Skocz do zawartości
Marzena80

Problemy z RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Z moim 3080 Suprim X też zaczęło się coś dziać niedobrego. Autorka pisze że ma chwilowe skoki temperatury i wentylatorów. U mnie natomiast jest tak,że w takim Heaven Benchmark po 30 sekundach mam ponad 72st i wentyle wskakują na 100% i trzyma już tak cały czas !!! Bios Game,ustawienia stock,PL 100%. Gdy robiłem testy po zakupie karty (od 24.12 w budzie),to wyglądało to zupełnie inaczej. Mam pixy,więc mogłem sobie porównać:

Bios Game/PL 100%/68st/1800rpm (55%)/370W

Bios Game/PL 116%/74st/2360rpm (73%)/430W

Bios Silent/PL 100%/72st/1030rpm (36%)/370W

Bios Silent/PL 116%/79st/1260rpm (44%)/430W

Dziś o takich wynikach mogę tylko pomarzyć,a power limitu nawet nie tykam! Dodam że podpórka zamontowana od samego początku,karta siedzi prosto. Zauważyłem to przez przypadek,gdy robiłem jakiś test ostatnio,bo na co dzień mam UV 0.875v i 1935MHz,pamięci nie ruszane. Gram z vsync i 60fps więc była cisza i nawet nie włączałem OSD. Screeny z dzisiaj:

6GfQnTj.jpg

2qfyEgK.jpg

Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moglam tego nagrac bo komputer sie resetowal, wybralam sie do sklepu w ktorym komputer byl zakupiony i karta zostala wymieniona na nowa. Pan powiedzial ze jest akcja serwisowa MSI i zmieniona zostala plytka, pokazywal ze nowa wersja w tym wycietym w tworzywie ma 5 czarnych i 1 jak by puste i taka karte dostalam, a moja poprzednia miala 6 czarnych, przepraszam ze tak pisze ale umknelo mi z glowy slowo jak sie to nazywa. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednej karcie działo się to samo, karta robiła wjazd na 2,3k RPM i temperatura skakała momentalnie o 15 stopni w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marzena80 napisał:

Nie moglam tego nagrac bo komputer sie resetowal, wybralam sie do sklepu w ktorym komputer byl zakupiony i karta zostala wymieniona na nowa. Pan powiedzial ze jest akcja serwisowa MSI i zmieniona zostala plytka, pokazywal ze nowa wersja w tym wycietym w tworzywie ma 5 czarnych i 1 jak by puste i taka karte dostalam, a moja poprzednia miala 6 czarnych, przepraszam ze tak pisze ale umknelo mi z glowy slowo jak sie to nazywa. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. 

Zastanawiam się co jest większą bajką. Że stara karta miała "6 czarnych", że MSI zrobiło akcję serwisową, czy że pan ze sklepu miał w dzisiejszych czasach tak po prostu na półce 3080 na wymianę ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, someI napisał:

Zastanawiam się co jest większą bajką. Że stara karta miała "6 czarnych", że MSI zrobiło akcję serwisową, czy że pan ze sklepu miał w dzisiejszych czasach tak po prostu na półce 3080 na wymianę ?

To ciekawe bo X-Trio od początku miało 5 sztuk kondów poscap i 10 sztuk MLCC, zresztą kondensatory z temperaturami nie mają nic wspólnego. ?
Sprzedawca od ręki wymienia 3080 i to w takim okresie, ciekawe co to za sklep, ale w takim razie warunki mają iście królewskie. ?

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to jest jedna wielka sciema a Marzence nalezy sie nagroda od moda  :rotfl:

8 minut temu, DisconnecT napisał:

To ciekawe bo X-Trio od początku miało 5 sztuk kondów poscap i 10 sztuk MLCC, zresztą kondensatory z temperaturami nie mają nic wspólnego. ?
Sprzedawca od ręki wymienia kartę, ciekawe co to za sklep, ale w takim razie warunki mają królewskie. ?

Pewnie jeszcze calowal w raczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Ten temat to jest jedna wielka sciema a Marzence nalezy sie nagroda od moda  :rotfl:

Ja piszę serio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maras2574 napisał:

Ja piszę serio 

A Ty jestes Marzenka?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maras2574 napisał:

Ja piszę serio 

Cóż istnieje ryzyko że MSI nie zdołało naprawić usterki znanej z serii 2000, tak czy inaczej nie ma żadnego związku z kondensatorami pod GPU, a żeby nawet to nie trzeba w tym celu wymieniać całe płytki tylko inne elementy polutować, zresztą nikt nigdy nie oczy nie widział X-Trio 3080 z 6 sztukami POSCAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

nigdy nie oczy nie widział X-Trio 3080 z 6 sztukami POSCAP.

A Marzenka? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

A Marzenka? ?

No właśnie, Asus chociażby na ostatnią chwilę zrezygnował z POSCAP na rzecz samych MLCC, możliwe że MSI też eksperymentowało, może jakaś testowa sztuka poszła w kanał retail? Nie wiem w każdym razie po chwile obecną nie ma żadnych zdjęć, ani screenów z oprogramowania więc wątek merytorycznie się wyczerpał.

Choć sytuacja @maras2574 jest ciekawa, bo to by znaczyło że MSI się nie nauczyło na błędach i powieliło usterkę z serii 2000. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

 

Choć sytuacja @maras2574 jest ciekawa, bo to by znaczyło że MSI się nie nauczyło na błędach i powieliło usterkę z serii 2000. ?

C tam było zrypane ? Bo nie śledziłem tematu Turinga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maras2574 napisał:

C tam było zrypane ? Bo nie śledziłem tematu Turinga :(

Dokładnie podobne przypadki, czyli chłodzenie aktywujące się bez powodu na 100%, teorii jest wiele i nie ma odpowiedzi, ale podobno kontrolery PWM siadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 porównanie z dzisiaj i z początku stycznia. Jedyna różnica,to wcześniej 0.900v i 1950MHz,dziś 0.875v i 1935MHz. Niezły rozrzut ?

jksmhzb.jpg

2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Dokładnie podobne przypadki, czyli chłodzenie aktywujące się bez powodu na 100%, teorii jest wiele i nie ma odpowiedzi, ale podobno kontrolery PWM siadały.

Tak sobie też pomyślałem że kontroler obrotów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temperaturach nie ma ogromnego rozrzutu, gdyby nie policzyć tutaj prędkości wentylatorów, ale razem zsumowane daje już spory rozjazd.
Sprawdzałeś organoleptycznie czy wentylatory nie zwalniają pod obciążeniem, być może sygnał PWM się sypie i śmigła pływają na obrotach co powoduje wzbudzanie się wyższych obrotów i większej temperatury.

Nawet jeżeli PWM pada, to zawsze możesz na razie zrobić prowizorkę do czasu aż sytuacja się nie uspokoi, odpinasz wentylatory od PCB, dajesz adapter na standardowe 4pin PWM i sterujesz chłodzeniem z płyty, a jak się sprawa unormuje to zrobisz RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtrio/suprim mają thermal pady z tyłu PCB na pamięciach? Pamięci podkręcałeś? Wiatraki potrafią iść na maxa, gdy pamięć się przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

W temperaturach nie ma ogromnego rozrzutu, gdyby nie policzyć tutaj prędkości wentylatorów, ale razem zsumowane daje już spory rozjazd.
Sprawdzałeś organoleptycznie czy wentylatory nie zwalniają pod obciążeniem, być może sygnał PWM się sypie i śmigła pływają na obrotach co powoduje wzbudzanie się wyższych obrotów i większej temperatury.

Nawet jeżeli PWM pada, to zawsze możesz na razie zrobić prowizorkę do czasu aż sytuacja się nie uspokoi, odpinasz wentylatory od PCB, dajesz adapter na standardowe 4pin PWM i sterujesz chłodzeniem z płyty, a jak się sprawa unormuje to zrobisz RMA.

Obserwując OSD,nie zwalniają.

Wolę nic nie grzebać,źle się to może skończyć dla karty. Tylko nie ma widoku że sytuacja się unormuje :( 

1 minutę temu, mckarmi napisał:

Xtrio/suprim mają thermal pady z tyłu PCB na pamięciach? Pamięci podkręcałeś? Wiatraki potrafią iść na maxa, gdy pamięć się przegrzewa.

Nie,pamięć na stock mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mckarmi napisał:

Xtrio/suprim mają thermal pady z tyłu PCB na pamięciach? Pamięci podkręcałeś? Wiatraki potrafią iść na maxa, gdy pamięć się przegrzewa.

Jeden i drugi ma pady od strony backplate.

1 minutę temu, maras2574 napisał:

Obserwując OSD,nie zwalniają.

Wolę nic nie grzebać,źle się to może skończyć dla karty. Tylko nie ma widoku że sytuacja się unormuje :( 

Nie,pamięć na stock mam

Nie chodzi o OSD, musisz to naocznie sprawdzić, jeżeli PWM szaleje to fedback też może być fałszywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DisconnecT napisał:

 

Nie chodzi o OSD, musisz to naocznie sprawdzić, jeżeli PWM szaleje to fedback też może być fałszywy.

Oki,jutro sprawdzę na spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mckarmi napisał:

Xtrio/suprim mają thermal pady z tyłu PCB na pamięciach? Pamięci podkręcałeś? Wiatraki potrafią iść na maxa, gdy pamięć się przegrzewa.

Mają ;) U mnie przynajmniej są i działają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DisconnecT napisał:

No właśnie, Asus chociażby na ostatnią chwilę zrezygnował z POSCAP na rzecz samych MLCC, możliwe że MSI też eksperymentowało, może jakaś testowa sztuka poszła w kanał retail? Nie wiem w każdym razie po chwile obecną nie ma żadnych zdjęć, ani screenów z oprogramowania więc wątek merytorycznie się wyczerpał.

Choć sytuacja @maras2574 jest ciekawa, bo to by znaczyło że MSI się nie nauczyło na błędach i powieliło usterkę z serii 2000. ?

Nigdy żadna w retailu nie miała full spcapsów jedynie na renderach i zdjęciach na stronie ;) Jakiś spermiarz się trafił i oddał swoją xD Bo ciekawe skąd by drugą wyciągnął aby się bujać z serwisem MSI. Powiedziałbym zarzutka 2/10 bo odpisałem. No a akcja przywoławcza była na suprimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

Nigdy żadna w retailu nie miała full spcapsów jedynie na renderach i zdjęciach na stronie ;) Jakiś spermiarz się trafił i oddał swoją xD Bo ciekawe skąd by drugą wyciągnął aby się bujać z serwisem MSI. Powiedziałbym zarzutka 2/10 bo odpisałem. No a akcja przywoławcza była na suprimy

No przecież to właśnie wyżej napisałem od zawsze było 5 POSCAP i 10 MLCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja z Suprimami była chyba w sprawie źle pociętych PCB? :) Że nie coś tam o SATA haczyło czy to nie to? :)

Jak karta działała dobrze a teraz przestała, to nie wiem czegu szukać w kondensatorach. Przecież same się nie podmieniły w trakcie.

 

Kiedyś MSI lubiało się samo rozkręcać, ciekawe czy dalej tak maja ? :-D 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszystkie kostiumy:     Jest ich 30, aż dziwne, że część z nich nie wylądowała w jakimś sklepiku   biorąc pod uwagę, że devi robili wcześniej gry na mobilki.:D Niektóre z nich...   Nie wiem też skąd tyle narzekania. Są też "normalne" stroje, nie każdy musi latać z "gołą pupą".
    • Ale to co zostało kupione skoro ten xeon E3-1230V2 z linku wchodzi na tą płytę główną? Może Ci wysłali inny?
    • Szczerze mówiąc wydajność 4090 z niższym poborem W i ceną by mi wystarczyły. No ale właśnie, tu pojawia się kwestia ceny.   W ogóle to zastanawiam się czy do 5080/5090 przebiedować jeszcze na obecnej platformie pod 1440p UW, czy raczej nie ma to sensu. Bottleneck CPU będzie się zdarzać, ale myślę że to naprawdę tragiczne przypadki.   Jeśli budowałbym nową platformę to już raczej na 8800/9800X3D (nie wiadomo jakie oznaczenie będzie miała następna seria). 
    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Albo tak, dla zwolenników globalnego ocieplenia. Nawet ten wykres nie do końca jest dla nich korzystny. Jest on kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."   Dlatego męczą mnie te teksty, że globalne ocieplenie to niepodważalna prawda i jest milion dowód nie do obalenia, bo tak nie jest. 
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...