Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy byłby ktoś w stanie stworzyć najlepsza konfigurację z i5 10400f? Szczerze nie do końca wiem, co mogę z czym połączyć (jaki ram do płyty, którą płytę warto wziąć). Domyślam się, że macie większe doświadczenie i obeznanie w temacie. Planuje wymienić u siebie w skrzynce jedynie płytę, procesor i ram.

Edytowane przez lxkn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? Jaka grafika i jaki masz zasilacz? Jakie zastosowania komputera?

Generalnie możesz do tego procesora brać płytę na Z 490 lub chipie Z 460.

Rekomenduje pierwszą opcje, ale to zależy jaki masz budżet.

Jeśli się nie pali to w marcu ma być premiera 11 generacji procesorów Intela.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet zaplanowany na to to 1500~. Grafika gtx 1660, zasilacz IArena GPA-500b8 500wat. Nie planuje czekać do marca, raczej myślałem o zakupie w przeciągu 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lxkn Zestaw jest ok, tylko ram w tej samej cenie dostaniesz G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis 279 zł
Oczywiście on będzie ograniczony do 2666hz, aczkolwiek w przypadku przyszłych zmian może przydać się wyżej taktowany ram. Tym bardziej że nic tutaj nie dokładamy.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, do 1500 zł, możesz jeszcze dorzucić chłodzenie spartan max, lecz to opcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps jak już zamawiam to z 1 sklepu, także zostaje przy tym co jest w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zamówiłem ostatecznie tą wersję co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumpuje temat, złożyłem zestaw, jest już w pc, mam pytanie do Was podczas gry osiągam max 88 stopni, czy warto włożyć customowe chłodzenie w takim wypadku? Jest cos niebezpiecznego przy tej temperaturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz na procesorze jak w temacie? Ja bym zainwestował w Fere 3 albo chociaż w tego Spartana, o którym ktoś wspominał. Box, nie dość, że mało skuteczny, to podobno jest także głośny.

Max temperatura dla tego Intela to chyba ok 100 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lxkn napisał:

Bumpuje temat, złożyłem zestaw, jest już w pc, mam pytanie do Was podczas gry osiągam max 88 stopni, czy warto włożyć customowe chłodzenie w takim wypadku? Jest cos niebezpiecznego przy tej temperaturze?

88'C w grach całkiem sporo, jak wrzucisz Prime95 to od razu wpadnie w throttling, albo jak nadejdą gry które obciążą ci wszystkie 12 wątków na 95-100%.

10400F nie powinien przekraczać 85'C na boxie w grach przy dobrej wentylacji obudowy.

Nawet tani Spartan 4 Max za 80-90zł będzie o wiele wydajniejszy od boxa i zbije mocno temperatury w dół.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box jest aż tak tragiczny? U mnie na Fortis 3 z wentylatorem ustawionym tak żebym nie słyszał go mam max 45*C :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, larry.bigl napisał:

Box jest aż tak tragiczny? U mnie na Fortis 3 z wentylatorem ustawionym tak żebym nie słyszał go mam max 45*C :E

Nierealne w jakiejkolwiek grze obciążającej CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w CP nie widziałem ani razu więcej niż 45*C. Dlaczego niby nierealne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lxkn napisał:

Bumpuje temat, złożyłem zestaw, jest już w pc, mam pytanie do Was podczas gry osiągam max 88 stopni, czy warto włożyć customowe chłodzenie w takim wypadku? Jest cos niebezpiecznego przy tej temperaturze?

Nie jest to temperatura niebezpieczna - masz jeszcze 12 stopni zapasu do "odcięcia" (które samo w sobie też nie jest niebezpieczne) :P

Głównym motywatorem zmiany chłodzenia w takiej sytuacji powinien być hałas. Jeżeli dźwięk boxa jest męczący - zmieniaj. Chociaż na moje oko to aż dziwnie wysokie temperatury, nawet jak na box. Trochę tak, jakby w obudowie nie było żadnego przewiewu. Co to za obudowa i jak masz rozmieszczone wentylatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, larry.bigl napisał:

Box jest aż tak tragiczny?

Tu masz testy tego "chłodzenia": https://youtu.be/8LXYcTG2FoA?t=618 - dziewczyna opowiada co i jak.

lxkn jeśli miły to też niech napisze czy mu eksplodowała głowa od hałasu. Niedawno myślałem nad zakupem i7-10700F (czy czekać na Rocket) i szukałem w google jak wygląda chłodzenie box i bardzo mnie zaszokowało, że taki syf dodają. W kompie biurowym mam starego boxa dobrze sobie radzi, ale jest ze 2 razy większy niż to.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sino napisał:

Tu masz testy tego "chłodzenia": https://youtu.be/8LXYcTG2FoA?t=618 - dziewczyna opowiada co i jak.

lxkn jeśli miły to też niech napisze czy mu eksplodowała głowa od hałasu. Niedawno myślałem nad zakupem i7-10700F (czy czekać na Rocket) i szukałem w google jak wygląda chłodzenie box i bardzo mnie zaszokowało, że taki syf dodają. W kompie biurowym mam starego boxa dobrze sobie radzi, ale jest ze 2 razy większy niż to.

Nie eksplodowała mi głowa od hałasu, głośniej pracuje wadliwy fabrycznie wentylator od gtx 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, larry.bigl napisał:

Grając w CP nie widziałem ani razu więcej niż 45*C. Dlaczego niby nierealne? 

potwierdzam

u mnie na Gelid Phantom miałem w prime95 max 65 stopni a to dużo bardziej masakruje proca niż gry

45 stopni jest jak najbardziej realne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, larry.bigl napisał:

Grając w CP nie widziałem ani razu więcej niż 45*C. Dlaczego niby nierealne? 

Daj screena z hwinfo z widocznym średnim obciążeniem cpu w grze, temperaturą i obrotami coolera to uwierzę. Jak na screenie obciążenie CPU będzie w okolicach 90% lub niżej to nawet nie marnuj czasu na wrzucanie :P

 

13 minut temu, Tornado3 napisał:

potwierdzam

u mnie na Gelid Phantom miałem w prime95 max 65 stopni a to dużo bardziej masakruje proca niż gry

45 stopni jest jak najbardziej realne

i uważasz że skręcona Fera ma wydajność tego Phantoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, dzisiaj max temperatura 83 stopnie, średnio 75 w grze (Escape From Tarkov) nie wiem czy ma wpływ w jaką grę gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lxkn napisał:

Btw, dzisiaj max temperatura 83 stopnie, średnio 75 w grze (Escape From Tarkov) nie wiem czy ma wpływ w jaką grę gram.

Oczywiście że ma to wpływ. Im bardziej gra obciąża CPU tym wyższa jego temperatura. Takie CS:GO czy AC Odyssey dość mocno obciążają CPU ;) i tym bardziej im niższa rozdzielczość. W takim np wieśku trzecim dużo z kolei zależy od lokalizacji, mieście ciśnie CPU, w terenie otwartym GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lxkn napisał:

Btw, dzisiaj max temperatura 83 stopnie, średnio 75 w grze (Escape From Tarkov) nie wiem czy ma wpływ w jaką grę gram.

No jak nie jak tak :)

W windowsowym pasjansie będziesz miał 40-45'C a np: w Dead Space 2008 50-55'C.

Im bardziej procesor obciążony tym więcej pobiera energii, a radiator musi tą energię odebrać, a wentylator rozproszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...