Skocz do zawartości
Idzikx04

Neostrada jak działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po paru przepychankach z tmobile postanowiłem zmienić dostawcę internetu na orange. Zaproponowali mi neostrade 80mb/s. Zapewniają minimalną prędkość 20mb/s (co i tak jest kilka razy lepszy niż dotychczas miałem). Jestem zielony w tej technologi. Do domu mam doprowadzony kabel telefoniczny który ma już z 20lat jak nie dłużej. I teraz pytanie czy po tym kablu jest możliwa taka prędkość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego nie powie tak na odległość.  Przecież nikt nie siedzi w Twoim kablu telefonicznym.?

Mnie też kiedyś zapewniano, że pójdzie u mnie 40 mb/s. Max jaki udało się uzyskać to 10. Ja ogólnie mało wymagający jestem i nie narzekam.

Kiedyś (może i teraz też) modemy neo miały taką funkcje, że podawały parametry kabla. Ludzie to wklejali na forum i na tej podstawie inni określali co mniej więcej może pójść na danej linii.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Flik napisał:

Kiedyś (może i teraz też) modemy neo miały taką funkcje, że podawały parametry kabla. Ludzie to wklejali na forum i na tej podstawie inni określali co mniej więcej może pójść na danej linii.

Te parametry są dostępne na zdecydowanej większości modemach, a przede wszystkim routerach. Poniżej przykład z mojej sieci (Netia na łączu Orange):

pppjpg_qqswras.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Idzikx04 napisał:

Witam. Po paru przepychankach z tmobile postanowiłem zmienić dostawcę internetu na orange. Zaproponowali mi neostrade 80mb/s. Zapewniają minimalną prędkość 20mb/s (co i tak jest kilka razy lepszy niż dotychczas miałem). Jestem zielony w tej technologi. Do domu mam doprowadzony kabel telefoniczny który ma już z 20lat jak nie dłużej. I teraz pytanie czy po tym kablu jest możliwa taka prędkość? 

Bierz, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz gdzieś na obrzeżach - nie polecam. Mam internet z Orange i to jest chyba najgorszy internet z jakim się spotkałem. Dwa routery się zepsuły, internet jest kompletnie niestabilny i przy bazowych 10MB nie wyciąga nawet 1/3 z tej prędkości. Obecnie gdy cały dom pracuje zdalnie internet jest nieużywalny i musimy korzystać z mobilnego przez hotspota z komórki. Natomiast może u Ciebie będzie lepsza sytuacja, choć bardzo w to wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mieszkam na obrzeżach i jest okej, a używam Neostrady od wielu lat. Gdy był problem z routerem lub łączem, to szybko został naprawiony, za pośrednictwem pomocy online. Nie ma idealnych firm ale Orange nie jest wcale zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 Mb/s i tyle jest non stop. Jakieś tam problemy może i były ale nie częściej niż raz w roku. Mam Neostradę od wielu lat. Nie używam Livebox'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Idzikx04 napisał:

Do domu mam doprowadzony kabel telefoniczny który ma już z 20lat jak nie dłużej. I teraz pytanie czy po tym kablu jest możliwa taka prędkość? 

Mieszkasz w mieście czy na wsi?Duża jest to miejscowość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel telefoniczny jest równie stary. Przy Neostradzie 20 Mb/s miałem non stop 15. Więcej się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pytaj o VDSL na centrali - zdecydowana większość została już przystosowana, nie daj sobie wcisnąć ADSL o ile to możliwe. Ograniczeniem ADSL jest prędkość maksymalna do 20MB/s, dzięki VDSL możesz mieć do 80MB/s jednak wymaga to innego modemu/routera - niby można brać to co daje Orange ale radzę ich olać i kupić we własnym zakresie np. TP-Link Archer VR400 v3.

Co to zmienia? Ano bardzo dużo począwszy od lepszej tolerancji na tłumienie i zaszumienie linii po nieco lepsze parametry i stabilność połączenia w zależności od lokalizacji, plusów związanych z 3 anten wi-fi już nie liczę (2,4 i 5GHz).

Wszystko i tak jest kwestią technika i możliwości łącza + odległości od centrali Orange - najlepiej mieszkać do 1km od centrali, powyżej będą już straty i niestety ale łącze będzie przycięte i nie rozwinie swoich pełnych możliwości, warto zapytać technika, który zjawi się u Ciebie i będzie przeprowadzał cały proces czego można się spodziewać na Twoim kablu, nie licz na to co mówią na infolinii bo oni tam mają suche dane z komputera - prawdziwe info uzyskasz dopiero po wizycie technika.

Aby korzystać z tej oferty w razie posiadania telefonu stacjonarnego konieczne będzie wykorzystanie specjalnego splittera (montuje go technik Orange lub będzie w pudełku z routerem), jeśli w domu nie ma telefonu stacjonarnego wtedy taki zabieg nie jest potrzebny.

Ważna sprawa - nie daj się nabić w butelkę bo będą Ci wciskać ofertę internet z telewizją w pakiecie taniej - nigdy nie bierz telewizji jeśli nie masz światłowodu - nikt tego oficjalnie nie mówi ale telewizja dzieli pasmo internetowe a ADSL/VDSL nie jest aż tak wydajny by ciągnąć internet i telewizję jednocześnie.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 09:14, caleb59 napisał:

Ograniczeniem ADSL jest prędkość maksymalna do 20MB/s, dzięki VDSL możesz mieć do 80MB/s jednak wymaga to innego modemu/routera

Zacznij od poprawienia jednostek.Orange oferuje dynamiczną synchronizację czyli słynne DO 20 Mb/s.Czyli jak linia wyciska 12-13 Mb/s Pomarańczowi nie widzą problemu:hahaha:.

 

W dniu 14.01.2021 o 09:14, caleb59 napisał:

Wszystko i tak jest kwestią technika i możliwości łącza + odległości od centrali Orange - najlepiej mieszkać do 1km od centrali, p

Pobożne życzenia.Pracowałem w firmie, która miała do DSLAMU 150 metrów w linii prostej z 80 Mb/s VDSL realne prędkości to 50 Mb/s.Stare kable, nie modernizowana infrastruktura technik z firmy podwykonawczej, któremu płacą za zlecenie.Jeżeli bezzasadnie wezwiesz technika w trakcie awarii/usterki Orange dolicza tobie do rachunku 39 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 09:14, caleb59 napisał:

Ważna sprawa - nie daj się nabić w butelkę bo będą Ci wciskać ofertę internet z telewizją w pakiecie taniej - nigdy nie bierz telewizji jeśli nie masz światłowodu - nikt tego oficjalnie nie mówi ale telewizja dzieli pasmo internetowe a ADSL/VDSL nie jest aż tak wydajny by ciągnąć internet i telewizję jednocześnie.

Fakt że dzieli ale żeby zaraz nie daje rady. To jest około 8Mbps wg tego co ludzie mówią, zresztą:

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

u góry bez, na dole z włączoną telewizją. Bardziej problem z tym, że chcąc mieć telewizję jest się skazanym na ich router. Wprawdzie coś tam było jak włączyć telewizję na innych routerach ale nie wiem jak to ostatecznie wygląda.

Edit:

Oczywiście zależy od tego na ile linia pozwoli. Bo przy 20Mbps telewizja zje prawie pół łącza :P

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Foh_23 chyba jest, to będzie zdaje się ta opcja i raczej nie trzeba mieć ich routera by korzystać z telewizji ale nie mam jak tego sprawdzić na 100%:

PHrlPcz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Foh_23 napisał:

Oczywiście zależy od tego na ile linia pozwoli. Bo przy 20Mbps telewizja zje prawie pół łącza

Sprzedawcy mają nakazane z góry sprzedawać telewizję w wersji satelitarnej.Dopiero gdy klient stanie okoniem sprzedawać IPTV. Telefon w wersji internetowej czyt Voip, bo Orange chce się pozbyć utrzymywania central telefonicznych.

Edytowane przez AndyLau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caleb59 napisał:

@Foh_23 chyba jest, to będzie zdaje się ta opcja i raczej nie trzeba mieć ich routera by korzystać z telewizji ale nie mam jak tego sprawdzić na 100%

Ej, bo zaraz zamówię jakiegoś tplinka zamiast funboxa :E

5 minut temu, AndyLau napisał:

Sprzedawcy mają nakazane z góry sprzedawać telewizję w wersji satelitarnej.Dopiero gdy klient stanie okoniem sprzedawać IPTV. Telefon w wersji internetowej czyt Voip, bo Orange chce się pozbyć utrzymywania central telefonicznych.

Można mieć zwykłą linię ale każą bulić za utrzymanie czegoś takiego. Także fakt że starają się pozbyć central telefonicznych. A zaletą ich było to że prąd mogli wyłączyć w domu a i tak można było zadzwonić. A z Voip wystarczy że Internet wywali i po telefonie :P 

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jakiegoś tylko minimum Archer VR 400 v3 lub droższe (moim zdaniem bez sensu) VR 600 i 900 jak "cierpisz" na nadmiar gotówki. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł za router to nie jest dużo. Wersje mocniejsze to już ponad 500zł. Z jednej strony rzadko kto cierpi na nadmiar gotówki ale vr400 nie posiada QoS, a jednak to fajny ficzer jak ma się 4 kompy na jednej sieci. W danym momencie można rozdzielić pasmo i nie blokować innym transferu. Owszem jak ściąga się np. ze steam można w opcjach ograniczyć pobór, ale nie zawsze ściąga się poprzez aplikację z opcją ograniczania transferu.

Z innej beczki tylko wersja VR900 ma USB 3.0. Jeżeli router ogarnia dyski zewnętrzne jak np. WD Passport to również mega ficzer. Dopięcie nawet takiego 4TB dysku zewnętrznego robi coś ala NAS z takiego routera. Owszem nie jest to to samo ale np. u mnie zrobiłoby mega robotę. Pytanie tylko czy współpracowałoby to ze sobą. Bo np. funbox kompletnie tego nie ogarnia. Jeszcze jakiś pen dopięty potrafi wykryć, ale przykładowy passport jest dla niego niewidoczny. No i kwestia USB. Przy 2.0 to transfer na poziomie około 30/35MB/s. 3.0 nie limitowałby takiego dysku.

Także wbrew pozorom jakbym miał kupić (a strasznie mnie kusi :P ) to wolałbym jednak mocniejszą opcję mimo, że droższa.

Edit:

Jednak złotym środkiem byłby vr600 bo cena tego najmocniejszego za wysoka. Nie wiem jak to się stało ale myślałem że to okolice 600 zł a tu prawie tysiaka chcą za niego. 

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany. To super. Ta 400setka w takim razie mnie styknie. Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam mini Orange Live (Neostrada i komórka). Nie płacę za łącze. 40 zł za internet i 39.99 za komórkę (wszystko bez limitu, internet LTE w komórce z limitem 10 mega). Za dzierżawę routera płacę 1 zł miesięcznie. Mogłem kupić go za 40 zł, ale w dzierżawie mogę zawsze wymienić.

Przy prędkości 20 mega, oglądam Netflixa 4 K i jeszcze jest rezerwa od 5-7 mega. Telewizja z dekodera przez internet, z tego co piszą, najczęściej bierze 4 - 6 mega. Przy 80 mega, nawet jeśli wyciągnie 50-60, tym bardziej nie będzie żadnego problemu. Światłowód nie jest konieczny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...