Skocz do zawartości
sVVistak

Najwydajniejszy Intel vs najsłabsza Nvidia – test dedykowanych GPU dla ultrabooków

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli interesujecie się notebookami, a w szczególności ultramobilnymi konstrukcjami, to polecamy lekturę przygotowanego w labie testu na temat dyskusyjnej i nierównej wydajności dedykowanej karty Iris Xe MAX. Porównaliśmy ją z integrą oraz najnowszym GeForce MX450. Wyniki zaskakują - również pozytywnie. Wyjaśniamy czym spowodowane jest tak nietypowe zachowanie. 

Najwydajniejszy Intel vs najsłabsza Nvidia – test dedykowanych GPU dla ultrabooków

Test - jak zwykle - otwieramy dla Was na dwie doby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Skoro i tutaj już pisałem w tym temacie to pozwolę sobie odkopać: Pojawił się malutki problem - przekopałem znów połowę internetu i B660M DS3H jest koszmarem w dostępności (raczej wolę trzymać się jednego sklepu) - myślę o dwóch rozwiązaniach: 1. https://proline.pl/koszyk/efeab066 - płyta B660M Gaming X od Gigabyte, zamiast DS3H - w sumie konfiguracja jakoś strasznie się nie zmieniła, boli mnie brak wyjścia USB-C, bo często korzystam z tego standardu na służbowym komputerze. 2. Tutaj troszkę kosmos - https://proline.pl/koszyk/f74c5cb6 - 12600kf, do tego ciągle Gaming X B660 od GIGABYTE. Waham się nad tym, bo rozwiązanie cenowo nie wychodzi jakoś szczególnie drożej, a jestem osobą która dość często sprzętu nie zmienia, a sam mam z tyłu głowy że teraz procesor najbardziej klęka mi przy modelowaniu obciążeń. Ważna sprawa - zmieniłem obudowę oraz płytę na zwykłego ATX - wydaje mi się że będę w stanie tutaj podpiąć USB-C pod front panel, prawda? (na obudowach znam się jeszcze mniej niż na płytach głównych - tam to przynajmniej w specyfikację mogę zajrzeć ) Myślę że taki jak najbardziej na kolejne lata powinien wystarczyć (do tego ciągle planuję dołożyć w najbliższych miesiącach jakiegoś RTX 3060/3070) - wydaje mi się że nie jest to jakiś głupi i nieekonomiczny pomysł żeby celować w coś takiego skoro i tak musiałbym znaleźć coś innego niż B660M D3Sh?  
    • A jak sobie radzą TV z podświetleniem strefowym ?
    • mam tak samo, u ziomka przewijałem forumek pclaba w 60fps no katorga, oczy do tej pory bolo
    • Generalnie to kolejna gra od Sony gdzie zbieractwo to motyw przewodni. Do tego nudy. Ciągle dyndanie na tej pajęczynie. Żeby to jeszcze była jakaś zupełnie inna historia. Coś jak Wiedźmin gdzie gra była kontynuacją książki. Pograłem kilka godzin i nie potrafię się zmusić aby powrócić do tej gry.
    • Z tym że skróciła się żywotność nie da się polemizować. Mnie najbardziej irytuje dse na dużych panelach. Nie wiem od czego to o zależy, ale mój stary a551 tego po prostu nie ma. Nie wiem dlaczego teraz każdy panel jest brudny, ale jak LCD były mniejsze to tego nie było. Umiesz to wytłumaczyć?
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...