Skocz do zawartości
virden

Problemy z komputerem po wymianie ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem wymienić ram z 4gb ddr3 1333mhz na 16 gb ddr3 1600 Mhz. Po włożeniu 2 kości komputer nie ma obrazu i z okolic płyt coś pika. Jak wkładam stare 4gb to wszystko działa

Ram który kupilem:

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-3-ddr3-16-gb-1600mhz-cl10-pv316g160c0k-506447/

Procesor i płyta 

https://www.x-kom.pl/p/116737-procesor-amd-apu-amd-a6-5400k-360ghz-1mb-box.html

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-fm2-a75ma-e35-amd-a75-socket-fm2-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-matx-fm2-a75ma-e35-525461/

Kilka razy też był ekran Ale pojawiał się Windows i przygotowanie do naprawy po czym ssię wyłączal i dalej to samo w biosie cpu ustawione na auto(3600mhz) i ram ustawiony ddr3 1600mhz 

Edytowane przez virden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj na każdej nowej kości z osobna. Byłoby fajnie jakbyś miał możliwość sprawdzić je w innym komputerze. Jesteś pewny, że są kompatybilne?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem z 1 kościa w 1 i 2 slocie. I niestety nie mam 2 komputera aby sprawdzić.

Płyta obsługuje 32gb max i 2133mhz tak wiec nie powinno być problemu i powinny być kompatybilne. W biosie tez pokazuje 16gb ramu,memory. Prędkość samemu zmienialem na 1600 Mhz i auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jacek2707 napisał:

XMP właczone ? 

Gdzie mogę sprawdzic/włączyć? Zdaje się że w biosie w tej płycie nie ma tej funkcji 

Edytowane przez virden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według tego manuala jest w biosie możliwość włączenia XMP (patrz strona 2-11 zalinkowanego manuala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej zakładce OC poszukaj coś co ma w nazwie XMP. Wydaje mi się, że nawet bez tego powinny jakoś działać na najniższych taktach. Nie wiem jak to jest na DDR 3. Jakie tu są najniższe takty.

Jesteś pewien, że je dobrze wkładasz? 

Na wszelki wypadek po prostu wyjmij i obsadź jeszcze raz. Może któryś ten dzyndzel się nie domknął i moduł nie przylega jak powinien.

Może po prostu moduły są uszkodzone, ale tego bez drugiej maszyny/pomocy serwisu nie sprawdzimy.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem xmp i teraz pojawia się ekran i ikonka windowsa po czym komp się resetuje pokazuje się automatyczna naprawa windowsa po tym się resetuje i tak na zmianę. W biosie pokazuje mi 16384mb ramu na 1600mhz

Edytowane przez virden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli dobrze obsadzony ram i pikanie występuje tylko przy zamontowanym nowym ramie, to wygląda jakby był niekompatybilny z płytą. Oczywiście przy założeniu że obie kości sprawne. Sprawdzałeś czy nie ma nowszego biosu do Twojej płyty? Na ustawieniach domyślnych biosu jest tak samo?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie działają na XMP to albo uszkodzone, albo niekompatybilne. Tego bez sprawdzenia w innym sprzęcie stwierdzić jednoznacznie się nie da.

Bios je widzi wynika z tego.

Stare ci działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Flik napisał:

No to jak nie działają na XMP to albo uszkodzone, albo niekompatybilne. Tego bez sprawdzenia w innym sprzęcie stwierdzić jednoznacznie się nie da.

Bios je widzi wynika z tego.

Stare ci działają?

Tak dziala Stara kość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaktualizuj bios na starej kości jak radzą inni. Chociaż obstawiam, że i tak masz najnowszy dostępny dla tej płyty, a sama aktualizacja biosu i tak by nic nie dała.

Jedyne co można jeszcze zrobić to sprawdzić na innym sprzęcie (może kolega, albo jakiś lokalny serwis komputerowy) i czym prędzej odesłać.

Jak kupione w sklepie przez internet, to masz 14 dni na to.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...