Skocz do zawartości
misticzx

Asus RTX 3080 za 3500 zł na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj niejaki Radosław Janus Fafaluchi (janusr35) wystawił na allegro kilka NOWYCH kart Asus TUF GeForce RTX 3080 w cenie 3500 zł za sztukę. Nie kupiłem od niego żadnej karty, ale zadałem mu pytanie dlaczego sprzedaje w tej cenie, a on mi odpisał "Już i tak mam na nich zarobek".

Natomiast dzisiaj rano patrzę, a jego konto jest zawieszone. Ktoś wie o co może w tym chodzić?

https://allegro.pl/uzytkownik/janusr35?bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-1-0112

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakiś oszust ,barany zapewne po wpłacały kasę i dlatego napisał "Już i tak mam na nich zarobek". ?

Ja o alledrogo byłbym ostrożny nawet jak masz ich pok to i tak trzeba czekać aż zwrócą kasę. A jak wiadomo czas to przeważnie pieniądz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, misticzx napisał:

Wczoraj niejaki Radosław Janus Fafaluchi (janusr35) wystawił na allegro kilka NOWYCH kart Asus TUF GeForce RTX 3080 w cenie 3500 zł za sztukę. Nie kupiłem od niego żadnej karty, ale zadałem mu pytanie dlaczego sprzedaje w tej cenie, a on mi odpisał "Już i tak mam na nich zarobek".

Natomiast dzisiaj rano patrzę, a jego konto jest zawieszone. Ktoś wie o co może w tym chodzić?

https://allegro.pl/uzytkownik/janusr35?bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-1-0112

 

Jak nie wiesz o co chodzi, to przykro mi z tego powodu, aż nawet żałuję że nie kupiłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Jak nie wiesz o co chodzi, to przykro mi z tego powodu

A ty wiesz o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misticzx napisał:

A ty wiesz o co chodzi?

Że to był wałek? Nie zadawaj już więcej pytań. Wyżej już Ci kolega wyjaśnił o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ale jeśli kupiłbym od kogoś na allegro (nawet od firmy) kartę graficzną w OKAZYJNEJ cenie (np takie RTX 3080 za 3500 zł), a potem na drugi dzień patrzę i konto tej osoby jest ZAWIESZONE, to na serio bym się przestraszył.

On wystawił chyba 3 czy 4 karty RTX 3080 i oczywiście zostały błyskawicznie wykupione.

Ciekawe czy on je posiada i wyśle kupującym. Pokazywał na aukcji fakturę VAT. Karty zostały zakupione w Morele (cena o wiele wyższa), ale on je kupił jeszcze od innego użytkownika, który właśnie wpierw je kupił w Morele.

Mowa o ghajduk_1982.

https://allegro.pl/uzytkownik/ghajduk_1982?bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-1-0112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w temacie zakupowym że na bank będzie przekręt, bo gość sprzedaje za tanio, druga sprawa konto na allegro żalożone kilka dni temu - tutaj powinna się już kazdemu za świecić lampeczka ostrzegawcza ;) 
Szybki wał na jakiegoś Metka spod żabki.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, marcin_21 napisał:

one za 3279 zł chodzą, po co przepłacać

Gdzie? Tyle kosztowały w momencie premiery. Teraz są średnio za 5 tysięcy złotych.

3 godziny temu, dawidoxx napisał:

Pisałem już w temacie zakupowym że na bank będzie przekręt,

Prawdę mówiąc nie wiem czy to jest przekręt. Może karty faktycznie wyśle, a konto mu zawiesili z innego powodu.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, marcin_21 napisał:

one za 3279 zł chodzą, po co przepłacać

Wezme od Ciebie od razu 20 sztuk jak mi po tyle sprzedasz lub załatwisz ;)  

4 minuty temu, misticzx napisał:

 

Prawdę mówiąc nie wiem czy to jest przekręt. Może karty faktycznie wyśle, a konto mu zawiesili z innego powodu.

Myślisz ze ktoś od tak z dobrego serca sprzedaje 1000-1500 pln taniej? :E 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Myślisz ze ktoś od tak z dobrego serca sprzedaje 1000-1500 pln taniej?

Właśnie takie pytanie mu zadałem. Dlaczego sprzedaje karty taniej niż je kupił skoro wszędzie chodzą za co najmniej 5 tysięcy złotych.

Na to pytanie nie odpowiedział. Jedynie wcześniej pisał "Już i tak mam na nich zarobek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, misticzx napisał:

Właśnie takie pytanie mu zadałem. Dlaczego sprzedaje karty taniej niż je kupił skoro wszędzie chodzą za co najmniej 5 tysięcy złotych.

Na to pytanie nie odpowiedział. Jedynie wcześniej pisał "Już i tak mam na nich zarobek".

Czy ty naprawdę jesteś taki naiwny ?

To  zwykły wałek ,gość wystawił kilka kart    które kupiło kilku idiotów i nie zobaczą ani kasy ani kart .

Jak sam pisałeś te karty chodzą po 5k w sklepie  to raz  ,dwa te karty (model ) są  praktycznie nie osiągalne to zakupu  , po trzecie  typ zakłada konto kilka dni  przed wystawieniem aukcji ..co ci trzeba więcej :E .

 

Faktury ... sorry w domu sobie takie wydrukujesz w  " pejcie "

 

Ten ghajduk_1982  też jakiś podejrzany

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misticzx napisał:

Właśnie takie pytanie mu zadałem. Dlaczego sprzedaje karty taniej niż je kupił skoro wszędzie chodzą za co najmniej 5 tysięcy złotych.

Na to pytanie nie odpowiedział. Jedynie wcześniej pisał "Już i tak mam na nich zarobek".

Jak będziesz chciał coś kupować znacznie taniej ,to lepiej napisz o tym na forum.

Taa ma zarobek, z jeleni którzy kupili i wysłali pieniądze...

Wystarczy IQ osoby myślącej żeby samemu stwierdzić ,że to wałek, ale widać w jakim kraju żyjemy, ostatnio jedna w staniku sportowym i shortach w góry dreptała... Nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, raiders napisał:

Faktury ... sorry w domu sobie takie wydrukujesz w  " pejcie "

Faktury były na pewno prawdziwe. Ghajduk_1982 kupił te karty w sklepie Morele, a ten użytkownik kupił je właśnie od niego. Szkoda że nie zapisałem tamtych zdjęć przedstawiających faktury, a aukcja już nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie wiem skąd Ty się kolego urwałeś ..ale niech ci będzie .

Swego czasu na OLX  był gość  który sprzedawał  "nowe" gtx 1070/80   z  dowozem osobistym i fakturą  z morele . Brał kasę do ręki dawał kartę z fakturą i znikał kontakt się urywał ,.jak się potem okazywało to  karty były z koparek  wyżyłowane do bólu a faktury   lewe na dane  z  które wyciekły z morele .

Jak ludzie zaczeli  dzwonić do morele  i sprawdzać faktury  to się okazywało  ze owszem takie dane są ale zakup dotyczył zupełnie innych rzeczy niż grafika . Szczęscie ze gościa złapali szybko  i sprzedał tylko 4-5 kart .Dzieciak był chyba z Lubina czy Polkowic .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt by niczego nie stracił poza allegro. Moja kuzynka pracuje w allegro na dość wysokim stanowisku więc informacje mam z dość dobrego źródła. Allegro posiada swój fundusz na POK i ich polityka jest taka, że lepiej zwracać kupującym niż tracić wizerunkowo przez oszustów. Bez problemu zwracają pieniądze z POK, w tym momencie nie trzeba nawet iść na komisariat i przedstawiać świstka o wczęściu postępowania, poza tym cała procedura jest na ich serwisie. Allegro na własną rękę przy pomocy firm windykacyjnych ściąga kasę od oszustów, jeśli trzeba ustalić tożsamość to oczywiście sprawą zajmuje się policja. Tak czy siak klient nie pozostaje stratny pod warunkiem, że transakcja nie została sfinalizowana osobiście lub pieniądze nie zostały przelane bezpośrednio na konto bankowe. Nie wiem dlaczego tak plujesz jadem Andrzej, to co pisałeś wyżej to zwykłe buractwo "W dalszym ciągu żałuję, że nie kupiłeś...". Jeszcze żałujesz, że ktoś naiwny nie został ofiarą oszusta? Każdy musi mieć łeb na karku? Ja widzę, że to ewidentny wałek, ale nie życzę złego nikomu kto tego nie widzi. Na szczęście Allegro dba o mniej rozgarniętych i akurat tutaj to co napisałeś wyżej -"Pamiętaj chytry dwa razy traci" nie znajduje tutaj zastosowania. Ja bym nie powiedział, że trzeba mieć jeden chromosom więcej żeby dać się naciągnąć, nie każdy ogarnia zakupy online, natomiast w Tobie żółć się już dosłownie przelewa, to chyba efekt pobłażliwej moderacji.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa co za przekręty internetowe ma już 100 lat w polskim pierdlu a skończy na 120 ale co pojeździł po świecie to jego xD

25 minut temu, misticzx napisał:

że allegro jest raczej bezpieczne

Raczej czy jest bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2021 o 22:02, henryk nowak napisał:

Nikt by niczego nie stracił poza allegro

Zaryzykowałbyś kupno nowej Asus RTX 3080 za 3500 zł na allegro?

A tak w ogóle to nie do wiary co się  stało z tymi kartami. Pod koniec września nowe RTX 3080 były w sklepie Morele za 3260 zł (MSI Ventus). A teraz te same karty chodzą średnio w sklepach po 5000 zł.

Dosłownie szaleństwo. Ale to wszystko wina głupich ludzi. Kupują jak szaleni czyli popyt ZNACZNIE przewyższa podaż i oto efekty.

Jeszcze długo ceny zarówno RTX 3080 jak i RTX 3070 będą zawyżone.

Zazwyczaj jest tak że w momencie premiery ceny są najwyższe (na przykład smartfonów), ale potem spadają. Jednak z kartami graficznymi jest dokładnie odwrotnie. Chore to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za  obecne ceny i sytuacje podziękuj  górnikom i bańce  kryptowalutowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, raiders napisał:

Za  obecne ceny i sytuacje podziękuj  górnikom i bańce  kryptowalutowej

Już podczas premiery poprzedniej generacji kart tak było.

Wnioski są takie że trzeba kupować nowe karty graficzne od razu w momencie premiery.

Człowiek mądry po szkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 05:16, jurekk napisał:

Znam gościa co za przekręty internetowe ma już 100 lat w polskim pierdlu a skończy na 120 ale co pojeździł po świecie to jego xD

 

A to ciekawe co piszesz, ale to są bzdury. Maksymalnie może mieć 15 lat do odsiadki. Ale wyroki są raczej do 5-6 lat max za grube wałki i fałszerstwa. Grube czyli piszę o milionach i setkach oszukanych. 

 

Cytat

W polskim prawie karnym kara pozbawienia wolności może być wymierzona na okres od jednego miesiąca do 15 lat (art. 37 kk); wymierza się ją w miesiącach i latach, przy czym przepisy szczególne określają górne i dolne granice kar za poszczególne przestępstwa oraz zasady wymiaru kary. 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Camis napisał:

A to ciekawe co piszesz, ale to są bzdury.

A nie bzdury.Mówimy o wyroku nie łącznym a czy 15 to sie jeszcze okaże bo mu wieszcza pod 25 -30 lat.

100 czy 200 wyroków jednocześnie to sie codziennie nie spotyka

https://www.bankier.pl/wiadomosc/20-lat-wiezienia-za-oszustwa-internetowe-7789023.html

NA KARE ŁĄCZNĄ.Ziobro power.

Edytowane przez jurekk
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jurekk napisał:

A nie bzdury.

Bzdury bo pisałeś coś o 100 albo nawet 120 latach, gdzie w Polsce taki wyrok jest nie możliwy.

Wyrok jest widzę nieprawomocny, na 99% zbije to poniżej 10 lat. 

 

// edycja

Dobrze że poszukałem w Google, okazuje się że apelacja już była i:

 

Cytat

 

5 zamiast 20 lat więzienia za oszustwa internetowe. Sąd odwoławczy zmniejszył "rażąco niesprawiedliwy" wyrok

Dzisiaj (22.050 sąd odwoławczy w Opolu zajął się ponownie sprawą Mateusza L. i zmienił ten wyrok z 20 na 5 lat więzienia.

- Sąd uznał, że kara 20 lat więzienia była rażąco wysoka - mówi rzecznik opolskiego sądu okręgowego Daniel Kliś.

- Sąd Okręgowy w Opolu zmienił zaskarżony wyrok i orzekł w miejsce kar łącznych 20 lat więzienia - 5 lat pozbawienia wolności. W ocenie sądu odwoławczego, wyrok sądu pierwszej instancji był rażąco niesprawiedliwy - dodaje sędzia Kliś.

 

http://radio.opole.pl/100,325505,5-zamiast-20-lat-wiezienia-za-oszustwa-interneto

https://www.24opole.pl/33291,Nie_20_a_5_lat_wiezienia_dla_studenta_AGH_za_oszukanie_170_osob_na_aukcjach,wiadomosc.html

 

5 lat, przy dobrych wiatrach wyjdzie po 3-4 latach. 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Camis napisał:

Bzdury bo pisałeś coś o 100 albo nawet 120 latach, gdzie w Polsce taki wyrok jest nie możliwy.

Czego nie zrozumiałeś z wklejonego artykułu?

Mało tego nie wszystkie wyroki mogą wchodzić w łączne i włacz

A to ze zmienił .Mógł go uniewinnić nawet co nie znaczy ze 1 instancji nie dostał 20 lat i w drugiej mógł dostać 20...

Pomijam ze jak dostał 20 lat to prawie na 100wke recydywa a oni praktycznie nie dostają obecnie warunkowego chyba 3 tygodnie by miał na karku kuratora

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/kara-laczna-zostanie-zlikwidowana-koncza-sie-prace-nad-zmianami,309672.html

i taki samczek na przyszłość

Resort sprawiedliwości jeszcze jesienią chce skierować do prac parlamentarnych projekt zmian w kodeksie karnym. Jedną z propozycji jest rezygnacja z możliwości łączenia kar - recydywiści skazani przykładowo za gwałty, rozboje mają trafiać do więzienia na znacznie dłużej. Wiele kar ma być też zaostrzonych.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/kara-laczna-zostanie-zlikwidowana-koncza-sie-prace-nad-zmianami,309672.html
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...