Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, obecnie posiadam zwodowane dwa zestawy oparte o pompę D5 NEXT + rez HEATKILLER® Tube 200 i... niestety są to najgłośniejsze elementy w całym układzie :( pompa nawet na niskich ustawieniach (nie ważne czy 2% czy 10% czy 15% itd) zwyczajnie wyje.... Próbowałem już inaczej puszczać układ, zmieniać złączki/kolanka na wyjściu, inaczej mocować rez i niestety dalej to samo.

Wszystkie pompy D5 NEXT tak mają? czy tylko to konkretne połączenie... Chętnie wymienię pompę i rez na cokolwiek innego (choć aquasuite jest super ale najwyżej podepnę wszystko przez OCTO) byle tylko kultura pracy sie poprawiła. Jakieś pomysły co teraz warto kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heatkiller to akurat jedno z combo, które najlepiej tłumią drgania i hałas pompy ze względu na swoją masę. Alternatywnie możesz spróbować combo EK, ale osobiście zacząłbym od pompy. D5 NEXT to zwykłe D5 z dodatkowym kontrolerem, może po prostu trafiłeś na jakąś gorszą partię. Na start spróbowałbym właśnie z kupnem nowego D5 najlepiej w wersji PWM - od dowolnego producenta, bo wszystko i tak produkuje Lowara / Xylem, a "producenci" jak EK, Alphacool, AC, WC, przyklejają tylko swoje naklejki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezonans... Trzeba odizolować wibracje z pompy od konstrukcji obudowy.

Najlepiej u mnie sprawdzał się do prostego układu magicool dcp450 postawiony na piance luzem wisząc na wężach. Pompa nie istniała. Szkoda, że już tego chyba nie produkują.

Przy D5 gorszy problem, bo nie ma jak tego postawić, a i to spore. DDC znów trzeba chłodzić. Przy dużych rezerwuarach też ciężki temat jak jest w combo.

Moje doświadczenie mówi... będzie albo ładnie, albo cicho :P

Niby nie praktykowałem, ale imo najlepszym pomysłem byłaby oddzielna pompa d5 oraz rez. Pompa w piwnicy i ją wręcz owinąć miękką pianką nie montując na sztywno do niczego. Tutaj opcja właśnie jak priorytetem jest cisza.

Jak to zrobić aby było też ładnie? To już trochę cięższy temat do rozkminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 Next niski RPM ma wysoki. Nie da się tam z tego co pamiętam puścić na prawdę cichych obrotów. 

EK mogłem trzymać chyba nawet na 800rpm. W okolicy 1600-1800 z tego co pamiętam było bardzo cicho. 

Powyżej 2000 słychać było pompę jak wentyle zeszłu na 600-700rpm. A D5 Next chyba poniżej 2000 już nie zejdzie.

 

Może da się ja jakoś zasilić na mniej voltów, wtedy dopiero zejdzie niżej.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest minimum co można ustawić na D5 next

GsRmzBJ.png

Mam takie samo połączenie D5 Next + Heatkiller Tube 200 - ustawione standardowo na 30% = 2860 rpm i jest cicho. Oczywiście subiektywnie choć jestem raczej wrażliwy na hałasy. Ostatnio wywaliłem zupełnie HDD z kompa bo gdy się odpalały to podskakiwałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja D5 najciszej pracuje ustawiona na 10-20%, poniżej i powyżej już wydaje słyszalne "buczenie", rez to ULTITUBE D5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rezonans bo zmieniałem mocowanie reza, baa pracował nawet "zawieszony" na rurkach a i tak pompa buczała. Żeby to był jeszcze jednostajny dźwięk to nie było by tak źle, ona potrafi modulować to buczenie mimo ustawionych stałych obrotów ;)

Mam gdzieś starszą D5 PWN od EK, jak ogarnę OCTO to podmienię i zobaczymy czy jest lepiej. 

ps. dobrze patrzę że pompę podpinam do OCTO normalnie pod złączę fan1? a wentylatory z chłodnic pod fan2 i będzie można nimi sterować niezależnie? czy jednak OCTO zsumuje wszystko jako jedno źródło? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę PWM z pompy podłączasz pod dowolne złącze na OCTO, zasilanie wiadomo z MOLEX / SATA. Wentylatory podpinasz pod dowolne, wolne złącza. Każde złącze na OCTO ma niezależne sterowanie względem pozostałych złącz. Dorzuć sobie do pętli czujnik temperatury cieczy, żeby móc ustawić krzywą zależności obrotów wentylatorów od temperatury cieczy. D5 NEXT miała taki czujnik zintegrowany, ale skoro ją wymieniasz, to stracisz tą funkcjonalność.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...