Skocz do zawartości
davealmine

Monitor do zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz kluczowe pytanie bo wcześniej o tym nie myślałem. Czy na monitorze 4k pogram komfortowo w gry w FHD ew. w WQHD ? Monitor 4k jest mi głównie potrzebny do pracy przy zdjęciach ale od czasu do czasu będę chciał pograć. Poczytałem trochę na forach no i są różne zdania, jedni piszą że gra się bez problemu, jest jakieś minimalne rozmycie a inni że jest baaardzo źle. I komu wierzyć ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitorze 4k pograsz komfortowo w 2k, ale na fullHD może już być jakiś problem. Możesz widzieć piksele na krawędziach tekstur itd. W sumie, dopóki nie spróbujesz się, nie przekonasz, czy Ci to przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Skorek95 napisał:

Na monitorze 4k pograsz komfortowo w 2k, ale na fullHD może już być jakiś problem.

Na monitorze 3840x2160 pogra bez problemu w 1920x1080 - skalowanie integer dostępne na kartach od Radeon RX460, lub od GTX1650 w górę "zamienić" potrafi w grach monitor 4K na FHD. Inna sprawa, że FHD wygląda fatalnie na 31,5" (bo to niska rozdzielczość, na dużym ekranie), więc na 27" nie oczekiwałbym by wyglądało to dobrze. Natomiast 2560x1440 na ekranie 4K 31,5" w grach jest OK, więc na 27" będzie tylko lepiej. Oczywiście w 4K też pogra w mało wymagające gry (np. Dead Space na GTX1650 wyciąga miejscami w 4K ponad 200FPS na max detali).

Natomiast co do wyboru monitora do grafiki - fajnie jest mieć wysoką rozdzielczość (4K dobry kierunek), matryca IPS podstawa (brak zmian gammy i kolorów pod kątem), szeroki gamut też potrzebny jak ktoś nie jest ślepy kolorystycznie (duża różnica w kolorach na skalibrowanym i oprofilowanym wąsko-gamutowcu vs skalibrowanym i oprofilowanym szeroko-gamutowcu, na zdjęciach szeroko-gamutowych gdzie kolory wychodzą ewidentnie poza sRGB). Ważna sprawa to równomierność panelu, zarówno pod wzgl. kolorystycznym, jak i jasności. - tutaj już niestety ruletka, aczkolwiek jeśli monitor ma cyfrową kompensację nierównomierności, to praktycznie eliminuje to problemy z nierównomiernościami (z dostrzegalnego poziomu obniża to nierównomierności do stopnia zupełnie nieprzeszkadzającego), jednak niestety mocno obniża to kontrast i jasność (np. na LG 32UD99 kontrast spada z ~1500:1 do ~700:1 po włączeniu kompensacji ... czyli w sumie dla fotografa nie ma tragedii, szczególnie że taki kontrast bez jakiejkolwiek kompensacji mają niektóre gamingowe IPS)

Jednak by zakupiony monitor dawał wierne kolory, to nie obejdzie się bez porządnej kalibracji i oprofilowania (ustawiona przy pomocy sprzętu pomiarowego temp. barwowa na D65, wygenerowany profil kolorymetrem itp.).

Profile od producentów są różne (jedne z mniejszą odchyłką, inne z większą), a fabryczna kalibracja czasem jest (po wyjęciu z pudełka równo 6500K i gamma równo 2.2) a czasem nie (pokrzywiona gamma, temp. barwowa odjechana o kilkaset K).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 16:48, davealmine napisał:

Szukam monitora do amatorskiej obróbki zdjęć, 27 cali w cenie max 2500-3000 zł

Z dobrego serducha  podpowiem :-)  Radzę się zgłosić  do sklepu fotoplus.pl  i  zagadnąć do opiekuna produktu do Pana Dominika   baaa nawet teraz masz świetną cenę na NEC MultiSync EA271U  3295pln  ale możliwe że przy dobrej gadce da się zrobić z tych 3300pln cenę 3tyś  ,ten nec to morderca  wszelakich  marketowych,gamingowych monitorów  co do jakości obrazu to po kalibracji  masz monitor który do amatorki nie odbiega bardzo mocno od szkiełek droższych np x2. https://www.fotoplus.pl/monitory/monitory-biurowe/NEC-MultiSync-EA271U-WH?w=12296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wprawdzie dalej to jest coś więcej, niż AOC i jakaś jajama, ale jednak...mamy na forum użytkownika, który skusił się na tego Neca. Musiał kilka razy wymieniać. Dopiero piąty (!) egzemplarz był akceptowalny i użytkownik jest happi. Trzeci (chyba) przyjechał w takim stanie, że albo użytkownik miał pecha na poziomie prawdopodobieństwa wygranej w totolotka, albo QC u Neca "nieco" kuleje.
To taki kubeł nieco zimnej wody na temat "omajgad, hiperpro sprzęt za ułamek ceny hiperpro sprzętu!" :)

Edytowane przez jagular
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem czy jest sens wydawać 3000 zł za monitor który i tak sporo odstaje od prawdziwych graficznych..czy lepiej kupić coś za 2000 zł i tego tysiaka mieć w kieszeni skoro różnica pomiędzy tym za 2000 a 3000 będzie znikoma albo żadna...wczoraj Philips zaprezentował monitor za 1500 zł...asus proart można kupić za 2200 z 5 letnią gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem dostałem świetną sztukę , mam informację od kilku/nastu  użytkowników którzy sa bardziej niż zadowoleni  a uwaga była mozliwość dostać go za 2,5tyś ,ale to nawet mniejsza o to a bardziej że człowiek nawet jako amator szuka czegoś do zdjęć to powiedz jagularku :E jaki dostanie monitor 4k ze sprzętową kalibracją i defacto z bardzo zaawansowaną elektroniką  za 3tyś ?????  sam dobrze wiesz że takowy nie występuje i ten 271u  bardzo zbliża się do profesjonalnych sprzętów po odpowiedniej kalibracji ,jako tako sam nie jestem grafikiem,nie pracuję zawodowo z kolorem ale to nie fanaberia że te necki czy to 271q,271u kasują całą rzeszę tych gamingówek pod względem wyświetlanego obrazu.Nie piszę tego z czapy lub z zasłyszenia,przeczytania,swego czasu miałem możliwość przerobienia w miarę sporej rzeszy monitorów i wiem co mówię.

20 minut temu, davealmine napisał:

no właśnie nie wiem czy jest sens wydawać 3000 zł za monitor który i tak sporo odstaje od prawdziwych graficznych..czy lepiej kupić coś za 2000 zł i tego tysiaka mieć w kieszeni skoro różnica pomiędzy tym za 2000 a 3000 będzie znikoma albo żadna...wczoraj Philips zaprezentował monitor za 1500 zł...asus proart można kupić za 2200 z 5 letnią gwarancją

Sorki ale to co tu wypisujesz to jedna wielka bujda i nie mam nic do tego gdyż to jest z niewiedzy ;)  proart jak to świetnie brzmi  :E  marketing działa cuda  ;)  Widzę że zbędne wpisy  i na tym zakończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, unadarek napisał:

jaki dostanie monitor 4k ze sprzętową kalibracją i defacto z bardzo zaawansowaną elektroniką  za 3tyś ?????

LG ma jakieś modele ze sprzętową kalibracją (np. LG 32UD99, ale to 31,5", jednak na pewno jakieś 27" 4K się znajdzie). Benq podobnie, tylko ktoś na forum mva się żalił, na banding na benq po kalibracji (coś było spaprane może w firmware). ASUS pewnie też coś ma ze sprzętową.

Inna sprawa, że jeśli fabrycznie monitor jest świetnie zlinearyzowany, a nie potrzebujemy ciąć gamutu przez LUT monitora, to sprzętowa kalibracja jest w sumie niepotrzebna (ja ją traktuję tylko jako zabezpieczenie, gdyby producent spaprał liniowość)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil Acer ProDesigner PE270K. Ma rewelacyjne fabrycznie skalibrowane odwzorowanie kolorow. Idealny do Lightrooma czy Photoshopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten acer też jest bardzo w porządku nie jest to klasa neca ale jest ok i jak brać to w miarę szybko bo on już jest eol  i nie wiadomo ile tego naklepali  a jakiś czas temu patrzyłem to już był z 2 stówki droższy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, unadarek napisał:

Za pierwszym razem dostałem świetną sztukę , mam informację od kilku/nastu  użytkowników którzy sa bardziej niż zadowoleni  a uwaga była mozliwość dostać go za 2,5tyś ,ale to nawet mniejsza o to a bardziej że człowiek nawet jako amator szuka czegoś do zdjęć to powiedz jagularku :E jaki dostanie monitor 4k ze sprzętową kalibracją i defacto z bardzo zaawansowaną elektroniką  za 3tyś ?????  sam dobrze wiesz że takowy nie występuje i ten 271u  bardzo zbliża się do profesjonalnych sprzętów po odpowiedniej kalibracji ,jako tako sam nie jestem grafikiem,nie pracuję zawodowo z kolorem ale to nie fanaberia że te necki czy to 271q,271u kasują całą rzeszę tych gamingówek pod względem wyświetlanego obrazu.Nie piszę tego z czapy lub z zasłyszenia,przeczytania,swego czasu miałem możliwość przerobienia w miarę sporej rzeszy monitorów i wiem co mówię.

Sorki ale to co tu wypisujesz to jedna wielka bujda i nie mam nic do tego gdyż to jest z niewiedzy ;)  proart jak to świetnie brzmi  :E  marketing działa cuda  ;)  Widzę że zbędne wpisy  i na tym zakończę.

nie jest to jedna wielka bujda bo zauważyłem że jest takie przekonanie że jest NEC i EIZO a jak ktoś kupi coś innego to już badziew i do śmieci...akurat jeden z gościu, który handluje Necami od lat bardzo chwalił monitor Acera ProDesigner i pisał że w tej cenie czyli 2200-2400 to jest to chyba najlepszy wybór..czytałem też opinie o NECach za 3 koła które ludzie zwracali do sklepów więc coś jest na rzeczy...chętnie bym tego Neca wziął za 3000 zł gdyby była opcja na raty a niestety nie ma dlatego szukam jakiejś alternatywy bo jeżeli ten NEC jest poza moim zasięgiem a w tym przedziale są tylko jakieś Benq, Asusy, Acery i inne no to nie zapłacę 3000 za Benqa, to już wolę za 2000 Asusa bo wiem, że jakościowo będzie podobny

2 minuty temu, unadarek napisał:

Tak ten acer też jest bardzo w porządku nie jest to klasa neca ale jest ok i jak brać to w miarę szybko bo on już jest eol  i nie wiadomo ile tego naklepali  a jakiś czas temu patrzyłem to już był z 2 stówki droższy

no właśnie niedawno obniżyli na 1 dzień o 200 zł i znowu podnieśli i tak kurde czekam znowu na jakąś obniżkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, davealmine napisał:

nie jest to jedna wielka bujda bo zauważyłem że jest takie przekonanie że jest NEC i EIZO a jak ktoś kupi coś innego to już badziew i do śmieci...akurat jeden z gościu, który handluje Necami od lat bardzo chwalił monitor Acera ProDesigner i pisał że w tej cenie czyli 2200-2400 to jest to chyba najlepszy wybór..czytałem też opinie o NECach za 3 koła które ludzie zwracali do sklepów więc coś jest na rzeczy...chętnie bym tego Neca wziął za 3000 zł gdyby była opcja na raty a niestety nie ma dlatego szukam jakiejś alternatywy bo jeżeli ten NEC jest poza moim zasięgiem a w tym przedziale są tylko jakieś Benq, Asusy, Acery i inne no to nie zapłacę 3000 za Benqa, to już wolę za 2000 Asusa bo wiem, że jakościowo będzie podobny

Bo jeżeli kolor i jego wierność jest priorytetem równomierność też  to niestety  zostaje nec i eizo  i tego nie przeskoczysz ,czyżby teorie spiskowe i wszyscy na całym świecie pracujący w tych zawodach  się mylą i się umówili  bierzemy eizo i nec  przepłacimy w chu... ale bierzemy  :E  czemu nikt się nie wyłamie i nie pracuje na asus artpro ???  :E  lub benqu profesjonalnym tylko z nazwy  :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, unadarek napisał:

Bo jeżeli kolor i jego wierność jest priorytetem równomierność też  to niestety  zostaje nec i eizo  i tego nie przeskoczysz ,czyżby teorie spiskowe i wszyscy na całym świecie pracujący w tych zawodach  się mylą i się umówili  bierzemy eizo i nec  przepłacimy w chu... ale bierzemy  :E  czemu nikt się nie wyłamie i nie pracuje na asus artpro ???  :E  lub benqu profesjonalnym tylko z nazwy  :E

ale tutaj piszesz o profesjonalistach, którzy z tego żyją a nie o amatorach, którzy robią to hobbystycznie więc to logiczne że kupują monitor do tego stworzony...gdyby mnie było stać to kupiłbym EIZO za 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, unadarek napisał:

Tak ten acer też jest bardzo w porządku nie jest to klasa neca ale jest ok i jak brać to w miarę szybko bo on już jest eol  i nie wiadomo ile tego naklepali  a jakiś czas temu patrzyłem to już był z 2 stówki droższy

Oczywiscie, nikt tutaj nie probuje porownywac tego Acera do jakichs EIZO za 5-7k pln :E

Mimo wszystko monitor czesto polecany rowniez przez fotografow, ze wzgledu na stosunek wydajnosc/cena i bardzo dobra fabryczna kalibracje.

Nie wiedzialem, ze jest EOL juz. Dzieki.

Teraz, davealmine napisał:

ale tutaj piszesz o profesjonalistach, którzy z tego żyją a nie o amatorach, którzy robią to hobbystycznie więc to logiczne że kupują monitor do tego stworzony...gdyby mnie było stać to kupiłbym EIZO za 10k

Moglbys zaryzykowac z tym PE270K. Masz 14 dni na zwrot tak czy siak. Wg mnie do nawet semi-pro obrobki w lightroomie to jest super sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę zależy czego się oczekuje i co się widzi.

Widzący więcej i oczekujący dużo są skazani na sprzęt z technologią wyrównywania podświetlenia (tak aby nie było różnic pomiędzy np. lewym i prawym rogiem). Bez tego to sobie można wsadzić w khem khem wyniki kalibracji, bo przecież nie da się kalibrować oddzielnie poszczególnych rogów ekranu :E

Ale nie wszyscy to widzą, nie wszyscy potrzebują, a i też cudowny, skalibrowany i super równy monitor nie sprawi, że nagle kiepskie zdjęcia na nim wyświetlane staną się godne okładki NG :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, davealmine napisał:

ale tutaj piszesz o profesjonalistach, którzy z tego żyją a nie o amatorach, którzy robią to hobbystycznie więc to logiczne że kupują monitor do tego stworzony...gdyby mnie było stać to kupiłbym EIZO za 10k

I tak sie tworzą mity  :E  wszystko rozumiem że się rozchodzi o kasę  ale  przykładowo nawet jako amator nie można mieć czegoś w  miarę dobrego ??? i cały czas się posiłkować że eizo i nec a reszta to gów... ,dopiero po używaniu,pracy  z czymś lepszym ,bardziej wiarygodnym  człowiek zaczyna rozumieć że jednak upieranie się przy swoim było błędem i zapewniam cięzko zrozumieć jeżeli się samemu o tym nie przekonamy.

 

6 minut temu, jagular napisał:

Wszystko tak naprawdę zależy czego się oczekuje i co się widzi.

Widzący więcej i oczekujący dużo są skazani na sprzęt z technologią wyrównywania podświetlenia (tak aby nie było różnic pomiędzy np. lewym i prawym rogiem). Bez tego to sobie można wsadzić w khem khem wyniki kalibracji, bo przecież nie da się kalibrować oddzielnie poszczególnych rogów ekranu :E

Ale nie wszyscy to widzą, nie wszyscy potrzebują, a i też cudowny, skalibrowany i super równy monitor nie sprawi, że nagle kiepskie zdjęcia na nim wyświetlane staną się godne okładki NG :)

Ciężko się nie zgodzić ale za dużo kalejdoskopu kolorów widziałem w całej rzeszy szkiełek   ;)  a jednak w tych nie dobrych eizo i neckach  różnica była duża na ich korzyść

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał:

I tak sie tworzą mity  :E  wszystko rozumiem że się rozchodzi o kasę  ale  przykładowo nawet jako amator nie można mieć czegoś w  miarę dobrego ??? i cały czas się posiłkować że eizo i nec a reszta to gów... ,dopiero po używaniu,pracy  z czymś lepszym ,bardziej wiarygodnym  człowiek zaczyna rozumieć że jednak upieranie się przy swoim było błędem i zapewniam cięzko zrozumieć jeżeli się samemu o tym nie przekonamy.

uwierz mi, że bardzo chciałbym mieć coś dobrego ale tą chwilę mój budżet jest na tyle ograniczony, że muszę kupić coś z niższej półki ;-) dla mnie przeskok z lg za 600 zł kupionym 10 lat temu na takiego np. acera będzie już dużym skokiem jakościowym...oby następnym było przejście na monitor graficzny z prawdziwego zdarzenia :-) taki jakiego używają prawdziwy PRO użytkownicy w swoich PRO pracowniach  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to doskonale rozumiem  ;)   i uwierz nie tylko pro i nie tylko w pro pracowaniach używa się dobrej,średniej klasy sprzętu :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

Bo jeżeli kolor i jego wierność jest priorytetem równomierność też  to niestety  zostaje nec i eizo

Jeszcze zależy jakie EIZO i jaki NEC.

EIZO EV2736W - różnica jasności między najciemniejszym a najjaśniejszym punktem to 24,48% (to jest przeciętny wynik, w sensie typowy monitor przy dokładnym pomiarze w 35 punktach tyle osiąga)

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2736w.htm

Dla porównania bardzo udany pod tym wzgl. LG 27GN950 z nierównomiernością 12,87% (nie ma kompensacji):

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_27gn950.htm

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem Acer ProDesigner pe270k..akurat dzisiaj komputronik wrzucił go za 2199 czyli 300 zł taniej niż w innych sklepach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel sie wrazeniami i opinia kiedy juz sie na nim troche pobawisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...