Skocz do zawartości
DjXbeat

Telewizor 55cali do 5500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nastał czas mojej przeprowadzki do nowego mieszkania więc to jest dobry moment aby zmienić starą, wysłużoną plazmę Panasonica TX42-G30 na coś nowszego i zarazem mniej prądożernego :E 

Poszukuję tv Oled 55cali do 5500zł głównie do oglądania TV i od czasu do czasu uruchomienia jakiejś gry z PC-ta. 

Mam swoje 3 typy i nie wiem na co się zdecydować. Który Tv Waszym zdaniem będzie najlepszy? 

1. Philips 55OLED804/854

2. Panasonic OLED TX-55HZ960

3. LG OLED55CX3LA

 

Z góry dziękuję za każdą poradę, sugestię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Philips na pewno będzie miał najwięcej technologii względem ceny (tj. jakość do ceny), Ambilight, pilot z klawiaturą QWERTY, Procesor P5, Android TV

Panasonic będzie okrojony jeśli chodzi o smart tv. Pytanie czy co jest Ci bardziej potrzebne, ale będzie miał HCX procesor od obrazu który bardzo dobrze wypada w rankingach.

LG będzie miał system webos który ma pilot z pointerem w rolce co jest dużym plusem, ale jakiś szałowych fajerwerków nie będzie.

Jeśli uda Ci się znaleźć owego Philipsa zapakowanego to możesz kupować, ewentualnie zostaje seria 805/855.

Decyzja tak naprawdę należy do Ciebie bo wszystkie trzy Telewizory są dobre.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 modeli to najlepszą opcją będzie LG 55cx https://tiny.pl/7kzds. Wszystkie najczęściej używane aplikacje będą na miejscu. Obrazowo wiadomo OLED to nie ma co mówić no i również najlepsze wsparcie dla graczy czy to PC czy to konsolowych. Dodatkowo będzie miał aplikacje Google Stadia i Geforce NOW https://hdtvpolska.com/nowe-i-starsze-telewizory-lg-otrzymaja-dostep-do-nvidia-geforce-now-i-google-stadia-o-ktore-modele-chodzi/?fbclid=IwAR0p5hJNXKV4Oy-vxJA5y40-t1rpmQ9Tq1I3cs9g56HZm_plB_iYwhRkKvI

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki dylemat. 

Podoba mi się ambilight w Philipsie ale obecnie ciężko jest go dostać. 

Od zawsze wierny byłem Panasonic bo wszyscy w rodzinie mieli tv tego producenta i z żadnym nigdy nie było problemów. Wiem że ma ograniczony Smart ale obraz bardzo dobry. 

Z tego co czytam to LG jest dość uniwersalnym tv. Ciężki orzech do zgryzienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli chodzi o Philips wspomniałem o 805/855, które są następcami 804/854 chyba gdzieniegdzie można połączyć promocję na ten model czy też inne trzeba przeszukać sklepy internetowe może się coś fajnego trafi.

Zakup telewizora aktualnie rzeczywiście nie jest prosty dlatego musisz przemyśleć na czym Ci zależy.

 

36 minut temu, DjXbeat napisał:

Ciężki dylemat. 

Podoba mi się ambilight w Philipsie ale obecnie ciężko jest go dostać. 

Od zawsze wierny byłem Panasonic bo wszyscy w rodzinie mieli tv tego producenta i z żadnym nigdy nie było problemów. Wiem że ma ograniczony Smart ale obraz bardzo dobry. 

Z tego co czytam to LG jest dość uniwersalnym tv. Ciężki orzech do zgryzienia :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ODIN85 napisał:

Lg Cx.

czemu nie BX 65? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 55OLED804 to świetny model, ogólnie jest do dorwania w kilku sklepach euro, nowy z kartonu. W promocjach bywa tam po około 4999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał LG.

Maja najlepszy system i obsługę multimediów, OLED to technologia LGD wiec najmniej problemów z potencjalną reklamacja. Serwis wymienia bez problemów panele czego nie można powiedzieć o Panasonicu i Philipsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kina i filmów Panasonic a pod gry lepsze będzie LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Ja bym wybrał LG.

Maja najlepszy system i obsługę multimediów, OLED to technologia LGD wiec najmniej problemów z potencjalną reklamacja. Serwis wymienia bez problemów panele czego nie można powiedzieć o Panasonicu i Philipsie.

Pracujesz w tym serwisie, że wiesz co wymieni a co nie? Doczytaj, LG składa część telewizorów w Gorzowie. Razem z Philipsem. Mają też tam serwis na terenie całej Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pan.arnold napisał:

Pracujesz w tym serwisie, że wiesz co wymieni a co nie? Doczytaj, LG składa część telewizorów w Gorzowie. Razem z Philipsem. Mają też tam serwis na terenie całej Polski.

wystarczy poczytać opinie o tych serwisach

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 20:42, lavish94 napisał:

Philips 55OLED804 to świetny model, ogólnie jest do dorwania w kilku sklepach euro, nowy z kartonu. W promocjach bywa tam po około 4999

Tylko że serwis Philipsa jest tragiczny. Polecam poczytać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pan.arnold napisał:

Pracujesz w tym serwisie, że wiesz co wymieni a co nie? Doczytaj, LG składa część telewizorów w Gorzowie. Razem z Philipsem. Mają też tam serwis na terenie całej Polski.

A ty pracujesz dla Philipsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

wystarczy poczytać opinie o tych serwisach

Opinie o serwisiach zawsze piszą wkurzeni konsumenci. Moja znajoma przetwarza dane do takich reklamacji i ludzie czasami wychodzą z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego są tak wkurzeni najczęściej na Philipsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

A dlaczego są tak wkurzeni najczęściej na Philipsa ?

Masz dane statystyczne? Bo jakoś najwięcej się psuje LG i Samsunga. Prosty powód, najwięcej się tego sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pan.arnold napisał:

Masz dane statystyczne? Bo jakoś najwięcej się psuje LG i Samsunga. Prosty powód, najwięcej się tego sprzedaje.

Rozmawiamy o jakości serwisu czy o liczbie usterek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pan.arnold

Śmierdzisz pan pracownikiem Philips'a. Ledwo na forum 13 postów i wszystkie dotyczą tej firmy. Slaby marketing.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

A dlaczego są tak wkurzeni najczęściej na Philipsa ?

Może dlatego ?

Screenshot_20210119-132635_Samsung-Internet.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam to chwalę. Moja znajoma też miała problem z tv Philipsa, zadzwoniła na infolinię. Przyjechał serwisant, zobaczył tv. Po ekspertyzie wyszło, że matryca do wymiany. Po 2 tyg. miała tv już w domu. To był model 50PUS6401.  Niestety internet to miejsce do wylewania żalu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedzi w temacie. 

Co do producenta to nie da się jednoznacznie określić, który ma lepszy serwis gwarancyjny ponieważ zdarzają sytuacje bardzo dobrej jak i tragicznej obsługi.

Przykładowo ja z Asusem miałem kilka razy styczność w kwestii gwarancji. Zdarzył się przypadek tragicznej obsługi mojej reklamacji gdzie zostałem bez sprzętu na prawie 2 miesiące. Próbowano się wymigać od naprawy ale ostatecznie sprzęt naprawiono. W drugim przypadku reklamacji monitora  po 5 miesiącach użytkowania, cała procedura wymiany matrycy na nową zajęła 3 dni. W poniedziałek o 9.30  kurier odebrał monitor. We wtorek rano monitor był już w serwisie Asusa  gdzie podjęto się diagnozy i zalecono wymianę matrycy na nową o czym zostałem poinformowany sms i mailowo. W środę o 11.30 rano monitor z nową matrycą stał już u mnie na biurku.  Dwa skrajne przypadki a ten sam producent. To samo będzie z LG, Philipsem, Panasoniciem czy Samsungiem ;) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pan.arnold napisał:

Masz dane statystyczne? Bo jakoś najwięcej się psuje LG i Samsunga. Prosty powód, najwięcej się tego sprzedaje.

Philipsa sprzedaje się stosunkowo mało, a jednak reklamacji jest sporo. Obsługa serwisowa bardzo słaba. Samoczynne włączanie się TV to już właściwie standard. 

Do telewizorów tej marki mnie dodatkowo zniechęca podejście pracowników/szkoleniowców, którzy mają wyprane mózgi i wmawiają że białe jest czarne, a czarne jest białe. 

Od dawna wydaje mi się, że pozytywne opinie w sieci o telewizorach tej marki pochodzą od pracowników lub osób, które dostają za to klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...