Skocz do zawartości
bartzmc

Ryzen 4650g problem iGPU na XMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu nie mogę uporać się z problemem na nowym procesorze Ryzen 4650g. Wygląda to tak, że na ekranie latają białe paski, początkowo myślałem, że to wina sterowników AMD i przeinstalowałem chyba z 8 wersji. Problem namierzyłem dopiero, gdy chciałem sprawdzić czy procesor nie jest fizycznie uszkodzony i po ponownym włożeniu zapomniałem włączyć profilu XMP. Nawet nie zauważyłem, że przez kilka dni pracowałem na pamięciach taktowanych 2133 MHz, ale to jest przyczyną. Gdy uruchamiam RAM na 3000Mhz problem wraca. Podejrzewam, że chodzi tu o synchronizację współdzielonej pamięci RAM i VRAM. Komp służy do pracy, nie do grania więc nie zależy mi na OC procesora, ani GPU, ale ten RAM nie da mi spokoju zwłaszcza, że ma potencjał. Spróbowałem wpisać na sztywno ustawienia z DRAM calc 3200 SAFE i komp nie wstaje. Na samym profilu XMP komp działa normalnie, ale grafika wariuje. Płyta główna: B450 Mortar BIOS 7B89v1H1(Beta version), grafika zintegrowana. Kości to 2x8GB, screeny poniżej:

9cjdBgK.png

HKPmlHJ.pngHKPmlHJ.png

Problem rozwiązany: należało wyłączyć global c-state, jakiś bug w biosie msi od którejś agesy.

Edytowane przez bartzmc
Problem rozwiązałem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...