Skocz do zawartości
Montray

Jaki iphone wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój Samsung s10e niestety nie posiada już gwarancji a z racji iż zepsuł się port do ładowania (często nie załącza się ładowanie, a jak zacznie ładować to często po chwili przestaje bez komunikatu) przez co zastanawiam się nad zmianą telefonu na iPhona.

 

Mam tylko dwa dylematy :

1. iPhone 11 - nowy za 2699zl w foli z dowodem zakupu itd.

2. iPhone 11 pro Max - używany 5 miesięcy na gwarancji z dodatkowym etui i foliami ochronnymi za 3400zl

 

Z jednej strony nie chce wydawać dużych pieniędzy ale martwi mnie że iPhone 11 ma ekran LCD , zaś ten w 11 Pro Max to już OLED - w recenzjach bardzo chwala jakość oleda

Proszę was o pomoc/opinię... czy  warto dopłacać do tego Pro Max czy różnica w ekranach jednak nie jest taka wyraźna.

Według porównywarki to mój galaxy s10e ma więcej pikseli niż ten iPhone 11 a nie chciałbym gorszego jakościowo ekranu bo akurat uważam, że w telefonie jakość wyświetlacza ma największe znaczenie.

Od razu uprzedzam rozmiar nie ma znaczenia czy grubość ramek itd.

Proszę o pomoc.

P

Edytowane przez Montray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na porównywarki cyferek bym nie patrzyła :). Na początek może warto byłoby się przejść do jakiegoś elektromarketu i zobaczyć oba modele na żywo, jak Ci leżą w dłoni, bo Pro Max to niezły klocek (ponad 200 gramów) i po leciutkim Samsungu możesz przeżyć szok :D. Generalnie moim zdaniem co byś nie wybrał, będzie ok - nawet biorąc pod uwagę ekran, to applowskie Retiny to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze, LCD. Za OLED-em na pewno przemawia fakt, że do takiego ekranu już jesteś przyzwyczajony... Chociaż ja osobiście nie mam problemu z robieniem czegoś na iPhone z OLED-em, a chwilę potem działaniem na iPadzie z LCD, nawet po ciemku :P.

Ja bym jeszcze zadała pytania, czy bardziej chcesz nowy telefon, czy używany, i czy potrzebny Ci będzie teleobiektyw. Być może to nieco rozjaśni sprawę.

Te telefony to nie od operatora?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zireael7 napisał:

Na porównywarki cyferek bym nie patrzyła :). Na początek może warto byłoby się przejść do jakiegoś elektromarketu i zobaczyć oba modele na żywo, jak Ci leżą w dłoni, bo Pro Max to niezły klocek (ponad 200 gramów) i po leciutkim Samsungu możesz przeżyć szok :D. Generalnie moim zdaniem co byś nie wybrał, będzie ok - nawet biorąc pod uwagę ekran, to applowskie Retiny to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze, LCD. Za OLED-em na pewno przemawia fakt, że do takiego ekranu już jesteś przyzwyczajony... Chociaż ja osobiście nie mam problemu z robieniem czegoś na iPhone z OLED-em, a chwilę potem działaniem na iPadzie z LCD, nawet po ciemku :P.

Ja bym jeszcze zadała pytania, czy bardziej chcesz nowy telefon, czy używany, i czy potrzebny Ci będzie teleobiektyw. Być może to nieco rozjaśni sprawę.

Te telefony to nie od operatora?

Koleżanka jeszcze jak zwykle zapomina o jednej istotnej rzeczy odnoszącej się do ekranu.. 60hz w smartfonie za 5000zł..  :E

22 godziny temu, Montray napisał:

Z jednej strony nie chce wydawać dużych pieniędzy ale martwi mnie że iPhone 11 ma ekran LCD , zaś ten w 11 Pro Max to już OLED - w recenzjach bardzo chwala jakość oleda

To nie kupuj iphone, koniec tematu. A jak kupisz to nie przychodź do sklepu o etui za 20zł i kabel za 10zł, tylko od razu zamów sobie z aliexpresu. 

22 godziny temu, Montray napisał:

Proszę was o pomoc/opinię... czy  warto dopłacać do tego Pro Max czy różnica w ekranach jednak nie jest taka wyraźna.

różnica jest wyraźna i zauważalna, jak postawisz telefony obok siebie. Jak ze wszystkim. Ludzki mózg i oczy przyzwyczajają się do widzianego przez siebie obrazu. Dopóki ktoś Ci nie pokaże czegoś lepszego to nie odczujesz dyskomfortu. Jednakże 720p IPS (tak tak wiemy, że to jest kozacki IPS) we "flagowcu" to apple może sobie wpakować w kieszeń. 

Edytowane przez fliperpl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, roznica miedzy tymi dwoma iphonemi jest na tyle mala ze nie ma co sie zastanawiac

ja bym bral 11pro max, nie jest on niewiadomo jaka cegla gdyz w porownaniu do ip11 ktory tez jest na prawde duzy jak na swoja klase, to nie iphone 12

 

Wymiary (wys x szer x grub)

 

 

IP11 pro max - 158.00 x 77.80 x 8.10 mm

 

 

 IP11- 150.90 x 75.70 x 8.30 mm

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobiłem. Decyzja padła na iPhone 11 Pro Max i jestem bardzo zadowolony! :)

Dziękuję za komentarze i podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zireael7 napisał:

ok - nawet biorąc pod uwagę ekran, to applowskie Retiny to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze, LCD.

Apple nazwało "Retina" te swoje LCD IPS (może też OLED - nie ważne), które mają odpowiednio duże PPI. Nic poza tym. Jak widać marketing tej firmy nieźle się spisał. Osobiście wolałbym dowolnego OLED (od dowolnego producenta) od dowolnego "Retina" LCD od Apple.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zależne od wymagań. Gdybym nie posiadał iPad Air v4 to bym zakupił porządny ajfon. A tak swoją 8+ oddałem ojcu a w zamian dostałem 6s+. On i tak więcej używa.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Apple nazwało "Retina" te swoje LCD IPS (może też OLED - nie ważne), które mają odpowiednio duże PPI. Nic poza tym. Jak widać marketing tej firmy nieźle się spisał. Osobiście wolałbym dowolnego OLED (od dowolnego producenta) od dowolnego "Retina" LCD od Apple.

czy widziales oba na zywo, zestawiajac jeden obok drugiego bo ze bys wolal to ja tez bym wolal wygrac w totka, ale takie wybory czest nie sa poprawte zadnymi argumentami, poza widzimisie danej osoby

nie bronie ekranu od apple, po prostu takie stwierdzenia sa brane w 90% z dupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Montray napisał:

I tak zrobiłem. Decyzja padła na iPhone 11 Pro Max i jestem bardzo zadowolony! :)

Dziękuję za komentarze i podpowiedzi!

dobry wybór i całkiem spoko cena jak na ten model. Oby służył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fliperpl napisał:

Koleżanka jeszcze jak zwykle zapomina o jednej istotnej rzeczy odnoszącej się do ekranu.. 60hz w smartfonie za 5000zł..  :E

 

Herce to nie wszystko :E. Poza tym jak ktoś chce kupić iPhone to i tak go kupi, taka prawda ;). A jak jestem z jakiegoś sprzętu zadowolona (i wiele osób z otoczenia, używających urządzeń tej marki), to dlaczego mam nie polecić? :)

4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Apple nazwało "Retina" te swoje LCD IPS (może też OLED - nie ważne), które mają odpowiednio duże PPI. Nic poza tym. Jak widać marketing tej firmy nieźle się spisał. Osobiście wolałbym dowolnego OLED (od dowolnego producenta) od dowolnego "Retina" LCD od Apple.

Jest jeszcze odwzorowanie kolorów, co też przecież wpływa pozytywnie bądź negatywnie na odbiór danego ekranu. Jakbym ja miała wybierać między applowskim LCD o naturalnych kolorach i przejaskrawionym OLED-em od np. Samsunga, to zdecydowanie wolę to pierwsze, bo nie cierpię wściekłych kolorów ;). Także jak widać - kwestia preferencji.

4 godziny temu, Montray napisał:

I tak zrobiłem. Decyzja padła na iPhone 11 Pro Max i jestem bardzo zadowolony! :)

Dziękuję za komentarze i podpowiedzi!

I bardzo fajnie, niech dobrze służy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zireael7 napisał:

Jest jeszcze odwzorowanie kolorów, co też przecież wpływa pozytywnie bądź negatywnie na odbiór danego ekranu. Jakbym ja miała wybierać między applowskim LCD o naturalnych kolorach i przejaskrawionym OLED-em od np. Samsunga, to zdecydowanie wolę to pierwsze, bo nie cierpię wściekłych kolorów ;). Także jak widać - kwestia preferencji.

Też lubię neutralne kolory - tutaj akurat producent smartfona powinien wszystko oprofilować, by były neutralne.

3 godziny temu, xede napisał:

czy widziales oba na zywo, zestawiajac jeden obok drugiego bo ze bys wolal to ja tez bym wolal wygrac w totka, ale takie wybory czest nie sa poprawte zadnymi argumentami, poza widzimisie danej osoby

Tak ... postaw sobie w nie za jasnym pokoju IPS, a obok OLED i popatrz choćby na czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie demonizujcie tych wyświetlaczy. Sam ostatnio się przesiadłem z Samsunga (amoled) na Iphone 11. Spodziewałem się, że będzie powtórka jak kilka lat temu przesiadałem się z innego samsunga na LG G3. Wtedy był cholerny ból dupy, brak kolorów, brak kontrastu, brak czerni. Ogólnie wygląda to wszystko naturalniej niż na przebajerzonych amoledach Samsunga. Chociaż nie powiem, lubię je. A tutaj mamy ładne kolory, jest kontrast, nawet czerń nie irytuje. Może dopiero jakby go postawić obok czegoś na amoledzie to wtedy by się rzuciła różnica na korzyść amoleda. Bardziej widać niską rozdzielczość wyświetlacza, głównie po czcionkach w części aplikacji.

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kyle_PL napisał:

 

Tak ... postaw sobie w nie za jasnym pokoju IPS, a obok OLED i popatrz choćby na czerń.

Roznica oczywiscie widoczna golym okiem ale pytam sie o applowego IPSa z IP11 z chociazby 11pro?

bo mowiac szczerze posiadajac jeszcze oneplus 5t i zestawiajac go chociazby z redmi note 8 pro ktorego mialem za firmowego widac bylo roznice ale czy byla to tragedia? zdecydowanie nie, dlatego autor powinien isc do jakiegos elektromarketu albo innego miejsca gdzie te 2 telefony sa na wystawce i sie pomacac przy czy i tak wolalbym uzywanego 11pro, kwestia jego stanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, xede napisał:

Roznica oczywiscie widoczna golym okiem ale pytam sie o applowego IPSa z IP11 z chociazby 11pro?

bo mowiac szczerze posiadajac jeszcze oneplus 5t i zestawiajac go chociazby z redmi note 8 pro ktorego mialem za firmowego widac bylo roznice ale czy byla to tragedia? zdecydowanie nie, dlatego autor powinien isc do jakiegos elektromarketu albo innego miejsca gdzie te 2 telefony sa na wystawce i sie pomacac przy czy i tak wolalbym uzywanego 11pro, kwestia jego stanu

jak masz sklep który ma wystawiony 11 i cokolwiek obok z appla na Oledzie to idź, włącz w obydwu aparaty i zobacz różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem 11 Pro Max i powiem petarda i do tego bateria trzyma ładnie!

Jednak z racji że dostałem możliwość w bdb cenie zdobyć 12 - nówkę postanowiłem że rozstane się z 11 Pro Max.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2021 o 14:03, zireael7 napisał:

Jest jeszcze odwzorowanie kolorów, co też przecież wpływa pozytywnie bądź negatywnie na odbiór danego ekranu. Jakbym ja miała wybierać między applowskim LCD o naturalnych kolorach i przejaskrawionym OLED-em od np. Samsunga, to zdecydowanie wolę to pierwsze, bo nie cierpię wściekłych kolorów ;). Także jak widać - kwestia preferencji.

I bardzo fajnie, niech dobrze służy :).

W Samsungach przynajmniej S i Note jeśli ustawisz neutralny profil kolorów to odwzorowanie jest doskonałe, często lepsze niż w iPhonach wydanych w podobnym czasie. Bardzo szeroki gamut jest zawsze zaletą nawet jeśli używany jest tylko w określonych warunkach. OLED ma też inne zalety poza kontrastem, co najważniejsze lepszą widoczność w słońcu.

Słaby OLED może być oczywiście gorszy od IPS ale nie w urządzeniach w tak wysokich cenach o jakich tutaj rozmawiamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, unknown_solider napisał:

W Samsungach przynajmniej S i Note jeśli ustawisz neutralny profil kolorów to odwzorowanie jest doskonałe, często lepsze niż w iPhonach wydanych w podobnym czasie. Bardzo szeroki gamut jest zawsze zaletą nawet jeśli używany jest tylko w określonych warunkach. OLED ma też inne zalety poza kontrastem, co najważniejsze lepszą widoczność w słońcu.

Słaby OLED może być oczywiście gorszy od IPS ale nie w urządzeniach w tak wysokich cenach o jakich tutaj rozmawiamy. 

zireael7 to typowa ajfoniara, najprawdopodobniej nie ma zielonego pojęcia że nawet taka funkcja istnieje ;) Tak samo jak woli IPS od OLED-a bo tak się przyzwyczaiła i widziała w tylko życiu wypalonego S9 na ekspozycji albo znajomego co używa profilu jaskrawego 

z całym szacunkiem, ale jej posty zawsze biorę na pół serio. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd w Tobie tyle złośliwości, fliperku? ;) Serio, od dawna masz jakiś problem z tym, że lubię Apple. Ja nikogo tutaj typowym androidziarzem nie nazywam i nie robię z tego powodu żadnych przytyków, w przeciwieństwie do Ciebie. Apple lubię z różnych powodów i nie zamierzam nawet się z nich tłumaczyć, poza tym to mi mają te urządzenia odpowiadać, a nie Tobie, bo to ja ich używam.

Wydaje mi się, że gdzieś tu na forum już to pisałam -- powiedz, że lubisz Apple, to Cię zmieszają z błotem.

Pokaż mi, gdzie napisałam, że zawsze lubię IPS-y. Używam urządzeń zarówno z OLED-ami, jak i IPS i nie mam większego problemu z "przerzucaniem się" pomiędzy tymi technologiami, bo obie mają swoje zalety i wady, więc z tym moim rzekomym przyzwyczajeniem do IPS-ów troszkę chybiłeś :E. A ekrany w Galaxy, cóż... zwyczajnie mi nie leżą, nieważne ile razy je widzę :E.

Aha, jeszcze jedno... W iPhone też możesz sobie skorygować kolorystykę na ekranie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.01.2021 o 00:24, zireael7 napisał:

[...] Na początek może warto byłoby się przejść do jakiegoś elektromarketu i zobaczyć oba modele na żywo, jak Ci leżą w dłoni, bo Pro Max to niezły klocek (ponad 200 gramów) i po leciutkim Samsungu możesz przeżyć szok :D. Generalnie moim zdaniem co byś nie wybrał, będzie ok - nawet biorąc pod uwagę ekran, to applowskie Retiny to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze, LCD. Za OLED-em na pewno przemawia fakt, że do takiego ekranu już jesteś przyzwyczajony[...]

 

W dniu 24.01.2021 o 13:49, fliperpl napisał:

zireael7 to typowa ajfoniara, najprawdopodobniej nie ma zielonego pojęcia że nawet taka funkcja istnieje ;) Tak samo jak woli IPS od OLED-a bo tak się przyzwyczaiła i widziała w tylko życiu wypalonego S9 na ekspozycji albo znajomego co używa profilu jaskrawego 

z całym szacunkiem, ale jej posty zawsze biorę na pół serio. 

Drogi uzytkowniku @fliperpl - po tych dwoch wpisach widac, ze jestes zwyklym hejterem. Nie wniosles NIC do tematu, jedynie insynuacje, klamstwa (przeinaczasz slowa innych na swoja modle) a jedynych argumentow jakich uzyles to ad personam, czyli najgorsza mozliwa dla Ciebie "opcja", ktora oznacza ze nie masz nic do powiedzenia w temacie dyskucji i atakujesz bezposrednio swojego rozmowce bez zadnej stajacej za tym merytoryki.

Moze nie zdajesz sobie sprawy, ze postepujac w ten sposob automatycznie wszystkim oznajmasz, ze Twoj interlokutor jest od Ciebie merytorycznie madrzejszy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2021 o 16:06, Kyle_PL napisał:

Tak ... postaw sobie w nie za jasnym pokoju IPS, a obok OLED i popatrz choćby na czerń.

Mam kolejne oledy, obecnie P30 Pro. Dzieciakowi kupiłem iP 11. Moim zdaniem ten wyświetlacz w japku jest boski. i chyba lepiej mi się patrzy na LCD niż na zagiętego amoleda. Tylko AoD szkoda trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cervandes napisał:

Moim zdaniem ten wyświetlacz w japku jest boski.

OLED to jest, czy IPS? Bo Apple do niektórych iPhone już daje OLED. No i kolejna sprawa, pod jakim wzgl. "boski"? Pod wzgl. tego, że Apple bardziej przykłada się do kalibracji/profilowania treści? (więc to nie kwestia wyświetlacza) czy pod jakimś innym względem? Innymi słowy "boski" nie jest zbyt konkretnym i cokolwiek mówiącym określeniem (dla niektórych dźwięk z "boomboxa" jest "boski")

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, czyli rozmawiamy o iP 11 a Ty się mnie pytasz jaki on ma wyświetlacz, bo apple daje czasem taki a czasem taki? No to raczej nie mamy o czym rozmawiać, bo tak elementarnych rzeczy osobie nie wypada tłumaczyć. Myślałem, że wiesz o czym piszesz.

 

Pod jakim względem? Pod względem przyjemności dla oka. Zawodowo spędzam przed ekranami całe dnie. Stawiam na coraz lepsze ekrany w każdym kupowanym i użytkowanym sprzęcie, bo różnica jest dla oka bardzo odczuwalna. Moim zdaniem ekrany z S9+ S20+ P30 Pro czy cokolwiek innego co mam teraz w ręku nie odjeżdżają na tyle IPSowi z iP 11 aby ten był zdeklasowany. A IPS w tym telefonie jest tak dobry, że jestem zdania iż oglądanie czegokolwiek, zdjęć, filmów, netflixa czy innego jutuba na iP 11 jest przyjemniejsze dla oka niż na pozostałych wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, cervandes napisał:

Pod jakim względem? Pod względem przyjemności dla oka. Zawodowo spędzam przed ekranami całe dnie. Stawiam na coraz lepsze ekrany w każdym kupowanym i użytkowanym sprzęcie, bo różnica jest dla oka bardzo odczuwalna.

Samo "postawienie ekranu" to nic. Ja na dzień dobry kalibruję i profiluję ekran (CMS, profilowanie bezwzględnie kolorymetryczne itd.) - wtedy dopiero jest sens porównywać ekrany pod wzgl. kolorów. W przypadku telefonów trzeba wiedzieć o czym się rozmawia: czy o ekranie, jako fizycznym elemencie, czy o software który przetwarza obraz zanim w ogóle puści go na ekran, bo widzę nie macie problemu z mieszaniem jednego z drugim.

Nawiązując do tamtej wypowiedzi usera zireael7:

W dniu 17.01.2021 o 15:03, zireael7 napisał:

Jest jeszcze odwzorowanie kolorów, co też przecież wpływa pozytywnie bądź negatywnie na odbiór danego ekranu.

... mogę tylko dodać, że ekran nie przesyca kolorów - to niedziałający prawidłowo software do tego doprowadza.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, amsztel napisał:

 

Drogi uzytkowniku @fliperpl - po tych dwoch wpisach widac, ze jestes zwyklym hejterem. Nie wniosles NIC do tematu, jedynie insynuacje, klamstwa (przeinaczasz slowa innych na swoja modle) a jedynych argumentow jakich uzyles to ad personam, czyli najgorsza mozliwa dla Ciebie "opcja", ktora oznacza ze nie masz nic do powiedzenia w temacie dyskucji i atakujesz bezposrednio swojego rozmowce bez zadnej stajacej za tym merytoryki.

Moze nie zdajesz sobie sprawy, ze postepujac w ten sposob automatycznie wszystkim oznajmasz, ze Twoj interlokutor jest od Ciebie merytorycznie madrzejszy.

drogi użytkowniku @amsztel - po tych kilku wpisach widać, że kompletnie nie śledzisz forum i nie czytasz innych postów, które ta fanbojka piszę. 
Może nie zdajesz sobie sprawy, że postępując w ten sposób automatycznie się pogrążasz i wtrącasz w sprawę, w którą nie powinieneś. Mam naprawdę w poważaniu twoją jak i innych opinię, bo to forum zeszlo na pudelkowe psy już jakiś czas temu, gdzie moderatorzy nie sprawdzają metoryki i prawidłowości postów tylko widzą tę, które mogłeś urazić kogoś w internecie bo inne argumenty zostały wykorzystane a odbiorca posta jest kompletnym przygłupem który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Możesz pisać jakiekolwiek bzdury i polecać cokolwiek co Ci się podoba bez prawidłowości wypowiedzi do wymagań autora a i tak taki użytkownik nawet nie dostanie warna. 

Nie mam nic do aplowców, którzy przyznają się, że są ruchani na kasę i mają prawidłowo działające urządzenie w chorej cenie, ale ciesząc się z HD IPSa w smartfonie za 3000zł to tylko półślepa osoba z logiem jabłka w kieszeni może to przyznać. Mam trochę znajomych używających świadomie appla i wiedza, że mają debilne urządzenia za chore pieniądze, ale ich leniwość ogranicza ich do zmian na coś innego. Przyznają, ze mają gorsze aparaty od konkurencji, gorsze wyświetlacze (przykład IP XR/11), bardziej ubogie i mniej logiczne oprogramowanie, że nie mogą używać normalnych słuchawek tylko muszą kupować przystosowane do appla, żeby porządnie zagrały (z ich kodekiem dźwiekowym zamiast aptx), nie mogą się połączyć z większością nowych samochodów bo CarPlay żyje swoim życiem i tak dalej i tak dalej  ....Ale większość z nich ma sprzęt, który działa i mało ich obchodzi cokolwiek innego. 

Dużo osób ode mnie ma Iphone do daily, a do zdjęć inny smartfon służący jako służbowy. 
Jeden znajomy używa apple tylko i wyłącznie bo ma aparat słuchowy działający tylko z tym.
Drugi znajomy ma apple bo ma prestiż w klubach (smutne i śmieszne, ale prawdziwe. Przechodził z flagowców samsunga i przyznaje racje, że apple to gówno - a używał XS a teraz 11pro ) 

Nie chcę już bardziej dobijać jabuszka, wspominać np o tym, że w iphone większość ekranów IPS jest półprzeźroczystych i nie da się zeskanować kodów w hipermarketach. Jest to typowa zagrywka dużych marek, żeby ukryć nieprawidłowość produktu. Samsung swego czasu stosował to w monitorach. W telewizorach jest to na świetle dziennym. 

Po prostu tak głupich rozwiązań przeciwko użytkownikowi w takiej skali w żadnej innej firmie nie idzie znaleźć. 

Jeden z wielu udziwnień i oszczędności jakie apple nam funduję od kilku lat. Mógłbym tak wymieniać przez kilka godzin.  
Jeśli chcesz kupić dobrego appla to kupuj wersje pro lub 12, a nie próbuj udawać, że Cie stać na appla i kupujesz najtańszego możliwego.

Prywatnie sam wymieniam smartfona co około półtorej roku i staram się brać z górnej półki lub mocnego średniaka i patrząc na sensownie wydane pieniądze to po prostu apple jest zauważalnie droższe i uboższe od urządzeń na androidzie.  Nie mówiąc o samym urządzeniu ale i akcesoriach. 

eśli ktoś zaraz wyskoczy z argumentem stabilnosci urządzenia to odrazu odpowiem, że warto się obudzić i to nie jest 2016 rok.

Pozdrawiam serdecznie
 

W dniu 27.01.2021 o 14:35, zireael7 napisał:

 A ekrany w Galaxy, cóż... zwyczajnie mi nie leżą, nieważne ile razy je widzę :E.

Aha, jeszcze jedno... W iPhone też możesz sobie skorygować kolorystykę na ekranie ;).

Bez komentarza. XD Ekrany po skalibrowaniu mogą wyglądać inaczej, nie wspominajać o tym, że zastosowane technologie w galaxy zjadają dupą wyświetlacze jabłek. Jedynym wyjątkiem jest 12 pro max, który trzyma poziom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, fliperpl napisał:

drogi użytkowniku @amsztel - po tych kilku wpisach widać, że kompletnie nie śledzisz forum i nie czytasz innych postów, które ta fanbojka piszę. 
Może nie zdajesz sobie sprawy, że postępując w ten sposób automatycznie się pogrążasz i wtrącasz w sprawę, w którą nie powinieneś. Mam naprawdę w poważaniu twoją jak i innych opinię, bo to forum zeszlo na pudelkowe psy już jakiś czas temu, gdzie moderatorzy nie sprawdzają metoryki i prawidłowości postów tylko widzą tę, które mogłeś urazić kogoś w internecie bo inne argumenty zostały wykorzystane a odbiorca posta jest kompletnym przygłupem który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.[...]

To, ze masz w powazaniu moja czy innych opinie - OK - to nie moja sprawa tylko Twoja :) 

Co do czytania ze zrozumieniem. Gdybys w przeciwienstwie do innych, ktorych o to oskarzasz - sam to robil, to zauwazylbys ze nie odnioslem sie do Apple czy innych firm w swoim poscie. Bo i nie o tym on byl.

Rowniez pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • "Logic board" płyty w monitorze Asusa.
    • Gra ma nadal takie duże zapotrzebowanie na CPU? Pamiętam, że na premierę potrafiła zajechać procesory 6c/12t 10 i 11 generacji. Były duże spadki poniżej 60fps grając na wyższych detalach. Poprawili to? Czy lepiej zaopatrzyć się w coś co ma 8 rdzeni i 16 wątków? 
    • Twój problem polega na tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Dałem konfe + inne kraje jako alternatywe dla POPISU. Ciężko tu znaleźć wpis, który nie krytykuje konfę bez powodu, Jaki to ma cel? I tak mają za niskie poparcie aby mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.Nie uważam, że ich wszystkie pomysły są super. Światopoglądowo jako partia to taki XIX albo XVIII wiek. Część pomysłów jest ok, inna - nie ok. Tak samo znajdę kilka pomysłów pisowskich co są ok, z PO, czy TD. Dlatego przedstawiłem szerszą koalicję jako alternatywe centrowo-prawicową. Każdy uważa jak chce   Z tego co śledzę popierali projekty obu stron, które miały sens. Może bym znalazł coś czego niepopieram w ich głosowaniu, ale patrząc szeroko głosują najmądrzej. Ile anyszczepionkowców i wyznawców teorii spisowych od konfy jest w sejmie? Zero. Jako mała partia przyjmowali na listy wszystkich jak leci a twwiter rozdmuchał odklejeńców/ Myślisz, że od lewicy nie było tak samo? Tam chyba brakowało ludzi co zakładali kondoma na głowę. Wielbicieli putina? Jeśli interpretujesz to tak, że konfa jest przeciwko wysyłania wszystkie za darmo na ukrainę i lepszego traktowania ukraińców w Polsce, to ok - wtedy też jestem wielbicielem putina bo przekładam interes Polski nad interes Ukrainy. Cisza. Liczą, że przemilczą temat to ludzie zapomną. Platformesi tutaj pewnie będą bronić hasłami typu "ale jeszcze nic nie wiadomo", albo "CPK i tak nam nie potrzebne", albo "zagraniczne firmy nie chcą fabryk bo polska nie sprowadza tanich imigrantów z Afryki". Jedynie ugną się pod silną presją społeczną, ale chyba entuzjazm opadł więc można polerować niemieckie berło
    • Jak nie można? Popatrz jakie wymagania tu czy ogólnie w Polsce są stawiane, żeby uregulować oprocentowanie kredytów, żeby uregulować ceny mieszkań, żeby uregulować ceny produktów importowanych, sztucznie regulowana płaca minimalna też się niektórym podobała, teraz nagle plantatorzy szklarniowi obudzili się, że są sprzedawcy, którzy sprzedają importowane produkty rolne jako polskie po cenach takich samych jak z polskich szklarni. Czyli np. importowane dużo tańsze truskawki sprzedaje się po 40 zł za kilogram i też już chcą regulacji cen   Także niby nie można, a coraz więcej środowisk oczekuje cen regulowanych   Może myślała że ma 76 lat   Bo chcą wprowadzić samowolkę kapitalistyczno-oligarchiczną. Czyli jak masz kasę i prowadzisz biznes to dyktujesz warunki. To tylko jeden z minusów. Taaaa, na jedną https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C507207%2Ckonfederacja-opowiada-sie-za-wolnosci-wyboru-w-sprawie-szczepien.html Trzeba by zapytać teraz Mentzena czy dalej już jego partia popiera tamto stanowisko, czy powie jednak że Korwin żartował., @Bemx2k google Ci dostęp zabrało? Poszukaj, sprawdź czy są jakieś nowe wieści co do CPK czy fabryk.
    • Nie. 3 update w miesiąc albo dwa, nie świadczą o tym, że jest miło. Świadczą o tym, że sprzedali Ci totalne gówno i próbują je załatać po łebkach.  Ale Asus sprzedał jeszcze większe gówno i nawet nie próbuje załatać 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 No cóż.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...