Skocz do zawartości
tora117

koniec flasha Adobe a program IncrediMail - bardzo proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zły dział to bardzo proszę o przeniesienie do odpowiednego nie usuwanie.

Dzisiaj tj. 12.01.21 jak wiadomo definitywnie zakończył swój żywot Adobe Flash Player. Niestety mój klient poczty IncrediMail, który bardzo lubię zawiera treści takie jak graficzne powiadamiacze (notifiers) o nowej wiadomości (inne programy tego nie mają) i inne animacje, które bazują na programie Adobe Flash Player i które dzisiaj przestały działać. Nie chcę rozstawać się z tym klientem poczty, używam go od wielu lat i jestem do niego "przywiązana"?. Moje pytanie brzmi: czym mogę skutecznie zastąpić Adobe'a tak aby to wszystko znowu działało? Ściągnęłam kilka alternatyw flash playera i HTML5 playera, ale program IncrediMail ich "nie widzi" (screen). Tak poza tym program działa prawidłowo. Czy to znaczy, że albo się muszę z tym pogodzić i używać bez tego albo rozstać się definitywnie z moim ulubionym klientem pocztowym??. Proszę o pomoc, może ktoś zna rozwiązanie.

incredimail_brak.flasha.thumb.jpg.8f50e53668a55d9a34fe3e4ed5407aaf.jpg

Edytowane przez tora117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie prosiłam o alternatywę dla programu pocztowego, ale dla wtyczki Adobe'a. Przeczytaj uważnie post ze zrozumieniem bo nie obraź się, ale twoja rada jest kompletnie bezużyteczna. Poza tym nie, to nie jest to samo - znam ten program, miałam  i używałam zanim nie przesiadłam się na IncrediMail. Zresztą MinimizeToTray Reanimated już też nie działa z tego co pamiętam na najnowszej wersji Thunderbirda. Ten dodatek działał tylko do wersji 6.3 obecna to zdaje się 7 albo już wyszła 8 beta. Także dzięki za dobre chęci, ale się nie udało. Czekam na inne podpowiedzi.

PS. graficzne powiadamiacze w Incredimail to nie tylko dymek z info, że jest nowa wiadomość jak w przypadku np. Thunderbirda z tym dodatkiem MinimizeToTray niedziałającym już zresztą to np. coś takiego (screen) co się pojawia na ekranie monitora kiedy przyjdzie nowy mail. Można je zmieniać i personalizować. Jak ktoś zna ten program to wie o czym piszę i wiele innych animacji działających w oparciu o flash. Inne programy tego nie mają. I nie chcę innego programu!

IncrediMail.jpg

Edytowane przez tora117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co wynika z tego linku? Po co mi to wrzucasz? Wydawca już zakończył swoje wsparcie dla tego oprogramowania wiem o tym doskonale, ale program działa ściąga i wysyła pocztę i wszystko się wyświetlało do wczoraj i działałby w pełni nadal gdyby nie Adobe, które wyłączyło dodatek. Nie bardzo rozumiem co chciałeś tym udowodnić. Powtarzam szukam alternatywy do flash playera Adobe. Nie wierzę, że ten program nie  może współpracować z innym flashem.

Edytowane przez tora117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tora117 Jeśli twórcy oprogramowania nie zapewnią wsparcia innej technologii to sama raczej niewiele zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Już sobie poradziłam inaczej. Temat można zamknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma skutecznej ani działającej alternatywy dla Flasha, ta technologia odeszła już w niebyt. Sam program też już jest przestarzały i dużo rozsądniej było by zmienić nawyki, bo to i tak jest nieuniknione. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tora117 napisał:

Być może. Już sobie poradziłam inaczej. Temat można zamknąć. 

Jeśli możesz to podziel się receptą na brak Flasha.

Korzystam z IncrediMaila od bardzo dawna i nie chciałbym zmieniać programu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba cię rozczaruję, ale poradziłam sobie w ten sposób, że doinstalowałam sobie Outlooka z 2007 roku bo mam klucz do Office'a. W nim nie ma co prawda takich "wodotrysków" jak w IncrediMail, ale są wyskakujące powiadomienia, można zmienić dźwięk poczty przychodzącej w dźwiękach systemowych Windows, spersonalizować menu no i minimalizuje się do tray'a. Jest za to polski słownik czego nie było w Incredi. A Thunderbird  to kiedyś był dobry zresztą tak jak i przeglądarka Firefox teraz to g.wno. To jest oczywiście moja subiektywna opinia. Ale miło wiedzieć, że ktoś jeszcze używa IncrediMaila. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila moment flash przestaje być poprawiany a nie przestaje działać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc, jak mam odpalić tę stronę bez flasha: https://rejestracja.wszzkielce.pl/spi/ Jest jakaś alternatywa żeby ją odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W IncrediMail przestał tak jak pokazałam na screenie wyżej więc chwila moment poczytaj o tym w sieci bo chyba jednak tak ?. Ja się z dyskusji wyłączam bo szkoda mi na to czasu tym bardziej, że już nic nie poradzę. Życzę wszystkim spokojnego wieczoru/nocy. Cześć.?

P.S. fragment pierwszego lepszego artykułu na ten temat:

"To już oficjalne i nieodwołalne: wsparcie dla Adobe Flash zakończy się 31 grudnia 2020 roku. Dla wielu osób będzie to czysta formalność, bo wszystkie popularne przeglądarki już teraz domyślnie blokują treści stworzone w tej technologii. Zmiana będzie polegać na tym, że zniknie opcja uruchomienia takiej zawartości – mówiąc najprościej: Flash Player całkowicie zniknie z Internetu." mój dopisek i z programów też. Ostatecznie zniknie 12 stycznia 2021 roku co się właśnie stało.

Edytowane przez tora117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, blade1230 napisał:

Witam, bardzo proszę o pomoc, jak mam odpalić tę stronę bez flasha: https://rejestracja.wszzkielce.pl/spi/ Jest jakaś alternatywa żeby ją odpalić?

Nawet z włączonym Flash Playerem, pojawia się tylko to: kilk

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inc.thumb.jpg.34dba35e19ba432f20a974a6c4ada618.jpg

Witam wszystkich zainteresowanych tematem Incredimail.  Przypadkiem natrafiłem na wątek Incredimail na tym forum. Chciałem podzielić się z wami wiadomością, że mój Incredimail działa nadal bez problemu ( 28-02-2023r) na trzech komputerach w Windows 7 oraz 10. Nie działają w nim wszystkie animacje związane z flash, ale działają wszystkie dźwięki, niektóre powiadomienia e-mail, skórki itp. Mój program posiada spolszczenie i można pisać polskie znaki  ł, ó, ś, ć,  itp. za pomocą kombinacji odpowiednich znaków na klawiaturze. Nie ukrywam , że po wyłączeniu flasha miałem wielki problem z dostaniem się do programu. To był szok. Program odmawiał dostępu ! Myślałem że straciłem wszystkie e-maile. Dwa dni szukałem rozwiązania w internecie i znalazłem. Było wiele problemów i doświadczeń zanim udało się odpalić program. Uczucie było niesamowite kiedy odzyskałem wszystkie wiadomości . W chwili obecnej korzystam codziennie z Incredimaila  ale na wszelki wypadek mam także skonfigurowany Thunderbird jako kopie. Wysyłam e-maile z powodzeniem i odbieram je bez problemu. Wiadomości które wymagają bezpieczeństwa na wszelki wypadek wysyłam z Thunderbirda. W Incredimail jest super sprawa z wykonaniem kopii i przeniesieniem jej do innego komputera. Będę korzystać z niego dopóki będzie to możliwe.  Poniżej przedstawiam zdjęcie z mojego działającego Incredimaila

 

Edytowane przez bilm
brk zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inc2.thumb.jpg.e1db9ab8b936594fa5c396e16d406731.jpg

 

           Przedstawiam jeszcze 1 zdjęcie działającego Incredimaila

Edytowane przez bilm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tylko zmiana programu pocztowego moze coś zmienić polecam darmowego thunderbird lub płatnego the bat Incredimail jest już dawno nieaktualizowany przez twórców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Robercik. Większość osób korzystających kiedyś z Incredimaila  nie poradzi sobie w chwili obecnej z ponownym jego uruchomieniem. Sam korzystam z  Thunderbirda oraz Outlooka ale  tylko jako kopia. To na wszelki wypadek gdyby incredimail  całkowicie zgasł. W chwili obecnej jednak podstawowym programem pocztowym który używam codziennie jest Incredimail. Pomimo, że nie ma i nie będzie aktualizacji program działa bez problemów. Wiadomości które wymagają bezpieczeństwa na wszelki wypadek wysyłam z Thunderbirda. Przykład:  poniżej zdjęcie z twoim e-mailem. Tak jak napisałem wcześniej,  będę korzystać z niego dopóki będzie to możliwe. 

incre.jpgincre.jpg.5f302e82352cdf9053a34ccc4e86129f.jpg

Edytowane przez bilm
zmiana rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bilm napisał:

Szanowny Robercik. Większość osób korzystających kiedyś z Incredimaila  nie poradzi sobie w chwili obecnej z ponownym jego uruchomieniem. Sam korzystam z  Thunderbirda oraz Outlooka ale  tylko jako kopia. To na wszelki wypadek gdyby incredimail  całkowicie zgasł. W chwili obecnej jednak podstawowym programem pocztowym który używam codziennie jest Incredimail. Pomimo, że nie ma i nie będzie aktualizacji program działa bez problemów. Wiadomości które wymagają bezpieczeństwa na wszelki wypadek wysyłam z Thunderbirda. Przykład:  poniżej zdjęcie z twoim e-mailem. Tak jak napisałem wcześniej,  będę korzystać z niego dopóki będzie to możliwe. 

incre.jpgincre.jpg.5f302e82352cdf9053a34ccc4e86129f.jpg

proszę bardzo uzywaj twórcy zwineli interes od kilku lat jest nieaktualizowany wirusa można złapać żebyś pózniej nie mówił że coś zlapałeś i tylko format windowsa pomoze

Edytowane przez robercik_Robczewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2023 o 16:19, bilm napisał:

Szanowny Robercik. Większość osób korzystających kiedyś z Incredimaila  nie poradzi sobie w chwili obecnej z ponownym jego uruchomieniem. Sam korzystam z  Thunderbirda oraz Outlooka ale  tylko jako kopia. To na wszelki wypadek gdyby incredimail  całkowicie zgasł. W chwili obecnej jednak podstawowym programem pocztowym który używam codziennie jest Incredimail. Pomimo, że nie ma i nie będzie aktualizacji program działa bez problemów. Wiadomości które wymagają bezpieczeństwa na wszelki wypadek wysyłam z Thunderbirda. Przykład:  poniżej zdjęcie z twoim e-mailem. Tak jak napisałem wcześniej,  będę korzystać z niego dopóki będzie to możliwe. 

incre.jpgincre.jpg.5f302e82352cdf9053a34ccc4e86129f.jpg

W dniu 28.02.2023 o 20:22, bilm napisał:

inc2.thumb.jpg.e1db9ab8b936594fa5c396e16d406731.jpg

 

           Przedstawiam jeszcze 1 zdjęcie działającego Incredimaila

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2023 o 01:55, robercik_Robczewski napisał:

proszę bardzo uzywaj twórcy zwineli interes od kilku lat jest nieaktualizowany wirusa można złapać żebyś pózniej nie mówił że coś zlapałeś i tylko format windowsa pomoze

I co z tego że zwinęli interes skoro program działa?  Incredimail  jak na tą chwilę jest całkowicie funkcjonalny tylko brakuje mu animacji. Wirusa możesz złapać w każdym programie i nie tylko. Dobrze o tym wiesz. A tak na marginesie to jest coś takiego jak "Junk Filter Plus" który u mnie działa zdecydowanie skuteczniej niż cały Thunderbird czy Outlook.. Spamu i niechcianych e-maili jest zdecydowanie mniej niż w wymienionych programach.  Nie wiem jak to się dzieje skoro program nie jest aktualizowany to według mnie jest zdecydowanie skuteczniejszy. Korzystam z Incredimail już z 18 - 20 lat i nigdy nie formatowałem Windowsa. Po za tym warto robić kopię. (robię ją co 2 tygodnie) I to mi wystarcza. Jedyny problem jaki może zaistnieć to ponowne zainstalowanie Incredimaila w przypadku kiedy coś się stanie nieoczekiwanego z programem. Nie wiem czy drugi raz bym go uruchomił. To było wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...