Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

W internecie nie ma praktycznie żadnych informacji o tej karcie, a mi udało się nabyć taką nową w ubiegłą niedzielę w sklepie Komputronik.pl.

Przeznaczenie:

a) Robię  projekty budowlane i wykonawcze w Revicie, wizualizacje 3D w budownictwie w programach Twinmotion, Enscape (BIM) - zapraszam na PW, pomogę w takich tematach

b) Po pracy komputer kopie kryptowaluty

1. W pudełku znajduje się karta gwarancyjna (4 lata GW), zabawka-robocik, strzykawka z pastą thermo (chyba tak na przyszłość, to chyba "zgoda" producenta na rozbieranie karty i samodzielną wymianę pasty :D) i dwie ulotki reklamowe. Tyle. Na karcie jest folia zabezpieczająca, a sama karta jest zabezpieczona bardzo solidnie. Generalnie jedno z lepszych opakowań z jakim się spotkałem. 

X1XqMx8.jpg

 

2. Wizualnie karta prezentuje się elegancko, podświetlenie RGB bloku robi robotę, myślę jeszcze o umieszczeniu karty prostopadle do obecnego ułożenia w taki sposób, by móc oglądać przez okno podświetlenie, które obecnie świeci od "spodu" karty. Chłodzenie to nowej generacji blok wodny, nie widziałem w poprzednich generacjach tylu finów umieszczonych we wnętrzu.

7BVzCZ1.jpg

EH9eDeT.jpg

3. Karta trafia do układu opartego na mocnej pompie D5 z dużym rezerwuarem 25cm. Płyn z pompy trafia do RTX3080, następnie do dotychczasowej karty GTX1080Ti i do chłodnicy MORA3 9x120mm. W moim komputerze jest drugi obieg - pompa (Laing) obsługuje Monoblock na procesorze, chłodnica MORA3 pozwala bezpośrednio podłączyć nawet 3 obiegi cieczy.

HfisaeJ.jpg

4. Karta utrzymuje boost w okolicach 2030-2050MHz. Wydajność w grach będzie dopiero testowana.

5. Przy temperaturze w pokoju +23*C na karcie w spoczynku jest +23*C, po 30min benchmarku NiceHashMiner rdzeń RTX3080 osiągnął 45*C, GTX1080Ti miał +50*C, a procesor 7820X @4.8GHz obsługiwał tylko karty i miał ok. 55*C. Maksymalny pobór prądu samej karty bez OC/UV- widziałem w HWMonitor na poziomie 400W, a całego zestawu 1100W. Wszystko odbywa się generalnie w niesamowitej ciszy, 9 wentylatorów typu ultra-silent ustawione na 500RPM doskonale przedmuchuje tę 9-kilogramową chłodnicę (bo tyle waży napełniona płynem).

6. Rewelacyjna nowa funkcja w przypadku karty AORUS XTREME WATERFORCE WB to wykrywanie wycieków - w przypadku jakiegokolwiek najmniejszego zawilgocenia kolorowy blok karty miga białym i czerwonym światłem, mrugają diody przy wtyczkach zasilania 8PIN, a sama karta nie podaje obrazu i ma to stanowić zabezpieczenie przed spaleniem karty i innymi zjawiskami, które mają miejsce jak jest nieszczelność. Od 2008 roku zwodowałem 2 karty GTX260, 3 karty GTX480, 1 karte GTX 970, 1 karte GTX 1080Ti i teraz kupiłem RTX3080 gotowca z blokiem - na te 8 kart miałem 4 reklamacje gwarancyjne spowodowane samodzielnym przypadkowym zalaniem kart i liczę, że dzięki czujnikowi wycieków nigdy więcej nie będę czekać 3 miesięcy na serwisowe RMA :) Ogólnie nie dawała obrazu od kolacji do śniadania, aż cała bezpiecznie wyschła, trochę się denerwowałem :D

xWDvdBo.jpg

7. Kartę 3080 mogę bezpośrednio porównać  jedynie z GTX1080Ti od MSI (bo akurat taką posiadam obok). Starsza konstrukcja jest smuklejsza, zajmuje tylko 1 slot, a nowsza karta już 2 sloty. Nie mam zarzutów do wykonania obu bloków, backplate'ów czy samych kart. Za minus uważam wymiar od złącza PCIE do złącza G1/4 na płyn - jest inny, niż w starszej karcie, przez to nie mogłem połączyć obu kart metalową złączką EKWB-SLI pionowo, tylko musiałem bawić się z wężami.

Ogólnie kartę oceniam pozytywnie. Według producenta powinna kosztować 999 $ MSRP co po dodaniu podatku i narzutu daje mniej więcej 4700 zł. Ja swój egzemplarz nabyłem za 5700 zł i uważam, że cena jest z kosmosu ze względu na opłacalność kart w kopaniu - powinna się zwrócić po 150-180 dniach. Postaram się podać kilka screenów z testów Crysis:Remastered i innych gier, jeśli chcecie konkretne tytuły to piszcie :)

Edytowane przez bartosz92
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są widoczne - prawdopodobnie linki do nich wygasły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również widać tylko jakieś ciągi znaków zamiast zdjęć.

Pomiary poboru mocy i temperatury przydałyby się w jakimś bardziej przyziemnym benchmarku, bo 45C w Nicehashminer nic mi nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie normalnie są zdjęcia widoczne, upload idzie z dysku google - proszę o kolejne opinie, czy dzisiaj zdjęcia są niewidoczne? u mnie są widoczne nawet jak jestem wylogowany z forum.

@Paw79 nicehashminer oznacza całodobowe kopanie z pełną mocą karty ok 400W, jak dla mnie to miarodajne, bo tak ta karta ma pracować.

Po krótkim namyśle wrzuciłem do pobrania 3DMark v2.16 Time Spy - po południu wrzucę wyniki z popularnego 3DMarka :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widać zdjęć

Przynajmniej u mnie
Najlepiej wrzuć zdjęcia na jakiś hosting typu imgur i linki z niego tutaj

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam uzyskany wynik z 3DMark TimeSpy - to jest na dzień 16.01.2021 wynik wśród TOP 20 Hall of Fame dla pojedynczych kart, porównywalny z kartami 3090 :)

 JO9mFod.png

Edytowane przez bartosz92
upload zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bartosz92 napisał:

Panowie u mnie normalnie są zdjęcia widoczne, upload idzie z dysku google - proszę o kolejne opinie, czy dzisiaj zdjęcia są niewidoczne?

Teraz wszystko ładnie widać. :thumbup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartosz92 napisał:

Załączam uzyskany wynik z 3DMark TimeSpy - to jest na dzień 16.01.2021 wynik wśród TOP 20 Hall of Fame dla pojedynczych kart, porównywalny z kartami 3090 :)

Taki wynik to się robi po UV:szczerbaty:

https://www.3dmark.com/spy/15502241

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

Taki wynik to się robi po UV:szczerbaty:

https://www.3dmark.com/spy/15502241

@sideband masz rację odnośnie GPU, otworzyła mi się strona zaraz po teście z takimi samymi konfiguracjami jak ja mam (procesor, pamieci), a to nie jest Hall of Fame :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , przymierzam się do kupna tej karty  Gigabyte AORUS GeForce RTX 3080 Ti XTREME WATERFORCE czy na prawdę muszę od razu wymieniać termopady ? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 20:57, Donci napisał:

Witam , przymierzam się do kupna tej karty  Gigabyte AORUS GeForce RTX 3080 Ti XTREME WATERFORCE czy na prawdę muszę od razu wymieniać termopady ? 

 

Pozdrawiam

Witaj, nie musisz zmieniać od razu termopadów, ja zostawiłem fabryczne pady na 3 kartach i położyłem przy nich zwyczajny wentylator 120mm ustawiony na 50% obrotów; wówczas temperatura pamięci 3090 nie przekracza 88 stopni, a karty 3080 nie przekracza 78 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...