Skocz do zawartości
yamakuza

Ryzen 5 3600 boost przy niskim użyciu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy to normalne, że ten ryzen wkręca się wyżej niż 3600 mhz (4.1 ghz) przy niskim użyciu, np. 10%?

Procesor ma około 47 stopni w spoczynku. Czy ten boost może mieć wpływ na podwyższone temperatury?

Załączam screen z monitora windowsowego.

 

image.png.820c5bf398583a1f4ff33a234da1e5c6.png

Obciążenie:

 

image.png.c89b51a9f18f439d499549df66d4bd85.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś tam się dzieje w tle, np antywirus, jakiś game launcher odpala, aktualizacja, wirus itp to procek boostuje na jednym rdzeniu i to jest normalne, a co do temperatury nie podałeś jaka obudowa ile wentylatorów i jakie chłodzenie ale jak boostuje to temperatura generalnie wtedy rośnie

To tak ci się dziej stale czy chwilowo, jak stale to zobacz jaki proces wtedy korzysta z procesora (zakładka procesy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Praktycznie nic poza usługami windowsa nie działa (defender śpi). Mam takie odczyty w idle (tylko pulpit). Boost jest koło 3.98 ciągle.

Można go jakoś ograniczyć?

image.png.4f419cec70346a7e861e4963beda7504.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to magia ajemde i ryzenów a większość przyjeła że tak ma być  :E ale te po 50-55c w idlee to nie jest fajne i te skaczące v , dużo osób ustawia na sztywno i w pewnym stopniu jest spokój  idlee 30-35c ,napięcie się nie buntuje i nie napier.... w lewo i w prawo  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z komentarzy ktoś napisał niedawno, że wyłączenie PBO (jakieś firmowe OC) rozwiązuje problem wysokich temperatur/napięć itd. na Ryzen 3600/3600X/3700X itp. - prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło ustawienie Windowsa z tryb oszczędzania energii:

image.png.9663fb62ea6534a099f9821681f72b53.pngTemperatury spadły ale też zegar jest ograniczony (?) do 2,20 Ghz. AMD balanced tryb cały czas boostuje powyżej 4.

Czy można jakoś ograniczyć ten boost w tym trybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie co za różnica?

Ten proc był projektowany, żeby znosić nawet 100C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z włączonym PBO to normalne zachowanie, mój ciągle boostuje do 4.2GHz i temperatura mu sobie tam lata między 40 a 50*C. Krzywą wentyli mam tak ustawioną żeby reagowały dopiero powyżej 60*C więc jak dla mnie to on sobie tam może mieć ile chce póki jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2021 o 12:12, assire napisał:

Z włączonym PBO to normalne zachowanie, mój ciągle boostuje do 4.2GHz i temperatura mu sobie tam lata między 40 a 50*C. Krzywą wentyli mam tak ustawioną żeby reagowały dopiero powyżej 60*C więc jak dla mnie to on sobie tam może mieć ile chce póki jest cicho.

Można zainstalować fan control lub argus monitor (którego sam używam) i wbijać obroty ręcznie, zapomniałem co to skoki wentyli w idle, ustawiam sobie pod granie 1000rpm na aio, pod benchmarki 1500 a w idle 400 i mam kontrolę nad powietrzem :lol2: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...