziej przyszlosciowy niz obecnie taki R3600? Nie. Ta sama analgia do 5600X i 3700X, ktorej jak widac nie rozumiesz. Liczy sie ogolna wydajnosc cpu a nie to ze cos ma 2 rdzenie wiecej. Podalem konsole jako dobry odnosnik przyszlosci gier. Podalem ci na tacy testy gdzie 5600X jest tak samo wydajny i szybszy niz 3700X a Ty nadal nie przedstawiles argumentow jakim cudem ten cpu mialby byc mniej przyszlosciowy od takiego 3700X. Za 2-3lata procesory z mniejsza ilosci rdzeni beda wydajniejsze od tych z wieksza iloscia rdzeni dzis, wiec prosze cie nie pisz juz o tej przyszlosciowsci kiedy to nie ilosc rdzeni decyduje o tym czy dany cpu bedzie bardziej przyszlosciowy czy nie ;)  Za chwile wyjdzie rocket lake i taki 8/16 bedzie tak samo wydajny badz ciut syzbszy niz obecny intel 10/20. I co z ta przyszlosciowoscia :rotfl:

I znowu się sam zaorałeś chłopie, nie chce już mi się tego nawet komentować, żyj dalej swoim matrixem tylko przestań wprowadzać w błąd innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A czy Ryzen 1700 jest bardziej przyszlosciowy niz obecnie taki R3600?

Juz ci mówiłem jak sie ma porównywanie procesorów które mają różną wydajność w rdzeń a tą sama.....

 

28 minut temu, Phoenixsuple napisał:

a Ty nadal nie przedstawiles argumentow jakim cudem ten cpu mialby byc mniej przyszlosciowy od takiego 3700X

Cpu który ma zaledwie 30 procent większa moc obliczeniowa i ma 3000 procent wiecej fps ze względu na ilość watków, pomijam ze łaczna wydajność 3700x w grach jest wyższa niż 5600

 

Fakt że trzeba było na to czekać 10 lat

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jurekk napisał:

Juz ci mówiłem jak sie ma porównywanie procesorów które mają różną wydajność w rdzeń a tą sama.....

A jaki jest sens rowmowy o cpu w obrebie tej samej arch, wiadomo ze ten co ma wiecej rdzeni bedzie bardziej przyszlosciowy, tylko ludzie maja rozne cpu a co roku mamy premiere nowych. Wiec twoim tokiem myslenia temat mozna zamknac po jednym zdaniu piszac ze na dzis 5950X bedzie njabardziej przyszlosciowy. Za rok dwa bedziemy mieli szybsze cpu z mniejsza iloscia rdzeni od tych dzisiejszych z wieksza iloscia rdzeni i tez napiszesz ze ten z wieksza bedzie bardziej przyszlosciowy?? Ta sama analogia do R1700 wiec prosze cie nie pisz ze to zly przyklad bo jest to doskonaly przyklad tego jak wyglada zywotnosc cpu i jak dynamicznie zmienia sie sytuacja na rynku. Optymalnie przyjac za pewnik mozna dzis cpu z dobrym IPC 8/16 patrzac na to co w konsolach siedzi. Za 4-5lat te cpu i tak beda juz "zlomem" niezaleznie co dzis kupisz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to własnie to mówie .W rdzeń w grach i7 jest podobny do ZEN 3 to przy 8 odleci po prostu bo o 33 procent ma większa moc obliczeniowa.Wcześniej czy później standardem będzie 16 watków w grach jak teraz jest 8

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Wiec twoim tokiem myslenia temat mozna zamknac po jednym zdaniu piszac ze na dzis 5950X bedzie njabardziej przyszlosciowy

Osobiście brałbym 5900 do gier ale nie za cene 32 gb ramu i 10850K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jurekk napisał:

Osobiście brałbym 5900 do gier ale nie za cene 32 gb ramu i 10850K

A ja na dzis i najblizsze 2-3lata spokojnie bym bral cos pokroju 10600k/5600X, gry jeszcze sa pisane przez 2-3lata na stare konsole i w zupelnisci te cpu wykarmia matryce 144hz. Dzis za koszt 5900x a jest to prawie 4k  wole co rok-dwa zmienic cpu/mobo na sredniaka danej generacji a zanim zaczna pisac juz tylko gry na nowa gen i korzystac wybitnie konsole beda z cpu 8/16 to mina jeszcze 3-4lata. Takze dzis branie tyle rdzeni na zapas uwazam za kiepski pomysl bo za kilka lat spotka ich to co dzis R1700.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...