Skocz do zawartości
FoxBLOODLINE

TV 55" do TV, netflixa i internetu - do 3k zł (dla rodziców)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.  Potrzebuje jak najszybszej porady, szukam TV dla rodziców.

TV do ok. 3.000zł.

Zastosowanie - telewizja, netflix, przeglądanie internetu, youtube

Moje preferencje - LG nano-ips  (sam używam LG Oled c9 65" i chciałbym postawić na tego producenta)

LG 55NANO863NA ?

 

 

 

Edytowane przez FoxBLOODLINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Żadnego nano. 

Xh80 sony. Ips w telewizorach lg to jakiś koszmar. Sony ma podświetlanie direct i prawie dwukrotnie wyższa jasność. Szybkość matrycy jest praktycznie taka sama, obie mają po ok 450linii odświeżania mimo, że sony ma 60zh a lh 120hz.

Jak chcesz blisko oled to 55hx940 Panasonica za 4000zl.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, don mirasso napisał:

Witam, ten SONY bedzie  idealny, ma tez androida http://bit.ly/3sKPGP9

To jest dokładnie to samo co XH80. Z jakiego powodu Sony rozdzielił te dwie serie. Papierologicznie różnic brak. Aczkolwiek zgodnie z zasadą lepiej brać model o wyższym oznaczeniu w tym przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale niektórym ciężko przemówić do rozsądku ^^ i polecieli kupić nowy TV 20 min po sprzedaży starego xD nie dając mi szansy dowiedzieć się czegoś o tych nano matrycach oglądanie TV w sklepach nie ma sensu bo jest za jasno. Kupili LG 55NANO867NA +słuchawki warte ok. 400zł gratis (których by nawet nie dostali gdybym się nie upomniał, sprawdziłem promo na stronie będąc w sklepie), mina gościa była śmieszna :) bo 10 sec wcześniej sprawdzał czy jest możliwa jakaś promocja na ten tv ^^. Ogólnie podświetlenie krawędziowe w tym TV jest dość słabe i jak sobie pomyślę że za 500zł więcej mozna wyrwać oleda którego ciężko wgl z tym porównać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na minimum lub wyłącz strefowe podświetlanie i lampkę obok TV postaw. ustaw jasnosć na max lub czujnik załącz, jeśli jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎20‎.‎01‎.‎2021 o 18:06, Petru23 napisał:

Absolutnie. Żadnego nano. 

Xh80 sony. Ips w telewizorach lg to jakiś koszmar. Sony ma podświetlanie direct i prawie dwukrotnie wyższa jasność. Szybkość matrycy jest praktycznie taka sama, obie mają po ok 450linii odświeżania mimo, że sony ma 60zh a lh 120hz.

Jak chcesz blisko oled to 55hx940 Panasonica za 4000zl.

Kolego nie wprowadzaj w błąd innych zainteresowanych TV LG - to że ty masz do tej marki jakieś uprzedzenia, nie znaczy że inni mają wychodzić z takiego założenia. Dla porównania Sony XH80 wykręca 400nitów a Lg Nano 86 ma 450nitów - więc skąd twoje twierdzenie że Sony jest dwukrotnie jaśniejszy. Dodatkowo jakim sposobem Sony na matrycy IPS, 60HZ od LG, będzie płynniejszy od matrycy Nano IPS, 120HZ, również od LG?

Wystarczy wyłączyć funkcje local dimming i już TV Nano będzie miał lepszą czerń i to zdecydowanie od Sony XH 80 - bo on ma zwykłą matryce IPS.

I jakim sposobem Panasonic HX940 może się porównywać z TV Oled? czym ma się do niego przyrównać, kontrastem?, szczegółowością (ostrością) obrazu?, płynnością? - żadne z tych wymienionych. Jedynie czym może się porównywać z Oled to wysoko połyskową matryćą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie rewelacje? 

Masz zmierzona jasność, szybkość odświeżania panelu 120hz i inne takie. 

https://geex.x-kom.pl/recenzje/lg-49nano863na-test-i-recenzja/

Matryca w sony też jest od LG, zamiast nano ma triluminos. Dowiedz się co to nano, triluminos, QLED i rzestan bredzić głupoty. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku jest recenzja słabszej 50hz matrycy, a autor wątku kupił tv na matrycy 120hz.

Nie zebyt w tej cenei polecał jak oled niewiele droższy.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tomcat napisał:

W linku jest recenzja słabszej 50hz matrycy, a autor wątku kupił tv na matrycy 120hz.

Nie zebyt w tej cenei polecał jak oled niewiele droższy.

O czy Ty mówisz? W linku geex jest recenzja nano86 na 120hz

Tu masz rtings i nano85, czyli 86 na USA. 

SDR Real Scene Peak Brightness 267 cd/m²

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85

Koleś nie wie nawet co to technologia nano a będzie się wymądrzać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry my bad widzę 863 też ma 120hz maryce nie tylko 867

 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://hdtvpolska.com/telewizor-120-hz-55-lg-nano86-z-hdmi-2-1-pod-nowe-konsole-za-jedyne-2850-zl-ogromna-promocja-na-zestaw-ze-sluchawkami/ -

według testu konkretnego modelu czyli Nano 86 - maksymalnie jest 425nitów, nie wrzucaj info odnośnie modelu Nano 85 - bo to inny sprzęt.

Po co większa jasność w trybie SDR - co będziesz "smażył" na naziemnej telewizji?

A dla twojej informacji technologia Nano - jest to dodatkowa "folia" nano - kryształów  naklejona na ciekłe kryształy - która filtruje kolory aby bardziej precyzyjnie oddawały naturalny odcień - między innymi czerni jak i innych kolorów.

A kolesia Panie "znawco" poszukaj sobie w swojej lokalizacji  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka jasność sdr potrzebna jest choćby do ogladania czegokolwiek innego poza hdr. Wiesz, ludzie używają telewizora również do ogladania telewizji w dzień. 

 

I mówiłem, dowiedz się co to za technologie a nie rzucaj regułkami z ulotki. 

 

I pokaz no mi i innym palcem (zacytuj) gdzie napisałem, że xh80 będzie płynniejszy od nano86

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałeś że Sony XH80 60Hz ma taką samą szczegółowość jak Nano 120Hz IPS - tylko na jakiej podstawie, na jakim sygnale. wiesz w ogóle jaki warunek musi być spełniony aby wyświetlić obraz natywnie 120Hz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma szczegółowość do odświeżania? 

I jak tu gadać z takimi... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wytłumacz mi co miałeś na myśli - cytuje "Szybkość matrycy jest praktycznie taka sama, obie mają po ok 450linii odświeżania mimo, że sony ma 60zh a lh 120hz." - jaki parametr miałeś na myśli określając 450linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 60Hz matrycą, a 120Hz jest taka, że telewizor upłynniając materiał z tv lub płyty dvd gdzie mamy nadawanie około 24fps musi tak skopiować klatki aby w jednej sekundzie było ich 60. 

Czyli mając 120Hz: procesor obrazu kopiuje klatki, łatwo to policzyć skoro mamy 120Hz to dzielimy na 24fps i wychodzi nam 5, a tv dąży do 3, zatem procesor nie musi być górnolotny aby coś tutaj zdziałać.
Przy 60Hz: Mamy sutuację, że 60Hz na 24fps daje nam 2,5. Zatem tv raz doda 2, a raz 3. Tutaj procesor ma dużo do roboty i jeśli nie jest dosyć szybki w obliczeniach to będziemy mieli różnego rodzaju zakłócenia na płynności.

Wychodzi na to, że ciężko tutaj określić czy te 120Hz jest gwarantem płynności i jakości. Widziałem nie raz jakiegoś Samsunga czy Philipsa, który mając matrycę 60Hz niszczył płynnością takiego Sony czy LG na 120Hz. Wszystko kwestia jednostki odpowiadającej za wykonanie algorytmu upłynniania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie LG 55NANO867NA +słychawki za 350zł za 3.5 używali tego tv 1 dzień i wyszły wszystkie bolączki krawędziowego podświetlenia, w nocy istna masakra, osoboście nie dał bym za to ponad 2.5k. 
Jako że zakup był w stacjonarnym ME wymiana nie jest taka łatwa ale się udało, na 55NANO917NA + słuchawki za 350zł + głośnik za 400zł = 4kzł, więc można powiedzieć że było 100zł dopłaty ma strefowe podświetlenie i naprawdę daje rade. 
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano917na
 

Edytowane przez FoxBLOODLINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, jak gra ten LG? Zastanawiałem się nad nim i wziąłem jednak HX940 panasonica, którego też oddałem. Ale ciekawość zżera

W dniu 22.01.2021 o 17:46, diego240 napisał:

to wytłumacz mi co miałeś na myśli - cytuje "Szybkość matrycy jest praktycznie taka sama, obie mają po ok 450linii odświeżania mimo, że sony ma 60zh a lh 120hz." - jaki parametr miałeś na myśli określając 450linii?

Cytat

Pomijając tryb Motion Pro, którego 49NANO803 nie miał, a który w 49NANO863 podnosi ostrość ruchu z 500 do 600 linii, ale kosztem niższej jasności i migotania, okazuje się, że pomimo zastosowania 120-hercowej matrycy różnica w ostrości ruchu w niemigoczących trybach układu TruMotion to zaledwie 50 (słownie: pięćdziesiąt) linii na korzyść modelu 49NANO863. Ta różnica mieści się niestety w granicach błędu pomiarowego. Testy „gołooczne” potwierdziły, że mecze piłki nożnej wyglądały na 49NANO863 w zasadzie tak samo dobrze jak na ekranie 49NANO803 – przynajmniej ja nie dostrzegłem istotnej różnicy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...