Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będę zmieniał laptopa i myślę czy nie zmienić na te nowe z rtx3xxx. Tylko czytam, że będą to Max-Q. Dużo bym stracił na wydajności? 17,3 cala oczywiście i musi mieć łatwy dostęp by czyścić itp. oraz bardzo dobre chłodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming A17 FA706QR R7-5800H/16GB/512GB/W10  7699 złotych 

Bardzo wydajny, z dobrym ekranem, chociaż system chłodzenia mógłby być lepszy. Powinien być szybszy od laptopów z RTX 2080,więc mocy mu nie zabraknie. To tylko przedsprzedaż i chodzą słuchy, że ilość laptopów jest ograniczona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poczekać na testy, z wersjami Max-Q różnie może być, aktualnie w okolicach tego budżetu jest np. :

ASUS ROG Strix SCAR 17 i7-10875H/16GB/1TB 300Hz za 8399zł

Z pełnym RTX'em 2070 i 300Hz matową matrycą IPS. Co prawda podzespoły są gorsze, ale za to Strix jest wyższą serią względem TUF. Asus ma dobry i wydajny układ chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z rtx 2xxx to już nie ma sensu się pchać. 

Z tym pieprzonym intelem to też nie wiem czy warto przepłacać. Aktualnie mam i7 9750H i niby taktowanie do 4,5 Ghz a max jakie w grach osiągam to 3788Mhz i rzadko ponad 40xx Mhz...

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania bo też powoli przymierzam się do zmiany lapka więc lepiej 2080 czy 3070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 MaxP jest dużo szybszy od RTX 2080. 3070 MaxQ powinien równy lub szybszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Stefan999 napisał:

3070 MaxP jest dużo szybszy od RTX 2080. 3070 MaxQ powinien równy lub szybszy. 

Poczekamy zboczymy, bo jak na razie wynika z tego, że laptopowa 3070 jest na poziomie wydajności rtx 2080 super laptopowego, a 3060 jest między 2070 super, a 2080. Dodatkowo nie mamy nic info jakie TGP będą miały poszczególne laptopy. zakres jest spory i przykładem jest laptop od asusa z rtx 3080 skręconym na 115w , gdzie 3070 125w jest w tym wypadku szybsza. Zakres w samym rtx 3080 jest od 80 do 150w. Nv wydało oświadczenie, że nie będzie nazewnictwa max-q itp. To producent decyduje jakie TGP ustawi fabrycznie. Cienkie laptopy na bank będą miały przycięte TGP ze względu na chłodzenie, a te co nie będą miały i tak karta będzie zrzucać zegary ze względu na temp, albo będą cholernie głośne.  Osobiście czekam na testy, bo już się robi papa marketingowa od producentów... dodają na końcu nazwy -P lub nie, ale i tak mieszają w TGP.... do tego brak info ile ma karta wat. 

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-RTX-30-Ampere-Mobile-will-no-longer-offer-Max-Q-or-Max-P-branding-OEMs-free-to-decide-TGP-and-Max-Q-features-to-implement.515922.0.html

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jar3k-1987 napisał:

Dołączę się do pytania bo też powoli przymierzam się do zmiany lapka więc lepiej 2080 czy 3070?

Na ten moment jeszcze nie wymieniał. Jeżeli chodzi o laptopy w okolicach ponad 8k jest jeszcze MSI

MSI GP76 i7-10870H/16GB/1TB/Win10 RTX3070 144Hz 8999 zł

Konfiguracja na Intelu i jest od razu system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na tego Asus Tuf Gaming. Jak sądzicie, będę zadowolony? Jak ogólnie z tymi laptopami ?

Czy jak zamówię przez internet z dostawą do sklepu i płatność w sklepie to mam takie same prawa do zwrotu jakbym kupił przez neta przelewem i dostawą do domu?

I czy jak coś będę mógł zrezygnować z płatności jak towar będzie gotowy do odbioru?

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ok. Jeśli chcesz najlepszy laptop z wydajnym i cichym układem chłodzenia, to będzie z tymi samymi co Tuf podzespołami sporo droższy. Z nowymi kartami w budżecie do 8k pozostają dostępne w przedsprzedaży Asus Tuf i Gigabyte A17, który jest nowością na polskim rynku.

ASUS ROG Strix G17 7-5800H/16GB/1TB/W10 300Hz 10599 zł

Asus Rog to jeden z najlepszych jakościowo laptopów wyposażonych w pełnego RTX-a 3070. Ma pierwszą na świecie matrycę 300Hz.

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to już zdecydowanie za drogo. Max do 8000 zł.

Matryca 300 Hz jakoś do szczęścia nie jest mi potrzebna :E

Na cichym chłodzeniu też mi nie zależy ale na efektywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuf, albo Gigabyte będzie ok, jeśli odrzucasz laptopy z poprzedniej generacji kartami. 

Gigabyte AORUS 15P i7-10870H/32GB/512/Win10 RTX3070P  7999 zł

Możesz też zerknąć na mniejszy Gigabyte 15,6" z pełnym RTX-em 3070, ale to bardziej jak podpinasz zewnętrzny monitor, bo z tego co piszesz wynika, że chcesz większy laptop 17,3".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 15 cali i teraz siedzę na 17 calowym i tylko takie :D

No i co to są te wersje 3070 P lub 3070 DOS ?

No i z tą płatnością. Będę mógł zrezygnować jak coś?

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 17-stek z nowymi kartami nie ma nic innego do 8k z rtx-em 3070 oprócz Gigabyta i Asusa. Taniej jest Gigabyte G7 z 3060-tką zaproponowany przez Grega.

RTX3060/70P oznacza pełnego RTX-a, natomiast RTX3060/70Q, to oznaczenie karty Max-Q o obniżonym taktowaniu do ultra-smukłych laptopów. Podglądowo ten sam gigabyte, którego zaproponowałem z kartą 3070P jest o 200zł tańszy z kartą 3070Q.

Jak jest z płatnościami i rezygnacją, to nie mam pojęcia. Najlepiej zapytać w sklepie.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 8k ten Asus to jedyny słuszny wybór tak jak już wcześniej reszta wspominała. 17 calowy model ma dobry układ chłodzenia, który z rtx3070 powinien sobie spokojnie poradzić. Przedsprzedaż możesz również zamówić prosto przez sklep asusa. Co do ewentualnej rezygnacji nie jestem pewny, jednak na ich stronie pod "Przedsprzedaż" masz formularz gdzie możesz bezpośrednio ich zapytać o warunki przedsprzedaży. 
TUF Gaming A17 FA706 R7-5800H 16GB RAM 512GB RTX3070 Win10 7699zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe tylko czy to jest pełna grafika czy ograniczona...

Dzisiaj taki artykuł znalazłem:

KLIK!

Zamówię chyba z media expert bo tam mam też wybór bez systemu który jest 400 zł tańszy. 

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym się wstrzymał i poczekał na testy. Plotki mówią, że większość laptopów z 3070 ma przycięte do 115w i nazywają to P. Jedynie XMG jako jedna firma potwierdzała pełnego rtx 3070 125w + nawet możliwy boost o 15w. Reszta nawet nie informuje ile ma grafika TGP, bo zapewne są przycięte i słabo by było o tym pisać, że wydajność niewiele wyższa od poprzedniej generacji. Co dziwne brak testów gpu na sieci, a youtuberzy z dziedziny już od kilku tygodni mają lapki w łapkach, ale nie mogą na razie nic oficjalnie mówić na temat wydajności... przecież stara gen zalega w sklepach i musi się wyprzedać. 

 

Tu świetnie pokazana wydajność przyciętego do 130w rtx 3080.... nie powala. Wydajność mniejsza od 3060ti desktopowego rtx. 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 09:58, Czekoladka2 napisał:

Na ten moment jeszcze nie wymieniał. Jeżeli chodzi o laptopy w okolicach ponad 8k jest jeszcze MSI

MSI GP76 i7-10870H/16GB/1TB/Win10 RTX3070 144Hz 8999 zł

Konfiguracja na Intelu i jest od razu system w cenie.

Nie pali mi sie z wymianą. Mogę jeszcze poczekać. A Intel czy Amd? Bo czytałem ogólne narzekania niektórych osób na Intela (nie jestem w temacie). I czy teraz są laptopy by wsadzić dodatkowy dysk 2.5"? Czy wszystko jest na M2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal są miejsca w lapkach na 2.5'', w niektórych nawet po 2 sloty. A z procesorem to słyszałem, że ryzeny 5000 są wydajniejsze niż te intelowskie 10. Jedynie nie wiem jak z temperaturami, a to też jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 21:21, jar3k-1987 napisał:

Nie pali mi sie z wymianą. Mogę jeszcze poczekać. A Intel czy Amd? Bo czytałem ogólne narzekania niektórych osób na Intela (nie jestem w temacie). I czy teraz są laptopy by wsadzić dodatkowy dysk 2.5"? Czy wszystko jest na M2?

Wszystko zależy od gier, więc teraz Intel i AMD jest dobrym wyborem. Ważne aby wybrać cos z RTX3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokopał się może ktoś już do info co to za grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...