Skocz do zawartości
samsungs6

Rtx 3070 za mocny do r5 3600?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam zagwozdkę i nwm jak sie za to zabrać 

Ostatnio wrocilem do grania w cs go

Przez ostatni czas gralem na grafice radeon r7 360 2gb i po. Zmniejszeniu rozdziałki i ustawien  cs go chodzilo mega plynnie (monitor g sync 144hz), owszem wystepowaly czasem dropy fps ale ogolnie gra byla plynna

 

W końcu doszla do mnie rtx 3070 suprim

I gra ma stabilne 300 fps, g sync wlaczony itp nie ma dropów fps ale gra wydaje sie czasami przycinac i szarpać 

Czy moze byc tak ze grafika jest '' zbyt mocna''do tego cpu? 

 

Mam ustawiony riva statistic tuner i pokazuje informacjr o temp, taktowaniu itp w kazdej grze ale nie w cs go xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 300fps, ale czasem są przycinki, to nie jest wina, że "karta jest za mocna do cpu". Przyczyn przycinek szukaj gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, wamak napisał:

Jeżeli masz 300fps, ale czasem są przycinki, to nie jest wina, że "karta jest za mocna do cpu". Przyczyn przycinek szukaj gdzie indziej.

A nie jest tak ze cpu poprostu nie wyrabia? Gdzie szukac przyczyn? 

Ktos wie dlaczego riva statistic pokazuje w kazdej grze ale nie w cs go? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Riva Tuner ustawić limit na 250 fps. Może pomoże. Będziesz miał stałe 250fps bez wahań.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, samsungs6 napisał:

I gra ma stabilne 300 fps, g sync wlaczony itp nie ma dropów fps ale gra wydaje sie czasami przycinac i szarpać 

 

Jak masz 300fps to wydajnośc nie problem.Pokombinuj z różnymi sterami i synchronizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia synchronizacji/stabilności FPS. Jak mam na monitorze 60 Hz zmienne 62-88 FPS (sync OFF) to widzę niepłynność i przycinki (na wszystkich grach, na kartach nVidii i AMD), natomiast po włączeniu limitu FPS na 60 mam ultra-płynność (w porównaniu do tamtych zmiennych 62-88). Także na płynność ma wpływ nie tylko ilość FPS, ale też stały i taki sam czas wyświetlania każdej z tych klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w cs go 4 lata i wszelka synchronizacja włączona w tej grze/profilu do niej powodowała kiepskie działanie, druga sprawa że ten silnik w csie jest tak skopany że szok... mając monitor nawet 60hz trzeba mieć przynajmniej 150fps do płynnej gry i nawet przy tych 60hz widać ogromną różnicę względem np 60 klatek :E 

Sprawdz czy masz wyłączony HPET pod windowsem i czy czasem nie masz sterowników od amd do sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Grałem w cs go 4 lata i wszelka synchronizacja włączona w tej grze/profilu do niej powodowała kiepskie działanie, druga sprawa że ten silnik w csie jest tak skopany że szok... mając monitor nawet 60hz trzeba mieć przynajmniej 150fps do płynnej gry i nawet przy tych 60hz widać ogromną różnicę względem np 60 klatek :E 

Sprawdz czy masz wyłączony HPET pod windowsem i czy czasem nie masz sterowników od amd do sata.

hpet ogarne jutro a te stery od sata jak sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, samsungs6 napisał:

stery od sata jak sprawdzic

menedżer urządzeń > kontrolery magazynu i powinny być standardowe sterowniki sata microsoft zamiast AMD, chyba że nie masz problemu ze ścinami dzwięku razem ze ścinami obrazu to zapewne masz tam ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...